Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.398
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Onder_A79

Kaç gündür takip ediyorum grupta o kadar 55A1-65A1 kullanıcısı var biride çıkıpta benimkine baktım öyle bir kavis yok yada var demiyor...pes valla ne kadar duyarsızız.
    Umudumu yitirmedim cevap verirler her halde... bekleyelim... dediğim gibi eve hırsız girmiş olabilir veya tv ye evden birisi güç uygulamış ve gazabımdan korktuğu için ben yapmadım diyor olabilir.. ben tv deki sıkıntıya değinmek istiyorum.. bir metrelik sehpalarda kumandayı yukarıdan tv ye hedeflemediğiniz zaman kumanda tv ye islemiyor... kumanda ışınını bilardo topu hesabı duvarlardan tv ye sektirmeniz gerekiyor... bende tv yi sehpanin en ucuna dogru cekmistim... hal boyle olunca ev halkindan birisi aman tanrim tv dusmek uzere deyip geriye dogru itme çalışmış ve güç uygulamış olabilir.. veya diğer olasılık ısıdan dolayı genleşme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onder_A79 kullanıcısına yanıt
    Kaç kişide varmış A1 3 mü 5 mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kaç gündür takip ediyorum grupta o kadar 55A1-65A1 kullanıcısı var biride çıkıpta benimkine baktım öyle bir kavis yok yada var demiyor...pes valla ne kadar duyarsızız.

Soruyu ilk gördüğümde altında dalga geçer gibi cevap vardı bende gırgırına yazılmış diye yazmadım,baktım bende herhangi bir sorun yok düz gibi.

• Uzay-Zaman kullanıcısına yanıt
    Bence yerinden oynatmış olabilirler benim tv ip gibi duruyor ilk kurulumda yarim santimden az sağ köşesi içteydi arkadan hafifçe ittim düzeldi çok narin bir tv resmen tv yi odaya kitliyorum kimse dokunmasın diye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemblack -- 22 Nisan 2018; 0:25:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saydam330

quote:

Soruyu ilk gördüğümde altında dalga geçer gibi cevap vardı bende gırgırına yazılmış diye yazmadım,baktım bende herhangi bir sorun yok düz gibi.

Alıntıları Göster
    Cevap icin sagol... sende yoksa demekki panele güc uygulanmiş.. tek kisi tv yi sehpanin uzerinde nasıl saga sola hareket ettirir diye merak ediyorsaniz cevap şu.. göğsünüzle panele baski uygulamadan kollarinizi panelin arkasindaki üçgen aralığında birleştiriyorsunuz... bu şekilde yetişkin birisi tv yi saga sola yönlendirebilir.. ve anladigim kadari ile en iyi çözüm duvara monte ettirmek...

• quote:

Orijinalden alıntı: cemblack

Bence yerinden oynatmış olabilirler benim tv ip gibi duruyor ilk kurulumda yarim santimden az sağ köşesi içteydi arkadan hafifçe ittim düzeldi çok narin bir tv resmen tv yi odaya kitliyorum kimse dokunmasın diye :)
    Ilk kurulumda bir yamukluk vardi yani entresan... ama muhtemelen bahsettigin yamukluk alt kisimdaki ileri geri olan esnemedir.. bunu duzeltmek icin yine panele dokunmadan yapabilirsiniz... kısa sureligine paneli orta kismindan tutup kendinize dogru cekip arka kismi havaya kaldirip yeniden birakirsaniz tv dengelenecektir...
    Tehlikeli olan Tv yi panelden tutup geriye dogru iteklemek... ciddi baskiyla karsilasir tv... yapan kişininde ya tv ye yabanci olmasi gerekiyor yada ciddi sorunlu olmasi gerekiyor... ben tv ilk geldiginde sagina soluna bakmistim mukemmeldi.. sonra ne olduysa oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 22 Nisan 2018; 0:50:36 >

Bendeki sorun sayılmaz esnek tv zaten az dokundum guç uygulamadım bile

• Arkadaşlar ben tv yi güncelledim gakat dolby vision modunu ayarlarda bulamadım:)hdr modunda sizde görünüyo mu?yoksa vision ibaresi yok mu?yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar

• Onder_A79 kullanıcısına yanıt
    Valla bende bir sorun yok herhangi bir yamukluk yok.yalnız çok hassas bir panel küçük dokunmayla ileri geri oynuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Arkadaşlar ben tv yi güncelledim gakat dolby vision modunu ayarlarda bulamadım:)hdr modunda sizde görünüyo mu?yoksa vision ibaresi yok mu?yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar
    Ayarlarda yok.. icerik calistigi zaman resim ayarlarinda hdr logosu cikiyor... resim modlari da devre disi kaliyor...

