Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bahsettiğiniz pencere izi alttaki video tipindeyse fabrika üretimindeki kalibrasyon kaynaklı yanık o 2017 panellerinin bazılarında var malesef ve düzelmez, garantiye göndermeniz gerekli

https://youtu.be/nX0AXzWm2cI

@dkc44

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cetany -- 16 Eylül 2018; 20:21:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cetany

Bahsettiğiniz pencere izi alttaki video tipindeyse fabrika üretimindeki kalibrasyon kaynaklı yanık o 2017 panellerinin bazılarında var malesef ve düzelmez, garantiye göndermeniz gerekli

@dkc44

Evet bunun gibi ama pixel temizlemeden sonra çıktı ortaya çok ilginç. Foto çektim ama görünmeyebilir.
    LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]
    .

Evet yorumları alalım görüldüğü üzre acaip bir durum :) yanık gibi de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 16 Eylül 2018; 20:50:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

quote:

Orijinalden alıntı: Cetany

Bahsettiğiniz pencere izi alttaki video tipindeyse fabrika üretimindeki kalibrasyon kaynaklı yanık o 2017 panellerinin bazılarında var malesef ve düzelmez, garantiye göndermeniz gerekli

@dkc44

Evet bunun gibi ama pixel temizlemeden sonra çıktı ortaya çok ilginç. Foto çektim ama görünmeyebilir.
    .

Evet yorumları alalım görüldüğü üzre acaip bir durum :) yanık gibi de değil.

Alıntıları Göster
    Pixel temizleme ile ilgisi olmaz. Siz pixel temizleme sonrası fark etmişsinizdir. Belirli renklerde belli olduğu için (%99 kırmızı renkte yanık oluyor) ilgili renge geldiğinde görmüşsünüzdür.

Kırmızı en sakat renk, bu nedenle oled ile uzun süre atv izlememesi lazim bence. Zira atv de hareketli logo olayi yok ve reklamlarda bile kaldırmıyorlar.

• @serkanhnr yok logo değil sorun foto da sol üst köşede görünen avizenin yansıması. Sorun ekranın ortasında 35 cm x 60 cm ölçülerinde açık kırmızı renk de dikdörtgen bir alan. Herhangi bir kanalın logo izi hiç oluşmadı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 16 Eylül 2018; 22:32:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

arkadaşlar tamamam hepimiz cihazımızı severek kullanıyoruz . bozulmasını da hiç birimiz istemiyoruz
    fakat ben daha kritik bir konuya dikat çekmek istiyorum .

bu tv den önceki kullandığım plazma tv mi mahellemize yıldırım düşünce kaybetmiştim . şimdi yine aynı şeyin olmasından korkuyorum ..

ozaman da akım korumalı priz kullanıyordum fakat hiç bir işe yaramadı ..

tv lerimizi taktığımız elektirk tesisatı ve pirizler tamamen korumasız.

şuan bende böyle kullanıyorum yağışlı havada tv yi hiç açamıyorum fişini çekiyorum .
    fakat bunun sonu yok yıldırım ani akım dalgalanmaları vs den tv mizi nasıl koruyacağız
    sizler ne yapıyorsunuz ? bu konu hakkında düşünceleriniz neler . çözüm bulabilen varmı
    sürekli korkarak kullanmak ta can sıkıyor daha öncede tv uydu alcım vs bozulduğu için ?
    On-line ups kullanmanı tavsiye ederim.
    Yüksek kapasitede olmasına gerek yok.
    1 kva olması yeterli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• böyle logo vs izler garanti kapsamına girmiyormu? daha once hiç boyle şikayetler yoktu neden biren bu şikayetler çıkmaya başladı anlıyamadım.
    ve bu elimizdeki tv nin hangi yıl üretimi olduğunu nasıl anlarız? kutu üzerinden servis bir barkotu kesip almış oradamı yazıyordu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 17 Eylül 2018; 20:42:13 >
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Benim ki mart 2018 tv nin arkasında ki etikette yazıyor... walla bende çok şaşırdım kanal logosu yapışsa anlam vericem de bu ne çözemedim :) @TurkeyStar

• quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

Benim ki mart 2018 tv nin arkasında ki etikette yazıyor... walla bende çok şaşırdım kanal logosu yapışsa anlam vericem de bu ne çözemedim :) @TurkeyStar
    sizin tv de sorun varmı? bir arada tv yi askı aparatından çekip kontrol ederim bendekı hangi tarih merak ettim. ve umarım boyle sorunları kimse yaşamaz okadar para veripde birde boyle saçma sapan sorunlar çıkarsa vay halimize
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Şu oluştu dün pixel temizleme yaptım bugün baktım ki elranın ortasında 35 cm x 60 cm yatay bir diktörtgen var. Sadece kırmızı ve eflatun renk de ve logo yanığı gibi değil açık renkte. Cetcelle çizilmiş gibi bakacağız artık duruma göre hareket ederim. @TurkeyStar

