Şimdi Ara

2019 Fiat Egea İmmobilizer sorunu ve çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2019 model(2020 çıkışlı) Fiat Egea aracım ekmek almak için durduğum yerde kontağı çevirdiğimde immobilizer hatası verdi. Anlam veremedim ama hiçbir şekilde çalışmıyordu. Daha sonra kontağı çok açıp kapattığından ve akü de zayıflamış olacakli akü bitti takviye yaparak çalıştırdım ve hemen gidip yeni akü aldım. İki gün sorunsuz çalıştı fakat daha sonraki günlerde ilginç gelecek ama güneşte kaldığı zamanlarda gene immobilizer ışığı yanıyor ve çalışmıyordu akşama kadar serin olmasını bekleyip öyle çalıştırıyordum. Bu arada sanayi ustaları ve servisle görüşüp problemin sebebini araştırmaya başladım. Durumu gören ustalar da çok şaşırıp anlam veremediler ama genel olarak BODY BEYNİ(body computer) dedikleri aracın iç aksamlarının tüm elektriğini yöneten sigorta kutusundan kaynaklanabileceğini söylediler. Servise bıraktığımda aracın motor beyni ve BODY beynini söküp İstanbul’a gönderdiler tamir edilecek bişey mi diye onlar da problem görmediklerini söyleyip geri gönderdiler servis emin olmamakla beraber body beynini değiştirip görmemiz lazım dedi ama geri dönüşü yok o parçanın parası sizden gider dedi ki parça da 15bin₺ gibi bir rakamdı. Ben de yapacak bişey yok artık deneye deneye bulacağız dedim BODY BEYNİNİ serviste değiştirdim iki haftayı geçti araç güneşte de kalsa gölgede de kalsa çok şükür düzeldi. Böyle bir problemi yaşayacak biri olur diye tarihe not düşürmek istedim ben problemi bulmak için çok uğraştım başka kardeşlerim uğraşmasın.

Ayrıca bir usta da akü zayıfladığı için body beynine zarar vermiş olabildiğini söyledi bu da binde bir olacak bir durummuş o da bana denk geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaziz023 -- 29 Ağustos 2023; 15:40:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.