Evt şimdi oldu otomatik olarak dolby vision oldu resim ayarı

• Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Hasıl buldunuz hocam bende baktım ayarlara bulamadım

• cemblack C kullanıcısına yanıt
    Action menü den resim ayarlarında içerik olarak dolby vision yazıyo yani(canlı standart sinema pro vs.değil)

• Arkadaslar sormak istediğim birşey var... canlı renkler kapali iken renk ayarlarinda normal mod secili iken ben beyaz dengesinde ( mavi arttir -15) (yeşil arttir -5) olarak ayarladim... tamamen göz karari ile yaptim eskisinden daha cok begendim... sanki ekranda var olan mavi bir perde kalkti... bu sıkıntıyı daha önce w905a tvde daha cok yasamistim.. hatta o tv de cilt ten renkleri icler acısıydı... bahsettigim bu sikinti kullandigimiz beko tvde bile yoktu aslında... merak ettigim sony nin kendi ayarları mı normal.. yoksa herkes kendine göre bi ayar mı tutturacak... bence renk körü olmayan kişiler beyaz dengesinde birbirlerine yakın seçim yapacaklardir.. bende mi sıkıntı var bu kadar kafaya takiyorum merak ettim... birde itirafta bulunmak istiyorum ips ekranlardaki ışık renk ve beyaz dengeleri çok daha iyi gibi.. 10 yillik pc monitorumden cok memnunum ornegin.. eski tüplü tvler gibi gösteriyor :)

Tv nin fabrika ayarları prof ayarlardır ancak göz zevkine göre bireysel olarak ayarlamak daha mantıklı geliyo bana.o dediğiniz ince ayarlar etkili oluyo sanki.mesela kırmızı ve mavi tonlar çok patlamış geliyo bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Tv nin fabrika ayarları prof ayarlardır ancak göz zevkine göre bireysel olarak ayarlamak daha mantıklı geliyo bana.o dediğiniz ince ayarlar etkili oluyo sanki.mesela kırmızı ve mavi tonlar çok patlamış geliyo bana.
    Kesinlikle etkili oluyor.. birde şöyle bir durum var. Normal modda mavi rengi azaltacağına sıcak modu seçmek daha mantıklı değil mi diye düşündüm ama umduğumu bulamadım.. NOT: beyaz dengesindeki kiyaslamayi iki farkli resim modunda görebilirsiniz.. ayni resim modunda normal ile sicak renk modlari sirayla secip göremezsiniz.. çunku detayli beyaz dengesi değerleri sabit duruyor değişmiyor... ( en son mavi arttir -15 yeşil arttir -3 olarak ayarladım)... canlı renkleri orta değer olarak seçilmesinde sıkıntı yok gibi ve güzel gösteriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 26 Nisan 2018; 0:27:59 >
  • Sony OLED AF8 und Philips OLED 873

Çok detaylı karşılaştırma yapılmış almanca bilenler mutlaka izlesin.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=888&v=6Q2AMsrirnw
  • Canlı renk modu orta değer ve renk modu normalde iken beyaz dengesi kirmizi -5 mavi -15 olarak göz kararı bir sonuca vardım... kişisel default görüntü modundaki insan ten rengi ile kiyasladım bu şekilde canlı renkleri standart modda kullanabiliyorum... renk %50 ayarinda... ( bu konuda zihni sinir olmak istemezdim ama a1 alınca iş bitmiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 26 Nisan 2018; 3:51:47 >
  • Sony A1 Oled tv son dolby vısıon güncellemesinden sonra ışık sensörü kapalı olmasına rağmen ekran parlaklığı kendi kendine azalıp artıyor güncellemeden önce böyle bir durum yoktu bunu iptal etmenin bir yolu varmı acaba beni çok rahatsız etmeye başladı yardımı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar bu tv’de torrentten indirdiğimiz .avi uzantılı divx filmleri oynatmanın bir yolu yok mu?

Dandik samsung led tv’de her formatı oynatırken bunda usb 3.0’a attığım 1080p avi uzantılı filmleri kesinlikle oynatamıyorum. Nedeni nedir?

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.