Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de yamaha atmos destekleyen anfi ve atmos hoparlorleri var. Eskiden tvdeki netflix appde dolby atmos filmleri anfi üzerinden atmos sesle izliyebiliyordum arada bir güncelleme sonucu bunu yapamamaya başladım.

Apple tv netflixden atmos ses alabilirken tvden bunu yapamıyorum sebebini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere

Selamlar,

Ben de yamaha atmos destekleyen anfi ve atmos hoparlorleri var. Eskiden tvdeki netflix appde dolby atmos filmleri anfi üzerinden atmos sesle izliyebiliyordum arada bir güncelleme sonucu bunu yapamamaya başladım.

Apple tv netflixden atmos ses alabilirken tvden bunu yapamıyorum sebebini bilen var mı?
    Acaba Tv ile anfinin baglantı şeklinmi değiştirdiniz. Sadece HDMI ARC üzerinden Atmos iletimi mümkün. Anifiyi Tv'ye başka yöntemle bagladıysanız ondan sıkıntı olmuş olabilir.
  • Arkadaşlar netflixte GEZEGENİMİZ diye bir belgesel çıkmış. 8 bölümden oluşuyor. Şiddetlen tavsiye ediyorum. Dolby Vision 4k, harika çekimler ve mükemmel görüntü kalitesi var. Ben çok çok beğendim.Dolby vision standart görüntü ayarına alın, öyle izleyin. Muhteşem olmuş, bence planet earth 2'yi fena tokatlamış. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 7 Nisan 2019; 3:31:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,
    55C7 yi hdmi2 arc ile Sony STR-KG800 avr nin arc bağlantısı üzerinden birbirine bağladım.
    Diğer cihazların (digiturk, ps4) girişleri Tv üzerinde, Avr yi sadece ses amaçlı kullanacağım.
    Ancak sesi bir türlü Arc bağlantısı üzerinden Avr den alamıyorum.
    Tv yi açıp kapattığımda Avr de açılıp kapanıyor yani simplink bağlantısı oluyor ama ses olmuyor.
    Bu sebeple ilaveten optikten bağlayıp sesi alabildim.
    Sesi sadece Arc üzerinden Avr ye iletmek için Tv de veya Avr cihazında ekstra bir ayar mı yapılması gerekiyor?
    Bağlantıyı resimlerdeki gri hdmi üzerinden yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpman -- 7 Nisan 2019; 18:4:55 >

• scorpman kullanıcısına yanıt
    Hocam bende tv yi avr ye bağladım.Hiç bir dorun yok avr den ses almak konusunda.
    Yani bence bağlantınız doğru.
    Avr ye tv audio diyin
    Tv de ise ayar tuşuna bir kere basıp yan menüyü açın arc yi seçin.

Ve olmazsa avr ayarlarını kurcalayın.

• Arkadaşlar merhaba, ben lgb7v almıştım, biraz görüntü konusunda hassasiyeti olan birisiyim. Tek sorunum şu, örneğin bir at dörtnala giderken ayaklarının arasında pixel bozulması görüyorum yani o an çözünürlük düşüyor gibi kare kare oluyor.

Yada diriliş Ertuğrul izlerken arka planda meşaleler yanıyor ya, o meşaleler sanki patlıyor gibi oluyor alttan üste doğru alevi geldikçe,

Yada bir kuş kanatlarını açtı diyelim uçuyor, kanat çırparken kanatlarının etrafı yine böyle kare kare oluyor.

Bu sorunu nasıl çözerim, ne telefonumda ne pc monitörde böyle sorun yok ikisinde de net görürken bunda netlik bozuluyor o görüntülerde.
  • BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    TruMotion kapat.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Hocam bende tv yi avr ye bağladım.Hiç bir dorun yok avr den ses almak konusunda.
    Yani bence bağlantınız doğru.
    Avr ye tv audio diyin
    Tv de ise ayar tuşuna bir kere basıp yan menüyü açın arc yi seçin.

