Şimdi Ara

2018 YGS/LYS Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar, seneye sizler gibi ben de sınava gireceğim. Az çok çalışmaya başladım. İsteğim İTÜ yada Yıldız Teknik'in bilgisayar mühendisliği bölümünde okumak. Sizlere sorum, bu sene sınava giren arkadaşlar nasıl bir yol izledi? Şimdi başlarsam hedefime ulaşabilir miyim? Kaç bini hedeflemem gerek? Temel olarak orta seviyeyim, Maltepe Anadolu Lisesi'nde okuyorum. Hangi kitapları tercih etmeliyim? Maltepe Fen Bilimleri dershanesine yazıldım. Dershane, okul, ders düzeni nasıl olmalı? Yaz tatilini en verimli nasıl geçiririm? Motivasyonum düşük, kendimi nasıl motive ederim? Ders çalışmaya başlayınca dikkatim kolay dağılıyor, bunu nasıl engellerim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam başarılı bir öğrenci deildim ama naçizane bir kaç öneride bulunayım öncelikle her ne kadar sen beni bu konuda dinlemicek olsan bile ben genede söyleyeyim işin ygs kısmını hiçbir zaman tam olarak bitiremessin denemelerde çok iyi yapabilirsin ama sınavda tam tersi olabilir biraz şans işidir ama lys öyle değildir çalıştığının karşılığını alırsın daha zevklidir ayrıca bana göre yan işin özü lys ağırlık ver ygs sınavından önce lys de önemli yol katetmiş olman çok büyük avantaj sağlar hedefin yüksek bu hedefe ulaşmak için bence yaz tatilini olabilidğince iyi değerlendirmeye bak her gün kendine bi konu belirleyip çalışabilirsin ilk başlarda daha az saat çalışıp bunu kademeli olarak arttırmalısın bence kitap olarak biyoloji de kesinlikle palme öneririm kimyada da öyle tabii tek kaynak yetmez dershane başladımı bilmiyorum ancak başlamadıysa başlayana kadar kimya ve biyolojide palme konu anlatım kitaplarıyla tek başına ilerleyebilirsin bu işin püf noktalarından biride bence düzen düzenli olarak çalışırsan hem daha az yıpranırsın hem daha verimli geçirirsin vaktini bu düzeni kendin oluşturmalısın ve son olarak sakın unutma ygs sınavın iyide geçse kötüde geçse sakın moralini bozupta salıverme kendini bu işin lys de bittiğini unutma sonuçlar açıklanana kadar geçicek olan o 1 haftanın bile önemi çok büyük

• Rhanyhs R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.