Şimdi Ara

2017 WORK&TRAVEL (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
27
Favori
26.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500 kusur dedigin program self paket. Sana job offer gonderecek calisacak yer bulmadan ona basvuramassin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bigdreamer kullanıcısına yanıt
    tamam iste biz bulabilirmiyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: grup_34

Hocam tum fırmalara baktım net fiyat 10 bin tl.
    Ama ıcepte bır pakete baktım 545 dolar toplam masraflar 6 bın tl ye gelıyor.

10 bin ile gitsek hesaplara gore 12 bin falan kazanıcaz
    6 bınlede gıtsek 12 bın falan kazanıcaz

bu paketı almayı dusunuyorum ne dersın

kardesim o self paketi tum firmalarda var. Kendi isini ve konaklamani bulman lazim ki bu hic wat yapmamis biri icin %1 ihtimal. o yuzden full programlara bakmalisin. Bu arada sirketlerin fiyatlini karsilastirirken tum program ucretiyle degil sadece sirket fiyatlarini kiyasla. Yani 1800 mu 1900 mu yok sa 200 mi vs. Cunku diger harcamalarin sirkete gore olmayacak. Sabit harcama diyebiliriz.
  • Cok zor bi ihtimal ama daha onceden giden bir arkadasin varsa onun isverenine ulaşabilirsen onlara sor veya j1 ile isci calistiran yerleri arastir bul e mail yaz veya arayip sorabilirsin

• ozgursum kullanıcısına yanıt
    hocam 1 ay sonra sirketlerle gorusmeye gidip o zaman kaydimi yaptirmayi düşünüyorum yani ocak ayinin başları. ortalama bir iş bulabilir miyim yoksa kalan işler çok kotu mu olur? ocak ayinda kayit hakkinda ne düşünüyorsunuz.

not: ingilizcem mükemmel değil. ortalama bi ingilizcem var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kripton_TR

hocam 1 ay sonra sirketlerle gorusmeye gidip o zaman kaydimi yaptirmayi düşünüyorum yani ocak ayinin başları. ortalama bir iş bulabilir miyim yoksa kalan işler çok kotu mu olur? ocak ayinda kayit hakkinda ne düşünüyorsunuz.

Bu tamamen ocak basinda sirketlerin elinde bos kontenjanli kalan islerle alakali. O sirada mutlaka olabildigince cok firmaya ulas. Biraz gec bir donem oldugu icin is olayini en on plana koy. Telefonda ya da yuzyuze gorustugun firmalardan is listelerini iste.Ingilizcene uygun isler arasindan hangisini begenirsen o sirkete kaydol. Ortalama ingilizcem diyorsan sanirim Intermediate seviyesinde ingilizcen var o da housekeper ya da restaurantlarda kitchen help gibi pozisyonlarda calisacagini gosterir. Dolayisiyla beklentini buna gore ayarla. Tabiki bunu ingilizcenin intermediate seviyesinde oldugunu varsayarak soyleidm. Biraz ezbere oldu.

• Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum geçen sene aralık ayında biz 3 arkadaş yero ya yazıldık ve work and travel yoluna koyulduk. şirkete yazılmadan önce günde 2-3 kere arayan yero biz yazılıp parayı verdikten sonra artık peşlerinden koşmaya başladık. şirkete yazılmadan önce bize 100 lerce işin listesini gönderen yero benim işimi mart ayında arkadaşlarımın işini ise haziran da yerleştirmiştir. e tabi haziran ayında iş sözleşmesi gelen arkadaşlarımdan biri 3 kere vize görüşmesine girmesine rağmen 3 ünde de kota doldu vize veremeyiz denilip gelemedi.uçak biletini bizden alın kafanız rahat olsun diyip ısrar ettiler ve 710 euro ya uçak biletini kol gibi geçirdiler. tabi abd ye gittiğimde milletin 500-550 dolara uçak biletini aldığını görünce bir şok yaşadım. ben ve diğer arkadaşım koyulduk yola ve gittik abd ye şirkete yazılmadan önce abd de her türlü size yardımcı olacağız sizi ziyarete geleceğiz diyen yero dan yine haber yoktu. whatsapp tan mesaj atarsın 2-3 günde dönüş yapar. mesajı görüldü yapar cevap vermez oldu e tabi haliyle verdikleri ziyaret sözünün de yalan olduğunu görmüş olduk orda. neyse dedik seneye self gideceğiz kötü olmayalım diye yine birşey demedik.asıl olaylar şimdi başladı kendilerine biz abd deyken mesaj attık ve seneye self gideceğiz fiyatınız nedir ön kayıt yapalım dedim ve kendileri acele etmeyin gelin hallederiz dediler. aradan 1 ay geçtikten sonra yine sordum yine siz hele programı bitirin gelin onlar kolay dediler. ve türkiyeye geldikten sonra 1 ay içinde 4-5 kere aramama rağmen danışmanıma ulaşamadım. sürekli biz kendisine söyleyeceğiz size geri dönüş yapacak denildi. o arada tabi whatsapptan da yazmama rağmen cevap alamıyordum. bugün kendisi ile görüştüm ve bizim self kayıtları almayacaklarını söylediler. neden ama hani alacaktınız dediğimde ise ben sizin peşinizden koşmak zorunda değilim senin bunu yapman gerekir dedi. iyide 4-5 kere aradım bağlamadılar seni dediğimde ise sponsorlarmız self kabul etmiyor dediler.iyi o zaman şirketinizin yüzünü görmüş oldum dediğimde ise valla sana bir şirket yüzünü gösteririm öyle ileri geri konuşamazsın madem memnun değilsin ne diye gelmek istiyrsun bizimle bu şirket size öyle bir hizmet verdiki tekrar gelmeye çalışıyorsun gibi gibi sözler sarf etti ve üstüne üstlük beni suçlamaya devam etti. Evet arkadaşlar bu şirket bizi mağdur etti başımdan geçen bu olayı size anlatmak istedim. Tabi şimdi şirketin paralı elemanları yorumlar da bulunup şirketlerini koruyabilir. Öyle bir durumda da bütün whatsapp resimlerini burada paylaşacağım saygılarımla biz güvendik siz güvenmeyin aldanmayın yalan vaatlere

• quote:

Orijinalden alıntı: Baymakli_Dondurma

Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum geçen sene aralık ayında biz 3 arkadaş yero ya yazıldık ve work and travel yoluna koyulduk. şirkete yazılmadan önce günde 2-3 kere arayan yero biz yazılıp parayı verdikten sonra artık peşlerinden koşmaya başladık. şirkete yazılmadan önce bize 100 lerce işin listesini gönderen yero benim işimi mart ayında arkadaşlarımın işini ise haziran da yerleştirmiştir. e tabi haziran ayında iş sözleşmesi gelen arkadaşlarımdan biri 3 kere vize görüşmesine girmesine rağmen 3 ünde de kota doldu vize veremeyiz denilip gelemedi.uçak biletini bizden alın kafanız rahat olsun diyip ısrar ettiler ve 710 euro ya uçak biletini kol gibi geçirdiler. tabi abd ye gittiğimde milletin 500-550 dolara uçak biletini aldığını görünce bir şok yaşadım. ben ve diğer arkadaşım koyulduk yola ve gittik abd ye şirkete yazılmadan önce abd de her türlü size yardımcı olacağız sizi ziyarete geleceğiz diyen yero dan yine haber yoktu. whatsapp tan mesaj atarsın 2-3 günde dönüş yapar. mesajı görüldü yapar cevap vermez oldu e tabi haliyle verdikleri ziyaret sözünün de yalan olduğunu görmüş olduk orda. neyse dedik seneye self gideceğiz kötü olmayalım diye yine birşey demedik.asıl olaylar şimdi başladı kendilerine biz abd deyken mesaj attık ve seneye self gideceğiz fiyatınız nedir ön kayıt yapalım dedim ve kendileri acele etmeyin gelin hallederiz dediler. aradan 1 ay geçtikten sonra yine sordum yine siz hele programı bitirin gelin onlar kolay dediler. ve türkiyeye geldikten sonra 1 ay içinde 4-5 kere aramama rağmen danışmanıma ulaşamadım. sürekli biz kendisine söyleyeceğiz size geri dönüş yapacak denildi. o arada tabi whatsapptan da yazmama rağmen cevap alamıyordum. bugün kendisi ile görüştüm ve bizim self kayıtları almayacaklarını söylediler. neden ama hani alacaktınız dediğimde ise ben sizin peşinizden koşmak zorunda değilim senin bunu yapman gerekir dedi. iyide 4-5 kere aradım bağlamadılar seni dediğimde ise sponsorlarmız self kabul etmiyor dediler.iyi o zaman şirketinizin yüzünü görmüş oldum dediğimde ise valla sana bir şirket yüzünü gösteririm öyle ileri geri konuşamazsın madem memnun değilsin ne diye gelmek istiyrsun bizimle bu şirket size öyle bir hizmet verdiki tekrar gelmeye çalışıyorsun gibi gibi sözler sarf etti ve üstüne üstlük beni suçlamaya devam etti. Evet arkadaşlar bu şirket bizi mağdur etti başımdan geçen bu olayı size anlatmak istedim. Tabi şimdi şirketin paralı elemanları yorumlar da bulunup şirketlerini koruyabilir. Öyle bir durumda da bütün whatsapp resimlerini burada paylaşacağım saygılarımla biz güvendik siz güvenmeyin aldanmayın yalan vaatlere

hocam anlattığınız durumdan sponsor firmanın önemi ne kadar olduğunu gösterir bir entry olmuş.deneyimlerinizden yaptığınız iş kaldığınız eyalet hakkında bilgi verirmisiniz

