Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.695
Cevap
85
Favori
377.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tvnin kendisindeki youtube uygulamasindan hdr kanalindaki videolari actim ama hdr moduna gecip gecmedigini nasil anlayabiliyoruz yada nasil aktive ediyoruz. Demo olarak indirip harddiskten actigim birkac hdr videoda tv film moduna gecip arka ışık 20 maximuma geliyor normalde film modu ışık 6 . Tv 55ju7000 ts02

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de tv yazilim 1500 de. Suan 1501.3 var sanırım. Güncelleyip fark gören varmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: filips

çok büyük fark var malesef, incelemesini resimleriyle yapmıştım 1 yıl önce bu konu içinde.
    kasa-yazılım-kutu dışında bambaşka 2 televizyondu auo ve orjinal samsung panel. tekrar yazmayayım eski sayfalarda var zaten ancak bu saatten sonra bir anlamı yok, üretim bitti satış yok mecburen daha düşük seviye tv lere kaldık.

ju7000 js mod'da değil yeniden yüklemeye gerek de görmüyorum js mod yüklenince oha be gerçek hdr oldu denilecek bir fark göremediğim için zamanında js mod'u kaldırmıştım.
    motion-sdr yayın kalitesi ju7000'de ks8500'den iyi, ks8500 de sızmalar var çünkü edge led, +5 de bile gece fark ettim, ju7000 direkt led sızma falan yok . yalnız ks8500 de siyahlar daha iyi ancak biraz black crush var ju7000 kusursuz detay konusunda.

Yine de eğri oturup doğru konuşayım ben hdr den bu kadar bir fark beklemiyordum , hatta uncharted oyununda hdr açık ju7000 ile ks8500 arasında çok fark yok ju7000 neredeyse ks8500 kadar başarılı yani elimizdeki kaynakta önemli. Bazı videolar var ki fark muazzam .
    upgrade etmeye değer mi , hdr ile işiniz yoksa kesinlikle HAYIR! ju7000>ks8500
    ps4 pro-hdr bluray planları varsa BELKİ! çünkü ju7000 de gayet hoş hdr kaynakları işliyor detaylar ve parlaklık üst seviye olmasa bile.

Cevap için çok teşekkür ederim hocam şimdi ts02 panelli ju7000 bulmak zor olucak bu yorumlardan sonra ts02 palelli ju 7000 kimse satmıycak :)

• Alınık ts02 panelli samsung 55ju7000 uhd 4k tv ilgilenen arkadaşlar pm veya burdan yazabilir

• Bu ikinci kez başıma geliyor, otomatik güncelleme kapalı olmasına rağmen benim ju7000 kendini 1500 den 1501 e güncelledi.

• Gençler 1501 güncellemesinden sonra hareketle kumanda menüde inaktif oldu. Ve imleç ekranda çıkıyor fakat sağa sola hareket etmiyo hiçbir şekilde? Başına gelen var mı?

• insane1907 kullanıcısına yanıt
    Gençler hallettim sorunu.

İhtiyacı olan olursa diye paylaşayım.

TV fişi çekin, kumandanın pili çıkarın. 1 dk sonra falan tv yi açın, sonra kumandanın pillerini takın. Bu kadar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • insane1907 kullanıcısına yanıt
    Benim başıma geldi aynı durum. Kumanda bozuldu sandım ertesi gün düzelmişti.
  • Bendede ses açma ve sola ok tusunda zor algılama sıkıntısı var . Bozuldu mu nedir anlamadım. Pil değişikliği ve fişten çekme yapmıştım.

• Arkadaşlar uygulamalarda tivibu go yok sanki daha önce vardı gibi geliyor. Sizde de uygulamalarda yokmu yoksa banamı özel bu durum

• 55js7200 almayı düşünüyorum. araştırdım ama net bilgiye ulaşamadım. aşağıda linkini verdiğim sayfalarda 60 inç lik model için 100hz olduğu bilgisi verilmiş. ama sizin açtığınız başlıktaki bilgilere göre 55inc olan js7200 panel gerçek hızı 50hz, ips panel, 8bit filan yazıyor.

bu kadar düşük değerlere sahip bi panel nasıl olurda SUHD olarak satışa çıkmış anlamadım. net bir bilgi de bulamadım.
    nerden öğrenebilirim?

1- https://www.bhphotovideo.com/c/product/1203476-REG/samsung_ua_60js7200_js7200_series_60_4k.html

2- https://www.laptopdirect.co.za/Samsung-LC-S60S7200-p-133371.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi favoriteteam -- 20 Ağustos 2017; 13:26:34 >

• Bende soyle bir problem yasiyorum hdmi2 de xbox,hdmi3 te ps bagli..xboxi kapatim ps ye gectigim zaman hdmi 3 sectigimde sinyali algilamiyor tv..kapatip aciyorum tv yi o sekilde algiliyor sorun ne olabilir? tv yi sifirladim ama degisen birsey yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

55js7200 almayı düşünüyorum. araştırdım ama net bilgiye ulaşamadım. aşağıda linkini verdiğim sayfalarda 60 inç lik model için 100hz olduğu bilgisi verilmiş. ama sizin açtığınız başlıktaki bilgilere göre 55inc olan js7200 panel gerçek hızı 50hz, ips panel, 8bit filan yazıyor.

bu kadar düşük değerlere sahip bi panel nasıl olurda SUHD olarak satışa çıkmış anlamadım. net bir bilgi de bulamadım.
    nerden öğrenebilirim?

1- https://www.bhphotovideo.com/c/product/1203476-REG/samsung_ua_60js7200_js7200_series_60_4k.html

2- https://www.laptopdirect.co.za/Samsung-LC-S60S7200-p-133371.php

55 i kesin olarak 50 hz biliyorum gözümlede gördüm ancak 60 hz yi bilmiyorum ayrıca ips ekradır va değildir suhd olması renk gamutu geniş olması olayıdır zaten yazılımsal bir oynama.

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

Bende soyle bir problem yasiyorum hdmi2 de xbox,hdmi3 te ps bagli..xboxi kapatim ps ye gectigim zaman hdmi 3 sectigimde sinyali algilamiyor tv..kapatip aciyorum tv yi o sekilde algiliyor sorun ne olabilir? tv yi sifirladim ama degisen birsey yok..

any-net ayarlarını bir kontrol et istersen..
  • 55ju7500 ilk aldığımda televizyonun açılış hızı çok yüksekti. fakat televizyonu güncelledikçe televizyon çok yavaşladı. acaba televizyonun ilk sürümünü nereden bulabiliriz. güncellenmemiş. ilk haline döndürmek istiyorum.
  • Arkadaşlar 55 JU 7000 sahibiyim. Acaba bu ve benzer serilerinde spotify kullanabilen varmı ?
  • mentalform M kullanıcısına yanıt
    çok araştırdım almadım sonunda. başka bakıyorum. rn az 100hz en az 55inc uhd

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Panelin ts02 olup olmadığı nerede yazıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CATBALCA kullanıcısına yanıt
    55ju7500 de spotify kullanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxplanck

Panelin ts02 olup olmadığı nerede yazıyor

tv nin arkasındaki gri stikırda versiyon no diye yazar

versiyon no ms01
    versiyon no ah01
    versiyon no ts02
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.