Şimdi Ara

2016 MODEL YENİ KASA TİGUAN =ANA KONU= (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.531
Cevap
198
Favori
1.113.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Keşke Türkçe olsaydı. Ama yine de izlenir.
    https://www.youtube.com/watch?v=YfhkZ_tqDVQ
  • Arkadaşlar merhaba,

Aracla yaklasik 100 km yol yaptim. İsten eve donuste 16 km/h ortalama ile 11.5 litre/100 km yakti. Ancak su ana kadarki genel ortalamasi 32 km/h ile 8.1. Benim sartlarimda 9-10 litre arasi yakacak gibi ki agirligina gore fena degil.

Diger yandan genelde test ettigim veya kiraladigim araclarin yol tutuslarini sinadigim virajlara Tiguan ile de girdim. 235 lik lastiklerle yol tutusu fena degil, begendigimi soyleyebilirim ancak ESP cok erken ve cok sert devreye giriyor, kalibrasyonunun iyi oldugunu dusunmuyorum. Bu araca gore cok daha kotu yol tutan son kasa Leon'da bile ESP bu kadar erken devreye girmiyor diyebilirim.

Diger yandan, 6DSG ile 7DSG arasinda buyuk fark var, 6DSG daha dayanikli bir yapiya sahip olsa da 7 DSG'nin kararliligi ve yakit tuketimine olan pozitif etkisi daha iyi durumda. 6DSG biraz daha eskimis ancak 7DSG'ye gore daha guvenilir bir sanziman.

Not: 7 DSG'li 2014 model 30.000 kmdeki 1.6 TDI Leon sirket aracim kavrama degisimi icin serviste. Tam zamani gelmemis olsa da israrlarima dayanamadilar ve degisim karari aldilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu led fardaki buğu olayı benim araçta da var.

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınıZ için

• Bu led farlardaki bugu deil arkadaşlar tam ne olduğunu anlayamadım ama benim araçta da var

• Acil yardım. Arkadaşlar bluetooth baglantisinda telefonda karsi tarafin sesi geliyo benim sesim gitmiyo. Ne kadar denediysem olmadi. Tesadufen bir iki kere düzeldi ama ayni. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

quote:

Orijinalden alıntı: Dark.Knight

Merhabalar arkadaşlar,

Bende seçip yapmakta bir hayli zorlanan birisi olarak fikrinizi sormak istiyorum. Bir kaç model araç içerisinde bayağı bir gittim geldim. Bir türlü bir model seçimi yapamadım. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini paylaşıp yardımcı olabilirler mi?

1.4 Benzinli Yeni TİGUAN Highline 140BİN TL civarları
    1.6 Honda CR-V 160BİN Civarları (Paket Olduğu söylendi. Ek özellik veya Donanım ekleyemezsiniz dendi)
    BMW X1 220BİN TL Civarları (Yeni Tiguan'a ne eklendiyse aynı özellik, donanım ve aksesuarlar ekletildi)
    AUDİ Q3 220BİN TL civarları (Yeni Tiguan'a ne eklendiyse aynı özellik, donanım ve aksesuarlar ekletildi)

Yeni Tiguan için VW yetkili satıcısı Highline serisinin fiyatlarının halen açılmadığını söylüyor.) Bunun yerine Comfortline verip aynı şekilde doldurabilirsiniz dediler. FULL üstü FULL olarak (yani yok yok. Adaptif şase'den tutunda Head up Display'a kadar herşeyi eklettim.
    Yakıt sarfiyatı 7.1LT görünüyor (şehir içi için) kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi? GErçek sarfiyat değeri nedir?

Yukarıdaki tabloyu değerlendirecek olursak alım yönünde tercihiniz hangi sebeplerden ne olur?

Tiguan ı onlar ile kıyaslamak çok doğru mu bilmiyorum; Nissan Qasqai, Honda HRV, Kia Sportage, vs ile kıyaslamak belki daha doğru gibi geliyor bana. O fiyat da 2.elde prim yaptığı için bir tık yüksek gibi.

CRV'de arayıp da bulamadığınız donanım ne var? Aklınıza gelecek her şeyi eklemişler, hatta topiğinde bazı üyeler eksik arayıp "neden dört tarafında da kamera yok, subfwoofer kalitesi mp3 de iyi de radyo kanallarında iyi değil" gibi şeyler söylemişler. Üstelik fabrika çıkışı 6 yıl garantisi var.

CRV özelliklerindeki BMW X1 ve Audi Q3 fiyatları CRV ile benzer. Q3 1.4 TFSI 150 hp S tronic (COD) PI 138 bin TL'te satılıyor. O fiyatları düşünmemek gerek. zaten o fiyatları verecekseniz BMW X3 sDrive20i 180 bin TL'ye satılıyor.

Selam,

CR-V'deki panaromik cam tavan acilmiyor. (Acilmayan bir tavan ne ise yarar ki?)
    Head UP Display yok
    Adaptif Suspansiyon yok
    Arka koltuklarda isitma yok

• Beyler kontağı kapattıktan sonra kilit tuşuna basılı tutunca camlar kapanıyor ama cam tavan kapanmıyor. Bunun çaresi var mı?

• cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

ACC'u sıkışık trafikte de denediniz mi? Aracınız DSG olduğu için tamamen durma ve sonra trafik ilerleyince tekrar kalkma fonksiyonu var diye biliyorum. Bunu teyit eder misiniz?

Aracınızda lane assist de var mıydı? Bununla da (sanırım 30km/s üzerinde) direksiyon kontrolüne yardımcı olup ACC ile birlikte kullanılınca hemen hemen otonom bir kullanım sağlanıyor. Açıkçası benim de öncelikli hedefim bu özellikler, en azından Istanbul trafiği için ACC çok kullanışlı görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AxiZebaniA

Beyler kontağı kapattıktan sonra kilit tuşuna basılı tutunca camlar kapanıyor ama cam tavan kapanmıyor. Bunun çaresi var mı?

doğuş otoyla görüştüm bu konuyu. türkiyeye gelen araçlarda cam tavanın uzaktan kumandayla kapatılma özelliği yokmuş. bundan sonra gelecek araçlara bu özelliğin eklenmesi için vw'le görüştüklerini söylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AxiZebaniA

Beyler kontağı kapattıktan sonra kilit tuşuna basılı tutunca camlar kapanıyor ama cam tavan kapanmıyor. Bunun çaresi var mı?

Vag kablo ile bakılabilir büyük ihtimal vardır.

• madanci kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Çok saçma olmuş üzüldüm.

• jamjam J kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

ACC yi sehirler arasi denedim hep, trafiktede deneyip yazarim buraya.

Lane assist var mi yok mu bilmiyorum acikcasi :) Onada bakarim.
  • Arkadaşlar merhaba,

1.4 TSİ otomatik yeni Tiguan ile ilk uzun yolu yaptım. Genel olarak çok rahat ve konforlu bir sürüş hissi verdi, gerçi sert virajlarda sürate de bağlı olarak rüzgardan tahminimden fazla etkilendiğini belirtmek isterim. ( evvelce hep binek araç kullandım belki normaldir bilemedim)
    arka koltuğu (ikili olan soldaki kısmı) yatırınca hem valizler hem de bir dağ bisikleti sığdı ama koltuk yatmadan bagaj vasat bence.

Hızlanmalar tahmin ettiğim gibi çok tatminkardı vitesi "S" ye atmak bile gerekmedi, diğer yandan yakıt sarfiyatı 8,4 ile tahminimden çok oldu (kısmen istanbul trafiği ve bol rampa olan bir yoldu)

Sizlere bir sorum olacak, Coming home, leaving car adı her ne ise araçtan inerken ya da binmeden kumanda ile bastığınızda far otomatikte iken mi çalışıyor bilen var mıdır? farların açık kalma süresi ayarlanabiliyor mu, evet ise nasıl desem ? ;)
  • ozgurdoker O kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun coming home ve leaving car açık kalma süreleri araç menusunde ki far sekmesi içinden ayarlanabiliyor.
  • Torki T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Konuyla ilgili Doğuş OTO Bursa'ya gittim. İlk başta buğu sandılar ve bunun normal olduğunu söylemeye çalıştılar ancak daha sonra incelediklerinde bunun bir buğu sorunu olmadığını ledler kapalı iken bir sorun olmadığını açılınca bu izlerin oluştuğunu kendileri de gördü.
    Fotoğraflar ve videoları çekip Almanya'ya ileteceklerini gerekli görülürse farların değiştirileceğini bildirdiler. (Doğuş OTO'dan cevap gelince burada paylaşırım.)

Esas ilginç olan nokta ise; Showroomda bulunan diğer Tiguan araçlara baktığımda yine aynı durumun olduğunu gördüm. Ancak yine de bunun işin doğası gereği olmadığını düşünmekten kendimi alamadım.

Hızımı alamayıp VW'dan çıkıp Seat'a geçtim. Burada Leon aracın farına baktım.. Sonra Seat'tan çıkıp; Audi'ye geçtim. Burada da A4 aracının farlarını açtığımda aynı durumun bu araçlarda da olduğunu fark ettim.

Sonuç olarak, highline aracı olup benim araçta böyle bir durum yok diyen bir arkadaş var ise, akşam ledleri açıp fotoğrafını paylaşmasını rica ederim.

• Merhaba arkadaşlar,

Sizden ciddi anlamda yorumlarınızı ve desteğinizi rica ediyorum.

Dün VW yetkili satıcısındaydım. Aşağıda yazdığım ek donanımları ekleterek bir fiyat çıkartmalarını istedim. 170bin TL civarı bir rakam oluşuyor. Bu araç bu parayı eder mi? Yoksa başka bir araç mı bakılmalı?