• kesinlikle gideceğiniz şirket çok önemli. ben orda housekeeping busser ve cook helper olarak çalıştım.eğer ki ilk iş deneyiminizi work and travel ile elde edecekseniz sabırlı olmanız gerekir ve maddi olarak çok fazla beklenti içerisine girmemek gerekir. wisconsin ellison bay da çalıştım ve vergisinin yüksek olması sebebiyle maaşımızın büyük kısmı vergiye gidiyordu. doğayı hayvanları seven arkadaşlar wisconsine gidebilir . wisconsinin kuzeyi çok sakin ve ikinci işin kolay bulunabileceği bir yer. para kazanma için gidiyorsanız çalışmanıza odaklanın ama hem para hem dil için gidiyorsanız büyük ihtimal ikisini de elde edemeden dönersiniz. bir hedef üzerine yoğunlaşıp gitmek gerekiyor
  • kripton_TR kullanıcısına yanıt
    http://www.icep.com.tr/work_and_travel/is-bulma-linkler.asp

burada var işler?
  • Baymakli_Dondurma kullanıcısına yanıt
    hocam benim de ingilizcem şu an çok iyi değil. hazırlıkta olduğum için zamanla gelişiyor ama şu an orta düzeydeyim. muhtemelen housekeeping veya cook helper olarak çalışacağım. diğer işlere kıyasla kesinlikle berbat işler diyebilir misiniz? bekle gitme bu sene gibi. yoksa işler dışında sosyal hayatta bi fark yok sonuçta orda ingilizce pratik yapar ve gezersin mi dersiniz?
    yaptığınız işi biraz anlatırsanız sevinirim. anlatılan kadar kötü mü?
  • grup_34 G kullanıcısına yanıt
    bunlar işi kendin ayarlaman için sanırım. neden bana cevap verdiniz anlayamadım bi yanlış mı oldu?
  • quote:

hocam benim de ingilizcem şu an çok iyi değil. hazırlıkta olduğum için zamanla gelişiyor ama şu an orta düzeydeyim. muhtemelen housekeeping veya cook helper olarak çalışacağım. diğer işlere kıyasla kesinlikle berbat işler diyebilir misiniz? bekle gitme bu sene gibi. yoksa işler dışında sosyal hayatta bi fark yok sonuçta orda ingilizce pratik yapar ve gezersin mi dersiniz?
    yaptığınız işi biraz anlatırsanız sevinirim. anlatılan kadar kötü mü?

öncelikle ne houskeeping nede cook helper bana zor gelmedi ve ikiside seçilebilecek işler. eğer ki daha önce türkiye de çalışma deneyiminiz varsa iki işide kolaylıkla yapabilirsiniz.tabi mideniz bulanmıyorsa. açıkçası konuşmak gerekirse houskeeping de odalarda köpek b.ku bile bulup temizlediğimiz oluyordu yada tıkanmış klozetleri açıyorduk. eğer ki kafanızda bunun gibi mide bulandıran şeyleri halledebilirseniz ikiside çok kolay işlerdir. housekeeping de make up ve complete odaları oluyor complete de odanın heryeri temizlenip çarşaf örtü havlular değiştirilirken make up da sadece lavabolar temizlenip çarşaflar düzeltilip eksikler yerine konuluyor. cook helper da da sanmayın ki size yemek pişirtecekler siz istemediğiniz sürece size yaptıracakları şeyler getir götür doğrama ve temizlik işleri . her iki işde seçilebilir ancak kesinlikle bulaşıkçılığın seçilmemesi gerektiğini düşünüyorum. en berbat iş bana göre bulaşıkçılık. sabah uyandığınızda parmaklarınızı hissedemiyorsunuz bulaşık yıkamaktan ve en çok yoran iş de bulaşıkçılık. housekeeping de cook helper a göre daha çok pratik yapma imkanınız bulunmaktadır.çünkü sürekli farklı kişiler farklı takımlarda çalışmaktadır bu da sohbet ortamını genişletmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

quote:

