Şimdi Ara

2017 AUDI A5 Sportback Geldi (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
736
Cevap
16
Favori
80.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

Arkadaslar yeni a5 lerde anahtarsiz giris var mi ?
    Anahtarsız çalışıyor ama anahtarsız giriş dynamic, design ya da sport da yok opsiyon olarak var sanırım ama dek gelmedim ben hiç.
  • Hala zam yapmalari cok komik kime satiyorlar acaba bu fiyatlarla bu araclari? Cidden alan var mi artik? 285bine 1.4 motor arabayi satmak nedir yahu .Mercedes daha komik renault motorlu 200d icin 300bin istiyor. Bu gidise birileri dur demele benzin zamlari otv derken resmen artik 5. dunya ulkesi olduk.

Moralinizi bozmak gibi olmasin arkadaslar ,gecen ay amerikadaydim rs5i cok begeniyorum fiyatini sorayim dedim ne kadara satiliyor amerikada biliyor musunuz? 65000$ evet yanlis duymadiniz .Sizin burada 1.4 motora verdiginiz paralarla adamlar rs5 biniyor hatta daha ucuza. Ingilterede de 70bin pound civari. Bizim sucumuz ne yahu ne zaman bitecek bu cile! Kendileri milletin parasiyla en luks makam arabalarina binerken. Belediye baskanlari bile audi 6 ile dolasirken vatandasa reva gordukleri hayata bak. Gerci durumu ozetleyen bir atasozumuz var affiniza sığınarak yaziyorum hepimiz icin gecerli' Essek olanin sirtina semer vuran cok olur'

Madem ehonomimiz coğ eyi madem avrupa bizi kiskaniyor biz de onlarin bindigi fiyatlara ayni araclara binelim o zaman ,hem o zaman Turklerin ehonomizi vok eyi koprü yapilar, rs5e binirler diye daha cok kiskanmazlar mi degil mi:)

• Siz o paraları kurla çarpıyorsunuz.Birim para olarak düşünürseniz durum daha vahim;65-70 e Dacia anca alırsınız.Kurban olalım 1,4 a5 e
  • tica T kullanıcısına yanıt
    oralara girmedim bile; kalbim dayanmaz .Yahu tamam amerika , uk ekonomisi guclu ulkeler . Adamlar calismis somurmus dunyayi haketmis! diyelim ,onlar kadar olmasin da bari en azindan 2 kati olsun. zaten dediginiz gibi yasam standarti birim fiyati olarak hesaplarsak 10a katliyorlar.Yasadigimiz hayat bu iste ozetle.
  • Haklısınız benzin ve araç fiyatları uçmuş gidiyor.

1.4 tfsi motorun yine gideri var vites oranları vs gidiyor.

0.9- 1.0 motorlar 100 binlere satılıyor orta sınıf araçlar

bu ülkede.

A5 e gelene kadar daha vahim durumlar var.
  • A5i elestirmiyorum sadece bizim a5e verdigimiz parayla dunyanin baska yerlerinde tipki bizim gibi insan olan ayni dna'yi paylasan insanlarin rs5e bindigini bilmek insana koyuyor. Gerci insan dedim ama son yillarda iyice birileri tarafindan hayvan muamelesi gormeye basladik. Makarna ve beyaz ekmekle beslenen kesim beyinlerinin su toplamasi nedeniyle'nasil olsa benim arabam yok banane otv artisindan ya da benzin artisindan ya da dovizle mi alisverie yapiyoruz diye dusunuyor muhtemelen' bilmiyor ki bu gidisle yakinda makarna bile tuketemeyecek.

Bu gidise bir dur demeli ben kendi capimda aracimi artik minimum duzeyde kullanarak toplu tasimayi tercih ederek protesto ediyorum.Unutmayin damlaya damlaya göl olur . 1 ay bile protesto edip rahatimizdan vazgecebilsek,bizler koyun degiliz yeter artik mesajini verebilecegiz.Saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

A5i elestirmiyorum sadece bizim a5e verdigimiz parayla dunyanin baska yerlerinde tipki bizim gibi insan olan ayni dna'yi paylasan insanlarin rs5e bindigini bilmek insana koyuyor. Gerci insan dedim ama son yillarda iyice birileri tarafindan hayvan muamelesi gormeye basladik. Makarna ve beyaz ekmekle beslenen kesim beyinlerinin su toplamasi nedeniyle'nasil olsa benim arabam yok banane otv artisindan ya da benzin artisindan ya da dovizle mi alisverie yapiyoruz diye dusunuyor muhtemelen' bilmiyor ki bu gidisle yakinda makarna bile tuketemeyecek.

