Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (710. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.523
Cevap
200
Favori
1.112.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de bu hafta neovanın limitsiz ihtiyari mali mesuliyet sigortası yaptırdım, 445 ₺ ödedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avmehmet -- 8 Temmuz 2022; 20:11:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avmehmet kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısını bu hafta 470’e yaptırdım neova imm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2019 model 4.770 TL kasko, 1.373 TL trafik

Dizel manuel yakıt tüketimi: Antalya kemere git gel 1.5 yaktı. Port bagaj rahattı tek eksisi rüzgar sesi oldu ama memnun kaldım.

• Arkadaşlar çok önemli bir problemim var

ana anahtarım yazlıkta kaldı. yedek anahtarı kullanmak istedim pilini değiştim, ancak daha önce kullandığım yedek anahtar şuan senkronizasyon hatası veriyor. Anahtarı marş sırasında dayadığım bölümden de anahtar algılanmadı uyarısı veriyor. Öneriniz nedir?

• aerdalg kullanıcısına yanıt
    Araca sonradan herhangi bir donanım eklettinizmi. acc,line asist,disc.pro vs. Veya şanzıman mekatronik vs degistimi. Böyle durumlarda yedek anahtarında kodlanması gerekebilir diye biliyorum. Golf7 den biliyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yok orijinal, herhangi bir kod veya aksesuar yok. pil değişimi sonrası anahtar çalışmadı

• Üstadlar merhaba.

2016 model 1,4 TSI Tiguanımız var. Dün yaklaşık 500 km yol yaptıktan sonra mola verdim. Mola sonrası multimedya ekranın görüntüsü kayboldu. Kapatmadan önce media kısmında şarkı çalıyordu. Kaldığı yerden çalmaya devam etti. Radyo tuşuna ve diğer tuşlara basınca bir değişiklik olmadı. Geri vitese takınca ise ekrana sensörlerin görüntüsü geldi.

Yolculuk sona erdi. Aracı park ettim. Sabahleyin aracı çalıştırınca ekran görüntüsü tekrar geldi. Tümüyle normal olarak çalışmaya başladı.

Bu durum başına gelen var mı? Bundan sonra bu ekran tekrar arıza yapar mı?

Hürmetlerimle.

• 2020 1.5 TSI Highline aracım var.

Ön farlarda buğu görüyorum.

1. Bu durumla karşılaşan oldu mu ?
    2. Bu durumla karşılaşan olmuşsa ne yaptığını öğrenebilir miyim
    3. Bu durumla karşılaşınca ne yapmalıyız ?
  • Red Alert kullanıcısına yanıt

Merhaba. Olmaması gereken bir durum. Far içine su veya nem alıyor demektir. Garantisi devam ediyorsa direkt yetkili servise gidip baktırın.Buğulu olduğu zaman fotoğraf da çekin. Ben ön farda değilde arka sis farında karşılaşmıştım önceki Tiguanımda, garantiden değiştirmişlerdi.

• deniz_86 kullanıcısına yanıt

Sağolasın kardeşim bu ay yıllık bakım var bunu da hallettiririm.

• dralosman D kullanıcısına yanıt

eğer arızalı ise aynı problem sık sık tekrar edecektir. o durumda destek alınabilir. ama 1 sefer olduysa tespit edilmesi zor.

akü eski mi? akü zayıfladıysa elektronik sistemler saçmalayabiliyor

• tiguan 1,6 tdi aracım bugün itibarıyla araç sürerken yağ seviyesini kontrol ediniz uyarısı verdi. bakımdan sonra 13,500 km geçmişti.

oldukça sakin kullanırım, sanırım klima ile kulanırken motora çok yüklendik.

Onca araba kullandım, sakin ve doğru devirde kullanırım. Değil uyarı veren, bakımda hiç yağ eksilten görmedim.

sadece yağ eksilten ilk volkswagen markasıyla karşılaştım, beğenmedim.

aracın km kaç? 1.6 tdi motor Passattan, golfe milyonlarca araçta kullanılan bir motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D-Assault -- 13 Ağustos 2022; 10:9:57 >
  • araç 30 bin de,

ancak tiguana konulan motor farklı, 115 hp ve max torku 1750 devirde veriyor.

Tiguanın hakkı bence 2.0tdi veya 1.5tsi.
    Dikkat ederseniz 1.6tdi de dsg seçeneği yok, manuel var. Neden acaba, düşünmek lazım. Bence 1.6tdi motor tiguan için yetersiz ve bu nedenle motora fazla yüklenildiginde dsg sorun olur diye, manuel vites.

• işte burada yağ eksiltme de kronik problem olarak görülüyor.

5w-30 castral edge kullanıyorum 504-507 uyumlu.

araç sık rejenerasyona giriyor mu acaba?

ya da motor soğukken rampa çıkma veya aracı devirli kullanma şartları mevcut mu?

• Evet evim tepede inip çıkıyorum . Ama soğullen iniyorum sadece çıkmak yok. Eve dönerken zorluyorum Oralarda 3. Viteste zorlanıyor.

diğer taraftan nedendir bilmem aldıgımdan beri 2-3 litre yakarak rejenerasyon yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdalg -- 15 Ağustos 2022; 22:3:8 >
  • 1.5 tsi 150 hp benzinlide pedal commander kullanan var mı? Önerir misiniz? Araca zarar verir mi?

rejenerasyon başlayınca aracı kullanıp rejenerasyon bittiğini görüyor musunuz? Yoksa aracı stop mu ediyorsunuz. Eğer rejen. tamamlanmazsa bir daha çalışınca tekrar yapmaya çalışır.

Araba rölantide rejen yaparken püskürtülen yakıt yağı inceltiyor. Sizde bu gibi bir durumdan yağ eksilmiş olabilir. Eğer hep kısa mesafe kullanılıyorsa, tam tersi motor tam ısınmayacağı için yağ seviyesi (kartere sızan yakıttan dolayı) artmış gibi de görünebilir (mazot buharlaşamadığı için)

rejen kaç km 'de bir oluyor?

motor soğukken devirli kullanılıyorsa (tepe vs çıkma) turbodan da yağ eksiltme olurdu ama çıkmıyorum dediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eng. -- 18 Ağustos 2022; 6:19:2 >
  • 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.