Şimdi Ara

2019 Volkswagen Jetta, Amerika'da 19 bin 395 dolardan satışa çıkıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
5.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Türkiye'de 19 bin TL'ye 95 model Toros satılıyor. İki ülke arasındaki ekonomik güç farklılığına buradan pay biçebiliriz
    Japonya'da 19 bin Yen'e 2017 model Scooter satılıyor. İki ülke arasındaki ekonomik güç farklılığına buradan da pay biçebilir miyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucurum var arada resmen

• x X x X kullanıcısına yanıt
    İyi de şu an ki muhatabımız amarıga, elin caponu değil

• Bu araba kesin olarak Türkiyede satılacak mı satılmayacak mı?Bence gayet iyi duruyor satılmayacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Ulan araba konusunun bile içine ettiniz. Ota boka siyaseti sokmayın. Amerikanın ekonomisi daha iyiymiş...

Küfredecem de ... Neyse Cuma Cuma..
    Yalan mı? Hee wc ye 1 tl ye gdiyoruz Ameriga bizi kıskanıyır.
  • üst versiyonların en az 170-180 arası bir fiyatı olur. 200 ü geçmez :) sanki lüks otomobil satılıyor.

• Evet amerikada yasiyorum donup bakmam bile buna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igetsky

Evet amerikada yasiyorum donup bakmam bile buna
    Aynen bende. Çok tutulmuyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igetsky

Evet amerikada yasiyorum donup bakmam bile buna
    4runner akar
  • abd’de asgari ücret 2400$ diye biliyorum. Gerisini siz düşünün...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EFF95B10

abd’de asgari ücret 2400$ diye biliyorum. Gerisini siz düşünün...
    Yok 4200$

Hatta oradaki asgari ücretliler rezidansta yaşıyormuş. Bi arkadaşım dedi

• İç ve dış tasarımı çok güzel olmuş, mevcut kasaya göre çok daha sportif bir görünüme sahip.

Şu kıyaslama konularından da sıkıldık artık, beğenmiyorsanız defolun gidin başka ülkede yaşayın o zaman. ABD vatandaşı şu arabaya 100,000$ vermez, talep etseler isyan çıkar lakin benim yurdumun insanı paşalar gibi gidip 100,000 TL verebiliyorsa fakir edebiyatı yapmayı da bir zahmet bıraksınlar.

Bizdeki otomobil fiyatları ABD gibi olsa, millet bakkala bile yürümez artık gelirler burada "Ömö dövlöt çöhh vörgö ölöyö öhöhöhö" diye ağlarlar.
  • 9$ ortalama saatlik kazanç. Hafta da 40 saat, ayda 160 saat + 16 saat (2 artık gün hesabı) eder 176 saat. O da 1550-1600$ civarı yapar.

Yalnız bizim asgari ücretliler gibi çok değil günde 1 saat fazla mesai yapsalar saat başı x2 bir ücret alırlar. 376$ da ordan gelir etti 2000$ civarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

9$ ortalama saatlik kazanç. Hafta da 40 saat, ayda 160 saat + 16 saat (2 artık gün hesabı) eder 176 saat. O da 1550-1600$ civarı yapar.

Yalnız bizim asgari ücretliler gibi çok değil günde 1 saat fazla mesai yapsalar saat başı x2 bir ücret alırlar. 376$ da ordan gelir etti 2000$ civarı.
    Bütün yazı amerikada çalışarak geçirdim saatlik ücretler eyaletten eyalete değişmektedir. 8,5 - 9 - 9,25 - 9,75 - 10,25 - 11 şeklinde değişmektedir.
    Bahşişli işlerde 5$ ve 3,5$ şeklinde olmaktadır.

Mesai yaptıklarında x2 değil x1,5 olarak ücretlendirilmektedir. Bilginize sunarım :)
  • corpixx kullanıcısına yanıt
    Ben bizim kilerin yalancısyım o zaman. :))

• x X x X kullanıcısına yanıt
    Orada ortalama ücret 250 bin yen civarı diye okumuştum.
    Edit : Şimdi baktım asgari ücret ortalama 160 bin yen çıkıyor. Yani 19 bin yen para değil onlara göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BarGoS -- 7 Nisan 2018; 11:22:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarGoS

Orada ortalama ücret 250 bin yen civarı diye okumuştum.
    Edit : Şimdi baktım asgari ücret ortalama 160 bin yen çıkıyor. Yani 19 bin yen para değil onlara göre
    O zaman asgari ücret konuşulsun. Her konuda bu ne saçması olduğu bilinmeyen kıyas yapılmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x X x

O zaman asgari ücret konuşulsun. Her konuda bu ne saçması olduğu bilinmeyen kıyas yapılmasın.

Alıntıları Göster
    Konus abicim hadi asgari ucreti o zaman. Adam asgari ucretinin yuzde 12 si ile onu aliyor . Bizde 190 liraya tekerini alamazsin.

Her sey mustehak size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Her isi ters giden adam -- 7 Nisan 2018; 12:54:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x X x

Alıntıları Göster
    Asgari ücretle kıyas yapılacak ki alım gücünün gerçekliği anlaşılsın. Japonya da Amerika da v.b gelişmiş ülkeler hani bizi kıskananlar varya onlar , alım güçleri ve refah seviyelerini görünce çıldırmamak elde değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Her isi ters giden adam

Konus abicim hadi asgari ucreti o zaman. Adam asgari ucretinin yuzde 12 si ile onu aliyor . Bizde 190 liraya tekerini alamazsin.

Her sey mustehak size

Alıntıları Göster
    Beynin de kendisini kullanmanı ona müstehak görüyordur ama direniyorsun mesela.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.