Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (914. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim hayırlı geceler ben de ocak da kandıra cezaevine gideceğim mahsuru yoksa görüşebilir miyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim hayırlı geceler ben de ocak da kandıra cezaevine gideceğim mahsuru yoksa görüşebilir miyiz

• İzmir yenifoça ya gidip gelen var mı ? Varsa biraz bilgi verebilir mi ?

• beyler sakarya grubu var mı
  • Herkese Hayırlı Akşamlar,

07ocak 2019 denizli 11.inci komd. Tug giden varmı veya whatsapp grubu varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan gitarist -- 30 Aralık 2018; 21:28:2 >
  • arkadaşlar 7 ocak 2019 9b celp dönemi istanbul zeytin burnunda askerlik yapıcak olan varmı. ben izmirden gidicem. izmirden giden varsa birlikte gidebiliriz

• arkadaşlar 7 ocak 2019 9b celp dönemi istanbul zeytin burnunda askerlik yapıcak olan varmı. ben izmirden gidicem. wup grubu bilen varsa paylaşırsa sevinirim. izmirden giden varsa birlikte gidebiliriz

• burak_sefa61 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim iyi geceler forum da bahsetmişşssin kuzenim öğretmen diye benim de kandıra 19 ocak öğretmenim kuzeninle bağlantı kurabilir miyim Bi wp grubu falan var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Merhaba,

Kuzenim öğretmen sömestr tatilinde 19 Ocak'ta orada yapacak.Bende forumda hiç duymamıştım oraya düşeni ilk sizi gördüm. Hayırlı olsun :)

Alıntıları Göster
    Burak kardeşim kuzenim öğrt. Demişsin kandıra da yapacak diye bende öğrtmnm kandıra 19 ocak da yapacağım bir wp grubu falan var mıdır kuzeninle irtibat kursak

• Yarın foça birliğine teslim olacam. Okulum devam ediyor, sınav dönemime denk geldi, mahfoldum. Akıllı ve uyanık insanlar ne yapıp edip bir şekilde askerliklerini sınav dönemi dolayısıyla askerliklerini erteletebildiler. Az biraz akıllı ve uyanık biri olsaydım; üşengeç ve tembel biri olmasaydım, askerlik başvuruma akademik takvimimi ve öğrenci belgemi koyar sınav döneminde celp istemiyorum diye dilekçe yazardım. Büyük ihtimalle de kabul edilirdi.

Şimdi ise başıma binbir sıkıntı çıktı. Bütünlemelerde 2 gün içinde 9 sınav alacam. Okulumun uzamaması uzak ihtimal maalesef. Uzamaması için çok çok çabalamam gerekecek.

• Benzer durumdayım yapacak pek bişey yok.. keşke ilk açıkladıkları taslaktaki gibi öğrenci de tatil dönemlerinde yapsaydı..

• sevk tarihi 4-19 ocak arası, 1 gün yol izniyle 20 ocaka geliyor, o da pazar günü ben 21 ocakta teslim olacağım değil mi? Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifeless.

Yarın foça birliğine teslim olacam. Okulum devam ediyor, sınav dönemime denk geldi, mahfoldum. Akıllı ve uyanık insanlar ne yapıp edip bir şekilde askerliklerini sınav dönemi dolayısıyla askerliklerini erteletebildiler. Az biraz akıllı ve uyanık biri olsaydım; üşengeç ve tembel biri olmasaydım, askerlik başvuruma akademik takvimimi ve öğrenci belgemi koyar sınav döneminde celp istemiyorum diye dilekçe yazardım. Büyük ihtimalle de kabul edilirdi.

Şimdi ise başıma binbir sıkıntı çıktı. Bütünlemelerde 2 gün içinde 9 sınav alacam. Okulumun uzamaması uzak ihtimal maalesef. Uzamaması için çok çok çabalamam gerekecek.
    yap kurtul dert etme kaçan birşey yok bitirirsin okulu askerlik elden çıksın bir kafa rahat olma durumu var birde bu askerlik belası var bunu düşün derim insan önünde engel olmayınca daha raht oluyor birşey kaybetmiyorsun zaten ülke ekonomik olarak daralmada ben açıkçası böyle olan birileri varsa kayıp olarak görmem zaten herkes en olmadı 1 sene alışma dönemi yaşar bakmayın siz kafanıza takmayın fazla.Askerlikten kurtulun olmadı yaza bırakırsın durumun ne bilmiyorum ama daha rahat kafa temiz bitirirsin düşününce hak verirsin çünkü normalde üniveriste mezunu olduğundan askerlik öyle böyle sorun çıkarıyor başına 2 sene tecil alıyorsun ama heryerde işe bile girsen engel oluyor bu sorun şuan sende bu olmayacak yani kafanıza takmayın.Sağ salim gidin gelin işte daha ne istiyorsunuz.Okulu erken bitirince sanki atom parçalamayacaksınız hem okul zamanını çok ararsınız.

• Eyvallah...

• Bedelliyi iptal ettirince para tahmini ne kadar süre içinde geri veriliyor bilen var mı? Bir de iptal ettikten sonra kısa dönem gidilirken acaba hangi celp döneminde alırlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eakadal E kullanıcısına yanıt
    5 ocak çalışmıyor kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bangez

Bedelliyi iptal ettirince para tahmini ne kadar süre içinde geri veriliyor bilen var mı? Bir de iptal ettikten sonra kısa dönem gidilirken acaba hangi celp döneminde alırlar?
    yoklama yaptı isen mesela celp doluluğuna göre duruma göre şubatta alırlar galiba onu sormanız lazım ama mantıken kesin olarak iptal ettirdiği iseniz durum böyle ha en geç sanıyorum kütüğünüze bağlı askerlik şubesi celp durumuna göre gidersiniz en sağlıklı bilgiyide askeriye verir bu konuda.
  • Beyler turkcell hattım var faturalı, askercell için hattımı askercell e taşımalımıyım yoksa, kendi hattımı mı götürmeliyim?

• cep telefonu kullanabiliyormuyuz eski olanlardan?
  • Bursa'dan Samsun'a gidecek var mı ocak 19

• 
Sayfa: önceki 912913914915916
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.