Şimdi Ara

2016 Sony 55XD8505 4K Nasıldır? (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.265
Cevap
36
Favori
120.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 75 inçi alınır mı bu tv'nin?
  • arkadaşlar bu tv de karar kıldım öncelikle nerden güvenli en uygun alınır onu takip ediyorum aldıktan sonra da kontrolleri nasıl yapıyoruz onları öğrenirim çalışma saatine vs. bakıyorsunuz heralde ölü pikseline başka ney varsa artık
  • Arkadaşlar bu tv hakkında yorum yazabilir misiniz? Ben de bir Sony 805b kullanıcısı olarak bu tv yi salona almayı düşünüyorum. Genel olarak bulutlanma ve ölü piksel sorunları var mıdır? Hala kapalı kutu bulma ihtimalimiz var mıdır ? Yoksa yeni 49xe8005 e mi yönelmek lazım. Lütfen ayınlatırsanız ve genel yorumunuzu paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XD8505 serilerinde genel olarak panel sorunları en az olan modeldir...
    Bende özellkle bu yüzden 55XD8505 nodelinde karar kıldım.panel sorunu ALLAH a şükür hiç yaşamadım.diğer markalarda sıkça karşılaşılıyor fakat sony panel konusunda oldukça başarılı...
    tv gerçek anlamda 4k seyir zevkini yaşıyorsunuz.bundan önceki kullandığım LG 43hu650v 4k tv ile kıyasladığımda arada uçurum var.normal hd kanallardada çok başarılı görüntü sunuyor,ps4,xboxone,xbox360 oyun konsolları olarak süper sonuçlar elde ettim.mesela horizon oyununu açtığımda tv otomatik HDR özelliği açılıyor.başka bir oyun açıldığında oyun moduna geçiyor.tv izlemek istediğinizde yine kendi otomatik görüntü modunu ayarlıyor...
    özellikle LG nin HDR özelliğinden bir şey anlamamıştım,fakat SONY bu HDR konusunda da rakiplerine göre çok üstün çıktı.
    sonuç itibarı ile karşımızda parasını sonuna kadar hakeden ve benim beklentilerimin üstünde olan bir tv herkese tavsiye ederim...

• önceki yorumlarda bazı arkadaşlar kanal geçişi yavaş demiş ve ayrıca android kısmıda yavaş .bu konuda lg ile kıyaslamanız nasıl olur. cevap için şimdiden teşekkürler
  • Evet kanal geçişleri malesef yavaş fakat benim için sorun teşkil etmiyor,sonuçta her güzelin bir kusuru olur mantığıyla bakıyorum.youtube den falan 4k videoları hiç takılmadan izliyorum.
  • Arkadaşlar flash bellekten tv ye sıralı kanal listesi nasıl atılır onu anlatıcam.
    ayrıca kanal listesini kendinizde pc ortamında kolaylıkla yapabilirsiniz.bunun için sony editör programını indiriniz,yada nette kanal listesi hazır hali var onu indirebilirsiniz.
    XD8505 modeli için söylüyorum,bizzat kendim yaptım.
    usb bellek fat 32 formatında (ntfs denemedim bilgim yok) olsun.SDB dosyasını flash belleğin içine klasör oluşturun ve atın,ne olur ne olmaz diye klasörün dışınada atın (yani direk flash belleğin içine atın).bundan sonraki adımlar önemli kumandadan home tuşuna basın.ayarlar-kanal ayarları-digital kurulum-teknik ayarları işlemi doğru yaptıysanız program listesi aktarımı aktif olacak.oradanda usb bellekten tv ye içeriye AL yapın.hepsi bu kadar.umarım yardımcı olmusumdur...

• Arkadaşlar 8505 modelinde bluetooth ile cihazları nasıl tv ye bağlıyoruz.Bluetooth açık bir şekilde aksesuar ekle diyorum ama aksesuarlar aranıyor şeklinde ekran çıkıyor ve cihazları bulmuyor.Cihazları neden bulmuyor varmı bir çözümü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: emcecanbay

55XD8505 televizyonu alalı 3 gün oldu.ölü piksel,bulutlanma,vertical banding,isik sızması gibi sorunlarla karşılaşmadım çok şükür.sesli komut olayı harika.HDR olayı çok iyi.renkler çok doğal daha önce kullandığım LG43uh650v televizyondan kat kat üstün bir tv.ps4 xboxone oyunlardada istediğim gibi çok başarılı.kötü yanları kanal geçişleri yavaş ve siyah renkler tam siyah değil hafif açık renkli siyah oluyor fakat bu sorunları dert etmiyorum,parayı sonuna kadar hak eden bir tv.hiç düşünmeden alın kesinlikle pişman olmazsınız...

Hocam ben de xbox one s ile kullanıyorum fakat one s te hdr açamıyorum siz hiç denediniz mi

• Arkadaşlar bu kanal silinme, yer değiştirme sorununa çözüm bulundu mu?

Durduk yere kanallar kayboluyor, 400 lü rakamlara gidiyor

Varsa çözümü yazar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: artizz

Arkadaşlar bu kanal silinme, yer değiştirme sorununa çözüm bulundu mu?

hocam ben kalın kasa xbox one kullanıyorum,malesef xbox one da az oyun olduğu için hiç denemedim.ps4 te sonuç harika,büyük bir ihtimal xbox one s modelide hdr li çok iyi sonuçlar verir kanaatindeyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emce canbay

quote:

Orijinalden alıntı: artizz

Arkadaşlar bu kanal silinme, yer değiştirme sorununa çözüm bulundu mu?

hocam ben kalın kasa xbox one kullanıyorum,malesef xbox one da az oyun olduğu için hiç denemedim.ps4 te sonuç harika,büyük bir ihtimal xbox one s modelide hdr li çok iyi sonuçlar verir kanaatindeyim...

hiç uğraşma hocam benim gibi hazır kanal listesini yukarıda belirttiğim gibi yapın

• Selamlar

Şu aralar ötv indirimi bitmeden en ucuza ne kadar alındı bu cihaz? Takip edeyim bende alacağım

• karann1905 kullanıcısına yanıt
    ÖTV indirimi televizyonları kapsamamaktadır maalesef

• Teşekkürler

en uygun ne kadara verildi bilginiz varmı son zamanlarda?

• Geçen mediamarkt gördüm 8505 modeli 4500 TL civarı bişeydi yanlış hatırlamıyorsam eğer.

Sony nin 4k tv lerini başka 4k tv ler ile kıyaslamak Sony e

Hakaret olur.

Kalite akıyor maşallah Sony e

• karann1905 kullanıcısına yanıt
    Sony mağazalarından peşin alımlarda 4300 civarinda alanlar oldu sanırım onceki sayfalara yazılmıştı. N11 de çek ve puanla 4100 liraya gelecek TV ler var ama spot mu değil mı çok güvenemiyorum açıkçasi zaten benim butcemi aştı dusmuyor Eylül Ekim e kadar beklerim dusmezse diğer ürünlere bakarım

• 49 veya 50 olsaydı iyi olurdu

• Sesli arama sadece youtube sonuçlarını getiriyor. Eskiden böyle değildi

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Sesli arama sadece youtube sonuçlarını getiriyor. Eskiden böyle değildi

daha önce nasıldı? hangilerini getiriyordu?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.