Şimdi Ara

2018 Bedelli Askerlik Ana Konu (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.704
Cevap
160
Favori
1.474.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 agustos izmir bergama gidecek kimse var mi? Pm atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26 agustos , aydın söke. İstanbuldan gidicek hocalarımız varsa beraber'de yolculuk yapabiliriz ben 25'ine bileti kesicem. 26'sında teslim olmam lazım 1 gün yol izni vermişler.

11 İNCİ KOMD.TUG. SÖKE K.YRD.LIĞI/SÖKE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB39D0135 -- 16 Ağustos 2019; 16:2:21 >
  • mecnunadam kullanıcısına yanıt
    o nerede yaptığına göre değişiyor sanırım. ben denizlide yaptım henüz hala gelen giden bir şey yok
  • 27b 26 Ağustos İstanbul Maltepe ikmal maliye okulu var mı?

• Aralık mamak var mı ?
  • Yargıtay bedelli askerler tazminat alamaz demiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdi biz 24 üne kadar evrak alma hakkına sahibiz ama 26 sında teslim oluyoruz değilmi 1 gün yol izni olan birisi için 27 sindede katılabilir yani. Ve 26 sında 23:59 a kadar teslim olan birisi 14 eylülde terhis oluyor yani 1 gün yol iznini düşüp 20 gün yaparak. Biri beni netlesin lütfen Ben hep 24 ünde teslim oluyorum diye planladım şimdi belgede 26 yı gördüm kötü oldu biraz.
  • S-AINT kullanıcısına yanıt
    24ü başlıyor süre 1 gün yol izniyle 25e geliyor ama pazar günü olduğu için pazartesi yani 26sı teslim oluyorsun. Terhis is 13ü cuma günü öğlen oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bangez

24ü başlıyor süre 1 gün yol izniyle 25e geliyor ama pazar günü olduğu için pazartesi yani 26sı teslim oluyorsun. Terhis is 13ü cuma günü öğlen oluyor.
    Yani 24 ünde teslim olup daha erken terhis olabiliyomuyum? Ama herkesin terhisi aynı gün olmalı mantıken. Belki binlerce kez sorulmuştur ama heryerde farklı bişey yazıyor net bişey bulamadım bi türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S-AINT -- 18 Ağustos 2019; 18:1:24 >
  • S-AINT kullanıcısına yanıt
    yok erken terhis olamazsın. geç gidersen geç terhis olursun ama erken gidersen avantajı yok yine 13ü cuma terhis olursun.
    26 pazartesi teslim - 13 cuma terhis şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarimsayi

Öncelikle merhabalar,

Ağustos ayında Ağrı birliğine katılacagım. Bazı sorularım bulunmakta yardımcı olursanız cok sevınırım.

1-)Muhtemelen 2 yada 3 gün yol iznim olacak. Yol izni nasıl dahil ediliyor. Örneğin 24/08 sevk bitiş , 2 gün yol izni olsa 25 ve 26 yol izni ve senin 27 si katılman gerekiyor diyenler oldu.

2-)Diyelimki katılmamız gereken gün netleşti o gün saat 5'e kadarmı teslim olmamız gerekiyor.

3_)Mesela havalimanına uçakla 4 te indik diyelim kendimiz mi gidiyoruz yoksa Askerler mi karşılıyor. (Okudugum kadarıyla askerler karşılıyor) .Askerlerin bizi aldıgı an 5ten önce olsa yeterli olurmu
    1)Katılım tarihiniz sevk belgesinde yazar.
    2)Evet saat 5e kadar son fakat sıra varsa bu süre uzayabilir
    3)Her havalimanı için geçerli değil. Devletin uçak bileti kestiği askerler için geçerli. Sen kafana göre uçak bileti kesip gidersen askerler seni karşılamaz. Devletin uçak bileti kestiği kişiler de Doğu illerinde askerlik yapacak kisilerdir Yol ve iaşe bedeli almazlar devlet kendi adlarına direk bilet keser.

• quote:

Orijinalden alıntı: malaustası

Çok acil bilgi lazım beyler

haftaya burnumdan ameliyat olacağım ocak 2020 de bedelli olarak askere gideceğim,ameliyattan sonra yaklaşık 4 ay gibi bir sürem var,bu sürede iyileşme oluyor yani 2 hafta sonra bile ağır olmayan işler yapılabiliyor zaten işime geri döneceğim fakat aklımı kurcalayan askerde bişey olur mu

18 günde neler yaptırıyorlar burnuma darbe vs alır mıyım g3 ile atış yaparken sakıncası olur mu tepme sarsma vs burnuma zarar gelir mi ?

ameliyat kağıtlarımı götürsem bana yardımcı olurlar mı ayrıca
    Dişe dokunur hiç bir spor aktivitesi yapılmıyor Sadece yürüyüş ile günler geçiyor Buna rağmen spor aktiviterini yapamam dersen sıkıntı çıkaran olmaz.
    Silahı da doğru kullanmayı öğrenirsen sorunsuzca bu zevki yaşarsın. Doktordan belge almadan silah eğitiminden kurtulamazsın

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter89

Merhaba arkadaşlar 24 Ağustos'ta teslim olacağım. Ama 2 yıl önce motosiklet kazası yapmıştım. Sağ ayağımdan Femur şaft kırığı ameliyatı oldum ve platin takıldı.Şu anda koşamıyorum elverişli değilim.Ne yapmam gerekir sizce?
    Doktordan bir rapor alırsan daha garanti olur Yata yata askerliği bitirirsin

• bangez kullanıcısına yanıt
    Bende 26 pazartesi teslim olacagim.26snda teslim olanlar kesin 13 eylul cuma gunu mu terhis oluyor hocam.

• volcy123 kullanıcısına yanıt
    Evet terhis 13ü cuma ama saatleri yoğunluğa ve bölüğe göre değişebiliyor diye duydum. Tören bittikten sonra dolabınızı falan toplayıp size verilen kamuflajı botu falan teslim ettikten sonra alıyorsunuz terhis belgenizi hemen. Dönüş bileti için soruyorsanız eğer bileti her ihtimale karşı akşam saatlerine almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • bangez kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bilet icin sormustum.cok tesekkurler bilgi icin

• sevk belgesini e devletten alırsak oluyor değilmi şubeye uğrama zorunluluğumuz varmı acaba ?
  • Merhaba, yemin töreni kaçta bitiyor saat kaç gibi terhis oluyoruz, 14:50 gibi uçak var buna yetişebilir miyim? Askerlik yeri Elazığ.
  • Yok

• kaan147 K kullanıcısına yanıt
    Bunu biz bilemeyiz
    Birligindeki duruma bağlı normalde 12 yada max 1de biter

• 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.