Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    local dimming ve kasa farkı var hocam
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Local dimming in görüntü kalitesine etkisini biraz açar mısınız. 250 tl fazla verip almaya değer mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    diyelim film izliyoruz bi sahnede karanlık bi odanın ortasında bi adam çakmakla sigarasını yakıyor local dimming özelliği olmayan tv de ekrandaki bütün ledler çalışacağı için ne tam karanlık gibi olacak o oda nede çakmağın ateşinin ışığı öne çıkacak ama diğer local dimming olan tv de tv ledleri ona göre ayarlayacak siyah kısımlar siyah olacak çakmağın yandığı alandaki ledler çalışacak buda daha gerçekçi bi görüntü olmasını sağlayacak ama lg ler ips panel olduğu için siyah performansı çok iyi değildir yinede bütçe müsaitse local dimming olan modeli alın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros68

Local dimming in görüntü kalitesine etkisini biraz açar mısınız. 250 tl fazla verip almaya değer mi?

Local dimming=Bölgesel karartma veya yerel karartma.

Plasma tvler koyu renk tonularını hakim bir şekilde kullanabilmektedir. Ancak Led/LCD tvler koyu renk tonlarını teknolojisi gereği etkin olarak gösteremez. Bu yüzden local dimming adı ile çıkarılan teknoloji sayesinde koyu renklere özellikle siyah ağırlıklı renk tonlarına hakim olmak hedeflenmiştir. Local dimming teknolojisi sayesinde led tvlerdeki eksiklik giderilmeye başlanmıştır. Daha sonra bu teknoloji geliştirilerek micro dimming ve micro dimming pro olarak iki farklı şekilde ortaya çıkarılmıştır. Pro olanı daha üstündür. Alacağınız led tv de micro dimming pro özelliği varsa koyu renklere özellikler siyah tonlarda daha başarılı bir görüntü elde edilmektedir.

Led tvler teknolojileri gereği alttan-üstten yada soldan-sağdan aydınlatmalı şekilde olmaktadır. Bu yüzden koyu renkleri gösterirken lokal olarak başarısızdırlar. Bu tüm led tvler için geçerlidir. Bu yüzden bu şekidle bir teknoloji çıkartılarak plasma tv lerin başarısı yakalanmak istenilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 18 Temmuz 2017; 13:29:18 >

• Rtings'te UJ6300-Bizde 630V,görüntü ve ses kalitesi konusunda pek olumlu not almamış.Ama düşük gecikme süresi ve düşük hareket bulanıklığı konusunda iyi not almış.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj6300

LG Türkiye'de 43 UJ630 ve 43 UJ651 var.Ama ne LG nin orjinal sitesinde,ne de rtings te 43UJ65XX yok.43 inç olarak 6300 den başka UJ serisi görünmüyor.
  • parlak ve canlı renkler görüntü isteyenler samsung mu7000 e baksın bu tv in parlaklığı azdır renkleride samsung gibi canlı vermez ayrıca ips oldugundan samsungtaki siyah performansınıda bulamazsınız şuan neredeyse uj630v fiyatlarına yakın fiyatlara bulunabiliyor
  • alıpda kullanan varmı? ürün şuan indirimde, yorumlara baktım. almaya karar verdim şimdilik.
  • arkadaşlar bu tv yi alacaklar şunu bilerek alsın parlaklığı az bu tv nin gün ışığı olan ortamda kullanılacaksa tatmin olmayabilirsiniz kesinlikle deneyip alın
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    modeller aynı hocam lg öyle yapıyor isimlendirmeyi sj850v modelide mesela dışarda sj8500 diye geçiyor.
  • ips panel oldugu içinmi parlaklıgı az?
  • byrcp B kullanıcısına yanıt
    biraz ondan birazda modelle alakalı mesela sj800v de ips panel ama o daha parlak
  • LG 43UJ651V.APDZ 43 inç UHD 4K Smart LED TV arkadaşlar medıa markette satılan bu ürünün kodunda LG43UJ651V(APDZ) yazıyor ne anlama geliyor diğer satılan sitelerde bukod yazmuyor bilgisi olan yazarmısınız
  • mehmett36 kullanıcısına yanıt
    teknosadakilerdede evkurdakilerdede aynısı yazıyor..
  • evet teknosadada aynısıyazıyormuş acaba farkı ne
  • RNN, sence LG43UJ651V mi yoksa 43MU7000 hangisini almalı lg nin artısı kullanım kolaylığı diyorlar hertürlü internet dahil
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmett36

RNN, sence LG43UJ651V mi yoksa 43MU7000 hangisini almalı lg nin artısı kullanım kolaylığı diyorlar hertürlü internet dahil

Bende bu 2 model arasinda karasiz kaldim hangisi alinmali ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Evet sizden LG43UJ651V vs 43MU7000 kıyaslamasını bekliyoruz merakla :)
    Rtingsden UJ651V incelemesini bulamadım.
    PS4 pro ağırlıklı kullanacağım ve sanırım LG bu konuda daha iyi.
  • Sakın bu Televizyonu almayın. ben kullanıyorum kanal geçişleri yavaş. dahili uydu alıcı kanal taşıma berbat bir kanalı taşımak için en az 10 defa yön tuşlarına basmak zorundasınız. Sakın almayın. harici uydu bağladım bu defa harici uydunun kumandası çalışmadı. menüler yavaş çalışıyor. Bana inanmıyorsanız deneyin bir tv yi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperyaman kullanıcısına yanıt
    uj651v uj630v ile aynı tv tek fark 651v de local dimming var lg rbgw ışıklandırma olduğundan 4k da samsung kadar net görüntü vermez ama bunu gözle anlamak zor söylemesem kimse dikkat edip anlamaz diye düşünüyorum..motion konusunda lg daha iyi dolasıyla oyun için alınacaksa lg daha mantıklı zaten oyunda kimse siyahların derinliğine takılmaz birde lg çakmada olsa 10 bit (8bit + frc) samsung ise düz 8 bit bu ps4 pro da farkeder diye düşünüyorum ayrıca lg de hdr özellikleri daha fazla daha yeni model olduğundan artı input lag değerleri bütün çözünürlüklerde lg nin daha iyi yalnız lg nin image retention puani düşük bu nedir derseniz sabit görüntü uzun süre aynı şekilde ekranda kalırsa o görüntü değiştiğinde dahi bi süre önceki görüntü ekranda kalmaya devam ediyor ama ps4 kullanımında fazla sabit kalacak bi görüntü olacağını sanmıyorum artı ben ps4 pro ile kullanacak olsam terchim lg olurdu

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI

• mehmett36 kullanıcısına yanıt
    genelde film ve tv izlenecekse mu7000 ama konsol bağlanacaksa spor yayınları izlenecekse lg öneririm
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.