Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
36
Favori
120.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gunem82

Arkadaslar iki televizyon arasinda kaldim. Samsung 55ku7500 ve sony xd8505 sizce hangisi ?

Paran yetiyorsa tabikide SONY .
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunem82

Arkadaslar iki televizyon arasinda kaldim. Samsung 55ku7500 ve sony xd8505 sizce hangisi ?

2si arasında kaldıysan sony elbette.

ama 55xd9305 alıp memnun kalmayan biri için ben 2 tvye de bu paraları vermezdim. 55" bir TV'nin ederi 3 bin TL'yi geçmemeli. Zİra hepsi kusurlu, sorunlu.

hatta şu an vestelin 1800-2000 bin tl'ye satılan 50ub8300üne bakıyorum. Zaten sorunlu bir teknoloji olan LCD tv.lere 3 bin TL'den fazla vermenin gereksiz oldugunu, tüm bu markaların ve TR distribütörlerinin (lg, sony, samsung, philips) Türk halkını salak yerine koyduğunu düşünüyorum.

örnek mi:

amazon.com'da 49" samsung ile 55" samsung arasında 100 usd fark var. Türkiyede ise nerdeyse 3 bin TL. buyrun:

https://www.amazon.com/Samsung-UN49KS8500-Curved-49-Inch-Ultra/dp/B01DRPWTP8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478464091&sr=8-1&keywords=49ks8500
    https://www.amazon.com/Samsung-UN55KS8500-Curved-55-Inch-Ultra/dp/B01C5TFNKU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1478464123&sr=8-1&keywords=55ks8500

http://www.teknosa.com/urunler/110015769/samsung-49ks8500-49-8-serisi-curved-quantum-dot-su
    http://www.teknosa.com/urunler/110015764/samsung-55ks8500-55-8-serisi-curved-quantum-dot-su

49"liğin amazon fiyatı, TRdekine çok yakınken, 55"Te fiyattaki farklılığa bakın.

• Televizyonumu satmayı düşünüyorum.İlgilenen arkadaşlar özelden ulaşabilirler.55XD8505
    08.10.2016 faturalı.
  • Vatanın gece indirimi ile aldığım TV nin bugun kurulumu yapıldı. Kurulumda evde olmadığım için test edemedim ama eve gelince baktım ki 2adet ölü piksel var
    Sizce ne yapmalıyım ? İnternetten aldığım için değişim yada iade yapılır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reginax kullanıcısına yanıt
    Olu piksel dışında gözünüze carpan herhangi bir sorun var mı? Işık sızması, bending, kenarlarda parlama renk değişimi vs?

Cumartesi geldi benim ürün hala servis kurulumu bekliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erturo E kullanıcısına yanıt
    Ölü piksele kafayı taktığım için cok incelemedim.ama kirli ekran testi falan yaptım sorun yok. TV gayet güzelde şu ölü piksel olmasa

Netten aldığın için 14 gün içinde hiç sebeb bildirmeden iade edebilirsin ayrıca Sony sadece 1 ölü piksel için bile ürünü iade alıp sana yenisini verir . Mağazadan almis olsaydın Sony den talep ederdin ama netten aldığın için istersen hemen yollayabilirsin

• Kampanyadan aldığım için iade etmek yerine değişim yapılması cok daha işime gelir . TV gerçekten güzel çünkü. Acaba değişim yapar mı vatan? Yoksa servisten mi talep etmeliyim ?

• tvde, özellikle çok karanlık veya sinamaskop dediğimiz alttan üstten siyah bantlı film/dizilerde alt yazı gelince ekran komple bi tık daha aydınlanıyor, bunun sebebi nedir yahu, çok saçma ve çok çirkin, taktıkça daha da görür oldum, bir bileni var mıdır
    Sorunu sony'e ilet ama gününe dikkat et
  • Tv kullanım süresi hangi tuşlara kontrol ediliyordu?

55xd8505 yeni kuruldu ne testler yapmamı / nasıl yapmamı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erturo

Tv kullanım süresi hangi tuşlara kontrol ediliyordu?

55xd8505 yeni kuruldu ne testler yapmamı / nasıl yapmamı önerirsiniz?

merhaba,
    Tv kapalıyken önce i+ (sıfırın yanında) sonra 5 sonra ses azaltma ve en son açma kapama tuşuna basınız.
    Ölü piksel testi,banding için internette arama yaparsanız çıkar. Onlara da bakarsınız.
    İyi akşamkar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kodu de film izliyorum ama altyapıları türkçe karakterler çıkmıyor
    Buna nasıl çare bulabiliriz?

