Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: A-kemal

Beni aydinlattiginiz icin tsk ederim. Bunun bir problem oldugunu dusunmustum inanirmisin tv den sogumustum tsk ederim tekrar.

Servis menusune ben ulasabilirmiyim ve ulasabilirsem menudeki bu secenegin adi nedir?
    Bunu kapatman pekde hayırlı olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A-kemal A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşların verdiği bilginin ışığında, yabancı forumlarda araştırınca, şu bilgilere ulaştım. Daha önce bu özellik açık geliyormuş (2015 modellerde). Sonraki sürümlerde servis menusünde kalmış. Nedeni oyunlardaki statik ekran bildirimlerinde (HUD) , bu karartmadan memnun olamayan kullanıcılar olmuş. Sanırım bu tarz nedenlerden, 2016 ve 2017 'de servis menusünde kalmış bu özellik. Anladıgım kadarıyla, kurulum yapan servis görevlisin keyfine göre, bu özellik açık veya kapalı oluyor. Benim tv'de kapalı olduğuna eminim.

Bu linkte o menuye nasıl ulaşalabilir, teknık olarak anlatıyor fakat, anlatan "- mesulıyet sizin, benden günah gitti diyor". https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2440714-how-turn-off-asbl-lg-oled-tv.html

2018 modellerde ise, bu karartma olayı daha çok geliştirilip, kullanıcı menusune konmuş.

Biriside imza kampanyası başlatmış. Tıpkı 2018 'deki gibi bu özellik 2017 modellere gelsin diye.https://www.change.org/p/lg-electronics-support-for-lg-logo-luminance-adjust-on-2017-sets

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 6 Eylül 2018; 1:45:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Arkadaşların verdiği bilginin ışığında, yabancı forumlarda araştırınca, şu bilgilere ulaştım. Daha önce bu özellik açık geliyormuş (2015 modellerde). Sonraki sürümlerde servis menusünde kalmış. Nedeni oyunlardaki statik ekran bildirimlerinde (HUD) , bu karartmadan memnun olamayan kullanıcılar olmuş. Sanırım bu tarz nedenlerden, 2016 ve 2017 'de servis menusünde kalmış bu özellik. Anladıgım kadarıyla, kurulum yapan servis görevlisin keyfine göre, bu özellik açık veya kapalı oluyor. Benim tv'de kapalı olduğuna eminim.

Bu linkte o menuye nasıl ulaşalabilir, teknık olarak anlatıyor fakat, anlatan "- mesulıyet sizin, benden günah gitti diyor". https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2440714-how-turn-off-asbl-lg-oled-tv.html

2018 modellerde ise, bu karartma olayı daha çok geliştirilip, kullanıcı menusune konmuş.

Biriside imza kampanyası başlatmış. Tıpkı 2018 'deki gibi bu özellik 2017 modellere gelsin diye.https://www.change.org/p/lg-electronics-support-for-lg-logo-luminance-adjust-on-2017-sets
    Nasıl giriliyomuş ya bu servis menüsüne ben bir ara baya bir araştırdım bulamadım. Kumandası olmadan girmenin yolu var mı?

• O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    Tam olarak burda yazıyor
    avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2194441-lg-ef9500-semi-idle-based-dimming.html#post38736305

Ben çeviremiyeceğim bunu, servis menusu işleri riskli işlemler, birilerinin canı yanabilir. Kendim uygulamış olsam detaylıca anlatırdım.
    Ama kabaca özetlersek, telefonunuza bir uygula yüklüyorsunuz. Telefon kumanda yerıne geçiyor. Onu tv'ye tutup bahsedilen şifreyi giriyorsunuz ve açılıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 6 Eylül 2018; 1:42:12 >
  • TV dün itibarıyla kuruldu. üretim tarihi 2018 mart. TV ve görüntüler muhteşem.

siyah, beyaz, sarı, mavi ve yeşil renk resim testleri yaptım herhangi bir pixel sıkıntısı falan çıkmadı. %5 gray test video testinde aşağıdaki görüntüyü aldım. panelde bir sıkıntı mı var da bu şekilde çıktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Tam olarak burda yazıyor
    avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2194441-lg-ef9500-semi-idle-based-dimming.html#post38736305

Ben çeviremiyeceğim bunu, servis menusu işleri riskli işlemler, birilerinin canı yanabilir. Kendim uygulamış olsam detaylıca anlatırdım.
    Ama kabaca özetlersek, telefonunuza bir uygula yüklüyorsunuz. Telefon kumanda yerıne geçiyor. Onu tv'ye tutup bahsedilen şifreyi giriyorsunuz ve açılıyormuş.
    Evet bahsedilen telefonlar eski kızılötesine (IR) sahip olan cihazlar. Normal ios veya günümüz android cihazlarıyla olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebelpirate

TV dün itibarıyla kuruldu. üretim tarihi 2018 mart. TV ve görüntüler muhteşem.

siyah, beyaz, sarı, mavi ve yeşil renk resim testleri yaptım herhangi bir pixel sıkıntısı falan çıkmadı. %5 gray test video testinde aşağıdaki görüntüyü aldım. panelde bir sıkıntı mı var da bu şekilde çıktı.

