Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ntquartex

Çiftti ilk çıktığında daha sonra teke indi.
    Teşekkür ederim hocam
  • Herkese merhaba,

2016 1.2 edc icon ikinci el arabayı yeni aldım ve forumda yeniyim. Araç 12 bin km de, arabayı aldıktan 10 gün sonra ekranda start stop devrede yazılı olmasına olmasına rağmen araç durduğunda ekranda A harfi üstü çizik görünüp, stop etmiyor. Ben ankara'da ikamet ediyorum, servisi telefonla arayıp durumu anlattığımda, akü şarjının yetersiz olabileceğini söyledi. Öğrenmek istediğim konular şunlar;

1- 12 bin km'deki araçta akü bitebilir mi?
    2- aracın garantisi kasım 2019 da bitiyor, akü garanti kapsamında serviste deşiştirilir mi?
    3- Ankara'da garanti kapsamında hangi serviste akü değişimi sorunsuz yapılmaktadır?

yorum yazıpta yardımcı olacaklara ve herkese çok çok teşekkürler.
  • bnlnt B kullanıcısına yanıt
    Start stop çalışmama
    1. sebebi düşük akü, aracı seyrek kullanıyorsanız akü düşebiliyor, ayını araç bende var aynı sorun var(sorun değil aslında :) ).
    2. sebebi ise kemer, kemer takılı değil ise start stop çalışmaz.
    3. sebep de sistemsel bir arıza.
  • maystor kullanıcısına yanıt
    2. madde olamaz çünkü kemer hep takılı ama start stop çalışmıyor. 1 ve 3 madde de yazdığınız sebepler olabilir.

teşekkürler,
  • 2017 1.6 benzinli megane aracımın 2. yıl bakımı geldi. Bakım ücretleri nedir, son zamanlarda yaptıran var mı?
  • outofnick O kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta bakım yapıldı. 2017 1.5 dci; bakım ücreti 1250 lira, %20 indirim kampanyasıyla birlikte 1000 lira tuttu.
  • dragut76 D kullanıcısına yanıt
    bunlar r link 2 için geçerli sanırım r link 1 (cihaz türü kimliği "r-link tom tom live" olan ekran) de oluyor mu bunlar?
  • Lpg li 2017 model megane 4 aracım 30.000 km de.
    30.000 bakımda buji değişimi yapılmalı mıdır?
    Sadece benzinli araçlarda 60.000 de değişiyor.
    Araç bakım klavuzunda istanbul gibi trafiği yoğun olan yerler için önerilen km lerin yarısını dikkate alın diyor.
    Örneğin bakım 20.000 km de bir. Ancak 10.000 de bir yapılmasını tavsiye ediyor.
    Buji de lpg li araç için tavsiyeniz nedir.
    Not: araç bakım klavuzunu Renault müşteri hizmetlerinden şasi numarasını vererek talep ettim ve aldım. Gördüğüm kadarıyla etrafımda kimse de yok. Herkeste sadece kullanma klavuzu var.
  • Merhaba arkadaşlar.
    1.5 dCi EDC aracımı ilk aldığımda eko modda kullanıyordum. Gazı geç alıp yavaş kalkması, vitesi hemen yükseltip yokuşlarda bayılması gibi sebepler iyice gıcık etmeye başlayınca comfort'a aldım ve biraz rahatladım. Ama ona da alıştım herhalde ki o da hantal gelmeye başladı. Gaza bastıktan 1-2 saniye sonra tepki veriyor resmen.
    Şimdi de sport modda mı kullansam diye düşünmeye başladım. Ankara'da yaşıyorum bu arada, yokuşumuz bol. Km 5 bin olmak üzere.
    Sport modda kullanan var mı? 100 km'de kaç litre yakıyor? Motor ömrü açısından iyi mi olur kötü mü?
    Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Ömer81 Ö kullanıcısına yanıt
    İlk başta eko modda kullanarak hata etmişsiniz, eko mod motoru törpülüyor tavsiye etmiyorum. Eko mod sadece şehiriçi düz yollar için, 70 km/h ve altında, tavsiye ediliyor. Bu mod, uzun yolda ve yokuşta daha fazla yakıt tüketimine neden olabiliyor. Gaza bastıktan 1-2 saniye tepki verme olayı, bulunduğunuz devir ve vitesle alakalı bir durum. Bir de araç erken vites atıp ekonomik olması için ayarlanmış, yüksek vites/düşük devirde birden gaza basınca motor hemen toparlamıyor. Günümüzde çoğu araç böyle. Ya manuel moda alıp vites küçültüp devam edeceksiniz ya da kickdown yapıp, gaza sonuna kadar basıp, vites küçültüp atılmasını sağlayacaksınız. Uygun devirde gaza basınca ivmelenme yapabiliyor sanırım 1700 devir civarı bunun için uygun. Arabaya alıştıkça artık araba ne durumda nasıl davranıyor iyice kavradım. Bu durumu sport mod ile de aşabilirsiniz tabi, düşük vites/yüksek devir öncelikli davranır. Motor ömrü bakımından bir sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü motor tam performansını gösterecektir, ancak bir miktar yakıt artar. Genel kullanım için comfortta kullanmanızı tavsiye ederim ancak performans gerektiren yokuşlu yollar vs için bir tuşla sport moda alabilirsiniz zaten.

