Şimdi Ara

2015 SAMSUNG TİZEN TV (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.696
Cevap
85
Favori
377.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: maxplanck

Panelin ts02 olup olmadığı nerede yazıyor

tv nin arkasındaki gri stikırda versiyon no diye yazar

versiyon no ms01
    versiyon no ah01
    versiyon no ts02

55JU7500T version:BA06 yazıyor. Söylediğiniz versiyonun farkı artısı nedir acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

versiyon no ms01
    versiyon no ah01
    versiyon no ts02

bende Ah01 yaziyor o ne oluyor hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maxplanck M kullanıcısına yanıt
    Özel bir ayar yaptınızmı acaba?

Tv yi telefon üzerinden hoperlör olarak kullanabiliyorum (spotify connect ile) Tv içinden Spotify appi kullanmayı deneyemiyorum bile çünkü açmaya çalıştığımda mouse un işareti yasak amblemi oluyor ve hiç basılmıyor.
  • quote:

quote:

quote:

versiyon no ms01
    versiyon no ah01
    versiyon no ts02

55JU7500T version:BA06 yazıyor. Söylediğiniz versiyonun farkı artısı nedir acaba

Konuda geçmiş sayfalarda bu yazıldı ts02 samsun orjinal panel diğerleri fason

• quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

Özel bir ayar yaptınızmı acaba?

Tv yi telefon üzerinden hoperlör olarak kullanabiliyorum (spotify connect ile) Tv içinden Spotify appi kullanmayı deneyemiyorum bile çünkü açmaya çalıştığımda mouse un işareti yasak amblemi oluyor ve hiç basılmıyor.

Yok hocam normal storedan indirdim kullanıcı adı parolamı filan girdim şarkılarım aynençıktı

• CATBALCA kullanıcısına yanıt
    60ks8000'de kullaniyorum ama bazen kilitleniyor , bazen de anlamsizca oturumu tekrar acmami istiyor. Eger tv kablo yerine wifi ile aga bagli ise telefondan spotify acinca tv'yi goruyor ve otomatik oturum aciyor.

Saygilarimla.

• maxplanck M kullanıcısına yanıt
    Tamam hallettim teşekkürler. Kumandanın mouse özelliği meğer kullanılmıyomuş : ) Telimden otomatik olarak gördü . Teşekkür ederim.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Evet hallettim teşekkürler.

55 Ju 7000 kullanıyorum benimkide sağolsun sürekli ram şişiyor,takılmalar, kumandanın ses açma fonksiyonun yok olması!.İşletim sistemi kesinlikle stabil değil ! Haftada bi fişini çekip biraz bekleyip takıyorum.

Yeni yazılım geldikçe tv nin stabilitesi bozuldu . Böyle android gibi olursa yakında appleın tv çıkarmasını bekleyeceğim galiba :)

Yazılmısal problemlerin haricinde tv de çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 31 Ağustos 2017; 22:49:58 >
  • CATBALCA kullanıcısına yanıt
    mouse kullanmayın sağ sol tuşlarla girin
  • antired kullanıcısına yanıt
    Evet öyleymiş. Farkedene kadar biraz uğraştım.
  • Arkadaşlar merhaba, 55ju7000 kullanıyorum. YouTube uygulamasında video çözünürlüğünü nereden ayarlıyoruz? Önceden ayarlayabiliyordum, şimdi değişti mi anlamadım?

• Arkadaşlar ju7000 dahili player da dolby ve dts gösteriyor ses ayarlarında (film dosyası) ancak blueray filmlerde bunun dışında göstermiyor true hd vb gibi bu tvler passtgrough yapamıyor mu hd dosyaları bunu klavuzunda bulamadım destekleyen codecler nedir bilen var mı ?

• Arkadaşlar 55ju7000 televizyonumda Pc bağlayıp yada kendi tarayıcısından film açıp izlediğimde karanlık sahnelerde tvnin alt kısmında beyaz bir bulutlanma ve bu bölgede göz kırpma titreme şeklinde bişi yapıyor neden yapabilir bunu? video eklemeye çalışıcam bakabilirsiniz.

1. sorun videosu

Birde TRT 4K izlerken dron ile havadan çekilmiş hareketli görüntülerde titreme var özellikle orman yada bitki örtüsü gibi görüntülerde. bunu neden yapar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar.A -- 10 Eylül 2017; 0:44:46 >
  • Serdar Bey;

İkinci sorunuza cevaben. Titremeler, TRT 4K'da yayınlanan görüntülerin iyi bir kameralayla çekilmemesinden kaynaklı. Ayrıca günümüzde çoğu dron kamerasıyla çekilen görüntülerin daha stabil olabilmesi için gimble denen dengeleyici aletler kullanılması gerekmekte. Ama bu pek fazla kullanılmıyor. Öte yandan tekdüze karmaşık manzara çekimlerinde (Deniz değil orman örneğin) yine kalitesiz bir 4K çekimi yapılamadığı için titremeler olmaktadır. Söylediğiniz belgeseli izledim ve nedeni kısaca bunlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monachus28 -- 10 Eylül 2017; 5:15:9 >
  • monachus28 M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla problem Tv den değil yayın kaynağından. İlk sorunum için bi fikriniz var mı?Devamlı yapmıyor ara ara yapıyor ve Tv yayınlarında pek yapmıyor Pc bağlayıp film izlediğimde karanlık sahnelerde özellikle.
  • Ben de PC'yi bağlayıp film izliyorum. Ama benzer sorunla karşılaşmadım. Belki PC ve TV frekansı uyuşmazlığından kaynaklanıyordur. Şunları deneyebilirsiniz: 60 Hertz yapın PCdeki frekansı. Bağlantıyı PC olarak tanımlayın. Resim boyutu olarak ta kişisel. Bir de resim ayarlarında siyah ayarlarını değiştirin. Stabil bir TV gibi gelmedi bana. 1,5 yıldır kullanıyorum. Ama TV'nin arkasından sesi bastıracak kadar bariz cızırtı gelmeye başladı. Türk usulü vurunca susuyor ve bir süre sonra tekrar başlıyor. Panelin bile fasonunu kullandıklarını burada yazılanları okuyunca anladım. Benim panel MS01. Kısaca rezalet bir durum. Belki sizinki de ışık sızdırma yapıyor. Emin olmadığım için onu cevaplamamıştım. Şimdi de sadece tahminlerimi yazdım. Ben de benzer ürün tecrübelerini okumak isterim sizden. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monachus28 -- 11 Eylül 2017; 1:12:44 >
  • Arkadaşlar

65JU7500 deki HDR tipi HDR 10 mudur?

Bir de dolby vision denen tipi var herhalde...

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Değil, Ju7... serilerinde Hdr vasatin bir tık ustudur. Zaten Hdr 10 ve DolbyVision olsaydi uzerine Tv cikmasa olurdu bu modellerin:)

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Desenize, HDR miz "ucundan acık " ölçüsünde :)

JS 9000 ve js 9500 lerde de HDR 10 yok o zaman?

Geçen pazar Mediamarkt ta qled samsung vardı.

Demo yayında hdr 5, hdr 10 ve hdr 15 arasındaki farkı gösteriyordu.

HDR 15 ti kendisi...

Bizimki de mutlak bir adı varsa HDR 5 tir herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 13 Eylül 2017; 10:25:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Desenize, HDR miz "ucundan acık " ölçüsünde :)

JS 9000 ve js 9500 lerde de HDR 10 yok o zaman?

Ben var diye kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.