Şimdi Ara

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
5
Favori
37.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RNNN

iki model arasında kaldıysanız kesinlikle stok varsa sj850v modelini alın mu7400 onun yanında tv değil ikiside ips panel ama arada kalite performans olarak fark var

üstadım şimdi fiyatlarına baktım da bütçemi ciddi oranda aşıyor 49 inç modelini bulamadım sj850v modelinin bu neden 3800 tl başka model tavsiyeniz nedir acaba
  • nastasia kullanıcısına yanıt
    3999tl düşmüştü indirimde siz sanırım indirimsiz fiyatına baktınız o fiyat aralığında smartı iyi olan mu7400 den başka model yok smarta takılmam derseniz sony xe8005 modeline bakabilirsiniz
  • quote:

3999tl düşmüştü indirimde siz sanırım indirimsiz fiyatına baktınız o fiyat aralığında smartı iyi olan mu7400 den başka model yok smarta takılmam derseniz sony xe8005 modeline bakabilirsiniz

internette arattım hocam 5 ile 6 bin tl fiyat çıktı yanlış mı yapıyorum acaba kusura bakmayın hakkınızı helal edin siz benden daha fazla gezdiğiniz için bu gün 4 mağaza gezdim ben bile bilgisizim adamlar satmak için ölü tv lere neler demiyorlarki bakalım biraz daha araştırayım olmadı mu 7400 3200 tl indirimde oradan alacağım
    bugünlüktü sanırım indirim stok fazlasını erittiler sonra bitirmişlerdir mu7400 3200e denk getirirseniz alın ama vereceğiniz max rakam o olsun o tv ye aslında o bile fazla ama yapacak bişey yok işin içine smart girince mecbur ya samsung bakılacak ya lg
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    :) ios kullanan daha ucuz bir marka söyle onu alayım. Bir alternatifle gel. Ayrıca kimseye savunmuyorum, canımdan başkası can çıkacak gibi konuşmuyorum. Babamın şirketi mi? Kimin ne ihtiyacı varsa onu kullansın, fazlası için israfa girmesin.

Mu7000 lerde bu çakallığı yapmış Samsung'un her modelinde bunu yapmadığını kanıtlaması gerekli artık. Sen Samsung adına bu konuda açıklama yapmaya yetkili misin? Elinde bilgi belge mi var?

Kamera açığı:http://www.hurriyet.com.tr/siz-televizyon-izlerken-onlar-da-sizi-izliyor-24460371
    Ortam dinlemesi:https://www.teknokulis.com/haberler/guvenlik/2015/02/11/samsungun-akilli-televizyonlari-konusmalari-dinliyor
    Hileli enerji tüketimi testi:https://shiftdelete.net/samsung-tv-skandali-ile-sallandi-64429
    Para verdiğim ürün bana reklam gösteriyor:https://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Samsung-Smart-tvler-diskten-oynatilan-filmlere-reklam-ekliyor.htm

Bu skandalları yapmış bir firma tüketicileri bir zahmet ikna etmek zorunda. Ve bu ikna işini fanboyları yapmaması gerekiyor :) Evimde severek kullandığım samsung tv olan biri olarak söylüyorum bunu.

Velhasılı konunun özüne dönecek olursam yukarıda bahsettiğiniz değerler belki de diğer tüketiciler için bir anlam ifade etmiyor olabilir, yada 800 lira karşısında ihmal edilebilir değerlerdir. Olamaz mı? Belki televizyon için 3500 lira ayırmıştı bir köşeye ama 55 inç için 4000 liraya çıktı. Olamaz mı? Sizin önceliklerinizin herkes için bir şey ifade etmemesi sizi bu kadar rahatsız etmemeli. Ben de sizin mantığınızla konuşayım :) Buradan arttırdığınız 800 liranın üzerine biraz koyarak konsol alırsınız mis gibi :)

Ekleme: bu arada yeni gördüm fikir sahibi bilgi sahibi bir şey yazmışsınız. Bir şey iddia etmiyorum. Beni ikna etsin Samsung diyorum. Eğer sadece kasa tipine bakılacaksa örnekleri var diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 18 Kasım 2017; 20:35:23 >

MM ta stok kaldıysa yarın da 4bin liradan satılacak sj850. Haftasonu için bir indirimdi, bundan daha fazla vermeyin bu televizyona.

