Şimdi Ara

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
5
Favori
37.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir iki aydır led tv araştırması yapıyorum iyice kafam karıştı. Lgsj800v modeline karar vermiştim ancak bu rgbw durumu yüzünden soğudum gibi. 49 inç evde Dizi film izlemek için kullanacağım bir öneride bulunsanız. Bütçem 3500-3700 civarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında bi başlık da lg'nin wallpaper tv si için açılacak :)) o da eski lcd tv lerde olduğu gibi tv kutusu ayrı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sea_the_stars S kullanıcısına yanıt
    Senin yazdığın yazıyı okuduğumda, allah allah ben ne zaman yazdım bunu dedim. :)

2012 sonunda 42lm640s almıştım. 5 senedir sorunsuz kullanıyordum tv’yi. Yeni eve geçince tv izleme mesafesi artınca 55 inch almak için araştırma yapayım dedim. Waow, inanılmaz detaylar var ortalıkta.

Bu rnnn denen arkadaşın da nicki dikkatimi çekti, lg’yi o kadar kötülüyor ki, çok dikkat çekiyor. :)

Tabi bu forumdaki her başlığı okuduktan sonra seçenekleri 3’e indirdim, teknosa’ya gittim.

1. Samsung 55mu9000

2. Sony 55xe9005

3. Lg 55sj800v

Sıralamam da bu şekildeydi. Gittim, 3 ekranı da izledim canlı canlı, menülerinde gezdim.

Sony’yi direkt eledim. Android arayüzü vs. Diye.

Samsung’la lg’yi izledim, lg’yi aldım çıktım. :)

Herhalde benim gözüm arkadaşlarınki kadar keskin değil. Ya da benim gözüm lg’ye alıştı 5 senede.

Hülasa demek istediğim, ips/va farkı falan tv’yi görene kadar kağıt üstünde. İzleyince gözüne hangisi güzel gelirse onu alıyorsun işte. :) o yüzden kavga etmeye gerek yok.

Bu arada, Lg’ye samsung’tan daha fazla para verdim. Burda şimdi 2017’de yazılan fiyatlara bakıyorum, 4000-4500’ler havalarda uçuşuyor. Ben aynı tv’yi 5900’e aldım yahu, kurların etkisi ne kadar olmuş 5-6 ayda.

Hadi kolay gelsin.:)

• kenzturk kullanıcısına yanıt
    Biraz yukarıda yaşadıklarımı yazdım. Kağıt üstündeki farkları dikkate almadan (va/ips vs.’den bahsediyorum, 50hz/100hz falan değil yanlış anlamayın) gidin mağazaya gözünüzle bakın, imkanınız varsa usb’den video falan oynatın, karar verin alın.

Ben lg55sj800v aldım. Çok da memnunum, star wars’u izledim dün akşam, gayet de güzeldi :)

• Serdnt S kullanıcısına yanıt
    evet hocam lg yi kötülemem için para alıyorum artık itiraf etmenin vakti gelmişti

ayrıca sj800v yazdığınız diğer modellerin yanında tv bile değil gidip izleyip ona karar verdiyseniz başkalarınada sebep olmayın demekki gözlerde bi sıkıntı var yoksa başka bi ihtimal gelmiyor aklıma kağıt üzerindeki özelliklere takılsanızda takılmazsanızda arada va ips panel farkı ve bunun getirdiği kontrast siyah performansı resim kalitesi sdr parlaklığı gibi artıları var bakın burda sizin tv nin üst modeli gerçek rgb sj850v modeli ile xe9005 karşılaştırması var ama size göre bunlarda hikayedir..

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Dostum iyi diyorsun hoş diyorsun da bu agresiflik niye onu anlamıyorum :) yani diğer 2 tv’nin yanında çöp demen ne kadar doğru ya da objektif, onu okuyanlar karar versin de, mesela benim televizyon izleme açım 30-150 derece arasında değişiyor.

Döndüm durdum ekranlara farklı açılardan baktım lg aldım. Ben samsung’a veya sony’e çöp demiyorum senin gibi. benim beklentimi lg karşıladı diyorum.

Benim gözüm belki buna alıştı belki dediğin gibi gözlerim iyi görmüyor falan :) yani kağıt üstünde veya sana göre samsung çok üstün diye illa gidip samsung mu almam gerekiyordu yine de? :) yahu ben izleyeceğim o tv’yi. Zaten benim cevap verdiğim arkadaş da aynısını demiş, aynı modeli yıllardır kullanmışız onunla, burda bahsedilen sorunları ya da hataları yaşamamışız.

Ben diyorum ki, araştırır bakarsın, 50-100 hz, parası şu kadar, şu kadar girişi olsun vs vs, 3-4 alternatif belirlersin, gidersin izlersin ve alırsın.

