Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 model 1.5 dci megane 4 touch 80 bin bakımında nelere baktırdınız. mutlaka önemli dediğiniz bir yer var mı. aracın sis ve uzun farları bildiğiniz üzere sarı. bunları beyaz ledlerle değiştirmeye kalksak ne kadar tutar ve ne marka alınmalı. ayrıca hoparlör değiştirenler var mı

• 80 binde rutin bakım. Sıvılar ve filtreler. 100 binde yada 5 yılda bir trgier değişiyor dedi bana Mais A.Ş.

• mr.yasoo kullanıcısına yanıt

Hocam XL ibareli lastik mi aldınız yoksa düz mü? Ben de Continental/Goodyear/Michelin üçlüsünden düşünüyorum. Şuan üstünde olan lastikler Conti EcoContactlar XL ibaresine sahip. Bir de online şekilde mi aldınız lastikleri? Eğer online aldıysanız, link paylaşabilir misiniz. 2020 ve üstü üretim tarihi olan lastiklerde adedi 1000 TL'den aşağıya Conti PC6 bulamadım.

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt

Hayır hocam. XL extra yük (Extra Load) anlamına geliyor. Dediğiniz gibi 1.000 - 1.100 TL den aşşağı bulamazsınız. Ben V ibareli ve max 240 KM hız endeksli olanı aldım 850 TL den. montaj dahil. İlgili tablolara netten ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.yasoo -- 1 Mayıs 2021; 12:42:19 >

Evet hocam biliyorum. Yeri geldiğinde bozuk yollara da giriyoruz, XL yanakları daha sert oluyor. Dayanıklılık açısından iyi olur diye düşünmüştüm ama konforu da etkiliyor tabi. Siz bayiden aldınız sanırım. Teşekkürler cevabınız için.

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt

Yani bozuk yollara girmek durumundaysanız XL mantıklı. Ben sadece şehiriçi/şehirler arası ana yollarda kullandığımdan gerek duymadım. Satın almayı bayiden yaptım evet.

Merhaba, sanırım aynı sorun bende de var kasislerden geçerken arka tarafta bir ses geliyor sanki egzoz boşta sağa sola vuruyor metal vurma sesi gibi şıngırtı geliyor bundan dolayı olabilir mi?

• stsahin06 S kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun. Benim sinirimi çok bozmaya başladı. Kapanma bitsin direkt servise gidip genel merkez ile irtibata geçip indirim talep edicem. Zira kronik bir sorun. Kullanıcının bunu bpzma şansı yok. Parça hatalı çünkü. 4.000 - 4.500 TL yi gözden çıkardım. Aksi halde temiz orijinal çıkmalar var 2.000 -2.500 TL civarı. İşçilik yaklaşık 1.000 TL istiyorlar. Çünkü komple arabanın arka takımı dağıtılıp yeniden toplanacak frenler dahil.

• Hocam sormayın bende aşırı sinir oluyorum kasisten geçmeye korkuyorum artık. Birde bu parça ilerleyen zamanlarda güvenlik olarak bize bir sorun çıkartır mı yoksa sadece ses mi yapar bilginiz var mı? Bu konuyla ilgili yaptıklarınızı buradan paylaşarak bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

• stsahin06 S kullanıcısına yanıt

Güvenlik açısından bir sorun teşkil etmiyor. Ama o ses yok mu beni tilt ediyor. Rahmetli dedemin karyolası gibi. Gacır gucur ! Gelişmeleri burdan yazarım gene.

• Merhabalar,

1.2 Tce Manuel HB sahibi olanlar var ise değerlendirebilir misiniz? Konfor, yalıtım konularını özellikle merak ediyorum. HB sanırım İspanyol üretimi lakin kullanıcı sayısı oldukça az. 1.2 Tce'yi 1.3 Tce ile değiştirmelerinin sebebi bu motorların kötü olduğuna mı işaret? Yoksa sadece beygir arttırmak mıydı amaç?

Ben bu HB Megane IV'ü underrated görenler içerisindeyim. Golf, Focus ve 308'den yanılmıyorsam satışları daha düşüktü geçtiğimiz yıl. Hatta 2019'da Avrupada ilk 10'da bile değildi. Nedir bu arabayı rakiplerinden arkada kılan.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Merhabalar,

1.2 Tce Manuel HB sahibi olanlar var ise değerlendirebilir misiniz? Konfor, yalıtım konularını özellikle merak ediyorum. HB sanırım İspanyol üretimi lakin kullanıcı sayısı oldukça az. 1.2 Tce'yi 1.3 Tce ile değiştirmelerinin sebebi bu motorların kötü olduğuna mı işaret? Yoksa sadece beygir arttırmak mıydı amaç?

Ben bu HB Megane IV'ü underrated görenler içerisindeyim. Golf, Focus ve 308'den yanılmıyorsam satışları daha düşüktü geçtiğimiz yıl. Hatta 2019'da Avrupada ilk 10'da bile değildi. Nedir bu arabayı rakiplerinden arkada kılan.

Teşekkürler.

Hocam 1.2 ler sorunlu, subap eritiyor diye söyleniyor. Benim ustamda bir kaç sene önce aynısını söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.yasoo -- 16 Mayıs 2021; 11:27:6 >

Hadi ya. Hocam kaç bin kilometrede başlıyor bu sorun? Aşırı ciddi bir sorun mudur?

Alma arefesindeyim de aracı.

Teşekkürler.

• Caner-Medley kullanıcısına yanıt

Evet hocam ciddi ve kronik bir problem. Ayrıca da maliyetli. Bende 1.5 DCİ almadan önce bakınmıştım sonra vazgeçtim. 20 -30 bin km bile yaşayan var bu durumu.

1.2 tce ler "normal"den fazla yag yakma gibi sorunlar yuzunden kaldirildi diye biliyorum. 1.2 tce ler 1.4t astralar gibi biraz nazli motor. Neyse ki kaldirdilar. Megane hb satmamasinin sebebi, ithal oldugu icin fiyatinin sedanindan yuksek olmasi, vatandasin megane deyince aklina sedan gelmesi sayilabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Umarım yaşamam diyeyim. Girdik bir yola. 1.3 TCelerin fiyatları oldukça yüksek. Bir kere çözülmesi de yetmiyor anladığım kadarıyla.

Bile bile lades demeyin bence ama elbette sizin bileceğiniz iş. Alırsanızda hayırlı uğurlu olsun, tekeriniz düz bassın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.yasoo -- 16 Mayıs 2021; 12:26:37 >
  • Ben de bakınıyorum bu ara megane 1.2 tce 180 civarına bulunuyor temiz touchrome baya hoşuma gitmişti bu fiyattaki arabalara göre temiz ve donanımlı duruyor bu piyasada bu 1.2leri şimdi gördüm sorunlu olduğunu alınmaz mı diyorsunuz 1.2tceler için genel olarak nedir yorumlarınız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2021 Megane Joy da yan aynalar ısıtmalı mı? Eğer ısıtmalı ise hangi tuş aktif ediyor bunu? Ve ayrıca silecek kolunda aşağı yukarı olan hareket değilde ortadaki halkayı çevirerek yapılan hareket neyi değiştiriyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ussuz kullanıcısına yanıt
    Isıtma konusunda bilgim yok ama, silecek kolundaki halka otomatik silmenin hız ayarını yapar, çevirme yönünde damlalar mevcut olması lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.