Sınırlı mağazada 250 stok vardı zaten. Bu başlıkta hangi mağazalarda olduğu paylaşılmıştı:
    https://forum.donanimhaber.com/lg-55sj-850v-genel-paylasim--129509228-3
  • lg servisi ile yüzyüze görüştüm,servis hizmetleri konusunda tatmin edici çok cevap aldım.ürün ve arkasında firma desteği olması fiyatı,showroomda cihaz karşılaştırmaları sonucunda LG 49 SJ800V almaya karar verdim.
    bukadar teknik bilgi vs. ile milletin kafasını bulandırmak,anlamsız ve saçma.gözüne güzel gelen fiyatı cebine uyan her cihaz güzeldir.

not:fikirlerim beni bağlar,tavsiye olarak değerlendirmeyin.
  • bu bahsettikleriniz tüm tv lerde ve cep telefonlarında olan şeyler yıllardır yapılıyor..siz bunu sonradan öğrenip samsungla bağdaştırmışsınız o sizlik bi durum genel değil neyse fazla uzatmaya gerek yok insanların parası boşa gitmesin diye yazıyorum ama bundan bile rahatsız olanlar var insanlar 4000-5000tl ips panel tv lere vermeye devam etsin ama arada 500-600tl fark oldumu yaygara kopartsınlar komediden başka bişey değil..
  • 2 hafta önce 55uj630v almıştım,tv de canlı pixel çıktı mavi renkte.Siyah yeşil ve kırmızı renklerde çok belirgin oluyordu,servise rapor tuturdum genel merkez değişimi onayladi bende cayma hakkımı kullanip para iadesini aldım,1 hafta boyunca test etme imkanim oldu,karanlık sahnelerde performansı cok kötü ve hareketli sahnelerde takılmaları hissediyordum,ucuz kurtulmuşum sony 55xe9005 almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 19 Kasım 2017; 11:27:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

MM ta stok kaldıysa yarın da 4bin liradan satılacak sj850. Haftasonu için bir indirimdi, bundan daha fazla vermeyin bu televizyona.

Sınırlı mağazada 250 stok vardı zaten. Bu başlıkta hangi mağazalarda olduğu paylaşılmıştı:
    https://forum.donanimhaber.com/lg-55sj-850v-genel-paylasim--129509228-3

sağolasın değerli arkadaşım kısmet değilmiş demek bakıyoruz hala
  • arkadaş hala öğrenemediniz mi ,bu forumda sormaya kalktığınızda sonuçsuz kalındığını :)

alırsın eline bir tane flash bellek (içinde gerçek 4k videosu olan) ,tv.lere takıp izlersin ve karar verirsin (fiyat aralığına uygun olanı),diğer türlü hepsinde sorun olduğundan muallakta kalırsın

aynı marka ve modellerde inanılmaz yorumlar görüyoruz ,bir kesim göklere çıkartırken ,bir kesim yerin dibine sokuyor
    bu durumda nasıl karar vereceksin ,kime inanacaksın ?
    üstelik tavsiye verenlere de hayret ediyorum ,adam sana inanıp alır ve bir problem görürse direk seni suçlayacaktır (hiçbir kazancın olmadığı halde)

diğer bir husus ise tv. alırken ne istediğiniz de önemli ,ben şu an tv. almayı düşünsem 3D-smart-4k yerine daha kaliteli fhd bir tv. bakardım
  • Selam arkadaşlar ben 1ay önce Samsung mu7000 aldım kurulum yapıldı servis daha evden çıkmadan ekran gitti. TV değişime gitti ikinci ürün geldi ve buda kurulumdan 1gün sonra ekran gitti hiç açılmıyor. Üçüncüye kalbim dayanamayacak iade başlattım. Ve LG sj800v düşünüyorum.1hafta zamanım var acil tavsiyelere ve yardıma ihtiyacım var teşekkürler. Bu arada unutmadan mu7000 ekran kartı kısmında 6000series ekran kartı var bilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Samet3555