Ve olmazsa avr ayarlarını kurcalayın.
    Maalesef olmadı dostum.
    Avr nin audio menüsünde Tv + Amp seçeneğini seçtim ama yine arc üzerinden sesi alamadım.
    Bir de avr nin kullanım kılavuzuna bakayım tabi bulabilirsem.
  • bende bu gün bir b7 kurdurudum eve . sormak istediğim ekranı ikiye bölebiliyormuyuz.birde hazır kanal listesi varmı ?
  • TV'de atmos destegi var diye biliyorum ama atmoslu mkv dosyasini acinca not supported diyor ve sessiz oynatiyor. Sorun ne olabilir acaba?
  • karamsar1İ kullanıcısına yanıt
    İki tür atmos var hocam.
    Biri kayıpsız olan.Diğeri bu tarz tv ler için olan.
    İndirdiğiniz dosyaya bakın eğerki ses 1500 küsür kbit ise oynatır daha üstüyse oynatmaz.

• Selamlar Netflix Dizi "The OA" sezon 2 Bölüm5 DOLBY VISION
    Bu tv'de Mutlaka izlenmeli. OLED TV'nin potansiyelini ortaya çıkaran bölümlerden biri. Bolca karanlık sahnede çekim yapılmış.Karanlık bir odada yönünü bulmaya çalışan insanları izlemek çok hoş ayrıca Karanlığın içinde yakılan çakmak , meşale müthiş görseller veriyor. Daha önce bu linkte verdiğim ayarlarla izliyorum. (standart olan ve parlaklık 47)
    Zifiri karanlık bir odada izlerseniz deneyiminiz çok daha keyifli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 18 Nisan 2019; 5:3:44 >

• Selam bende bugun bir sorun cikti. Usb den film izlerken altyazi sadece saniyelik duruyor ve kayboluyor ayrica sanki cift altyazi var ust uste binmis gibi bozuk bir goruntude var. Daha once normal izledigim filmlerde de ayni sorun var. Yani tv yada ayarlarla ilgili bir sorun. Daha once yasayan ve cozen varmi acaba?

• 1 adet c8 vardı Teknosa da 9bin tl. 7 serisi kapalı kutu yoktur deniliyor varsa da değişim iadedir dediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,
    Oled tv icin hangi temizleme sprey önerirsini,yada temizlik icin be kullanıyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba . Yaklaşık 1 yıldır 55 inch c7 kullanıyorum . Oled testleri yaparken sarı renkte Ekranın ortasında dikdörtgen görüyorum . Sizce bu normal mi. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merteslik -- 28 Nisan 2019; 18:0:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angoras1

Selam,
    Oled tv icin hangi temizleme sprey önerirsini,yada temizlik icin be kullanıyorsunuz.
    Bende bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim tv yi aldığım zamanlarda sıvı teması olmasın dediler o yüzden hiç ıslak bir şey ile temizlemedim hep kuru bez ile temizledim peki nedir bu konuda esas olan ?

• Ekran temizleme konusunda ben şu ürünü kullanıyorum

Tabi ekrana değil beze 1 fıs yapıp temizliyorum
    Genellikle gece tvyi kapatırken yapıyorum sabaha kadar çalışmadığı için bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum ki 2,5 yıldır kullanıyorum 1,5 yıldır oled üzerinde gayet memnunum.

• merteslik M kullanıcısına yanıt
    Bende 1,5 yıldır kullanıyorum ara ara bende de böyle izler oldu zamanla azaldı ve düzeldi içeriklere göre ekran ayarı yapın karasal yayın özellikle eco mod

• Tv'yi kurmaya gelen LG servisi bu ürünü tavsiye etmişti. Ben bunu kullanıyorum. az bir miktar spreyi beze sıkıyorsunuz sonra boydan boya siliyorsunuz ekranı.

digiworld ekran temizleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 29 Nisan 2019; 8:51:54 >
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.