Şimdi Ara

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU... (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
13
Favori
39.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 22 Ağustos 2016; 15:15:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ornapsen kullanıcısına yanıt
    oo Hemşerim sevdiğim rengi almışsın , tekrar hayırlı olsun . Memleketime selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: org

oo Hemşerim sevdiğim rengi almışsın , tekrar hayırlı olsun . Memleketime selamlar

benim de bu renk favorim. Aleykum selam.
  • Bu aracın donanımı müthiş 69 bin lira dendi bana ağustos kampanyası diye bugün gidip bir bakıcam...
    Nissan juke almaya karar vermişken kafa karıştırdı bu ama bugün belli olacak durum...

• Bayiye girdik ve bir baktık jazz almışız o ne kadar özellik öyle her ne kadar takas benim arabaya az verseler de jazz çok cezbetti 67 bin juke alacakken 69 bine yeni otomatik jazz aldım. Bu aracı bilenlerin kullanım ile ilgili tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar...

• Bu araç benim de fena halde aklımı çeliyor, Gerçi hanım toyota yaris istiyor ama ikisininde test sürüşünü yaptırıp jazz'a ikna etmeyi düşünüyorum.
  • Cam tavan olmamasına şaşırdım açıkçası.

Bir de merak ettiğim bir şey var. Kaç yılda kasa yenileniyor mesela ?

Sıradaki Jazz hangi yılda gelir tahminen ?
  • yibo90 kullanıcısına yanıt
    1. Nesil Jazz;
    2002 model ile ülkemize gelmiş.
    2005 yılında makyajlanmış.
    2. Nesil Jazz;
    2009 model ile ülkemize geldi. Kasa ve donanımda büyük değişiklikle.
    2012 yılında (2012 modeller) makyajlandı.
    2013-2014 yılında Jazz gelmedi ülkemize.
    3. Nesil Jazz;
    2015 yılının Aralık ayında geldi. Kasa ve donanım çok çok değişmiş.

Yukarıda yazdıklarıma bakılırsa 3 yıl sonunda makyaj görüyor. Kasa değişmesi ne zaman olur bilinmez.

• insaat2121 kullanıcısına yanıt
    Peki makyajlı kasa cam tavan seçeneği olabilir mi ? Pek anlamıyorum da

• Hiç belli olmaz. Zaten şu an sunrooflu modelleri var ama bize göndermediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yibo90

Cam tavan olmamasına şaşırdım açıkçası.

Bir de merak ettiğim bir şey var. Kaç yılda kasa yenileniyor mesela ?

Sıradaki Jazz hangi yılda gelir tahminen ?

Yeni jazz'ım 6000 km oldu . Daha önce de cam tavanlı fun kullanıyordum. İnan aklıma gelen en son şey cam tavan. Evet güzel duruyor katılıyorum. özellikle beyaz renk arabada çok hoş oluyor. Eşim de cam tavanı görünce arabayı aldık hemen. Ama 4,5 sene boyunca yazın güneş geliyor diye perde açılmadı , kışın soğuk alıyor diye açılmadı. Birkaç kez arkada oturan yolcular için açtım. Bİr de arada kırmızı ışığı görmek için açıyordum. Ama açılır sunroof için aynı şeyi söyleyemem. Yeni jazz'ın sunroof lu olanları var. Gerçekten istediğim bir donanım. Bir terslik olmazsa bu aracımı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Ama makyajlı kasada sunroof vs gelirse tercih ederim tabi.

• ornapsen kullanıcısına yanıt
    Kazasız belasız binin inşallah. Ben cam tavana arabanın içini ferah gösteriyor diye hevesliyim. Pahalı olmasına rağmen son Jazz çok güzel. O yüzden bütçeye göre 2012 modellere bakıyorum

• yibo90 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. Siz de istediğiniz aracı bulabilirsiniz umarım.. honda jazz türkiye facebook sayfasından da satılık ilanlarını takip edebilirsiniz.
  • Aracın multimedia sistemi ile ilgili bir şeyler yazmak gerekirse ; Android sistemlerden pek anlamam. Kendi Honda Marketi var. Markette sadece Aha Radyo ve Garmin Navigasyon mevcut. Onlar da araçta yüklü zaten . Dışardan da herhangi bir program yüklenmesini engellemişler. Dokunmatik tuşlardan dolayı alışması biraz zaman aldı. Fiziksel tuş her zaman daha kullanışlı bence. Eleştireceğim ikinci nokta garmin haritasının sadece Türkiye’yi kapsıyor olması. Ara ara yurt dışına çıktığım için Batı Trakya haritasının da olmasını isterdim.
    Ekranın iki ayrı arayüzü var. Ben şu temayı kullanıyorum.

