Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir Sony TV. almaya niyetliyim. Şu anda 2010 yılında almış olduğum 40NX700 TV. kullanıyorum. Özellikle TV.'nin HD ve Bluray kalitesinden memnunum.
    Ama yinede gönül yenil nesil bi cihaz almak istiyor. Geçen senenin 42W805B modelini çok niyetlendim ama ucuz olmasına rağmen bütçeyi ayarlayamadığımdan bir türü almak kısmet olmadı. Öncelikle şunu belirteyim, 2000 yılından bu yana 4 adet TV aldım ve hepside Sony. Ve yeni alacağım TV.de Sony olacak. Ama bilgisi olan arkadaşların gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda belirttiği gibi Sony bazı şeylerden ödün vererek kaliteyi düşürdü. Olsun ben genede Sony alacağım. Şimdi sizlere danışmak istediğim şu: Bu seneyi es geçip 2016'yı beklemek mi yoksa W805C mi almak?
    Çünkü fiyat olarak alabileceğim en uygun model bu görünüyor. Şimdilik 4K ile ilgilenmiyorum, HD ve Bluray performansı ilk önceliğim ve 3D perfomansı da önemli. Birde PS3 ile de kullanacağım. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Değerli @sdcvn üstadım.

Yine rahatsız edeceğim ama forumda gezerken sizin bu seneki FHD modellerinden W855C modelini methettiğinizi gördüm. Gerçekten bu model W905A ya eşdeğer özellikler mi taşıyor? Gerçi Türkiye'de satışı daha başlanmamış, ama satışı olacaksa bu modeli mi beklesem, ne dersiniz?

W855C modelinin ülkemizde satışı planlanıyor mu, bilginiz var mı?
  • Bende 5 yıldır 40nx700 kullanıyorum. Sony'den başka marka kullanmayan biriyim. Daha ucuz diye geçen ay başka marka 4k tv aldım. Alırken tedirgin olmuştum, panelde sıkıntı vardı ve hemen iade ettim. Tedirgin olmakta haklıymışım:) tekrar sony almayı düşünüyorum, x8505c modelini.. Sony'nin ölüsü yeter!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uykusuza Masallar kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, neden bilmem ama Sony'ye karşı sonsuz güvenim var. Kullandığım kulaklığın markası bile Sony.... O başka marka Samsung mu acaba?
    Mahsuru yoksa cevap verebilirmisiniz, merak ettim..
  • Evet, 65ju7000 modeli.. Türkiye'de satılan 10 tv'den 7 si malum marka olunca bunca insanın vardır bir bildiği dedim. Cep telefonu pazarında olduğu gibi şişirme politikası.. Sony'nin kalitesi hissedilir derece düştüğü doğrudur. Özellikle 2014 ürünlerinde çuvalladı, ama bunda bile malesef korelilerin etkisi var. Piyasanın kalitesini oldukça düşürdüler, rekabet edebilmek için bu politikaya ayak uydurmak zorunda kaldı. Ama yinede Sony'nin fiyatlandırması yanlış, diğer markalardan herzamanki gibi pahalı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony hala bana göre iyidir..Samsung ve LG, satışlarındaki fazlalığı, isim olarak hafızalarda olmayı haketmiyor..

Sony Kalitede düşüş yaşadı derken HX920 leri,W905A ları üretmeyi bıraktı..Harbiden Amiral gemileri serilerden Normal üretimlere geçti..Ama bunlar bile diğer markalardan hala iyidir..

Samsung serilerini Sony ile kıyaslamak tamamen HATA...

Sony ayrı bir ekoldür, tamam fiyat politikası reklam vs yapmıyor yapamıyor..

Ama Samsungun LG nin reklam yapması da onları Kaliteli yapmaz..

Ortada Samsungun "JU" diye bir modeli geçiyor..Reklamın etkisi, bu Tv yi SOny XC modeli ile kıyaslıyorlar :))

Her marka kendi içinde kıyalanmalı..

LG kendine göre özellikleri alıcı kitlesine sahip (Multimedya,3D..)

Samsung kendine göre alıcı kitlesine sahip

Sony kendine göre alıcı kitlesine sahip..

Teknolojiler, Panelleri kullanma, renkler herşey tamamen farklı..

Önemli nokta şu..Harici Cihaz :Blu Ray Player ,Playstation,DVD player ile Orginal BluRay/DVD izlendiğinde her marka güzel görüntü verir..

