Şimdi Ara

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ] (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: E R T O Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.062
Cevap
101
Favori
150.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verimli olmaz sli da crossfire da 2.kartın anca yarı gücünden faydalanabiliyor rx 590 a çıkmak daha mantıklı olacaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Iyi forumlar pek anlayan birisi değilim 15 yaşındaki oglum icin bilgisayar toplamak istiyorum ev kullanımı ve orta derece oyun oynamak için uygun fiyatlı bilgisayar toplamak için yardımcı olabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: hayri34

Iyi forumlar pek anlayan birisi değilim 15 yaşındaki oglum icin bilgisayar toplamak istiyorum ev kullanımı ve orta derece oyun oynamak için uygun fiyatlı bilgisayar toplamak için yardımcı olabilirmisiniz

uygun fiyattan kastınız nedir

• Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Cok profesyonel bir sistem istemiyorum 15 yaşındaki oğlum kullanacak orta seviye oyun oynatsin yeter 3bin 4500 aralığı da monitör dahil bir sistem toplayabilirmiyiz

• quote:

Cok profesyonel bir sistem istemiyorum 15 yaşındaki oğlum kullanacak orta seviye oyun oynatsin yeter 3bin 4500 aralığı da monitör dahil bir sistem toplayabilirmiyiz

Onboard ekran kartlı Amd tabanlı sistem üzerine monitör ve çevre birimlerini de eklerseniz bütçenize denk gelir, daha sonra harici bir ekran kartı alırsınız.

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-caspian-apu-ryzen-3-2200g-16gb-240gb-nvme-m2-ssd-p-37334

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Oyle yapacağız artık gönderdiğiniz site guvenilirmi

• Daha önce alışverişim olmuştu, hatta arkadaşıma kasa, ssd, cpu cooler, ram vs. aldık sorunsuzca geldi, sipariş öncesi ürün stoğu için aramakta fayda var ona göre gecikme vs. olursa bilgi sahibi olursunuz.

@hayri34

• quote:

Iyi forumlar pek anlayan birisi değilim 15 yaşındaki oglum icin bilgisayar toplamak istiyorum ev kullanımı ve orta derece oyun oynamak için uygun fiyatlı bilgisayar toplamak için yardımcı olabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayri34 kullanıcısına yanıt

• 5 bin bütçemiz var, monitör-klavye-mouse hariç FM, CS Go gibi oyunlar oynatacak ve internette basit kullanım için kullanılacak bir bilgisayar toplamak istiyoruz, tavsiye var mıdır?

• 35bna 3 kullanıcısına yanıt

• [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]

3060ti ile yukarıdaki bileşenler güzel bir sistem ortaya çıkarır mı düşünceleriniz varsa tavsiyelerinizi almak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkalihan

3060ti ile yukarıdaki bileşenler güzel bir sistem ortaya çıkarır mı düşünceleriniz varsa tavsiyelerinizi almak isterim

i5 11600k yerine i7 11700 alırsan 8 çekirdeği de 4,9 ghz çalıştırabilirsin, zaten 4.9 üzerine çıkacağını zannetmiyorum k ihtiyacın olmaz. aynı para. metro exodus enchanced edition sistem gereksinimleri açıklandı 6 çekirdek 45 fps için öneriliyor, oyunlar yavaş yavaş değişime girdi. o kadar paraya çıkmışken muhakkak 8/16 al. konsollara göre yapılan portlarla dolacak yakında piyasa, her 2 sene de bir yeni pc toplarım dersen başka.

ben olsam ssd'leri evo yapar hdd takar geçerdim depolama için de, madden daha rahatlık oluşurdu. 980 pro nvme'e 1460 tl vermek açıkçası bu sisteme biraz aşırı gözüküyor para daha dengeli kullanılabilir.

yine aynı soğutucunun rgb versiyonu spectrum diye geçer daha ucuzdur, aynı performanstır ona bakabilirsin.

ben olsam ram'de g-skill tercih ederim ama kişisel tercih biraz da o. çok fark yok. psu'ya verilen para da biraz fazla gözüküyor. alternatifleri bir araştırmakta fayda var tier 1 alternatifler daha uyguna eminim bulunur. sonuçta rtx 3090 takılmayacak sisteme. bir dengesizlik var takılan parçalar arasında yani.

ayrıca sen sen ol b serisi hiçbir anakarta 700 liradan fazla verme, aman diyeyim ne yapıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Anarsist_ -- 9 Temmuz 2021; 20:6:44 >

• arkadaşlar, 6 bin lira bütçem var. şu hazır sistemi almak istiyorum, ne dersiniz? 6000 liraya daha iyisi toplanır mı?

