Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (709. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.522
Cevap
200
Favori
1.111.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bosch aerotwin olan bi üst modelini önceki aracım golf7 de kullandım. Memnundum. Orjinale en yakın silecek, bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bugun 1.5 tsi sıfır aracı aldım toplam 350 km yapdım ortalamam 7.5 lt
    Bir önceki aracım passat 1.6 tdi 2020 idi ve aynı karakterde kullandım aracı yol durumuna göre 200 de bastım 150 ilede yerine göre 70 ile
    Maksadım aynı passat dizel kullanır gibi kullanmaktı
    Açıkçası yüksek hızda içiyor benzini
    Totalde dizel ile arasında benim hesabıma benim kullanım karakterine bağlı olarak 2 lt oynuyor
    Sessiz ve atikliğini çok beğendim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • osus3535 kullanıcısına yanıt

Bosch aerotwin aldım memnunum.

• mrvolkan kullanıcısına yanıt

Basarsanız çok fazla yakıyor gerçekten dizele kıyasla. Daha önce 1.6 tdi golf kullanıyordum çok da zorlasam 8 litre olurdu en fazla bunlarda sınır yok 11-12 görüyor. Ama sakin kullanımda uzun yolda ACT sayesinde dizeli aratmıyor 6 ya düşüyor benim kullanimimda.

• 215 65 r17 lastik ölçüsüne sahip, 1.5 ya da 1.4 tsi sahibi arkadaşlar birazcık gaza bastığınızda patiye düşüp esp yakıyor mu?

Bizim aracın üstünde gelen primacy 3 kadar dandik bi lastik görmedim ben.

Adana sıcağında da hiç gitmiyor bu lastik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemert -- 1 Temmuz 2022; 13:21:24 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mrvolkan kullanıcısına yanıt
    1.6tdi de bastığın gibi 1.5tsi ye basarsan benzinciyle akraba olursun.

Ekonomik yaksın dersen benzinli tiguanda 80-110 aralığında kullanacaksın, az biraz daha hızlı dersen 100-120 aralığında kullanacaksın. 120den sonrası dediğin gibi.

Dizelinde kötü huyu dpf tıkanması veya rejenarasyon için ara sıra belli bir devirde 15-20dk gazlama veya durduğu yerde yüksek rolantide 10-15dk çalışması, yaptığın tasarrufu alıp götürmesi. Kışın sehirici kısa mesafede geç ısınması vs.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gorkemert kullanıcısına yanıt
    Evet hocam aynısını yaşıyorum. Önceki bi aracımda da primacy 3 vardı. Gerçekten kötü ve kontrolsüz bir lastik. Ekonomik olarak düze çıkarsam continental alacağım.

• ft19 F kullanıcısına yanıt
    1.5 tsi'da da gpf var ama dpf gibi kolay kolay tıkanacak bir sistem değil tabii.

Sülfat külü düşük yağ kullanmak lazım.

• kudat kullanıcısına yanıt
    Kanalları falan da az geldi, ıslak zemin performansından şüpheliyim açıkçası.

• İlk bakımdan sonra aracın performansı hissedilir derecede düştü. Sebebi ne olabilir ya da aynısı başına gelen var mı?

• ft19 F kullanıcısına yanıt

1.6 tdi gibi kullanmamam gerektiğini anladım 😀

fakat yüksek tempo da olsa tahmin ettiğimden iyiydi

ayrıca atikliğini ve orta devirlerde 100-150 ara hızlanmalarını çok beğendim

Yok hocam olmaması lazım öyle bir şey. Hava filtresini tam oturtamamış olabilirler ya da koyulan motor yağına baktınız mı? 0w20 mi yoksa 5w30 mu?

0w20 koymuşlar hocam. Hava filtresini kendi imkanlarımla bi kontrol etmeye çalışayım

Edit: yazılım güncelledik falan dediler onun bir ilgisi olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudat -- 1 Temmuz 2022; 21:24:49 >
  • Sivas -Mersin arası, 2 yetişkin 2 çocuk bagaj dolu. Klima son 100km de açık, hız sınırlarında kullandım
    2018 1.4tsi manuel

Yazılımı bende de güncellediler hocam, sordum ne ile alakalıydı diye basit bir şeydi unuttum şu an ama yazılımla ilgili olduğunu pek sanmıyorum. Teorik olarak bakımdan sonra performansın düşmesini anlamlandıramadım açıkcası.

Haklısınız ben de şaşırdım. Yakıtta Shell’den Opet’e geçtim hocam belki bi ilgisi vardır

Olabilir belki hocam, ben tüm araçlarımızda ilk aldığımız günden beri v-power alıyorum. Tekrar bi deneyin shell'i fark varsa öyle devam edersiniz.

• Arkadaşlar yeni tiguan için hayalet gösterge takdıran varmı
    Önerir misiniz ?

• 1.4 TSİ manuel 19” jant, 2 kilolu yetişkin, 1 çocuk ve dolu bagaj ile İstanbul Antalya arası yolun tamamında klima açıktı.

• Arkadaşlar merhaba, bu hafta içi kaskomu yeniledim. Ana kasko Türkiye sigorta, üzerine limitsiz Neova paketi. Toplam 5400 gibi bir rakam yaptı. Fikir olması için paylaşıyorum. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar dilerim.

• 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.