Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevap için teşekkür..
    Fakat her apk yükleniyor mu, misal
    AndroTurk (Radyo)
    Radyo (Radyo programı )gibi...

Dosya Yöneticisi içinden yüklendi diyelim..Tv menusunde kısayol oluşuyor mu yoksa her seferinde Dosya yöneticisi üzerinden mi yüklenecek..

Ben hala emin değilim Her apk nin yüklenip çalışacagından..Örnek denemek lazım "c" serisi TV si olanlar..

Bu şekilde örnek Dolphin Browser, Chrome Browser denenebilir..Flash Player , MX player, vs vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 27 Temmuz 2015; 21:42:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Cevap için teşekkür..
    Fakat her apk yükleniyor mu, misal
    AndroTurk (Radyo)
    Radyo (Radyo programı )gibi...

Dosya Yöneticisi içinden yüklendi diyelim..Tv menusunde kısayol oluşuyor mu yoksa her seferinde Dosya yöneticisi üzerinden mi yüklenecek..

Ben hala emin değilim Her apk nin yüklenip çalışacagından..Örnek denemek lazım "c" serisi TV si olanlar..

Bu şekilde örnek Dolphin Browser, Chrome Browser denenebilir..Flash Player vs vs

Hocam şu ana kadar chrome dolphin browser vs.. gibi apk ları yükledim bir sorunla karşılaşmadım.Hatta dolphin browser ile flash içerikli vidyoyu internetten sorunsuz izledim.Tam ekran yapabildim.Ama sizin dediğiniz programları denemek lazım. önceki mesajımda da dediğim gibi yüklenilen programlar tv menüsüne gelmiyor.Dosya yöneticisinin içerisinde uygulama adlı bir bölüm var.Yüklenen programlar burada bulunuyor.Bu kısımdan çalıştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zobu1907 -- 27 Temmuz 2015; 21:48:11 >

• Arkadaşlar selam. 55x8505c kullanıcısı var mı aramızda? bir türlü işin içinden çıkamıyorum.
    Dün sony bayiye gittim. 65 modeli varmış tam inceleyemedim. Tv-internet vs. kurulu olmadığı için.
    Ordan media markette samsung ue55ju7000-7500 e baktım ve biraz aklım karıştı.
    sony de 4k 4:4:4 60p olayı yok. Bu benim için büyük bir handikap (ileriye dönük olarak). samsung 4:4:4 60p^yi sağlıyor.
    Ancak panel olarak sony'e daha bir güven var içimde. Özellikle renk konusunda.
    Şu ana kadar forumda x8505c kullanıcısına rastlamadım. Eğer varsa kullanan paylaşımlarını aktarırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarknessplaneT

Arkadaşlar selam. 55x8505c kullanıcısı var mı aramızda? bir türlü işin içinden çıkamıyorum.
    Dün sony bayiye gittim. 65 modeli varmış tam inceleyemedim. Tv-internet vs. kurulu olmadığı için.
    sony de 4k 4:4:4 60p olayı yok. Bu benim için büyük bir handikap (ileriye dönük olarak). samsung 4:4:4 60p^yi sağlıyor.
    Şu ana kadar forumda x8505c kullanıcısına rastlamadım. Eğer varsa kullanan paylaşımlarını aktarırsa sevinirim.

Aynen sırf bu 4K 4:4:4 60p olayı yüzünden sonyden vazgeçtim normalde ilk alternatifim sony'di.Sony burda her kesime hitap etmeyerek büyük bir hata yapmış bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Kensei -- 28 Temmuz 2015; 22:15:16 >

• .Kensei kullanıcısına yanıt
    Acaba ileride bu durumu yazılım güncellemesi ile düzeltebilirler mi?
  • quote:

Acaba ileride bu durumu yazılım güncellemesi ile düzeltebilirler mi?