Selam arkadaşlar ben 1ay önce Samsung mu7000 aldım kurulum yapıldı servis daha evden çıkmadan ekran gitti. TV değişime gitti ikinci ürün geldi ve buda kurulumdan 1gün sonra ekran gitti hiç açılmıyor. Üçüncüye kalbim dayanamayacak iade başlattım. Ve LG sj800v düşünüyorum.1hafta zamanım var acil tavsiyelere ve yardıma ihtiyacım var teşekkürler. Bu arada unutmadan mu7000 ekran kartı kısmında 6000series ekran kartı var bilginize.

mu7000 serisinden arkadaşım da aldı ancak memnun değil. Ben 55sj800v sahibiyim. Buradaki konuşanların aksine kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok başarılı bir televizyon. Siyah performansı da oldukça yeterli. Size şöyle söyleyeyim. Gidin bir mağazada canlı canlı görün, bir usbye test videoları yükleyin ve izleyin. Bu tv gerçekten çok başarılı. 3960 tl ye aldım. Bu fiyat bandında bence çok iyi.

• Samet3555 S kullanıcısına yanıt
    sj800v modeline kesinlikle o fiyatları vermeyin rgbw kullanıyor ışıklandırma olarak illa lg olacak derseniz sj850v modeline bakın onda rgb kullanılıyor ama kontrast düşük siyahlar kötü gerçi o fiyat aralığındaki modellerin %90 ips panel ve hepsinde kontrast siyah performansı kötü ama sj800v sırf bu nedenden değil rgbw kullandığı için kesinlikle önermem burda öneririm diyenlerede aldanmayın teknik olarak hiçbir bilgi paylaşmadan sadece onlara yeterli gelen özellikleri herkese yeterli gelecekmiş gibi anlatıyorlar sj800v alırsanız göreceğiniz siyahlar bunlar ondan sonra konu açarsınız bu tvde sızma var ne yapmalıyım forumdan 3 kişi iade etmeye çalıştı ikisi edemedi biri zorla etti yani alıp eve getirince iş işten geçmiş oluyor mağazada izleyince siyah performansı belli olmuyor ışık olduğundan dolayı göze iyi geliyor ama eve gelince sürpriz :)

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

rgb rgbw farkı nedir derseniz ilk sayfaya bi göz atın

• Samet3555 S kullanıcısına yanıt
    birde samsungta mu8000 modelinin altındaki tüm modeller gerçekte üzerinde yazan modeller değil yurtdışındaki giriş serviye 6.. modelleri burda 7... diye satıyorlar birde mu7000 önermem 50inchi va olsada motion konusunda biraz sıkıntılı
  • quote:

sj800v modeline kesinlikle o fiyatları vermeyin rgbw kullanıyor ışıklandırma olarak illa lg olacak derseniz sj850v modeline bakın onda rgb kullanılıyor ama kontrast düşük siyahlar kötü gerçi o fiyat aralığındaki modellerin %90 ips panel ve hepsinde kontrast siyah performansı kötü ama sj800v sırf bu nedenden değil rgbw kullandığı için kesinlikle önermem burda öneririm diyenlerede aldanmayın teknik olarak hiçbir bilgi paylaşmadan sadece onlara yeterli gelen özellikleri herkese yeterli gelecekmiş gibi anlatıyorlar sj800v alırsanız göreceğiniz siyahlar bunlar ondan sonra konu açarsınız bu tvde sızma var ne yapmalıyım forumdan 3 kişi iade etmeye çalıştı ikisi edemedi biri zorla etti yani alıp eve getirince iş işten geçmiş oluyor mağazada izleyince siyah performansı belli olmuyor ışık olduğundan dolayı göze iyi geliyor ama eve gelince sürpriz :)

rgb rgbw farkı nedir derseniz ilk sayfaya bi göz atın

Bu testi ben yaptım ve kesinlikle bu görüntüyle alakası yok. Bu görüntü nedir arkadaş. Panel bu kadar kötü olsa almam da tavsiye de etmem; ancak alakası yok. Hiçbir ışık sızması bulutlanma vs söz konusu bile değil. Siyahlar olması gerektiği gibi. Bekleyin ben size bu testi tvde yapıp resmini atacağım.

