Şimdi Ara

2015 SONY ANDROİD TV (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
83
Favori
297.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pratikte 4k 60hz/30hz ne kadar fark eder, hiçbir fikrim yok.. İkisi arasındaki farkı deneyimleyen var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .Kensei kullanıcısına yanıt
    4K 60p--30p bunlara takılmayın..Tamam en ust olan alınmalı zıra alt olan ustu acmıyor amma velakın..4k dediğiniz sey zaten Hevc sıkıstırma 60p gecın 30p yı de gecin Türkiye şartlarında bu kadar yüksek çözünürlük tahmin etmiyorum ben..Ancak Amerika Japonya gibi özel bant genişliğine sahip ülkelerde (Interne üzerinden) olur..Yada BluRay 4k bulacaksınız..

Şöyle bir marketleri gezin ne kadar 4K filim var...

Varsa Kapak arkasına bakın kaç p acaba :)

Ps4 olayına benziyor 1080p oyun dediler...Hani nerede, kaçtane...4K yı düşünemiyorum..

Hayli güzel, gönül ister 120p olsun..Şaka değil 8K var 12K var...formatlar destekliyor da sorun DONANIM

4K ya fazla takılmayın derim Yazılım olarak K lar 4-8-12 gidiyor ama bunu açacak DONANIM yok maalesef...
  • Merhaba arkadaşlar (üstadlar)

Bu haftasonu artık bir TV almak arifesindeyim. Siz çok değerli üstadların forumdaki yorumları takip etmekteyim. Tabi ki sizin kadar paneller hakkında teknik bilgilere sahip değilim, yüzeysel olarak bazı bilgiler edindim (local dimming, edge led vs.)

Benim için TV de önemli kısım kesinlikle görüntüdür, SMART'mış, Android'miş, Webos gibi fonksiyonlar zaten Android TV Box'umda var. Albani üstadımızın yorumlarından son yıllardaki TV'lerden ürküyorum, özellikle LED'lerdeki bulutlanma sorunundan. Alacağım TV'de bu sorunu yaşamak istemiyorum. Bu sorunun daha çok Edge-Led panelli TV lerde yaşanıyormuş galiba. Şu an piyasada birçoğu Edge-Led panelli, local dimming modeller en üst serilerde bulunuyor, onlar da araba parası.

Bütçeme göre (maksimum 5000-6000 TL) 2015 senenin en iyi SONY modeli X8505C midir?
    http://www.rtings.com/tv/reviews/by-test-results/black-uniformity-clouding-flashlighting linkindeki sonuçlara göre karanlık sahnelerde 10 üzerinden 9,5 puan almış.

Sorum şu : Sizce 2015 model sıfır SONY X8505C mi, 2011 model HX920'den sonra tek methedilen 2013 model teşhir (ne kadar kullanıldığını bilmiyorum) SONY W905A mi almalıyım? Her zaman içimden geçen ses sıfır almaktır, bu yüzden gönül rahatlığıyla X8505C'yi tavsiye eder misiniz?

Vereceğiniz yanıtlar bana yol gösterecek, sizlere güveniyorum.
    @Voodoodream @sdcvn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boleros -- 22 Temmuz 2015; 1:52:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

4K 60p--30p bunlara takılmayın..Tamam en ust olan alınmalı zıra alt olan ustu acmıyor amma velakın..4k dediğiniz sey zaten Hevc sıkıstırma 60p gecın 30p yı de gecin Türkiye şartlarında bu kadar yüksek çözünürlük tahmin etmiyorum ben..Ancak Amerika Japonya gibi özel bant genişliğine sahip ülkelerde (Interne üzerinden) olur..Yada BluRay 4k bulacaksınız..

Şöyle bir marketleri gezin ne kadar 4K filim var...

Varsa Kapak arkasına bakın kaç p acaba :)

Ps4 olayına benziyor 1080p oyun dediler...Hani nerede, kaçtane...4K yı düşünemiyorum..

Hayli güzel, gönül ister 120p olsun..Şaka değil 8K var 12K var...formatlar destekliyor da sorun DONANIM

4K ya fazla takılmayın derim Yazılım olarak K lar 4-8-12 gidiyor ama bunu açacak DONANIM yok maalesef...

Üstad teşekkür ederim bilgiler için,gönlümden geçen sony bir önceki TV samsung idi ve bulutlanma sıkıntısını çok yaşadım film keyfi kalmıyor zaten insanda o manzarayı görünce birde ışık sızmaları vardı değiştirsemde hep aynı sorun çıktı artık pes edip devam ettim o şekilde..sanırım x85c'den yana kullanıcam tercihimi tabi birde kasayı alıp mağazada deneyerek almayı düşünüyorum.

Sony çok mükemmel olmasa da kötünün iyisi olarak alınabilir ama son modellerde sony de de Işık sızması vs sorun çıkabiliyor..Ya inceleyip almak lazım magazadan, ya da 14 gün koşulsuz iade şart veren yerden..Risk %50..Ama yapacak birşey yok, illaki bir Tv almak gerek

Kasa derken Laptop mu?Bilgisayar..Fakat, PC ile Tv arasında hernekadar HDMI bağlantısı olsa da PC ekran kart çözünürlüğü ile TV çözünülüğü, 4:3--16:9, diognal vs tam ekran olmayabilir bunla ilgili Kullanım Klavuzlarında ayarlar var, PC ayarı olsa da birkaç ayar gerekebiliyor..