Yok hocam yazılımla düzeltilcek bir olay değil tamamen donanımla ilgili sony 4K@60Hz da sadece 4:2:0 desteği veriyor.

http://www.safe.fr.cr/Temp/Hifi/hdmi%20limites.jpg

http://i.imgur.com/mdoMW21.png

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/06/Colorcomp.jpg

• Bu hafta son defa inceleyeceğim. Ona göre alıp geçeceğim. Bu kadar para ver. Birde üstüne düşün düşün.....
  • quote:

Bu hafta son defa inceleyeceğim. Ona göre alıp geçeceğim. Bu kadar para ver. Birde üstüne düşün düşün.....

Evet malesef birinde bir özelliği varken diğeri ona destek vermiyor ''evet bu tam aradığım ürün'' diyemiyorsun artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Kensei

quote:

Arkadaşlar selam. 55x8505c kullanıcısı var mı aramızda? bir türlü işin içinden çıkamıyorum.

Aynen sırf bu 4K 4:4:4 60p olayı yüzünden sonyden vazgeçtim normalde ilk alternatifim sony'di.Sony burda her kesime hitap etmeyerek büyük bir hata yapmış bence.

Öncelikle bu konuyu ben farklı şekilde dile getirdim çok kez ama sanırım teknik konu olduğundan anlaşılmadı..
    Özetle 4K donanımı/Hardware maalesef yazılımın gerisine kaldı..4K-8K-12K kameralar arttıkça artıyor ama bunu destekleyecek yukarda yazdığınız 444 olayı maalesef sağlanamıyor,

Albani üstadda yazdı, 4422 gibi bir eksik değere ulaşılıyor..

Diğer tarafta 4K için istenen hdmi 2.0, USB 3.0 gibi diğer protokollerde ise Lisans-Patent olayları mevcut, üretici bunu sağlamıyor..Yazılımla bunlar bir derece yükseltilse de Donanım herşeydir..Donanım desteklemeli..

İşlemciler keza öyle, eski teknoloji 4K işlemcilere üste Smart ve 3D özellikler de eklenince, zaten düşük hıza sahip Panel iyice çuvallıyor..

Sony yine de en iyisi bunlarda ama sorunlar çıkabiliyor, Işık sızması, bulutlanma olabiliyor..

X8 serisi ise UCUZ, var mı var seviyesinde 4K..Philipsin 42 inch 4K üretmesi gibi ismi var modeller..

4K işi henüz erken, Dünyada bile ancak Amerika-Japonyada özel internet-Band genişliğinde netflix üzerinden 4K seyredilebiliyor..
    Ne olursa olsun Tv de izlenecek yayın Full 4K değil hevc H265 sıkıştırma olacaktır...Sıkıştırma da ne oranda olursa kalite o oranda düşecek, en iyi ihtimal Full HD seviyesinde olacak !!!!

Amaç zaten 65 inch ve üstü Büyük Tv lerdeki görüntüyü 55 ve altındaki Full HD seviyesine getirmek..Ana Mantık Bu..65 inchte HD yayın pikselleşeceğinden 4K nın amacı bu bozulmayı düzeltmek...Büyük salonlar için icad edilen bir teknoloji..

O zaman 55 ve altında 4K almanın ne espirisi var?

Yani 3 inch Cep Tl ekranındaki görüntü HD-Full Hd-4K olsa arada fark olur mu olmaz mı???Küçük ekranda farkı hissetmezsiniz..

3Gp- ile Sd arasında fark bellidir..Sd ile HD arasındaki fark Tamamen Belli farkedilir..Ama HD ile 4K arasındaki fark 55 inch kadar çok belli değilken üstü ekranlarda belli olmaya başlar..

4k Ready demek daha doğru şimdiki TV lere..Full HD olanlar da ya pahalı yada alınsa da Türkiye şartlarında izlenecek Kaynak mevcut değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 29 Temmuz 2015; 11:34:27 >

