Şimdi Ara

2014 YENI HONDA JAZZ KULÜBÜ ANA KONU::. (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
18
Favori
212.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenginoglu

quote:

Orijinalden alıntı: forsa

Benim işlerde bu aralar yoğunlaştı.
    İnsanın istekleri hiç birmiyor çok eskiden beri tanıdıgım kendisi patrondur kabul etmesede geçen dediki..
    -- Benim kızım ikitane 4 yılık bitirdi bitirdide ne oldu evde kaldı onu alacak adamında en az bu şartlarda olması gerekli..

Bence araç konusunda da çıtayı yükseltmeyin geriye dönmesi çok zor olur..
    Saygılar sevgiler...

Ercüment abi yorumuna bayıldım. Örneklemelerin her zamanki gibi müthiş :)

Benim ki anca fikir sadece su anda ama dediğine (geriye donme konusu) sonuna kadar katılıyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
    Erkan

beyler merhaba,

inanın çok güzel bir sohbet ortamı olmuş, dışarıdan böyle görünüyor belirteyim...

bende hanımın ağırlıklı kullanacağı ama ailemizin arabası olacak bir araba bakıyorum. Eski aracımızı satıp bütçeyi 40 lara kadar çıkardım, piyasa bir tuhaf tamam sıfırlar pahalı ama ikinci elde uçuk, galericiler bile bazı araç modellerinde sahibinden satanlara göre daha insaflı fiyat yazmış valla....

Jazz ın sıfırının olması 2. elde bir garip piyasa oluşturmuş, sizce jazz 2015'de ne olur ?

bayram sonrasını beklemek mantıklı mı?

görüşleriniz

Bir arkadaşımın aracı ile de ilgileniyorum o da nazlı verecek ama sanıyorum bayrama kadar bekletecek beni...

benimde kafam karıştı valla paramız var ama ne yapacağımızı ve ne alacağımı netleştiremiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

dene bakalım servis alacakmı....lafta alır onlar

Iyide verdilerki yaziyorum. Sagdan soldan duyumlarla degil. 40-43.5 arasinda fiyat verdiler.

Kafama edeyim ki 43.5 a diyen servise oracikta verecektimde vekalet yoktu rehini kaldirmadik flan.

Neyse ilan duruyor...

Bence fiyat iyi kardeşim. Hayırlı satışlar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunusxxx Y kullanıcısına yanıt
    Şuan sıfırı olmadığı için dediğiniz doğru olabilir, sahibinden de 2012 model için 46.000 tl istiyorlar, 2013 bir tane var 50.000 yazmış :) o fiyata b segmenti birçok arabanın sıfırı (dolu dolu) alınır.

bu aracın sıfırı aynı özelliklerde yada benzer özelliklerde bir kasa ile geldiğinde kaç para olacak ? (kendim sordum kendim cevaplayayım)

olsun olsun 55.000 TL diyelim. 3 yaşında bir araç Sıfırına göre (makyaj ve yeni donanım mutlaka olacaktır) 40.000 seviyelerinde olacaktır diye bir tahmin yapabiliriz. Piyasada benzer gibi,

Eğer tahminlerim doğru ise kasımdan sonra bu fiyatları görmez kimse, bence.

bende kendime jazz bakıyorum ama sırf sıfırı yok diye 2-3 bin tl fazla verip almayı düşünmüyorum, beklerim yada düşünce alırım.

• volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Bence tahminlemeni yaparken bir hayli iyimser davranmışsın.
    Eğer honda bu güne kadar yaptığı şekilde davranmaz ise ancak o zaman yeni kasanın üst modelinin fiyatı 55000 TL olur.Açıkçası bu beni çok şaşırtır. Jazz konusunda bu güne kadar burunlarından hiç kıl aldırmadılar.
    Şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım.

2013 Şubat ayında 2012 model CVT li FUN model jazzı 43500 TL ye aldım. O dönemde corsa 5 kapı 1,4 otomatik vites fiyatı 33000-35000 TL civarındaydı. (sunroof ve güvenlik paketi dahil)
    Şimdi aynı corsanın kampanyalı ve bahsettiğim paketler dahil fiyatı 51.000 TL civarında. (Örnek verdiğim araç B segmenti başka model de olabilirdi,fiyat olarak aklımda o kaldığı için veriyorum)

Bu durumda eğer honda, jazz satışı yapmak istiyorsa ,senin de dediğin gibi 55.000 TL bandından girmeli piyasaya. Ama Bildiğimiz honda 60.000 TL gibi bir fiyatla girecektir. Tek fiyat düşümü yapacağı yer, yeni kasada şu an için sunroof yok, o nedenle 58.000 TL gibi olabilir diyorum iyimser bir tahminle.

Bu durumda aracın ikinci el fiyatı FUN CVT için (İyi bir durumda ve kabul edilebilir bir km değerinde) 44.000 ila 48.000 TL arası olabilir diyorum.

Haa bu dediğim fiyatlara Jazz alırmıyım? Açıkçası bilmiyorum.? ama corsaya 50.000 vereceğime temiz bir jazz a 45.000 civarı verirdim.
    Yeni kasa geldiğinde, 2.el piyasası en fazla 1000 - 2000 TL gerileyecektir diye düşünüyorum.

