Şimdi Ara

2017 MODEL [makyajlı] DİZEL MAZDA 3 103.000 TL (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
3
Favori
11.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Safran78mt

benim bildiğim

6 ay

Hocam alanen kazık yiyoruz o vakit bak paylaşıyorum. Buna rağmen 6 ayda bir çağırabiliyorsa servisler konunun ciddi ciddi sorgulanması lazım. Sonuçta bakımları bedavaya da yapmıyorlar. 5 yıl garanti veriyor ama kendine o durumda 10 kere bağlıyor.

2017 MODEL [makyajlı] DİZEL  MAZDA 3   103.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 12 Ocak 2017; 10:38:36 >

• bjkoptimus kullanıcısına yanıt
    benim araç 2013 dizel tourıng 5 yıl garanti yaptırdım 2+3. servise 10 bin aralıklarla giriyorum. şartlarda 6 ay yada onbin km belirtiliyor.
  • İzmir için konuşayım, mazda yeni otomotiv 1 yıl yada 10.000km de bir bakım istiyor. 6 ay uygulaması yok, bazı servislerde bu 6 ay uygulaması var.

Bakım ücretleri benzinliler için 380 ile 450tl arası değişiklik gösteriyor.
  • 10 bin km veya 6 ay bakım periyodu var. Hangisi daha önce gelirse servise gitmek gerekiyor.
  • İyi de arkadaşlar aracın bakım klavuzunu palyaştım. Bu nedir o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

İyi de arkadaşlar aracın bakım klavuzunu palyaştım. Bu nedir o zaman?

O kılavuz birebir çevirmedir, bizim ülkemizde geçerli değil.
    4 sene kullandığım Toyota Auris kılavuzunda da 15 bin de bir bakım der, fakat servis 10 bin de bir servise getireceksin getirmez isen garanti dışı kalırsın derdi.

En basit yağdan örnek vereyim Mobil-1 serisi yağlar 20 bin gider yurt dışı koşullarında, fakat bizim ülkemizde ki yol-hava ve yakıt kalitesi nedeniyle 10 bin km sonra zift gibi olur o yağ ve özelliğini yitirir.

Bmw nin kullandığı çok özel yağlar var 30 bin km götürüyor. Fakat Servis 1 yıl sonra yaptığın km önemli değil yağın değişmesi gerekiyor diyor zaten. Yılda 30 bin km gidersen gidiyorsun tabi o ayrı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 13 Ocak 2017; 9:40:4 >
  • Şunu da eklemek istiyorum, 6 ayda bir bakım bile olsa fiyatlar diğer servislerden makul oranlarda olduğu için çok bir zararınız olmuyor. Yılda 20 bin km yapan birisi için hiç fark etmiyor zaten.

Güncel servis fiyatları vereyim:

Honda civic 10 bin bakımı 750 tl
    VW Golf 10 bin bakımı 590 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 12 Ocak 2017; 15:15:33 >
  • quote:

Bakım klavuzudur büyük ihtimalle. Bende sana uygulamada olanı yazdım, hangisine inanırsan artık.
  • bir ay önce konya zeki kaza mazda servisinde 50 bin bakımina 280 lira verdim 30 liraya da orjinal kauçuk paspas dahil toplam 280 lira yüzde onbeş indirim kampanya vardı. aracım mazda üç 1.6 dizel 2013
  • quote:

bir ay önce konya zeki kaza mazda servisinde 50 bin bakımina 280 lira verdim 30 liraya da orjinal kauçuk paspas dahil toplam 280 lira yüzde onbeş indirim kampanya vardı. aracım mazda üç 1.6 dizel 2013

Sanayide fiyatlar daha pahalıdır.
  • gönlüm mazdadan vazgeçme diyor ama yeni mazda 3 ile makyajlı gelecek olan octavia arasında kararsızım.
  • quote:

gönlüm mazdadan vazgeçme diyor ama yeni mazda 3 ile makyajlı gelecek olan octavia arasında kararsızım.