• Dostum 4:4:4 olayi PC baglantisi yapan arkadaslar icin cok onemli ve suan dunyada sadece nvidia gtx 970,980 ve 980 ti ekran kartlari bu 4:4:4 olayina tam destek veriyorlar ve bu ekran kartina sahip insanlar bu destegi alamiyor sony ile tipki benim gibi.HDMI 2 baglantisindan bahsetmiyorum GPU gucunden bahsediyorum.Ben dsmart,blu ray,digiturk felandan'da bahsetmiyorum bu cihazlar zaten bu panellerin hakkini tam verceklerini sanmiyorum.Ben 18 gbit/sn 4K da ham veri hizindan bahsediyorum onuda sadece Pc den alabiliyorsun ve sadece bu ekran kartlari ile.Ilerde HDMI 2.1 cikar sartlar degisir orasi ayri ve 4:4:4 18 gbit/sn veri aktarirken 4:2:0 sadece 9 gbit/sn veri aktarabiliyor yani yarisi kadar bir renk paneli ve netlik kirpmasi yasiyorsun.(http://img1.cache.netease.com/catchpic/8/8F/8F633A8EF7229C5438C73C8D401BE990.jpg )
    Ben bu Tv yi digiturk veya blu ray icin almiyorum o yuzden dedim her kesime hitap etmedigi icin sony'nin ayibi diye.Oyle olsa mutfaktaki tvye baglar izlerim bukadar ciddiye almam bu olayi:) Ayrica sony bu destegi verse diger markalari hic dusunmem direk sony alirim gonlumde yatan sony tabiki.Fakat bu destegin tam verilmesi benim icin onemlimi? cok onemli,bunuda sony yapmamismi?Yapmamis, yapacak bisey yok bu durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Kensei -- 29 Temmuz 2015; 13:47:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu TV'yi Salonda izlemicem..Ben bu TV'ye Digitürk,Dsmart gibi receiverlar bağlayıp izlemicem..Ben bu TV ye blu ray bağlayıp izlemicem..Ben bu TV'ye sadece PC'den bağlantı yapıp izlicem ve bunuda kayıpsız bir kalitede almak istiyrum ayrıca PC'de 24 TB bir depom mevcut içindede onlarca yüksek kaliteli full hd ve 4k filmler mevcut..Sırf bunun için odama ufak sinema odası yaptırdım.

http://i.hizliresim.com/ylmQA7.jpg
    http://i.hizliresim.com/B0EYED.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZVW4Wz.jpg
    http://i.hizliresim.com/gAnanQ.jpg

Bu son resimde PC'den Tv ye çekeğim kablolar için yaptırdığım kablo kanalı..
    http://i.hizliresim.com/zVgXmg.jpg

Bahsettiğim ekran kartı;
    http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-980-ti

Bağlantı yapacağım kablo:
    https://sewelldirect.com/Sewell-Premium-HDMI-Cable-40-ft

Umarım bu konudaki ciddiyetimi daha net anlatabilmişimdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Kensei -- 29 Temmuz 2015; 14:09:59 >

Hocam desene öyle, özür ben normal Tv kullanıcı sandım sizi..

Sony için X9 serisine bakın derim, en üst seri X9 lar.....

Sizi ancak OLED keser ama piyasada LG oled dışında bir model yok..

Çok para verip ilerde keşke demek var O sebeble Verdiğiniz Parayı Hakedecek bir ürün Panasonic Plazma serileri var ama ben de maalesef Plazmaya sıcak bakmıyorum kendine has sorunları, hassas kullanımı var..

Panasoniciler formu sizin gibi bu konuda ciddi ve de masraf yapan arkadaşlar dolu..Ama biraz pahalı oyuncaklar bunlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/tm.htm

Panasonic Türkiyeden çekildiğinden konuşulan modellerin Türkiye olup olmaması servis sorunları başka bir tartışma konusu, forumu ziyaret edebilirsiniz fikir almak adına..

veya Albani üstada mail/tel ile danışabilirsiniz..Yardımcı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

85X9505B
    75S9005B
    65S9005B
    65X9005B
    65X8505C
    55X8505C
    49X8305C
    55W807C
    55W805C
    50W807C
    50W805C
    43W805C

Bu modellerden almak isteyen varsa yardımcı olabilirim arkadaşlar.

