Şimdi Ara

2014 SAMSUNG 3DTV (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.713
Cevap
50
Favori
247.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın satışına başlanıyor TV lerin. Ülkemizde 8000 ve 8500 modelleri ilk alanlardan izlenim bekliyorum.
    Gözümü kapadım 55" 8500 durumunu halini merak ediyorum. yabancı sitelerden pek aradığımı bulamadım..
    Işık sızması, bulutlanma ölü pixel gibi kusurları yok ise 8500 her halukarda 8000 ne tercih edilir.
  • Madem öyle ben de buradan devam edeyim. Diğer tarafa yazdığımı buraya da yazmak ve fikir almak istiyorum:

Yeni modeller artık baya baya ortaya çıktı. hepsiburada'da 2 UHD ve 3 FHD olmak üzere 5 yeni H serisi modeli satışa çıkmış bulunuyor.

Benim gibi H8000 ve H8500 modellerinden birini tercih etmeye eğilimli arkadaşlar; aşağıdaki linkleri incelemenizi öneririm:

http://www.avforums.com/review/samsung-hu8500-ue65hu8500-curved-ultra-hd-4k-led-tv-review.10154

http://www.avforums.com/review/samsung-55h8000-ue55h8000-h8000-curved-full-hd-led-tv-review.10191

Aralarındaki fiyat farkı öncekilere göre çok yakın. Bu durum 8000 serisinin pahalı, 8500 serisinin ucuz olarak gözükmesini sağlıyor bence. UHD farkı dışında dikkatimi çeken özellik farkları, 8500'de artı olarak dahili kamera bulunuyor. Ancak benim gibi PS oynuyorsanız 8000'in 34ms, 8500'ün 58ms input lag değerlerine sahip olduğunu belirtmek isterim. UHD almaya eğilimli olsam da bu durum biraz düşündürüyor. 8500'deki bu yüksek rakam gerçekte PS3'ten FIFA oynarken ne kadar benim keyfimi kaçırır ;bu konuda çok da teknik bilgiye sahip olmadığım için; emin değilim.

Bu konuda sıkıntı yaşar mıyım? Teknik bilgisi olan arkadaşların fikrini merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• F8000 mi alıcaz şimdi h7000 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdenizmavis -- 14 Nisan 2014; 9:53:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Merhaba
    Haftasonu bende dayanamadım 55HU8500 Curved UHD sini aldım teknosadan.Ama teslimatını 20/04 tarihine kadar ancak yapacaklarını belirttiler.TV gelsin ilk izlenimleri yazarım burdan.Bakalım nasıl çıkacak :)

2014 SAMSUNG 3DTV
  • Gastonya kullanıcısına yanıt
    Tebrik ediyorum. Öncelikle hayırlı olsun güle güle sorunsuzca kullanın inşallah.. Hemen samsung üzerinden kayıt yaptırın.
    Hediye hakkınızdan yararlanın.. büyük bir iştah kabarması yaşadım şuanda. kendimi zor tutuyorum diyebilirim.
    Düğünüm 14 Haziranda. o güne kadar bekleme niyetindeyim. en azından alanların görüşlerini bilmek istiyorum.
    Birazda fiyat düşmesi yaşanır belki umudum var. Teslimat neden 20 nisanda yapılacakmış.?
    Resmi olarak bugün satışı başladı global anlamda. Teşhir falan görebildiniz mi? Hangi mağazadan aldınız?
  • Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.
    Daha iyisi senin olur inşallah.
    Teknosa Arenapark şubesinden aldım.Teşhir ürünü gördüm tabiki.Canlı görmesem alamazdım heralde.Çünkü beni benden aldı diyebilirim :)
    Ama teslimatın 1 hafta içerisinde olacağını belirttiler.
    Hediyeler için samsung dan kayıt yaptım.3 tane hediyesi var zaten. Soundbar çeki + 500 gb harddisk + 2015 yılı güncelleme kiti
    Aldık almasına ama şimdide vakit geçmiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gastonya

Beyler Merhaba
    Haftasonu bende dayanamadım 55HU8500 Curved UHD sini aldım teknosadan.Ama teslimatını 20/04 tarihine kadar ancak yapacaklarını belirttiler.TV gelsin ilk izlenimleri yazarım burdan.Bakalım nasıl çıkacak :)

2014 SAMSUNG 3DTV

hayırlı olsun.. yerinizde olsam onu geri verir bundan alırdım. 55 inç oled 4k içerik olmadıktan sonra 8 bin veriğin tvde led tv gibi kulanıcaksın belki yıllarca.
    oysa oled alsan binlerce içerik var hemde görüntü kalitesi renk kalitesi on numara..