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]
    [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]sinerji.gen.tr
    Sinerji Newgen APU Ryzen 5 5600G 16GB 500GB NVMe M.2 SSD
    https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-newgen-apu-ryzen-5-5600g-16gb-500gb-nvme-m2-ssd-p-40321
  • Merhaba arkadaşlar,

İtopya üzerinden sistem kurdum fakat çok iyi anlayan birisi değilim. Oyun olarak GTA5 ve Metin2 oynayan biriyim. Toplamda 5 bin TL tuttu. Aşağıda parçaları ekleyeceğim.

Sizce nasıl? Bu şekilde kurduğumuzda uyum sorunu vs olur mu?

Farklı öneriniz varsa değerlendirmek isterim.

Intel Core i3 10100F 3.60GHz 6MB Önbellek 4 Çekirdek 1200 14nm İşlemci

1.032 KDV Dahil

MSI H510M-A PRO 3200MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 VGA HDMI mATX Anakart

900 KDV Dahil

HyperX 8GB Fury Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

505 KDV Dahil

GameBooster GB-G3030B RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa

453 KDV Dahil

MSI GeForce GT 730 N730-4GD3V2 4GB GDDR3 128 Bit Ekran Kartı

863 KDV Dahil

EVERCOOL RGB 120mm İşlemci Hava Soğutucu

123 KDV Dahil

Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU

324 KDV Dahil

SAMSUNG 250GB 980 NVMe M.2 SSD (2900MB Okuma / 1300MB Yazma)

399 KDV Dahil

Rampage 6C-121 120mm Rainbow Ledli Kasa Fanı

37 KDV Dahil

HyperX Virtual 7.1 Surround Sound AMP USB Ses Kartı

359 KDV Dahil

Şimdiden teşekkür ederim.

• Oguzyar kullanıcısına yanıt

bu donanımlar için 650w psu fazla değil mi?

bence oyun bilgisayarı için gtx750ti ' den aşağısını almamak lazım.

gtx1050ti veya gtx1050 bulabilirsen daha iyi olur tabi.

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]
    [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]akakce.com
    Turbox NVIDIA GeForce GTX 750 Ti Venom Titan M 4 GB 128 Bit GDDR5 HDMI VGA Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
    https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-turbox-nvidia-geforce-gtx-750-ti-venom-titan-m-4-gb-128-bit-gddr5-hdmi-vga-fiyati,1241534975.html

• lordford50 kullanıcısına yanıt

Sizce böyle hazır sistem nasıl?

Olabilir,

gtx1650 çok üstündür; gt730’a göre.

ama mümkünse sata Ssd yerine M.2 Ssd olursa daha iyi olur.

anakart olarak A serisi yerine 100 lira daha verip B serisi kullanılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 23 Ağustos 2021; 17:27:1 >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt

Hazır sistem olacağı için parçayı değiştirme imkanımız olur mu bilemiyorum, dışardan toplasak da bu fiyatlarda olacağını tahmin ediyorum.

Kart ile taksit yapması biraz cezbediyor [ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ] 

Sipariş vermeden önce Sistem özelleştirilebiliyor,

[ 2019 ARALIK ] GÜNCEL SİSTEM TOPLAMA REHBERİ ANA KONU * [ Paranızı Çöpe Atmayın !!! ]sinerji.gen.tr
    Sinerji Warmachine Ryzen 5 1600 8GB 256GB SSD GTX1650 [Oyun Bilgisayarı]
    https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-warmachine-ryzen-5-1600-8gb-256gb-ssd-gtx1650-oyun-bilgisayari-p-35887

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.