Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ,, 55W805C cihaz aldım da internet üzerinden netspor gibi adobe flash player eklentisini isteyen sitelerdeki videoları nasıl izleyebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disstortion55

Arkadaşlar merhaba ,, 55W805C cihaz aldım da internet üzerinden netspor gibi adobe flash player eklentisini isteyen sitelerdeki videoları nasıl izleyebilirim?

Harici olarak Chrome apk ve Adobe Flash player apk indirin (yabancı sitelerden..Türk sitelerinde virus olabilir)

Tv menu, güvenlik ayarları, harici uygulama EVET, uygulama kontrol HAYIR yapıp, Es dosya içinden yüklenir..

Action menüde görmez bu dosyalar**

Kurulan Chrome ve Flash player uzantıları yine Es dosya içinden çalıştırılır..Chrome ile Flash platyer açması lazım..Ama Android sürüm ile Masaüstü Web sayfaları değişik olabiliyor..Cep telde deneyin açmazsa TV de de açmaz..

Tv de önbellek vs problemleri de olabilir..
  • Yazılım güncellemesi mi gelecek o kısmı anlamadım. Paylaştığınız linkte opera store uygulamasının sonlandığı bilgisi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_yuxexes

Yazılım güncellemesi mi gelecek o kısmı anlamadım. Paylaştığınız linkte opera store uygulamasının sonlandığı bilgisi var.

Link yanlış, doğrusu bu sanırım

http://sony-eur-eu-tr-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/138487/related/1

Herhalde artık yayınlamazlar diyordum iyi oldu bu

• PlayerX kullanıcısına yanıt
    Evet bence de çok iyi oldu. Teknik servisten böyle bi güncelleme geleceği yönünde bilgi almıştım ancak çok inandırıcı gelmemişti. Ben marshmellow güncellemesini yapmıştım ve çok memnun değildim tutarsızlıklar var bana göre umarım yeni sürüm daha seri ve düzgün çalışır.

• Sony kdl 50w805b model tv dsmart modülü destekliyormu kartlı dsmart modül alacağım tv çalıştırır mı sorun yaşarmıyım dsmart modül kullanan varmı yardım cihazsiz sadece modülle cevaplarınızı bekliyorum

• dj_yuxexes D kullanıcısına yanıt
    pardon, opera linki vermişim..güncelleme duyurusu bu
    http://sony-eur-eu-tr-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/138487?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Ama bu android zaten problemli iken 6.0 yükseltmesi ne kadar doğru tartışılır..umarım çoğu hata giderilir- motion problemi, görüntüde bozukluk vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 16 Nisan 2017; 17:35:21 >
  • Sony kdl 50w805b model tv dsmart modülü destekliyormu kartlı dsmart modül alacağım tv çalıştırır mı sorun yaşarmıyım dsmart modül kullanan varmı yardım cihazsiz sadece modülle cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olacak yokmu

• Aslında ben de 6.0 yüklü ancak dediğim gibi çok stabil değil. Yani bende olan problemler başkasında yok gibi başkasında olanlar da ben de yok gibi işin içinden çıkamadım servis güncelleme ile düzeleceğini vaat ediyor. Sony ise bu haber ile servisi destekler nitelikte umarım tüm sorunlara çözüm olur.

• Selamlar. 55w805c tvmi emektar sony DAV-DZ810W ses sistemine optik kablo ile bagladim. Yalniz bir turlu 5.1 ses alamıyorum. Denediğim filmler ister ac3 ister dts olsun arkalardan ses sadece stereo modda geliyor. Kodide archosta ve kendi oynaticisinda denedim. Ses sisteminde dvd veya 5.1 xvid videolarda 5.1 geliyor. Ama tvden gelmiyor. Ses ayarlarina da baktim ama çözemedim. Var mi bilgisi olan?

• mtolgae kullanıcısına yanıt
    Tv menusunden sesi harici Haporlor olarak vermeniz lazım, Optik ile o zaman DTS ses görmeniz lazım..

bir de Ses ayarlarından sanırım PCM seçmeniz gerek galiba..Böyle deneyin
    Ben ilk Android Tv aldığım zamandan beri Android ile tv yazılımı arasındaki, kullanılan harici cihazların Tv HDMI girişleri ile olan uyumsuzluk düzelmedi..Başkasında olmayan problem, sizin farklı cihazlar kullanmanız sebebi ile, bunların HDMI girişi ile olan uyumsuzluğu olsa gerek..

6.0 Android güncellemesi ile nasıl düzeltecekler şüpheliyim...Androidin kendisi stabil değil, üste, Tv de görüntü, motion ayarları da bozuldu çok kişide..neyi düzeltecekler...bekleyip görmek lazım
  • mtolgae kullanıcısına yanıt
    ses ayarların Dobly dinamik aralık Standart seçeceksiniz

Dijital ses Çıkışı bölümünden de otomatik 1 seçeceksiniz
  • Ben aslında harici hiç bir cihaz kullanmıyorum. Tv nin dahili uydusu ile Android bir kaç yazılım kodi ve terrarium tv gibi. Benim sıkıntım tv yi kapatınca geri açılıyor bu düzensiz zamanlarda yapıyor ne zaman yapacağı belli olmuyor. Diğer sıkıntım ise uydu kanallarının ilk tv açılışında donması hiç bir şekilde kanal değişmiyor ve menüler açılmıyor reset atmak zorunda kalıyorum bunu da ne zaman yapacağı belli olmuyor. Yurtdışı forumlarında yazılımsal olabileceği, adaptör den olabileceği en son anakart ile alakalı bi durum olabileceği şekilde paylaşımlar olmuş benim umudum yazılımsal olması.