Bu gidise bir dur demeli ben kendi capimda aracimi artik minimum duzeyde kullanarak toplu tasimayi tercih ederek protesto ediyorum.Unutmayin damlaya damlaya göl olur . 1 ay bile protesto edip rahatimizdan vazgecebilsek,bizler koyun degiliz yeter artik mesajini verebilecegiz.Saygilar.
    Bu şekilde tepkiyle kendi hayatınızdan çalmış olursunuz kimsenin de umrunda olmaz açıkçası.

En iyi çözüm sandıkta verilen oyla olur ki bunun dışındaki tepkilerin şu ana kadar hiçbir faydası olmadığını gördük.

Açıklama çok basit bu aracın lüks olduğunu benzininin pahalı olduğunu düşünüyorsan alma topllu taşımayı kullan açıklaması gelir ki bu da birilerinin ekmeğine yine yağ sürülmüş olur.

• Son zamanlarda fiyat alan varmı A5 ile ilgili arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bravemurder

A5i elestirmiyorum sadece bizim a5e verdigimiz parayla dunyanin baska yerlerinde tipki bizim gibi insan olan ayni dna'yi paylasan insanlarin rs5e bindigini bilmek insana koyuyor. Gerci insan dedim ama son yillarda iyice birileri tarafindan hayvan muamelesi gormeye basladik. Makarna ve beyaz ekmekle beslenen kesim beyinlerinin su toplamasi nedeniyle'nasil olsa benim arabam yok banane otv artisindan ya da benzin artisindan ya da dovizle mi alisverie yapiyoruz diye dusunuyor muhtemelen' bilmiyor ki bu gidisle yakinda makarna bile tuketemeyecek.

Tepkinizde çok haklısınız hocam ama toplumsal bilinç oluşmadan birey bazında aktivasyon kisinin sadece kendisini cezalandırması oluyor ülkemizde. Alımı öteliyoruz, zaman geçiyor, yaş ve sağlık gidiyor.

Aracın fiyatını da vergilerle bilincli olarak yükseltiyorlar ki amaç ithalat azalsın, döviz çıkışı azalsın. Döviz kuru ekonomik gelismelerden yükseliyor. Bu ikisini birbiriyle çarpınca fatura kabarıyor. Bizler bu araçları almadık diyelim , alınacak alt segment araçlar da aynı nedenle pahalı olduğundan hiç araç almamak gerekiyor. Pazarın daralması şu anda ekonomiyi yönetenlerin de işine geliyor. Bunu birey bazında gerçekleştirerek şahsen tasarruf da arttırılmış olur ama diğer insanların hayatlarına devam etmelerini de engelleyemeyiz. Kişi belki şartlar ne olursa olsun bu ülkede 1sn. sonrasını yaşayacağını garanti görmediginden istediği aracı gecikmeksizin almak istiyor olabilir. Bu da saygı duyulacak bir seçimdir. Kaldı ki A5 Sportback gibi bir araç tasarımı ve diğer üretim nedenleriyle zaten sadece ulaşım gayesini giderecek bir araç olmayıp yine tasarım ağırlıklı bir keyfi objedir. Yani tüketen , alan keyfekeder bir fazla ödemeyi göze almaktadır. Yazdıklarımdan sizi tenkit ettiğimi düşünmeyin sakın ; kesinlikle haklısınız ama ne yazık ki ülkemizde tablo bu şekilde.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    hocam ben uzun yillar avrupada gorevli bulundum ve hep şunu gordum hukumetler toplumun refah seviyesini kisitlayici uygulamalara gitmek istediklerinde her zaman halk toplu bir sekilde protesto etti ve su andaki rahat yasamlarini ve haklarini halklarin bu protestolari sayesinde kazandilar. Turkiyede yapılan uygulamalarin 10da 1i orada yapilsa yer yerinden oynar. Bizler her uygulamayi koyun gibi kabul eder ve toplu bir sekilde reaksiyon gostermezsek bu döngü asla bitmez.Benzine surekli zam geliyorsa sandıktan once cozum o benzini almamaktir. Bugun rahatinizdan feragat etmezseniz yarin daha kotu bir gune uyanirsiniz. Hukumet icin benzinden alinan vergiler hayati onem tasir lakin bizler :ben rahatimdan vazgecemem arabami kullanirim, istegimi erteleyemem bu arabayi alirim mantiginda ve bencilliginde oldugumuz surece bu devran devam eder. Siz bu uygulamalara tepki gostermezseniz secimde yeni gelen de aynisini yapar maalesef rahatina cok duskun, bencil , gunu kurtarmaya calisan,tepkisiz bir milletiz o yuzden hic bir sey degismeyecek. jean d'arc fransa icin hayatini vermeseydi fransiz devrimleri asla gerceklesmeyecekti biz de kimse jean d'arc olmak istemiyor iste bu yuzden asla bir fransizin refah seviyesine ulasamayacagiz. Hani kizilderili bir atasözü var ya: dunyayi atalamizdan miras degil cocuklarimizdan odunc aldik diye iste o altindaki arabadan bugun vazgecmezsen yarin cocuklarin asla daha iyisine sahip olamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bravemurder -- 18 Nisan 2018; 1:11:27 >