2015 yepyeni Honda Jazz ANA KONU...

Iphone iki şekilde bağlanıyor. İlki ve olması gereken şekli, akıllı telefon bağlantısı. Kılavuzda ayrıntısı var. Bu bağlantıda İphone’daki navigasyon ve bir takım programlar araç ekranı üzerinden kullanılıyor. Bunun için telefona bir uygulama yüklemek gerekir. Fakat bizdeki apple markette o uygulama henüz yok 
    Ayrıntısı şurda :https://hondalink.honda.com/

Diğer yol, gene hdmi üzerinden video bağlantısı yapmak. Bu şekilde olursa, telefon televizyona bağlanır gibi bağlanıyor. Telefon ekranı birebir olarak araç ekranına yansıyor. Araç ekranından herhangi bir müdahalede bulunamıyorsunuz . Fakat araç hareket edince ekran kararıyor . Çünkü güvenlik açısından, araç hareket halindeyken video görüntüsünü engelleniyor . Bu engelleme de gizli menüden iptal ediliyor . Henüz gizli menüyü kurcalamadım. Emin olduktan sonra engellemeyi iptal edicem.

Gizli menü 2. nesildeki gibi üçlü tuş kombinasyonu ile açılıyor. Araçla ilgili çeşitli parametreler ve ayarlamalar var.

Ve park sensorlarının iki ikranda da çıkan uyarısı.

• siz kurcaladıkça ben de öğreniyorum :))
  • Bir üstteki mesajımda gizli menü ve buradan bazı ayarların yapıldığını bahsetmiştim. Benim için önemli olan, el freni çekilince iptal olan bir takım özellikleri aktif hale getirmek ve yüklenen uygulamaların araç hareket halindeyken çalışmasını sağlamaktı .
    Öncelikle çeşitli navigasyon ve başka uygulamaların yüklenmesi su sitede anlatılıyor. http://www.hondasquad.com/forum/honda-connect-t7138p3.html

Aracın mevcut kendi navigasyon uygulaması çok yeteli olsa da yurt dışına çıkınca bir işe yaramıyor. Bahsettiğim sitedeki yöntemle yandexi yükledim ama bu sefer de el frenini indirince program çalışmıyor. Bunun içi gizli menüden el freni sinyalini iptal eden seçeneği kapatıyoruz. Araba giderken. daha doğrusu el freni çekili değilken sonradan yüklenen uygulama ve hdmi görüntüleri ekrana geliyor. Ama kontağı kapatıp açınca bu ayarlar eski haline geliyor. Yani her seferinde gizli menüden ayar yapmak gerekiyor. Bir diğer yöntem multimedya ekranın arkasından el frenine giden kabloyu iptal etmek. Bunu servis kesinlikle yapmıyor . İşin ayrıntısını bilmiyorum. Şu an için ben de düşünmüyorum. Nasıl yapıldığı konusunda tam bir fikrim yok. Ama aynı sistem crv ve hrv gibi araçlarda da kullanıldığı için yaptıran bulunur mutlaka

• Farklı açılardan fotolara devam ...

Aracın navigasyonu Türkiye haritası ile sınırlı. Ben de alternatif olarak yurt dışında kullanmak için Sygic yükledim. Zaten hesabım vardı aynı hesap ile satın aldığım haritaları indirdim.

• an arkadaşlar güle güle kullansınlar araçlarını

pek yollarda göremiyoruz en yeni jazzları , fiyat pve cam tavan olmayışından mı yoksa başka bilmediğim bir sebep mi var acaba

ben de 2006 cvt sahibiyim ilk arabam
  • aslında hazır hybrid araçlara ötv indirimi de gelmişken acaba honda bu modlleri Türkiye'ye getirmez mi acaba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

an arkadaşlar güle güle kullansınlar araçlarını

pek yollarda göremiyoruz en yeni jazzları , fiyat pve cam tavan olmayışından mı yoksa başka bilmediğim bir sebep mi var acaba

ben de 2006 cvt sahibiyim ilk arabam

Teşekkürler. Donanım olarak oldukça iyi bir araç . bu da fiyata yansıyor haliyle. Fiyat da ortada zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 6 Ekim 2016; 15:55:29 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.