Şimdi Ara

2017 MODEL [makyajlı] DİZEL MAZDA 3 103.000 TL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
3
Favori
11.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 Model makyajlı olarak gelecek dizel araçların fiyatları belli oldu.

Manuel vites 103.000 tl
    Otomatik vites 108.000 tl

başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 20 Ocak 2017; 9:29:59 >

• Diğer markaların dizel otomatik fiyatları da hemen hemen bu seviyelerde ama ben mazdanın benzinli araçlarının fiyatlarına istinaden dizilerinin biraz fazla pahalı geldiği kanısındayım.
    Benzinli mazda3 motion otom:75.000
    Dizel mazda3 motion otom:92.000
    17 bin tl fark biraz fazla.
    Diğer yandan 90 bin civarına alınabilecek başka marka dizel otomatik araçların içerisinde bana göre gene en tercih edilesi araçtır kendisi.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingsman01 -- 21 Haziran 2016; 10:32:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle belirtmeliyim ki bu motor çok başarılı bir motor. Şanzıman ile tam uyumlu ise harika değerler elde edilebilir.

fiyat için yorumum ise mazda'nın satış rekoru kırma gibi bir isteği-amacı olmadığı için fiyatta indirime vs gideceklerini hiç sanmıyorum. dolayısıyla fiyat eleştirmeye gerek de yok, tınlayan yok
  • Comfortline golf dizel otomatik 96 bin, benzinli otomatik 79 bin aradaki fark 17 bin.
    Ülkemizde dizeller tutulduğu için bir çok marka bunu kullanıyor maalesef.

Yurt dışı fiyat karşılaştırmalarımda 6-10 bin arası farklar varken bizim ülkemizde 18-20 binlere kadar çıkıyor bu fark.

dipnot: Motion benzinli otomatik 76.750.
  • Cx 3 test surusu yapmistim. Motor sanziman uyumu cok guzeldi, 105 beygire biraz on yargili binmistim ancak cekisi ve hizlanmasi beni tatmin etmisti. Vites degisimleri de gayet hizli ve sarsintisizdi. Mazda 3 dizel otomatik power sense donanim 107 bin tl. Fiyat fazla gozukuyor ancak arac inanilmaz dolu ve ustune alacak opsiyon olmadigi icin ve dizel otm kazigi cercevesinde normal karsiliyorum. Uzun yillar binecek olan kullanicilar gonul rahatligiyla alsinlar bana kalirsa.

• 6 ayda 1 servis saçmalığı varken bu fiyatlardan satmaz
  • Rakipleri daha ucuza 136 beygir motor satıyorlar burada 105 beygirlik motoru sırf mazda olduğu için övüyorlar.
  • yeni corolla 100 bin
    en baz mazda 3 92 bin

neoluyoz laannnn..
    Bide ben otomatik passatı alırken 88bine acaba demiştim. Bedavaya almışım arkadaş.Ne bu fiyatlar
  • 1.4 dsg passat çoook daha iyi bir seçim olur, superb olur, insignia olur, mondeo olur.

bu araca dizel diye 92k verilmez, golf'e verilmez, dizel farkı bu kadar yüksek ise hiçbirine verilmez.

çok km yapıyorsan bakım aralığı daha az dizel farkı daha az araçlara bakarsın. artık saçmalık olmaya başladı bu dizel olayı.
  • Arkadaşlar yıllarca; '' Pazata 105 beygir motor koyuyorlar, teknoloji özürlüsü adamlar bir 5 beygir eklemek için 5 sene bekliyorlar, 120 beygire çıktı ya bir meksika dalgası yapmadığınız kaldı'' falan diye atıp tuttuk. Şimdi bunu nasıl savunacağız söyler misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 21 Haziran 2016; 12:19:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

öncelikle belirtmeliyim ki bu motor çok başarılı bir motor. Şanzıman ile tam uyumlu ise harika değerler elde edilebilir.

fiyat için yorumum ise mazda'nın satış rekoru kırma gibi bir isteği-amacı olmadığı için fiyatta indirime vs gideceklerini hiç sanmıyorum. dolayısıyla fiyat eleştirmeye gerek de yok, tınlayan yok

105 hp 270 tork, 1.5 dizel. hızlanma 11.6 saniye.

neresi çok başarılı.

pejo 308 aisin ile çok daha iyi ona bakarsak.

120 hp, 300 tork 9.2 saniye hızlanma verisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

yeni corolla 100 bin
    en baz mazda 3 92 bin

neoluyoz laannnn..
    Bide ben otomatik passatı alırken 88bine acaba demiştim. Bedavaya almışım arkadaş.Ne bu fiyatlar

segmentler arası fiyatlar birbirine çok yakın. A sınıfınin en üst paketi B nin baz paketi kadar. Aynı şekilde C ve D de öyle. Dizel otomatik baz paket Passat 116 bin TL den başlıyor. C deki 100 binlik araç en üst paket olduğunu düşünürsek aradaki farkı donanıma veriyoruz. Bundan Sonrasinda bu paraya C mi D mi almak alıcıya kalmış bir olay. Ben bunda tuhaf bir durum göremiyorum.

• Mazda Amerikan pazarını hala yeterli görüyor herhalde. Türkiyedeki satışlarını pek salladığı yok yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

öncelikle belirtmeliyim ki bu motor çok başarılı bir motor. Şanzıman ile tam uyumlu ise harika değerler elde edilebilir.

105 hp 270 tork, 1.5 dizel. hızlanma 11.6 saniye.

neresi çok başarılı.

pejo 308 aisin ile çok daha iyi ona bakarsak.

120 hp, 300 tork 9.2 saniye hızlanma verisi.

Performanslı deseniz anlarım ama "nesi başarılı?" deyip sadece 0-100 hızlanma verilerini paylaşmanız anlamsız. Burada 0-100 ü 7 sn olan araç örneği mi vereyim şimdi ben "başarı" diye ? Veya yorumumda 308 den iyi falan mı dedim ? hatırlamıyorum. yeniden okuyabiliriz...

• Arkadaşlar tüm fiyat listesine baktığınızda aslında düz ve otomatik vites arasında uçurum olmadığını göreceksiniz
    http://www.arabalar.com.tr/mazda/3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahir33 -- 21 Haziran 2016; 13:06:00 >
  • Sasirmislar allah akil versin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

6 ayda 1 servis saçmalığı varken bu fiyatlardan satmaz

Mayıs ayında aracımı aldıktan sonra, İzmir Mazda Yeni Otomotiv servis müdürü ile bu konuyu görüşmüştüm.
    6 ayda bir kontrole gelin, servise 10.000 bin km yada 1 yıl dolunca gelin dediler. 6 ayda bir servis olayı kontrol amaçlıymış.
  • AreY kullanıcısına yanıt
    Gerçekten iyi bir fiyatlandırma yapıldığını mı düşünüyorsunuz?
  • Mazda araç satmamak için elinden geleni yapıyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.