Güncelleme: Tv Lg 55sj800v. Resimleri çektim. Sonuçlar aşağıda. Ben tek bir ışık sızması yada bulutlanma göremiyorum. Görebilen varsa tebrik edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asadem -- 20 Kasım 2017; 20:32:11 >

• asadem kullanıcısına yanıt
    ld testini böyle yapıyorsanız bişey görememeniz normal paylaştığım fotoğraftaki gibi ortada büyük bi nesne olsun yada alttaki testi yapın bakalım aynı sonucu görecekmisiniz ld açıkken öyle ufacık siyah noktada problem olmaz zaten mesela kanal geçişlerinde çekin film ekranında altı üstü boşken çekin film başlamadan yada biterken siyah ekranda ortada yazılar varken çekin bide öyle bakalım videodan
    https://www.youtube.com/watch?v=3So8OFdqcdA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 20 Kasım 2017; 20:41:17 >
    birde konumuzdan bağımsız fotoları neyle çektiniz ben iphone 6 ile karanlıkta çekince çok kötü çıkıyor telefonlamı çektiniz bu fotoları
  • quote:

birde konumuzdan bağımsız fotoları neyle çektiniz ben iphone 6 ile karanlıkta çekince çok kötü çıkıyor telefonlamı çektiniz bu fotoları

Evet samsung j5 2016 ile çektim. Flaş kapalı. Diğer konuya gelince. Dimming sorunu dediğiniz olay Lg nin bölgesel aydınlatma yani yerel karartma teknolojisiyle alakalı. Bölgesel karartmayı kapattığımda hiçbir sorun kalmıyor ancak siyahlar olması gerektiği kıvamda olmuyor. Bölgesel karartma açıkken ledler tamamen söndüğünden bu fark oluşuyor. Bu Tv bir oled değil. Aydınlatma destekli bir led tv. Dolayısıyla siyahların oled kıvamında olmasını beklemek doğru olmaz ancak yerel karatma açıkken gerçekten siyahlar tam siyah oluyor.

Benim anladığım kadarıyla lg bu tvlerde bölgesel karartmalı kenar led ışıklandırma desteğini vererek kontrastı arttırmaya çalışmış ve başarılı da olmuş.

Kanal geçişleri esnasında kenardan aydınlatmanın kararlı çalışmadığı konusuna katılıyorum. Her ne kadar saniyelik bir olay olsa da yazılımsal bir sorun gibi görünüyor.

Bu arada bu tv bir samsung mu9000 ya da Sony Xe9005 olamaz. Arada sınıf ve fiyat farkı bariz. Ben bu tv yi 3960'a aldım. Diğerleri 5500 civarında. Aradaki fiyat farkını veren daha iyi olan o modelleri alır ancak tv de ne ışık sızması ne de bulutlanma sorunu kesinlikle yok. Kullanılan teknolojiyle alakalı gözünüze hoş gelebilecek ya da gelmeyecek farklar var. Bunu da kullanıcı muhakkak bir teknoloji markete gidip kendi gözleriyle denemeli.

hocam dediklerimi yapıp video olarak koyarsanız kimsenin kafasında soru işareti kalmaz arka ışık sonda bu dediğim testleri yapın tv aynı böyle siyah göstersin üyeliğimi kapatır giderim bu kadar iddalıyım ld sorun oluyor diyorsanız onu kapatıp öylede yapabilirsiniz dediğim testleri ama sonucu siz tv yi uzun zamandır kullanıyorsanız biliyorsunuzdur zaten yukarda koyduğunuz fotolar bu şekliyle çok bi anlam ifade etmiyor piyasada alınacak tv yok o fiyatlarda dediğinize katılırdım bu fiyata göre en iysi derdim ama sj850v modeli olsaydı siyah kontrast falan hepsinş geçsek bile rgbw bu model sırf o nedenle bile 4000tl verilmez ama tüketiciyide çaresiz bırakıyorlar 55 inch 100hz tv alayım desen nerdeyse 5000tl den başlıyor sizin tv de 4000tl düşünce adam diyorki boşver rgbw kontrastı 100hz 10 bit mağazadada demoları izleyince tamamdır ben bunu alayım diyor ama 700-800tl fazlasına çok güzel modeller satılıyor aslında neyse vaktiniz olunca dediğim testleri yapıp buraya video olarak eklerseniz sevinirim

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.