1-Kendi kendine açılması, wifi açık olabilir, senkronize olan cihaz olabilir..ARC cihaz bağlı olabilir..Android kaynaklı elbette..Demo yazılım, oto açma aktif olabilir..Ne ise ne deyip şunu yapın :

**Çözüm..tv kapattıktan 5 dk sonra fişten çekmek..Fişe taktıktan 5 dk sonra TV açmak..Monster/Philips gibi akım koruyucu priz ile de yapabilirsiiz bunu..

2-Kanal donması olmasa da, kanal değiştirmede reset problemi vardı ilk sürümde..Donma dahili alıcı ile alakalı olabilir..

**Çözüm, harici Uydu alıcı kullanmak...

Zaten dahili alıcı ile kanal ekleme çıkarma çok ağır..Harici bir Player çok pahalı değil..

3-Kumanda ile alakalı problem olabilir..Kumanda problemleri yaşandı çünkü..Pil değiştirin..Tv açıldıktan sonra hemen Kumanda tuşlara basmayın..Aralıklı zamanlarla basın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

1-Kendi kendine açılması, wifi açık olabilir, senkronize olan cihaz olabilir..ARC cihaz bağlı olabilir..Android kaynaklı elbette..Demo yazılım, oto açma aktif olabilir..Ne ise ne deyip şunu yapın :

**Çözüm..tv kapattıktan 5 dk sonra fişten çekmek..Fişe taktıktan 5 dk sonra TV açmak..Monster/Philips gibi akım koruyucu priz ile de yapabilirsiiz bunu..

2-Kanal donması olmasa da, kanal değiştirmede reset problemi vardı ilk sürümde..Donma dahili alıcı ile alakalı olabilir..

**Çözüm, harici Uydu alıcı kullanmak...

Zaten dahili alıcı ile kanal ekleme çıkarma çok ağır..Harici bir Player çok pahalı değil..

3-Kumanda ile alakalı problem olabilir..Kumanda problemleri yaşandı çünkü..Pil değiştirin..Tv açıldıktan sonra hemen Kumanda tuşlara basmayın..Aralıklı zamanlarla basın...

Cevabınız ve yardım çabanız için teşekkür ederim.

1- arc bağlı hdmi ses sistemi vardı bağlantısını iptal ettim. Kulaklık çıkışına bağladım. Optik kablo ile başladığımda tv kumandası ile ses kısma açma yapamıyorum.

2- harici uydu alıcısı kullanmayı sevmiyorum kumanda karmaşası filan beni geriyor. Kanal düzenleme vs gibi işlemleri çok kolay yapıyorum sony tv editör ile pc den yapıyorum. Ancak tabiki de daha iyi güzel harici uydu alıcıları mevcut.

3-kumanda pilini değiştim iyiki de değişmişim zor alıyor gözü görmeden algılamıyordu ona faydası oldu.

Kısacası sizin gibi arkadaşların tavsiyeleri ve kendi denemelerim sonucu kapatacağım tüm senkronizasyon ayarları, uzaktan başlatma vs.. Gibi ayarları kapattım.

S-link akım korumalı priz ile kullanıyorum. Yurtdışı forumlarında akım korumalı prizden çekip duvar prizine takmayı tavsiye etmişler. Bir de sizin dediğiniz gibi 5dk prizden çekip geri takmayı daha sonra da arka tuşlaradan fabrika ayarlarına döndürmeyi tavsiye etmişler. Bakalım 2 gündür bi sıkıntı yok.

Optic ile bağlıyorsanız, benim yaptığım gibi yapın..Tv haporlor ayarlarını kurcalamadan optic ile bağlayın sisteme..Böyle yapınca sistemi de Tv sesini de ayrı kumanda edersziniz..Tamam tek kumanda olmaz ama..maalesef Android ile beraber sesi Harici haporlore veya Kendi sesine verme işleminde ses kesilebiliyor, açıp kapamadan düzelmiyor..başıma geldi benim..O sebeple optic takarsanız benim yöntemle DTS almazsınız, o kadar önemli değil ise bunu kullanın..veya 2 kumanda kullanacaksınız maalesef ARC, senkronize işleri Android ile bazen hata veriyor

Akım korumalı priz için herkes bişeyler söylüyor :) Öncelikle, bunlar elbet UPS gibi Tv yi elektrik kesintisinde tam korumaz, UPS alacaksınız imkan varsa o başka..Ama kalite bir akım koruyucu dalgalanmaları koruyabilir..Hiç etkisi yok Tv de zaten var diyenlere sorarım, Tv kapandığında hala Tv üzerinde elektrik akımı dolaşıyor ise o Tv nin trafosuna nasıl güvenirsiniz? Harici adaptör ile kullanıyoruz ve tv içinde elektriği açıp/kesen trafo (ismi neyse) ne kalite olduğundan eminseniz, direk duvara takın :D

Servis bile Akım koruyucu öneriyor ise bildikleri var..Monster marka dedim zaten özelliklerini okursanız anlarsınız ...

bana bişey olmaz diyorsanız bırakın Tv standbye de kalsın, prizden de çekmeyin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: renevation

ses ayarların Dobly dinamik aralık Standart seçeceksiniz

Dijital ses Çıkışı bölümünden de otomatik 1 seçeceksiniz

Teşekkürler işe yaradı

• Arkadaşlar aynı fiyata 55xd7005 mi yoksa 55w805C mi alınır? sizin tercihiniz ne olurdu? bu ikisi arasında kararsız kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.