Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yolladığınız linkleri aldım.
    Emeğin için teşekkürler...
  • GT_55
    Bende rica ediyorum, teşekkürler.
  • Kulupteki herkesten kucuk bir ricam var . Ekraninizin tam sifir noktasina gecip tek gozu kapatip panele dikkatlice odaklanir misiniz

Tam duz degil bendeki , hafif sanki curve tv lerin tam tersi izledigim tarafa dogru kucuk bir yamukluk var , yani goz rahatlikla algiliyor

Resim de eklemeye calisirim .

Sizdekiler ne durumda paylasalim

65B7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C8’e 1000₺ zam gelmiş 55” 14,599₺ olmuş delirmiş bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    serkana katılıyorum öncekini isteyen bunu da ister...
  • Digiturk 400. kanalda TRT4K veriyor. Dünya kupası çekimleri inanılmaz. Digiturk 4k cihazı olan arkadaşlar özellikle spor modda izleyin.

• Ben 3-4 gun evvel B7 aldim 12 bin liraya

164 ekran

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam bende 2 hafta önce 55 b7v aldım :)
  • Arkadaşlar b7v nin en iyi görüntü ayarları nedir ? Yardımcı olabilir misiniz

• 65” den 55” e düşülür yani bu tv için diyorsunuz :)

Bende lg oled in çok daha iyi olduğunu biliyorum ama o paraya karar vermek zorundayım

Tşk ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden 55 e dusulsun ? 65 b7 alin . Gayet harika

Hocam arkadaşın ilk mesajı dikkatli okursanız neden 55 alması gerektiğini belirtmiş :) arkadaş samsung mu serisinde 65 inç mi alayim yoksa 55 oled mi alayim diye soruyor :) yani arkadaşın 55 demesi oledi tercih etmesi için....

Bütçe yeterli ise oled 65 te olur ama ihtiyaç ve bütçe ile alakalı bir secim 55 ile gayet memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATATURKTC -- 21 Haziran 2018; 17:12:16 >
  • Sevgili dostum anladim da 55 kesmez , zorlayip 65 almalisin

55 te 4K yayinlari hangi uzakliktan izlemen gerektigine bakarsan neredeyse 1 mt filan

• Aynen 65” oled e param yetse zaten affetmem direk alırım ama 55” de ufak gelir mi onu merak ediyorum

Gerçekten büyük ekran çok fark yaratıyor. Kafam gidip geliyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam fikir alış verişi verirken keskin konuşmak çok doğru değil:) size gore 55 ekran kesmez ama ben kullanıyorum ve oldukça memnunum sorun yaşamıyorum yada keşke 65 alsaydım demiyorum bu beklenti ile alakalı salonun büyüklüğü ile alakalı en önemlisi bütçe ile alakalı yani 55 kesmez demek doğru bir öneri değildir ben oldukça memnunum ve zevkle izliyorum benim gibide çok arkadaş var ;) ama tabi arkadaşın salonu büyük ise butceside yeterli ise tercihen 65 te alabilir bu göreceli bir durum her iki tv de size görüntü anlamında zevk verecektir hocam

• Gelir . En onemlisi ekran buyuklugu , 65 oled olamiyorsa 55 oled degil 65 hatta mumkunse 70-75 e cikarak Led e yonelmek lazim

Cunku bu 4K lardan performans alabilmek icin hakikaten yakinlasmak gerekiyor ekrana

Vestel 75 i tercih ederim ornegin ben olsam

65 oled ile dahi 75 vestel arasi karar vermek zor

• Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    İzleme mesafeniz kaç mt olacak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede yanlis yorumlanan seylerden biri tv boyutu konusulurken salonun buyuklugu lafidir

20 m2 sinema odasinda da 75 lik tv bulunabilir . Salon kucuk olur ama uctan uca uzak mesafeden izlenebilir dikdortgendir

Ya da salon 50 m2 dir ama oturma grubu tv ye cok yakin olarak konumlanmis olabilir

https://www.crutchfield.com/S-9Gfys3hT5JH/learn/learningcenter/home/TV_placement.html

4K icerikleri izlemek icin maksimum 2 metre , HD leri izlemek icin maksimum 3,5 metre onerildigine gore hesabi buna gore yapmak lazim

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 21 Haziran 2018; 19:16:39 >

• Yaklasik 50% daha fazla odeyip 65 alin . Eger rakam ayni kalacaksa Led 65 alin

Hatta oled 65 yerine led 75 de mantikli olabilir

75 uzeri ise biraz eksepsiyonel tercih olur , 82mu8000 mesela , 18 bin liralardaydi , s8 telefon hediyesi vardi , sanirim 3 bin filan ederdi , 15 bine muthis bir alisveristi ama iste seri olarak eski kaldilar

Xf9005 in 65 likleri sanirim iyi fiyata bulunabilir

Ya kisaca buyuk ekran al da ne alirsan al , cunku mesafen uzaksa ne detay gorebilirsin , ne de fazla verip aldigin pahali teknolojiden bir kazanimin olur

Ben 65 aldim , 3 metre filan ama trt 4k da mac izlerken 75 olsa iyiydi diyorum su an

• Herkesin kendi kişisel görüşüdür tabi ama ben mesela 55": oledden ,65" lede geçmem. 65" oledden, 75" lede asla geçmem. Bundan önceki tv'im 60" led'di. Keşke 55" olede geçmeseydim dediğim tek bir an bile olmadı. Gayet memnunum.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.