İşte bu eşiğe gelindiğinde genel olarak insanlar Mazda sahibi olamıyor maalesef. Tercih senin ama Mazda ayrıcalığına sahip olmanı isterim. Hakkında hayırlısı.
  • quote:

gönlüm mazdadan vazgeçme diyor ama yeni mazda 3 ile makyajlı gelecek olan octavia arasında kararsızım.

Detayli incelemeli ve iyi bir test sürüşü yapmalisiniz. Karariniz otomatikman oluşur zaten, hakkinizda hayirlisi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreY

quote:

O kılavuz birebir çevirmedir, bizim ülkemizde geçerli değil.
    4 sene kullandığım Toyota Auris kılavuzunda da 15 bin de bir bakım der, fakat servis 10 bin de bir servise getireceksin getirmez isen garanti dışı kalırsın derdi.

En basit yağdan örnek vereyim Mobil-1 serisi yağlar 20 bin gider yurt dışı koşullarında, fakat bizim ülkemizde ki yol-hava ve yakıt kalitesi nedeniyle 10 bin km sonra zift gibi olur o yağ ve özelliğini yitirir.

Bmw nin kullandığı çok özel yağlar var 30 bin km götürüyor. Fakat Servis 1 yıl sonra yaptığın km önemli değil yağın değişmesi gerekiyor diyor zaten. Yılda 30 bin km gidersen gidiyorsun tabi o ayrı...

Hocam aklıma pek yattığını söyleyemem. Servis süreleri şehirden şehire değişmez. Kaldı ki kitapçığı aynen koymazlar eğer öyle bir fark varsa bakkm sürelerinde. Şunu diyebilirler, normal garanti süresi 2-3 yıl ben ekstra garanti vererek 5 yıla çıkartıyorum fakat bakım sürelerini de kendi isrediğim gibi düzenlerim eyvallah iki koşuldan birini tercih edersin. Bu şekliyle kabul edilebilir bulmadım. Bakalım eğer mazda araç alacak olursam bir de onla uğraşacağız belli oldu. Kural, kitap ne diyorsa uymak gerekir. Böyle keyfi kurallar uygulanamaması gerekir ama nerde bunu denetleyecek ve düzenleyecek devlet kademesi.

• 2017 mazda 3 un kabin fotoğrafları çok güzel. direksiyon değişmiş . kullanım alanları genişletilmiş. bayilere ne zaman gelir bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2017 mazda 3 un kabin fotoğrafları çok güzel. direksiyon değişmiş . kullanım alanları genişletilmiş. bayilere ne zaman gelir bilgisi olan var mi?

Hocam bayiye gelse be olur ki. Dizel power 120 bin, power sense 134 bin benzinli power sense 109 bin olmuş. Şaka gibi ya..

• Arabayı tam zamanında almışım Bu zamların olması gayet normal.

• 2017 makyajlı kasalarda ciddi iyileştirmeler yapıldı.
    Otomobile her dokunuş ve iyileştirme bir maliyet getirdiğinden, bütün firmaların makyajlı kasaları 5-6 bin tl lik zamlarla yeniden fiyatlandırılır.

Son zamanlarda yaşanan döviz kur artışları nedeniyle, ne yazık ki beklenenlerin üzerinde zamlar oluştu.

2016 model (makyajlı olmayan) 2017 MODEL [makyajlı] DİZEL  MAZDA 3   103.000 TLdizellerde çok ciddi indirimler mevcut, bayiler ile yakın temas kurarak güzel indirimler alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 20 Ocak 2017; 9:36:9 >

• AreY kullanıcısına yanıt
    insan düşünmeden edemiyor

amerikan vatandaşı 70 bine 6.0 v12 bentley'e biniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

insan düşünmeden edemiyor

amerikan vatandaşı 70 bine 6.0 v12 bentley'e biniyor

youtube da ilkay zaman diye biri var amerikada otomobil fiyatlarini çok detayli inceliyor bir göz at kafayi yememek mümkün değil

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.