Şimdi Ara

2015 girişliyim net olarak ne zaman atılıyorum?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2022 başladığındamı yoksa bittiğindemi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Benim bildiğim kadarı ile kaydını sildirmediğin sürece AÖF seni atmıyor. Sadece harç yatırmazsan "pasif" yatırırsanda "aktif" görünüyorsun. Kısaca parayı veren düdüğü çalıyor. Ben 2011 girisliyim lisans tamamlama ile girdim (2-3 sene gidemedim sınavlara ve kayıt yaptırmadım) suan 6 dersim var mezun olmak için yani kısaca benim bildiğim kadarı ile ATILMA SÖZ KONUSU DEĞİL.
  • yeni yasadan haberdar değilsiniz sanırım eğer bitiremezseniz sizde 2021de atılıyorsunuz
    yasa 2014de çıkmış olması lazım ve herkese işliyor.
    ama eğer 6 dersden az kaldıysa uzatma hakkı veriyorlarmş.
    Harç olayını biliyorum bende 5.yılım olduğu için harç ödedim.
    Bu arada ben açık öğretim değilim konuyu bu araya açma nedenim telefondan devlet üniversitesi bölümüne açamıyorum sürekli ilan ver sayfası çıkıyor ne alakaysa

2015 girişliyim net olarak ne zaman atılıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 20 Ocak 2020; 15:0:39 >

• 2005 yılında kayıt oldum, bu dönem mezun olacam. beni atmadılarsa kimseyi atmazlar herhalde.
  • kronik kullanıcısına yanıt
    2021de atılıyordun sende eğer mezun olamasaydın.
    Sen yasa çıkmadan önce zaten 9yıl boyunca unideymişsin 2014'den sonra saymaya başlıyor 7 yılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 24 Ocak 2020; 17:41:17 >
  • Yeni bilgi üniversiteden atılma değilde öğrenci haklarını kaybetme varmış yani öğrencin statün olmuyor jandarma seni askere almaya gelebiliyor,öğrenci ulaşım kartın geçersiz oluyor.
    Üniversiteden atılmak için ya disiplin suçu yada 2yıl gibi sürede hiç ders kaydı yapmamak,harç ödememek gerekliymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 7 Şubat 2020; 13:51:22 >
  • Rektifier R kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Npxtbgm-BuY
    üniversite den kaydım ne zaman silinir konulu videom reklam yoktur sayın yönetici.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Eminmisiniz söylediğinizde?
    bizim ünide kaydı silinicek olanlar vardı öğrenci işlerinde kağıtları olan ama onların belli bir süre harç ödemediklerini ders kaydı yapmadıklarını varsayıyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Eminmisiniz söylediğinizde?
    bizim ünide kaydı silinicek olanlar vardı öğrenci işlerinde kağıtları olan ama onların belli bir süre harç ödemediklerini ders kaydı yapmadıklarını varsayıyordum
    2014 yılından sonra kanun çıktı. kayıt silme zorlaştı video da anlattığım örnegi kendinize uyguladınız mı?
    2 yıllık lar içi 4yıl 4 yıllıklar için 6.yılın sonunda kayıt pasife düşer ve 1yıl bekler kaydınız silinmek üzere yöke gönderilir ve onay gelirse okul tarafından silinir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.