• dkc44 D kullanıcısına yanıt
    Siz güncelleme falan yaptınız mı. Bu arada gelişmelerden haberdar ediniz bizi

• Youtube de daha fazla bellek ten yer kazanmak icin uygulama yeniden baslatiliyor diyor . Fakat yeniden de baslasa yine aynisini yapiyor . Tv nin bellegi yetmiyormu . Bellegin ne kadari dolu nasil bakabilirim . Bu sorunun cozumu yokmu

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    uygulamayı kaldırıp yenıden kurmayı deniyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Bunun için Apple TV olması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Ben 6s model ile 4k çektiğim videoları izliyordum.(telefonum serviste o programın ismini veremeyeceğim.)illa apple tv olması gerekmiyor diye biliyorum.
  • silveraction kullanıcısına yanıt
    Telefonunuzda ayarlar blümü ekran yayınlama varsa tıklayın tv bulup baylaşım yapabilirsiniz.

• dkc44 D kullanıcısına yanıt
    İş yerimdeki monitörde çok net görebiliyorum. Bence herhangi bir işlem yapmayın. Gece kumandadan kapatın fişi takılı kalsın.
    Bir süre sonra düzeleceğini düşünüyorum. Düzelmezse son çare yine pixel temizleme yaparsınız. Yine olmazsa servis görecek mecburen.
    Video yada içerik paylaşacaksanız Lg tv plus uygulamasını iphone a yüklerseniz video ve fotoyu tv de görebilirsiniz. Youtune görüntüsünü zaten tvde iphone da aynı kablosuz ağa bağlı ise yotube arayüzününde video izlerken sağ üstte tv yi algılat ve size tv ye gönderme seçeneği sunar.
    Ama birebir ekran görüntüsü için appletv yada Lightning Dijital AV HDMI Adaptör ile hdmi dan bağlayabilirsiniz.

• Arkadaslar daha ilk haftadan kumanda arizasi aldim. Imlec saga sola kayarken duzgun ilerlemiyor ve tv “ kumanda stabil calismiyor “ hatasi verdi. Bu sekilde problem yasayan oldu mu ?

• tonk T kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi yapıyorum, bunlar basit konular aslında takmaya gerek yok illa ki çözüm üretilir. En kötü ihtimal ürün değişimi, tamire sıcak bakmıyorum çünkü. Para iadesi işine girmem bu fiyatlara tv alınmaz.

• Cetany C kullanıcısına yanıt
    evet şimdi rtings sitesinde ilgili burn in yazısını okudum, dediğiniz gibi üretimden kaynaklanan zaman içinde belirginleşen bir hata imiş hatta LG bunu kabul edip gerekli değişimi(düzeltme) yapmış ama bu yazıda şunu söylüyor sadece bu sorunu kabul ediyor ve değişim (düzeltme) yapıyor LG ( kullanıcı hatası sayılan logo yapışmalarını kabul etmiyorlar sanırım ayrıca bu sorunu çözmek için lg düzeltme yapıyor denilmiş nasıl yapılıyor bilemedim ben değişim olarak yorumladım ) yazıdan anlaşılan şu ki bu bir burn in değil ve kullanıcı hatası olarak görülmüyor... ilgili yazıyı burada paylaşayım, merak eden arkadaşlar okuyabilir.

We contacted LG regarding the strange results in week 4. LG engineers visited our lab a few days ago and were able to confirm the 25% window on the Live CNN and FIFA 18 TVs are a result of a factory issue (see our video here). OLED TVs are produced in a hot process, and after cooling a 25% window is shown on each panel. Some TVs which haven't cooled completely can produce invalid results for the lookup table used by the 'Pixel Refresh' function, causing this 25% window to become visible. Only some 55" OLED TVs were affected during part of 2017.
    As this is not an issue with the panel itself, it is possible to apply a fix to the lookup table. LG will apply this fix to anyone who presents this issue to their support, for free, even after the warranty period has long expired. They have fixed our two affected TVs (see the uniformity photos below). Note that this doesn't fix other uniformity issues as the result of static content, only the 25% window caused by a factory defect. LG has also confirmed that there is variation between panels, which is why some OLED appear more prone to developing uniformity issues (as in the case with our Live CNN (200 nits) vs Live CNN (Max).)

bir iki düzeltme yaptım yanlış anlama olmaması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 17 Eylül 2018; 17:49:22 >

Pilini değiştirip deneyin, bende pil değişiminden sonra bir süre kumandanın mouse özelliği düzgün çalışmamıştı (gecikme oluyordu. kullanılabilirliği gitmişti. Ama ekranda hata mesajı çıkmamıştı. ) sonra hiç bir şey yapmadım. aynı pille devam ettim bir kaç gün sonra kendiliğinden düzeldi durum.
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.