Sorun/Problem, Tv veya düşük çözünürlüklü kaynaktan izlendiğinde TV nin Perfonmansı...

Halk dili ile anlatırsak, Özel Pistte, özel üretim Yarış Arabalarının perfonmansına değil o arabanın en iyi haliyle Otobandaki perfonmansına bakılır...Otobandan kötü tali yollar, asfalt, çukurları unutmamak gerek..(Türkiyedeki altyapı/telekominikasyon/Band genişliği vs vs vs )

Ferrari alıp TÜP taktırırsanız Ferrari gelir o arabayı alır (Yaşanmış olaydır )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 24 Temmuz 2015; 14:46:06 >

• 85X9505B
    75S9005B
    65S9005B
    65X9005B
    65X8505C
    55X8505C
    49X8305C
    55W807C
    55W805C
    50W807C
    50W805C
    43W805C

Bu modellerden almak isteyen varsa yardımcı olabilirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

85X9505B
    75S9005B
    65S9005B
    65X9005B
    65X8505C
    55X8505C
    49X8305C
    55W807C
    55W805C
    50W807C
    50W805C
    43W805C

Bu modellerden almak isteyen varsa yardımcı olabilirim arkadaşlar.

65X8505C için ne kadar yardımcı olabilirsin mesela? bir de ne kadar süre ile bir kaç ay içinde almayı düşünüyorum
  • orthos123 kullanıcısına yanıt
    pm attım.
  • düşünüyorumda fiyatları düşssün biraz seneye alırım artık
  • Selamlar KD-49X8305C modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu boyutta başka önerebilceğiniz tv var mıdır?
  • Besaaa kullanıcısına yanıt
    55 inch altı 4k Tv olmaz diyorum...
    4K alacaksanız X9 serisinden altı olmaz diyorum...(Benim şahsi görüşümdür)
  • Hocam bu konudaki diğer yazılarınızı okudum söylediklerinizde haklısınız özeldende pm attım.
    Bu boyuttaki öneriniz hangi modellerdir?
  • Sony KD-65X9305C bu modelin türkiye satışı ve fiyat bilgisi varmı?
  • .Kensei kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

Türkiye'ye gelmiyor.

Saolasın
  • 55 w805c android tv google play de ne dsmart blu ne digitürk play işe yarayacak doğru dürüst bir uygulama dahi yok.
    bunları nasıl bulup yükleyebilirim?
    Elimde bazı uygulama dosyaları var apk uzantılı bu uygulamaları nasıl yükleyebilirm?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar

Ben de yeni bir tv alayım istiyorum ve araştırmalarım devam ederken W805C üzerinde yoğunlaşmaya başladım. Daha çok PS4, NBA maçları, film ve belgesel için kullanacağım. Tam olarak W805C için lag süresine dair bir şeyler bulamadım. Alan bir iki arkadaş var sanırım. Kendilerinden ricam bir spor karşılaşması (basketbol ya da futbol olabilir) kaydedip youtube'a koyabilirler mi? Ben ve benim gibi bu cihazı almayı düşünen arkadaşlar için oldukça yardımcı dokunacaktır. Teşekkürler şimdiden ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KENSHIN -- 26 Temmuz 2015; 17:26:26 >
  • aspayze A kullanıcısına yanıt
    Tv lerdeki Android bildiğiniz cep tellerdeki android değil, nasıl apk yükleyeceksiniz ki??

ismi Android, menuler android, birkaç sınırlı uygulama var...
  • apk yüklemesi aslında çok kolay.

İlk olarak televizyona Es dosya yöneticisini kurmamız gerekiyor.

Daha sonra usb belleğe attığımız apk dosyasını televizyonda es dosya yöneticisi ile açıyoruz.yükle seçeneği çıkıyor ve yükleyip android programları hiçbir kısıtlama olmaksızın bu şekilde kullanabiliriz.Ancak bu programlara ulaşmak için tekrar es dosya yöneticisine

girmemiz gerekir. Çünkü tv menüsünde bu programlar oluşmuyor.Dosya yöneticisinin uygulama kısmı var.Programlar buradan çalıştırılıyor.

2. yol olarak ise usb belleğe dosya atmadan da yükleme yapılabilir.Es dosya yöneticisinde ekle kısmında yol ve isim olarak bir menü çıkıyor.yol kısmınawww.google.com.tr ve isme de google yazıp tamam deyince es dosya yöneticisnde google olarak bir yer imi

oluşuyor.Buradan internete çıkıp istediğimiz programı google store dan yükleyebiliriz.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.