Lg alanların gözleri bozuk, lg çöp samsung müthiş vs vs, çok mantıklı altı dolu argümanlar değil yani :)

Hadi kolay gelsin. :)

• Serdnt S kullanıcısına yanıt
    siz benim hakkımda imada bulundunuz artı 3 model yazdınız ve sonrasında bu model bunlardan daha iyi dediniz bende bu yazdıklarınıza cevap verdim agresiflik bir durum yok ayrıca bu mesajınızdaki gibi seçiminizi kişisel olarak anlatsaydınız cevap bile yazmazdım çünkü beni ilgilendiren bi durum olmazdı ama hem benimle ilgili yazınca hemde binlerce insanın okuduğu bu forumda aslında daha kötü olan bi ürünü tamamen kişisel tercihlerinizden dolayı daha iyi gibi lanse ettiğiniz için bende gerçek bilgileri yazma gereği duydum ayrıca cımbızla kelime seçmenize gerek yok yine söylüyorum bu sj800v modeli karşılaştırdığınız tv lerin yanında ancak vestel seg olur arada her yönden uçurum var adamların dandik panellerinde kullandığı rgbw dizilimi siz orjinal rgb va panel tvlerle kıyaslıyorsunuz..
  • lgnin hangi modelleri wifi 5ghz destekliyor?

• Merhabalar, forumda konusunu açmıştım Samsung 43MU7000 ile LG 43UJ651V arasında kalmıştım. Öncelikle her ikisi konusunda da bol bol araştırma yaptım;

43MU7000 modeli gerek renklerin güzel olduğunun söylenmesi gerek RGB dizilimi gerek ise de siyah olayı yüzünden öne çıkıyordu.

43UJ651V modeli ise sadece akıcılık yönünde öndeydi.

Biraz araştırdıktan sonra öve öve bitiremediğiniz Samsung firmasının 43" modellerinde IPS ekran kullandığını öğrendim.

Aynı zamanda LG'de 43" modellerde (630 ve 651 modelinde, diğerlerini bilmiyorum) Local dimming yoktu.

LG bayisine gittim, 651V modeli olmadığı için 630V, 701V ve 750V modellerine bakabildim.

Tabi Samsung bulamadım o AVM içerisinde teknosaya girdim.

Yan yana olan 43UJ701V ile 43MU7000 modelleri arasında o kadar abartılmasına rağmen neredeyse hiç bir fark göremedim. (Taşlamayın lütfen, hiçbir markanın fanboyu vs. değilim, gerçekten hiçbir fark görmedim, cihazlar 43" bu arada)

Sonraki gün tekrar baktım yine hiçbir fark göremedim neredeyse. (Örneğin 55" modeller arasında gözle görülebilir bazı farklar vardı ancak 43" modeller arasında göremedim.)

Samsung'un bana karşı marka imajı vs. yüzünden iyice soğudum. Ama yine de ani karar vermedim. RGB ve RGBW panelleri iyice araştırdım. Ayrıca Edge-LED ve Direct-LED panelleri de.

İlk gözüme çarpan şeyin Samsung'un öküz altında buzağı arayarak bulduğu saçma sapan bir 3K-4K muhabbetiyle canla başla karalama kampanyası yaptığını gördüm. Neden bu kadar karalıyorlardı peki? İnsanlar zaten aradaki farkı görüp Samsung'u tercih etmez miydi? İşte burada patlıyor olay.

LG RGBW model kullanarak piyasa yoklama ve aynı zamanda test yapmaya çalıştı bence. Gidip 13bin TL'lik televizyonlarına bu teknolojiyi koymanın büyük bir kumar olduğunu biliyorlardı çünkü. Samsung'da büyük bir karalama kampanyası başlatmış tabi buna karşın.

Sonra iyice düşündüm. 9 yıllık tüplü televizyondan LED bir televizyona geçecek biri için neyin daha önemli olduğunu düşündüm. Akıcılık, marka imajı ve fonksiyonellik.

LG'nin standart kumandası bile Samsung'un kumandasından daha fonksiyonel geldi açıkçası. Samsung'un kumandasının üzerinde çok az tuş var ve hızlı iş yapma olanağınız az.

43MU7000 modelinin özel bir ses seçeneği yok. 43UJ701V modelinde Harman Kardon ses sistemi vardı.

Siyah olayı zaten fos çıktı.

İleride oyun konsolu vs. işlerine girdiğimde beni renkler değil akıcılık götürecek diye düşündüm. Ayrıca kullanıcı yorumlarında akıcılık yönünden çok kötü yorumlar okudum 43MU7000 modeli için.

Ve 43UJ701V modelini almaya karar verdim. Cihaz dün kuruldu, iki günlük kullanımım neticesinde çok memnun kaldım.

9 yıllık tüplü TV kullanan biri olarak çok fazla birşey beklemiyordum zaten açıkçası.

Sihirli kumandası çok fonksiyonel.

Ayrıca cihazda Local Dimming var mı bilmiyorum ama siyahları bana çok güzel geldi. Yarın bakarım var mıymış yokmuymuş.

Akıcılığına zaten laf yok.

Kısaca benim gibi 2.500 civarı bir bütçeniz varsa bu ürünü önerebilirim.

İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

evet hocam lg yi kötülemem için para alıyorum artık itiraf etmenin vakti gelmişti

ayrıca sj800v yazdığınız diğer modellerin yanında tv bile değil gidip izleyip ona karar verdiyseniz başkalarınada sebep olmayın demekki gözlerde bi sıkıntı var yoksa başka bi ihtimal gelmiyor aklıma kağıt üzerindeki özelliklere takılsanızda takılmazsanızda arada va ips panel farkı ve bunun getirdiği kontrast siyah performansı resim kalitesi sdr parlaklığı gibi artıları var bakın burda sizin tv nin üst modeli gerçek rgb sj850v modeli ile xe9005 karşılaştırması var ama size göre bunlarda hikayedir..

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

Hocam sanırım bende katılamıycam yazdıklarınaza dün viaport mediamarkt mağazasına gittim

Tv bölümüne uğradım orda yüzlerce tv var tabi en iyisine veya f/p olanına karar vermek zor iş herkes başka bir şey söylüyor ama dikkatimi çeken ve daha iyi olduğu bariz anlaşılan bir kaç modeli orda not aldım

Samsung MU7400 serisi

LG SJ800V serisi bu modeller yanyana bulundugu modeller ile aralarında fark olduğunu izlerken belli ediyordu

• seker1adam kullanıcısına yanıt
    yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım hocam şimdi siz hangi modelleri karşılaştırdınız hangisini beğenmediniz :)
  • quote:

yazdıklarınızı tam olarak anlayamadım hocam şimdi siz hangi modelleri karşılaştırdınız hangisini beğenmediniz :)

Bir defa vestel grundig philips bu serileri komple eledim açıkcası

Orda dikkatimi çeken samsung ve lg tvleri oldu ama kafam çok karışık

Öncelikle 55 inç bir tv düşünüyorum

Siz 3500 tl ye hangi modeli önerirdiniz ? Digiturk 4k ve futbol karşılaşmaları ve ps4 pro için

3500tl ye 55 boyutta futbol ve ps4 pro için alınacak tv yok malesef yok hocam motion konusunda çoğu model üzer sizi ama ben sizin yerinizde olsam lg den uzak dururum rgbw yüzünden samsungunda mu8000 altındaki modellerde motion konusunda tatmin etmeyebilir ama bu kısım göreceli bi kısım çünkü alıp memnun olanlarda var olmayanlarda var o yüzden en iyisi kendiniz almadan önce ps4pro ile test edeceksiniz philips önereyim diyeceğim ama hiç içimden gelmiyor tv konuları sorundan geçilmiyor alanlar hep pişman 49 düşünürseniz indirimlerle 3500tl ye kadar düşüyor hatta 2800-3000tl ye düştüüğü bile oldu bu modelede bi bakın derim renkleri motion performansı iyidir

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-49xe7005-49-123-cm-4k-uhd-android-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

• quote:

3500tl ye 55 boyutta futbol ve ps4 pro için alınacak tv yok malesef yok hocam motion konusunda çoğu model üzer sizi ama ben sizin yerinizde olsam lg den uzak dururum rgbw yüzünden samsungunda mu8000 altındaki modellerde motion konusunda tatmin etmeyebilir ama bu kısım göreceli bi kısım çünkü alıp memnun olanlarda var olmayanlarda var o yüzden en iyisi kendiniz almadan önce ps4pro ile test edeceksiniz philips önereyim diyeceğim ama hiç içimden gelmiyor tv konuları sorundan geçilmiyor alanlar hep pişman 49 düşünürseniz indirimlerle 3500tl ye kadar düşüyor hatta 2800-3000tl ye düştüüğü bile oldu bu modelede bi bakın derim renkleri motion performansı iyidir

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-kd-49xe7005-49-123-cm-4k-uhd-android-smart-led-tv-dahili-uydu-alici.html

Ama yukarda bir mesajınızda Lg uj6300 önermişsiniz birisine ?

Valla mesajını okuyunca istemsiz güldüm dediklerinde haklısın kusursuz tv yok ama 3500₺ ye bende 4k tv önerisi yapmam çünkü o fiyattaki 4k tv ler giriş seviyesi olarak geçiyor ve hiçte geleceğe dönük değiller.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    motion performansından dolayı ama geri kalan siyahlar renkler kontrast olarak kötü bi model gün ışığı alan odada doğru düzgün izlenmiyor bile
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    çevir az daha az çevir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Valla mesajını okuyunca istemsiz güldüm dediklerinde haklısın kusursuz tv yok ama 3500₺ ye bende 4k tv önerisi yapmam çünkü o fiyattaki 4k tv ler giriş seviyesi olarak geçiyor ve hiçte geleceğe dönük değiller.

Anladım siz orta ve üst segmente bakıyorsunuz giriş seviyesine kim bakıyor forumda ona soralım

Valla bu gidişle vazgeçicez galiba zaten 8K çıkacakmış bi kaç sene sonra onu alırız

• 4k Tv ile alaka araştırmalarım sonucu

• 65 inç televizyon düşünüyorum limitim 7000₺ bu fiyata önere bileceğiniz tv varmı

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.