• arkadaşlar 55XD8505 tv'ye KODI programını kurdum fakat KODI'nin sistem bilgisi ayarlarında ekran çözünürlüğü ayarları 1920*1080@60 hz yazıyor
    Bu tv nin ekran çözünürlüğü 3840*2160 olması gerekmiyormu?
    2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır?
  • Emrahsnr kardeşim sizce xd8505 mi 3500 geliyor, 49ks8500 mı oda 3000 ytl gelecek hangisi? Senin gözünden sen olsaydın? tek cevap istiyorum her iki tv nin + sı - sini biliyorum. Karar vermedim. Samsung servisten dolayı sadece bu nedenden ks8500 bir tık önde...kaldım öle yok tv yok alınacak hepsi beşpara etmez ama tvim yok bir tane almalıyım.n11 kuponu kullancam doğuhan dan alcam gibi.. Kardiyalog sony diyecektir bende yıllardır sony kullanıcıyım. Samsung alasım yok 49 ile 55 arası farka bak fiyat. Amaç belli 3 sene sonra 55 aldırmak için.. Samsung Türkiye distribütörü kadar pasif görmedim. Samsungun teknoloji yi geliştirdiği bişey yok elegeçirdi bölede showroomların abudik gubidik adamların sallamalarını dinleriz. Bu ikisinden biri bugün ya da yarın alacağım. Ks8500 inceleme pek şansım olmadı ayarlı gördük ancak. İzin vermiyorlar. sony temsilci xd8505 resetledik gördüm. Motion akıcı blur düzelmiş w805c ye göre... Ips alınacak bu fiyata tek tv bence... Va da ayar çok fazla buda karmaşık bir hal alıyor local dimming de keskinlik çok olduğundan bozulma oluyor curved de bu yandan bariz belli..4k bile ayarlı böyleyse.. Xd8505 genel normal kullanıcı için bence çok iyi görüş açısı ekran teknoloji ile canlı, siyahlar bence o kadar önemli değil tv showlarda.. Androide gerek yok xiaomi mi box en son version var yok böyle bir cihaz.. Bu cihaz 11.11 den fırsatınız varsa global olanı kaçırmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeWings -- 11 Kasım 2016; 3:32:0 >

• ilhncck İ kullanıcısına yanıt
    orda yazan cihazın değil kodinin program çözünürlüğü

basit bi soru olduğundan cevap gelmemiştir

gerçi bende ilk gördüğümde cevap yazmadım

bu arada 18/11/2016 cuma gecesi bende kampanya yakaladım 3779'a aldım. gelmesini bekliyorum
  • Yaklaşık 3 hafta vatan bilgisayarın gece kampanyasından 3800 tl ye aldığım ilk TV ölü piksel hatası sebebi ile değişim için iade ettim. Bu hafta yenisini gönderdiler. Bugun kurulum yapıldı ondada 3adet ölü piksel çıktı. İstemeyerek cayma hakkımı kullanarak TV yi iade edeceğim. Sanırım hatalı üretim olan bir seriye denk geldim.2 dir hatalı ürüne denk gelmemek manidar. Alacak olan arkadaşlara da Sony TV yi tavsiye etmiyorum.

• Arkadaşlar başka alan kullanan varmı ? yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.Arkadaşta olan ölü piksel olayı tam almayı düşünürken
    beni biraz soguttu.Diger alan arkadaşlar kontrol ettimi ölü piksel varmı.Yoksa kronik bir sorun olmasın bu ölü piksel olayı.arkadaşın degişen 2. tv 'sindede ölü piksel çıkmış
    Banding problemi varmı,kullanan arkadaşlar denedinizmi? ışık sızması varmı?. Rica ediyorum kullanan arkadaşlardan daha fazla yorumlarını yazarlarsa bizim gibi tam
    olarak almayı düşünüpte kararsız kalanlara yardımcı olmuş olurlar. çok teşekkürler.
  • liquidbuz L kullanıcısına yanıt
    bende yeni 55xd8505 aldım. ayrıntılı inceleme yazmaya çalıştım ana sayfada. ölü piksel bulamadım ben. ıps ekrandan dolayı siyahlar koyu gri gözüküyor. parlaklık en yüksekteyken üst tarafta sanki çok az ışık sızması var ama çok az. ips ekranın griliğini nedeniyle öyle gözüküyor sanki.

bence iyi bir televizyon. ben beğendim ve kullanmaya devam edeceğim. fiyat performansta mantıklı.
  • TV yi açıkcası bende çok beğenmiştim ama ölü piksel olayı beni soğuttu. Eve gelen 2 seride 2016 Eylül üretimi. Sanırım bu seride hata var. 2 kere üst üste ölü piksel çıkması sinir bozucu. Resmen TV almaktan soğudum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.