Titanyum bej 1.658,8 ₺

Titan siyahı İlave ücretler söz konusu olabilir

Jantlar 18" Kingston alüminyum alaşımlı jantlar, 235/55 R18 lastikler

IntelligentDrive paketi (Şerit değiştirme asistanı, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici) 3.816,9 ₺

Çevresel görüş sistemi "Area View" ve park asistanı "Park Assist" 2.887,14 ₺

Panaromik açılır cam tavan 4.433 ₺

Ön koltuklarda ve arka kenar koltuklarda koltuk ısıtma özelliği 3.131,81 ₺

Alarm sistemi 929,76 ₺

Adaptif şasi kontrolü "DCC" 3.572,23 ₺

R-Line dış paket 6.850,84 ₺

14 yönlü manuel ayarlanabilir ergoActive koltuklar (Sürücü tarafı masaj fonksiyonlu) 929,76 ₺

LED "Mid" ön farlar, LED gündüz sürüş farları ve dinamik uzun far asistanı "Dynamic Light Assist" 1.810,58 ₺

"Discover Pro" navigasyon sistemi 6.752,98 ₺

Sürücü diz hava yastığı 489,35 ₺

Discover Pro harita datası İlave ücret yok

Renkli ek bilgilendirme ekranı "Head-up Display" 2.202,06 ₺

Kişiselleştirilmiş üretim İlave ücret yok

Dynaudio Excite, 10 kanal amplifikatör, 400W ses çıkışı 3.180,75 ₺

Premium lastik basınç sistemi 548,06 ₺

Arka yan hava yastıkları 1.120,61 ₺

Elektrikli açılır bagaj kapağı 1.468,04 ₺

Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi (Gübenli kilitlemeli) 1.272,3 ₺

Aşağıdaki kısımda STANDART olanlar.

Alcantara / ArtVelours" kumaş koltuk döşemesi
    "Composition Media" bilgi ve eğlence sistemi (8,0" renkli dokunmatik ekran)
    "Dark Grid" iç dekor
    18" Kingston alüminyum alaşımlı jantlar, 235/55 R18 lastikler
    3 bölgeli tam otomatik klima sistemi "Klimatronik"
    65% oranında karartılmış arka ve arka yan camlar
    8 hoparlör
    Ambiyans aydınlatması
    Arka koltuklarda 2 adet çocuk koltuğu sabitleyicisi "ISOFIX"
    Arkada 3 adet 3 noktalı emniyet kemeri
    Asimetrik katlanabilen arka koltuklar
    Ayak bölgesi aydınlatması
    Ayarlanabilir bagaj tabanı
    Bagaj bölmesi aydınlatması
    Bagajda ve orta konsolda 12 V soket
    Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
    Dijital gösterge paneli "Active Info Display"
    Elektromekanik hıza duyarlı direksiyon sistemi
    Elektromekanik park freni ve Auto Hold yokuş kalkış asistanı
    Elektronik stabilizasyon sistemi "ESP", elektronik patinaj önleme sisteme "ASR", elektronik diferansiyel kilidi "EDL"
    Elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
    Gündüz sürüş farları, otomatik yanan farlar ve eve geliş "Coming Home" evden çıkış "Leaving Home" özelliği
    Immobilizer
    Işıklı makyaj aynaları
    Işıklı marşpiye kaplamaları
    Katlanabilir ön yolcu koltuğu
    Kemer ikaz ışığı ve sesli uyarısı
    Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    Kriko ve bijon anahtarı
    Lastik basınç sistemi
    LED "High" stop lambaları
    LED "Mid" ön farlar ve LED gündüz sürüş farları
    Mobilite lastikleri (patlamaya karşı direnci artırılmış lastikler)
    Park mesafe sensörleri (ön/arka) ve görsek park desteği
    Start stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı
    Suni deri ön kol dayama kaplaması
    Sürücü ve yolcu ön hava yastığı (yolcu hava yastığı deaktivasyonu)
    Sürücü ve ön yolcu yan ve tavan hava yastıkları
    USB girişi ve AUX-IN
    Uzaktan kumandalı merkezi kilitleme sistemi
    Yan camlarda krom çıtalar
    Yağmur sensörü
    Yer tasarruflu çelik jantlı stepne
    Yorgunluk tespit sistemi
    Yükseklik ayarlı "Top Comfort" ön koltuklar
    Yükseklik ayarlı ön koltuklar
    Ön kol desteği
    Ön koltuk altlarında eşya gözleri
    Ön koltuk arkalarında katlanabilir masalar
    Ön koltuklarda bel destek ayarı
    Ön sis farlar ve statik dönüş farları
    Ön ve arkada 3 noktalı piroteknik emniyet kemerleri
    Önde ve arkada okuma lambaları
    İç krom paket "Plus"

• Aracımla ilk 100km yi doldurdum. Full şehiriçi sürekli klima açık ve en az 2 kişiyle. Arabayı az biraz hızlanması nasıl diye denedim. 100 km de 12.5 litre yakmış. Sizce çok mu yoksa 8-9 lara iner mi?

• Benim aracim da Highline, bu bugu hepimizde mevcut, benim baska baktigim Tiguan'larda da vardi. Ancak ben genel olarak memnunum LED'lerden.

Tek memnun olmadigim yuksek yakit tuketimi. 1000-1500 kmden sonra dusus oluyor mu, diger arkadaslarin yorumlarini rica ediyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Torki T kullanıcısına yanıt
    Selam. Led onundeki camın kalite/kalitesizliginde n olabilir. Senin is sonuç verirse bizde gider degistiririz.haberini bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.