Videolarda sorun olmaz zaten PC-TV baglantısı bu amaçlı..Ama masaüstü ikonlar pikselleşebilir bu kaçınılmaz..

Usb belleğinize çeşitli formatlar atarsanız canlı deneme şansınız olur..Göz zevki renkleri görme durum değişir şahıstan şahısa..kolay gelsin umarım doğru seçim yaparsınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Sony çok mükemmel olmasa da kötünün iyisi olarak alınabilir ama son modellerde sony de de Işık sızması vs sorun çıkabiliyor..Ya inceleyip almak lazım magazadan, ya da 14 gün koşulsuz iade şart veren yerden..Risk %50..Ama yapacak birşey yok, illaki bir Tv almak gerek

Kasa derken Laptop mu?Bilgisayar..Fakat, PC ile Tv arasında hernekadar HDMI bağlantısı olsa da PC ekran kart çözünürlüğü ile TV çözünülüğü, 4:3--16:9, diognal vs tam ekran olmayabilir bunla ilgili Kullanım Klavuzlarında ayarlar var, PC ayarı olsa da birkaç ayar gerekebiliyor..

Videolarda sorun olmaz zaten PC-TV baglantısı bu amaçlı..Ama masaüstü ikonlar pikselleşebilir bu kaçınılmaz..

Usb belleğinize çeşitli formatlar atarsanız canlı deneme şansınız olur..Göz zevki renkleri görme durum değişir şahıstan şahısa..kolay gelsin umarım doğru seçim yaparsınız :)

Bilgisayar kasası hocam,bu yaz bilgisayar sistemimi ve tv'yi revizyona gittim.PC yi hallettim fakat tv kaldı.Planım şu şekilde;bilgisayar kasasını HDMI 2'den bağlayıp tv'ye görüntü aktarmak ve oyunları 4K'da dev ekranda oynamak bunun yanında Full hd filmleride tv üzerinden izlemek asıl amacım. Normalde TV de akşam 9-10'dan sonra vakit geçiririm ya oyun oynar stres atarım yada film izlerim.İstediğim şeyse, oyunları hakkıyla oynamak için yani 4K'dan 60hz alıp tam performans ile açmak ki PC kasasınıda buna göre yaptım.

Edit: bu videodaki arkadaşlar benim yapacağımı yapmışlar fakat laptoptan bağlayıp denemişler.

https://www.youtube.com/watch?v=HyGT66VyykU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Kensei -- 21 Temmuz 2015; 23:01:24 >

• Kısacası X85C alın arkanıza yaslanın, en azından direct-led.
    GeoForce (Nvidia) serisi ekran kartı..

Baba bir Ekran kartı gerek artık özellikleri, ince ayarları RAM miktarı size kalmış..

Ama dediğim gibi PC--TV arasında teoride olsa da tam mükemmelik saplanırmı sizin PC konfrigrasyonuna bağlı..denemek gerek..

Bunu yapacağınıza Apple Air Tv gibi kablosuz cihazlar ile tamamen görüntü aktarma yoluna gidebilirsiniz...

PC oyunları ise maalesef yine sizin ekran kartı özelliklerine ki Çok uçuk ve de PAHALI seviyede ister, PC oyunlarının çoğu FULL çözünürlükte oynanamıyor bu sebeblerle :)

Ama yapılabilir...

Ps3 veya Ps4 e geçmenizi tavsiye ederim...
  • X85C Edgeled Olmalı..direct led olduğuna emin misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    55 inç X85C = Edge-led
    65 inç X85C = Direct-led

65 inç siyah performansı çok iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunoLegend -- 21 Temmuz 2015; 23:13:25 >
  • Teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler yönlendirmeler için ozaman yakın zamanda 65'lik x85c yi denemeye gideyim.
  • iade ettiğim 65 inç x85c den çektiğim fotoğraflar.

2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RunoLegend -- 21 Temmuz 2015; 23:40:43 >

• Hocam siz hangi siteden satın almıştınız bu cihazı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

iade ettiğim 65 inç x85c den çektiğim fotoğraflar.

2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV 2015 SONY ANDROİD TV

Niçin iade ettiniz hocam peki sorun mu vardı ?

• Hocam siz hangi siteden satın almıştınız bu cihazı?

• Sony Kurumsal satıştan aldım.
  • Panel içinde beyaz fonda gözüken çizik vardı. TV'nin dibine girmezsen zaten gözükmüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voodoodream

Panel içinde beyaz fonda gözüken çizik vardı. TV'nin dibine girmezsen zaten gözükmüyordu.

Geçmiş olsun hocam şans işte peki iade edince aynısını mı alıcaksınız yoksa başka marka modeli mi düşünüyorsunuz
  • Tekrar almayı düşünüyorum.
  • Arkadaşlar birde 65X9005C ile 65X8505C farkı nedir arada 5 bin lira oynuyor..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.