Saygılar.

• Mars51 M kullanıcısına yanıt
    Üstad, tahminlerimiz 55.000 - 58.000 aralığında olacağı o zaman.

Bu araçların şuan piyasada istenen fiyatları 46-48 bin (2012 cvt FUN ve maks. 25.000 km'de )

yani şimdiden fiyatlar 2015 2. el fiyatlarına gelmiş, şuan piyasası pahalı dememiz doğru olurmu?

ben bugün bu aracı 43-44'e almalıyım ki ideal fiyat olsun ama bu fiyata çok zor gibi.... temiz bulursam gözümüz kapatıp 500-1.000 fazla vericem ve arkama bakmıyacam o zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Üstad, tahminlerimiz 55.000 - 58.000 aralığında olacağı o zaman.

Bu araçların şuan piyasada istenen fiyatları 46-48 bin (2012 cvt FUN ve maks. 25.000 km'de )

yani şimdiden fiyatlar 2015 2. el fiyatlarına gelmiş, şuan piyasası pahalı dememiz doğru olurmu?

ben bugün bu aracı 43-44'e almalıyım ki ideal fiyat olsun ama bu fiyata çok zor gibi.... temiz bulursam gözümüz kapatıp 500-1.000 fazla vericem ve arkama bakmıyacam o zaman :)

Merih abi haftaya arabaya bakmaya gideceğim. Üç gündür Bodrum'dayım bir tane gördüm sadece :)) Ama Jazz'dan 5-6 tane, eski kasadan 10 küsür gördüm. Niyetlenirsek almaya niyetli arkadaşlar da var hem :))

Ercüment abi, sesin soluğun çıkmıyor? Dilerim herşey yolunda ve keyfin yerindedir inşallah.

Herkese sevgi ve selamlarımla,
    Erkan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zenginoglu -- 16 Eylül 2014; 17:10:06 >

• Erkan selam
    Meriç takıldı diline :) Merih olacak o :)

Seninle yazıştıktan bir gün sonra ,şans mı dersin ,algıda seçicilik mi, İzmir Aydın otobanında Kuvars Mavi bir Subaru XV gördüm. Hoş araba.. Gönlüne göre olur inşallah.

Volkan_efe, yukarıda yazdıklarım sadece benim tahminlerim, araç piyasasında uzman değilim. Sonuçta satıcı pahalıya, alıcı ucuza almaya çalışıyor doğa kanunları gereği. Ama sadece jazz değil tüm 2. el piyasası ilginç günler yaşıyor şu dönemde. En kısa zamanda içine sinen ve bütçene uyan bir Jazzla seni de aramızda görürüz inşallah.

Ercüment ,kayıplardasın, Forumdan e mail attım sana ama açıkçası merak ettim. Sesin soluğun çıkmıyor. Bir terslik yoktur umarım.

Selamlar
    Merih.
    Abi düzelttim :)) Alışacağım artık :)

Ercüment abi ile az önce konuştum, selamları var, biraz rahatsızlanmış.

Sevgiler, selamlar,
    Erkan
  • Yeni kasada cam tavan bulunmayacaksa, Jazz severler için ölü doğacaktır. Öğrenciliğimde 4 sene kullandığım Jazz'ı 5 gün önce sattım. Benim için o arabanın en önemli özelliği cam tavandı.

• NİYE SATTINKİ
  • Yeni modelin internete düşen resim ve videolarında Cam tavan gözükmüyor, fakat sunroof bir iki resimde görmüştüm diye hatırlıyorum. Model yeni olduğu için şu an için olmayabilir ama Türkiye'ye gelene kadar Honda belki bir güzellik yapar :)
  • ben sunroof' u cam tavana tercih ederim. evet cam tavan güzel ama arkada oturanlar için iyi.
    valla ben jazz yerine başka bir araba alarak araç alım maceramı kapattım, bugün kaporamı verdim yarın satışı yapacağız.

2013 model İ20 Sense Otomatik, 8.000 km'de bir araç buldum, hanımda çok beğendi kaçırmayıp aldık, inşallah memnun kalırız.

Jazzzzz hevesimizde şimdilik başka bahara kaldı, yeni aracımızı büyük ihtimalle 3 sene kullanırız belki o zaman bir jaz alırız.

:))

Bu arada i20'de çok güzel bir araçmış, donanım ve iç konfor gayet başarılı, fiyat olarak da 2012 jazz dan 10 bin lira daha ucuz :))

bu paraya da 3 yıllık yakıt masrafım çıkmış olur herhalde...

Subaruyu Japonlarmı üretiyor?
    Ancak gelebildim saygılar sevgiler cümneten.
  • yaw nerelerdesin yaw
  • volkan_efe kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

• forsa kullanıcısına yanıt
    Hoş geldin. Merak ettik.

• tatile gitmiştir zaar
    Bir takım işleri araştırayımderken o esnada doktor ooo amelgibisin dedi ..
    Bırakın burayı camdan kafayı uzatıp bakamadım..
    saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.