Abi bu bana çok ilginç geldi. Çok kirli bir ekran bu. Tamam yer yer bandingler görülebilir %5 gri de ama bu sendeki çok farklı bişey.

• benim tv de logo çevresinde yok bu karartıdan, sürüm 95... ama şu servis menüsü içine girip açmak isterdim, artı önlem diyerek :) bu arada madem ki logo karatma yazılımsal lg bunu tüm tv lerine eklemeli... tv yandı diyerek dönecek müşteri ile uğraşmaktansa çıkarıver yazılımı kurtul, bu adamlar da neyin kafasını yaşıyorsa artık anlamak mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonk

An itibariyle ben de baktım.
    Fox da reklam vardı etkiler mi bilmiyorum ancak öyle bir durum göremedim.
    Diğer kanallara baktım onlarda da yok.
    Bu konuyla ilgisi yok ancak 95 sürümünü yüklemenizi öneririm.
    İnsan yüzleri daha bir netleşti sanki. İlginçtir daha önce nefret ettiğim standart modu bu sürümden sonra göz rahatlatma açık olarak kullanıyorum.
    95 sürümünü nasıl nereden yükleyecez biraz bilgi verebilirmisiniz.
  • Merhaba,
    C6 sahibiyim.2016 konusuna yazdım kimse cevap vermediği için buraya yazıp sormak istedim.
    Güncellemeleri farklı ülkelerin sitelerinden kendim indirip yüklesem herhangi bir sorun olur mu?
    UK sayfasında daha güncel bir sürüm mevcut ama kararsız kaldım.
    Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olan arkadaşlara..
  • Ben İngiltere sitesinden yükledim. Bir sıkıntı yok. Samsug TV'minde güncellemesini başka ülkelerden yüklüyorum. Türkiye'ye geç geliyor çünkü.
  • rebelpirate R kullanıcısına yanıt
    Sıfır panelde benzer görüntü oluşabilir. Manuel pixel refresh yapıp tekrar kontrol edin
  • farkii kullanıcısına yanıt
    İnternette aratıp sürüm 95 dosyasını indirin. Zip dosyası bu. Zipten çıkarın.
    Usb de LG_DTV adında bir klasör oluşturun. Zipten çıkan dosyayı bu klasöre kopyalayın.
    Daha sonra usb yi tv ye takın. Siz bir işlem yapmadan güncellemeyi buluyor hemen.
    Sonrası kolay zaten. Otomatik güncelliyor. Benim Usb de sadece bu klasör vardı.
    Usb’de başka dosyaların bulunması engelleyebilir dikkat edin.
  • 95 sürümüne yükseltince kumanda tam randımanlı çalışmamaya başladı. Ayarlar Menüsü falan geç geliyor. Acaba 95 sürümden mi yoksa başka birşeyden mi?

• Ben menülerin geç gelmesiyle ilgili bir durumu algılamadım.
    95 sürümü yüklü başka arkadaşlar da fikir belirtirse daha net anlarız.
  • Cetany C kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam manuel pixel düzeltici işleminden sonra gözle görülür bir düzelme oldu.

öncesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 6 Eylül 2018; 20:36:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rebelpirate

eyvallah hocam manuel pixel düzeltici işleminden sonra gözle görülür bir düzelme oldu.

öncesi
    eski hali cok kötüymüş. Geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonk

İnternette aratıp sürüm 95 dosyasını indirin. Zip dosyası bu. Zipten çıkarın.
    Usb de LG_DTV adında bir klasör oluşturun. Zipten çıkan dosyayı bu klasöre kopyalayın.
    Daha sonra usb yi tv ye takın. Siz bir işlem yapmadan güncellemeyi buluyor hemen.
    Sonrası kolay zaten. Otomatik güncelliyor. Benim Usb de sadece bu klasör vardı.
    Usb’de başka dosyaların bulunması engelleyebilir dikkat edin.
    Başka dosya olması etkilemiyor.
  • tonk T kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Bir sıkıntı görünmüyor,bastıgım an geliyor menü,cok test ettim.

• Üretim tarihi nerde yazıyor hala elimde açılmamış kutu b7 var ?

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.