Bu tamamen ocak basinda sirketlerin elinde bos kontenjanli kalan islerle alakali. O sirada mutlaka olabildigince cok firmaya ulas. Biraz gec bir donem oldugu icin is olayini en on plana koy. Telefonda ya da yuzyuze gorustugun firmalardan is listelerini iste.Ingilizcene uygun isler arasindan hangisini begenirsen o sirkete kaydol. Ortalama ingilizcem diyorsan sanirim Intermediate seviyesinde ingilizcen var o da housekeper ya da restaurantlarda kitchen help gibi pozisyonlarda calisacagini gosterir. Dolayisiyla beklentini buna gore ayarla. Tabiki bunu ingilizcenin intermediate seviyesinde oldugunu varsayarak soyleidm. Biraz ezbere oldu.

bu adama güvenipte kimse şirket tercihi iş tercihi vs. yapmasın

• yusei kullanıcısına yanıt
    Bu kadar onemli zamanimin ortasinda senin gibi herseyi bilen ogrencilerle ugrasamam kusura bakma. Engellisin , dolayisiyla mesaj ve alintilarini goremicem haberin olsun. Soyle bir turkshwat forumuna bir gir konulara bak , ya da bu forumda 2013 konusundan bu yana bir oku da kac yildir kac ogrenciye ne gibi faydam ogrenirsin. Zaten ogrenciler bana mutlaka ulassin diye derdim yok. Bu mecralarda kendi bos vaktimden kisarak bulunuyorum , isteyen ogrenci ulasir istemeyen ulasmaz bu kadar basit. Sanki bana ulasanlardan para aliyorum
  • Bu arada arkadaslar her zaman konuya bakmiyorum , bana ulasmak isteyen ozel mesajla ulasirsa ya da mesaj yazacaksa mention layarak mesajini yazarsa bana da uyari gelmis olur. Boylelikle konuya girer mesaji okurum. Iyi watlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgursum

Bu kadar onemli zamanimin ortasinda senin gibi herseyi bilen ogrencilerle ugrasamam kusura bakma. Engellisin , dolayisiyla mesaj ve alintilarini goremicem haberin olsun. Soyle bir turkshwat forumuna bir gir konulara bak , ya da bu forumda 2013 konusundan bu yana bir oku da kac yildir kac ogrenciye ne gibi faydam ogrenirsin. Zaten ogrenciler bana mutlaka ulassin diye derdim yok. Bu mecralarda kendi bos vaktimden kisarak bulunuyorum , isteyen ogrenci ulasir istemeyen ulasmaz bu kadar basit. Sanki bana ulasanlardan para aliyorum

Bunu diyen adam beni cok isi var diye yonlendirdigi sirket paso house keeper ve life guard oneriyo , sirketin sucuda yok bu adamin yalani baska bi yere basvurcakken ama ora sadece doğuya veriyomus die vazgecirdi sonuc ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusei -- 6 Aralık 2016; 19:52:20 >

• Yusei ben zannetmiyorum ozgurun seni kötü bir yere bilerek yönlendireceğini. Ozgur kimseye kesinlikle şuraya buraya git demiyor yada kesinlikle dediğimi yap demiyor. Geçen sene bana İccp yi önermişti ama ben gidip yero yu seçtim ve başıma gelmeyen kalmadı 3arkadaşım İccp ile gitti ve hiçbir sorun yaşamadılar. Arkadaşlarım en batıya gitmesine rağmen 500$ A gidiş dönüş uçak bileti almasına rağmen bana uçak bileti 710€ ya aldırdılar. Arkadaşlarım 1500 e şirkete yazıldı ben 1800 verdim. Kaldı ki yazılacağın çoğu şirketin elinde genellikle houskeeping lifeguard işleri oluyor. Örneğin yero biz yazılmadan önce iki arkadaşıma sizi garsonluk işine yerleştiricez derken ikisini de Haziran ayına işe yerleştirmediler ve haziranın ilk haftası ride operatör işine yerleştirdiler. İtiraz etsen hiç gidemez biz size iş bulduk diyip ücretini de vermezler

• Merhaba arkadaslar.Ocean City'de isi aldimda daha once oraya giden arkadaslar varsa konaklamayi nasil hallettiler ve kisaca oradan bahsedebilirlermi 2.is olanaklarindan felan.

• muhsinahrar kullanıcısına yanıt
    Ocean City Maryland mi ? New Jersey mi ? Maryland ise , Ocean City Student Center mi ne vardi emin olmamakla beraber ordan bulabilirsin tum ogrenciler ordan buluyor neredeyse
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.