• Son zamanlarda fiyat alan oldu mu arkadaşlar?
  • Çekmeköy Özön'de ilk bakımı yaptırdım;13000km olmuştu,satın aldıktan tam 1 yıl sonra bakımı yapılmış oldu,1175₺...

-1 ay önceden randevu alırken ikame istemiştim;sıfır(daha doğrusu 18km'de) A4 verdiler sağolsunlar...Ertesi gün kendi arabamı teslim alıp ikameyi verdim...A4'le ilgili yorumlarımı ayrıca yazacağım...

-Bakım haricinde tümseklerden geçerken yada durmak üzereyken tam durmadan start-stopun devreye girmesi durumu,sinyal verdikten sonra direksiyonu döndürünce ilk turda 2 çıt ve geri düzeltirken 2 çıt olmak üzere 4 kez çıt sesi gelmesi durumu ve sunroofun kapalıyken hafif tıkırdaması durumu şikayetlerini ayrıca ilettim...İlk ikisi normal denildi,ustalarla birlikte teste de çıkıp bunlar böyle dediler...
    Sunroofu yağlamışlar,ses kesildi...

-Araç özellikle yıkanmasın diye belirtmeme ve bunu danışman bayan kağıda not düşmesine rağmen-ilaveten boş bir kağıda yeşil gazlı kalemle YIKANMAYACAK yazmasına rağmen tahmin edin ne oldu?Arabamda şeffaf folyo olduğundan kendi yıkamacımda dikkatle yıkattığımdan ve zaten geri uzun yol yapıp araba tekrar yıkanacağından özellikle istememiştim...Özön'de diğer audi'lerde görmediğim bir kalabalık ve kaos vardı...

-Servis danışmanı daha içeri geçmeden ayaküstü ben birşeyler söylerken orada duran eski bir A6'ya oturup tüm arabaların sinyal kolundan ses gelir diye beni ikna etmeye çalıştı,inanamadım...

-Öğle yemeğine davet etmeleri herşeye rağmen olumluydu ama genelinde vw havası vardı...

-Satışa arabamı kaçtan sattıklarını sordum;en son 260₺'a verdik dedi,tfsi sportback deluxe+design...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 28 Nisan 2018; 9:41:54 >

• Doğan Kabak A5 sportback testi;

https://youtu.be/ALYQsp69urg
  • temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    276'ya sport paket prestige deluxe paket satın aldım. teslimi dün yapıldı. Arkadaşlar bu arada aracı kapatınca aynalarım kapanmıyor. nereden yapıyorduk ?
  • quote:

276'ya sport paket prestige deluxe paket satın aldım. teslimi dün yapıldı. Arkadaşlar bu arada aracı kapatınca aynalarım kapanmıyor. nereden yapıyorduk ?
    Hayırlı olsun , iyi günlerde keyifle , kazasız belasız kullanın inşallah.