• Yıl başında aldığım, 6bindeki 1.6 benzinli aracım bugün durduk yere enjeksiyonu kontrol ettirin ve esc kontrol ettirin hatalarını verdi, aracın çekişi düştü, zar zor 3-4 visteste servise götürdüm. benzin yakmıyor dedi usta, pistonlardan biri çalışmıyormuş, burda bırakın pazartesi ilgileniriz dendi bıraktık geldik biz de. yaşayan var mı böyle bir problem?
  • Ayni sorun bendede oldu ilk once oksijen sondasini degistirdiler tabiki olmadi daha sonra bogaz kelebegi hatasi vermis dediler bogaz kelebegini degistirdiler yine olmadi . En son enjeksiyon yazilimini guncelleyip sorunu cozduler bos yere baska yerde aramasinlar enjeksiyon beyni yazilimi guncellenecek
  • mhmt_tkmk M kullanıcısına yanıt
    Ateşleme bobini bozulmuş, garanti kapsamında değiştirecekler, 5 gün arabasız kaldım orası ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer81

Merhaba arkadaşlar.
    1.5 dCi EDC aracımı ilk aldığımda eko modda kullanıyordum. Gazı geç alıp yavaş kalkması, vitesi hemen yükseltip yokuşlarda bayılması gibi sebepler iyice gıcık etmeye başlayınca comfort'a aldım ve biraz rahatladım. Ama ona da alıştım herhalde ki o da hantal gelmeye başladı. Gaza bastıktan 1-2 saniye sonra tepki veriyor resmen.
    Şimdi de sport modda mı kullansam diye düşünmeye başladım. Ankara'da yaşıyorum bu arada, yokuşumuz bol. Km 5 bin olmak üzere.
    Sport modda kullanan var mı? 100 km'de kaç litre yakıyor? Motor ömrü açısından iyi mi olur kötü mü?
    Yardımlarınızı bekliyorum.
    Eco mod'a alışmak gerekiyor sadece. Bende ilk başlarda biraz hantal hissediyordum ama hantal olması için programlanmış bir mod zaten :)

Motorun edc ile olan iletişimini sıkı takibe alın. İlerleyen zamanda eco modu daha verimli kullanmaya başladığınızı göreceksiniz.

comfot mod ile spor mod arasında güç tork farkı var mı bilmiyorum. sport mod dediğimizde motorun siz istediğiniz zaman verebileceği max gücü size sunması için ayarlanması.

Siz herhangi bir modda normal kullanım yaparsanız motor ömrü vs için fark olmayacaktır.

• andios kullanıcısına yanıt
    Sport modu birkaç gün deneyimledim. Fark büyük oranda vites tercihleri ile ilgili. Vites arttırmayıp devri yüksek tutuyor. Arabanın yokuşlarda tercih ettiği vitesler ve vites geçiş hızı hoşuma gitti ancak bu sefer de düz yolda (birkaç kez) vitesi yükseltmeyip motoru bağırttı.
    Şehir içinde comfort, rampada sport kullanacağım sanırım. Bir yazılım olsa da bu ayarı kendisi yapsa tadından yenmezdi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer81

Sport modu birkaç gün deneyimledim. Fark büyük oranda vites tercihleri ile ilgili. Vites arttırmayıp devri yüksek tutuyor. Arabanın yokuşlarda tercih ettiği vitesler ve vites geçiş hızı hoşuma gitti ancak bu sefer de düz yolda (birkaç kez) vitesi yükseltmeyip motoru bağırttı.
    Şehir içinde comfort, rampada sport kullanacağım sanırım. Bir yazılım olsa da bu ayarı kendisi yapsa tadından yenmezdi :)
    O istediğiniz ayar DSG de mevcut. 6.5 yıl 7 ileri DSG kullandım.

EDC DSG ye göre biraz daha basit yazılımlı.
  • arkadaşlar 2019 megane sedan 1.5 dci joy manuel kaç para verilir ? araç sıfır km daha yola çıkmamış bayide duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wake Me Up When I Care

Ateşleme bobini bozulmuş, garanti kapsamında değiştirecekler, 5 gün arabasız kaldım orası ayrı
    Bu 5 günde ikame araç vermiyorlar mı? Benim 1.6 benzinli aracimin da bakımı geldi. Klima yönlendirmeleri de yanlış çalışıyor. Servise gitmişken onu da yaptiracagim. Ne kadar süreceği belli değil. Araç verip vermeme durumunun belirli bir süresi mi var?
  • 2017 model 35bin km dizel otomatik icon paket aracımı satmayı düşünüyorum. Kaza vs yok. Aile arabası olarak kullanıldı. Henüz ilan açmadım, öncesinde sağa sola tanıdıklara haber veriyorum. Burada da ilgilenen son kullanıcı varsa İstanbul içinde görüşebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: outofnick

Bu 5 günde ikame araç vermiyorlar mı? Benim 1.6 benzinli aracimin da bakımı geldi. Klima yönlendirmeleri de yanlış çalışıyor. Servise gitmişken onu da yaptiracagim. Ne kadar süreceği belli değil. Araç verip vermeme durumunun belirli bir süresi mi var?

Alıntıları Göster
    böyle bir istekte bulunmadım açıkcası bilgim yok
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.