65X8505C
    65X9005B
    65S9005B

Bu modellerin arasındaki farklar nedir?
  • gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    65x8505C = Direct Led
    65x9005B = Edge Led
    65s9005B = Edge Led - Curved
  • Iyi forumlar.Sony Android Tv kullanlara bir sorun olucakti.2 hafta önce Philips 2015 Android Tv aldim.Android versiyonlari Sony ile ayni bildigim kadari ile yanliz cihaza apk olarak disardan uygulama yukleyemiyorum.Dis kaynaklardan uygulama izni veremiyorum o menu pasiflestirilmis cihazda acaba Sonylerde nasil?Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam desene öyle, özür ben normal Tv kullanıcı sandım sizi..

Sony için X9 serisine bakın derim, en üst seri X9 lar.....

Sizi ancak OLED keser ama piyasada LG oled dışında bir model yok..

Çok para verip ilerde keşke demek var O sebeble Verdiğiniz Parayı Hakedecek bir ürün Panasonic Plazma serileri var ama ben de maalesef Plazmaya sıcak bakmıyorum kendine has sorunları, hassas kullanımı var..

Panasoniciler formu sizin gibi bu konuda ciddi ve de masraf yapan arkadaşlar dolu..Ama biraz pahalı oyuncaklar bunlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/tm.htm

Panasonic Türkiyeden çekildiğinden konuşulan modellerin Türkiye olup olmaması servis sorunları başka bir tartışma konusu, forumu ziyaret edebilirsiniz fikir almak adına..

veya Albani üstada mail/tel ile danışabilirsiniz..Yardımcı olur

Yok estağfurullah ne özürü hocam ,OLED en iyi çözüm fakat okadar parada bir tv için çok fazla bence.Plasma hiç düşünmüyorum , şuan birkaç model var kafamda eğer olursa onlarda şansımı denicem,umarım panelde büyük bir şanssızlık yaşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

65x8505C = Direct Led
    65x9005B = Edge Led
    65s9005B = Edge Led - Curved

Eminmisiniz? direct led edge led e göre daha kaliteli görüntü sunmuyor mu?edge led de panelin sadece kenarları led döşeliyken direct te tamamı led döşeli.
    Bu durumda alt seri olan 8XXX serisi edge led,9XXX serisi direct led olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gümüş_süvari -- 29 Temmuz 2015; 17:36:14 >
    Doğrudan PC üzerinden veya BluRay/4K player üzerinden izleyeceğim derseniz, bu konuda zaten panele sadece oynatmak düşecek..

Tavsiyem Göz ile inceleyip,yanınızda birkaç test video götürmeniz, bu iş şansa bırakılmaz...(çok para vermeyin zira fazla para SIFIR sorun anlamına gelmiyor artık..)

internet üzerinden 14 gün koşulsuz iade sağlayan yerlerden almak..Begenmezseniz iade edersiniz
    Telefonla teyit edin yinede...

Hepsiburada,Kliksa,Teknosa,Bimeks---n11 sitesini tavsiye etmem taşeron firma olarak çalıuşıyor, stoklardan habersiz satıcılardan haberdi tam sokak satışı!!
  • quote:

Doğrudan PC üzerinden veya BluRay/4K player üzerinden izleyeceğim derseniz, bu konuda zaten panele sadece oynatmak düşecek..

Tavsiyem Göz ile inceleyip,yanınızda birkaç test video götürmeniz, bu iş şansa bırakılmaz...(çok para vermeyin zira fazla para SIFIR sorun anlamına gelmiyor artık..)

internet üzerinden 14 gün koşulsuz iade sağlayan yerlerden almak..Begenmezseniz iade edersiniz
    Telefonla teyit edin yinede...

Hepsiburada,Kliksa,Teknosa,Bimeks---n11 sitesini tavsiye etmem taşeron firma olarak çalıuşıyor, stoklardan habersiz satıcılardan haberdi tam sokak satışı!!

Teşekkür ederim üstad,aslında yanımda usb flash disk götürüpte birkaç test yapmak istiyorum mağazada fakat bu ışık sızması ve bulutlanmalar için tam karanlık bir ortam orda nasıl sağlıcam bilemedim.İnternet üzerinden alırsam sanırım vatan bilgisayardan alırım onuda dediğiniz gibi yinede teyit ettirerek alırım.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.