Car segmesine girin , MMi sol menü tusuna basın , orada gelecek ayarlar menüsünde bulacaksınız katlanır ayna aç - kapa özelliğini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Çekmeköy Özön'de ilk bakımı yaptırdım;13000km olmuştu,satın aldıktan tam 1 yıl sonra bakımı yapılmış oldu,1175₺...

-1 ay önceden randevu alırken ikame istemiştim;sıfır(daha doğrusu 18km'de) A4 verdiler sağolsunlar...Ertesi gün kendi arabamı teslim alıp ikameyi verdim...A4'le ilgili yorumlarımı ayrıca yazacağım...

-Bakım haricinde tümseklerden geçerken yada durmak üzereyken tam durmadan start-stopun devreye girmesi durumu,sinyal verdikten sonra direksiyonu döndürünce ilk turda 2 çıt ve geri düzeltirken 2 çıt olmak üzere 4 kez çıt sesi gelmesi durumu ve sunroofun kapalıyken hafif tıkırdaması durumu şikayetlerini ayrıca ilettim...İlk ikisi normal denildi,ustalarla birlikte teste de çıkıp bunlar böyle dediler...
    Sunroofu yağlamışlar,ses kesildi...

-Araç özellikle yıkanmasın diye belirtmeme ve bunu danışman bayan kağıda not düşmesine rağmen-ilaveten boş bir kağıda yeşil gazlı kalemle YIKANMAYACAK yazmasına rağmen tahmin edin ne oldu?Arabamda şeffaf folyo olduğundan kendi yıkamacımda dikkatle yıkattığımdan ve zaten geri uzun yol yapıp araba tekrar yıkanacağından özellikle istememiştim...Özön'de diğer audi'lerde görmediğim bir kalabalık ve kaos vardı...

-Servis danışmanı daha içeri geçmeden ayaküstü ben birşeyler söylerken orada duran eski bir A6'ya oturup tüm arabaların sinyal kolundan ses gelir diye beni ikna etmeye çalıştı,inanamadım...

-Öğle yemeğine davet etmeleri herşeye rağmen olumluydu ama genelinde vw havası vardı...

-Satışa arabamı kaçtan sattıklarını sordum;en son 260₺'a verdik dedi,tfsi sportback deluxe+design...
    Teşekkürler geri bildirim için

Sinyal sesinden birşey çıkmayacak gibi. Audi servisi gibi bir yerde fırça ile a6 yıladıklarını gördüm. Bunu aslında telefonla aradıklarında bildirmek lazım.

• Henüz aranmadım müşteri memnuniyeti için,4 gün oldu...Bir diğer tespitim;Yağ seviyesi satın aldığımda-fabrika çıkışında min-max arası orta seviyelerdeyken bakım sonrası tam dolu-max seviyesinde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

Henüz aranmadım müşteri memnuniyeti için,4 gün oldu...Bir diğer tespitim;Yağ seviyesi satın aldığımda-fabrika çıkışında min-max arası orta seviyelerdeyken bakım sonrası tam dolu-max seviyesinde...
    Hocam ; bende de durum tam tersi. Ben de aramayı düşünüyorum sormak için. Bakım sonrası 2 tık eksiden başladık kullanmaya. Aldığımda 1 tık eksikti. Motor ısınınca Max gösteriyordu. Şimdi 2 tık eksi ve ısınınca 1 tık eskiye yükseliyor. Malzemeden çalmışlar galiba
  • quote:

Hayırlı olsun, kazasız belasız inşaallah.

Bu fiyat indirimli sanırım, kaç üzerinden yüzde ne kadar indirim verdiler acaba?
  • temürrmelik T kullanıcısına yanıt
    314 ya da 318 olması lazım hocam karıştırmış olabilirim
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.