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-55ea980v-55-3d-smart-curved-oled-tv/productDetails.aspx?productId=evlg55ea980v&categoryId=163192&SKU=EVLG55EA980V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magrofon -- 14 Nisan 2014; 14:51:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

quote:

Beyler Merhaba

2014 SAMSUNG 3DTV

hayırlı olsun.. yerinizde olsam onu geri verir bundan alırdım. 55 inç oled 4k içerik olmadıktan sonra 8 bin veriğin tvde led tv gibi kulanıcaksın belki yıllarca.
    oysa oled alsan binlerce içerik var hemde görüntü kalitesi renk kalitesi on numara..

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-55ea980v-55-3d-smart-curved-oled-tv/productDetails.aspx?productId=evlg55ea980v&categoryId=163192&SKU=EVLG55EA980V

Dostum aldığım tv oled 4k zaten :)

• Gastonya kullanıcısına yanıt
    Ben hala teşhir göremedim.. yakından görmeyi çok istiyorum. özellikle upscale ne kadar başarılı?
    Zaman geçmez şimdi haklısınız. yalnız TV Oled değil bilginiz olsun. Led aydınlatmalı LCD bunlar.
  • quote:

quote:

quote:

Beyler Merhaba

2014 SAMSUNG 3DTV

Dostum aldığım tv oled 4k zaten :)

üzülerek söylüyorumki aldığınız tv oled değil bildiğin led

hocam çok büyük yanlışlar içersindesiniz..

• quote:

4k içerik olmadıktan sonra 8 bin veriğin tvde led tv gibi kulanıcaksın belki yıllarca.

Bu kısmı anlayamadım tam olarak. Oled içerik nedir tam olarak? Bu TV de ne izlenecek ise Oled oluncada aynı olacak.
    Her ikiside 4K sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

4k içerik olmadıktan sonra 8 bin veriğin tvde led tv gibi kulanıcaksın belki yıllarca.

Bu kısmı anlayamadım tam olarak. Oled içerik nedir tam olarak? Bu TV de ne izlenecek ise Oled oluncada aynı olacak.
    Her ikiside 4K sonuçta.

ohooooooooo hocam siz daha oled tv ile 4k tvleri aynı sanıyorsunuz oled ile 4k led siyah ile beyaz gibidir.. hem 4k hem oled olan tvlerde var lakin onlar ev parasına satılırki daha yeni tanıtıldı onlar ces2014 te..
  • quote:

quote:

Her ikiside 4K sonuçta.

10.000 tl altına full hd oled tvler var
    10.000 tl altına 4k led tvler var

ama 10.000 tl altına hem 4k hemde oled tv yok.

oled alsaydı 1080p görüntüleri oled ekranda harika görüntü kalitesi ile rahat izleyebilecekti.
    ama 4k led tvde 4k içerik olmadığı için 1080p görüntü izleyecek ve fulhd led tvden de pek bir farkı olmayacak aslında.

hele birde 55 inç 4k tvde sd yayın tv izlemeye kalkarsa parasıyla rezil olur bana kalırsaki uyduda kaç tane hd kanal varki?

• magrofon kullanıcısına yanıt
    Hayır aynı değiller tabikide. OLED tabiki daha iyi ve üstün LED aydınlatmalı tv lere göre.
    Takıldığım nokta içerik? Daha fazla içerik nedir.
    Oled tv ler yüksek kontras oranı ile tüm renklerde daha başarılı. Özellikle siyahta. Fakat görüntü işleme chipleri de önemli bu noktada. Şuan ülkemizde bulunabilen tek oled verdiğiniz linkteki LG modeli başka yok.
    Şahsen LG nin görüntü islemede sıkıntısı var.
    Samsung philips yada sony kadar başarılı değil.
    Bu cihaz 14-16 bin bandında satılırken birden 9-10 bin aralığına düştü. Vardır elbet bir sebebi.
    Hareketli sahnelerde netligin kaybolduğunu okudum bir incelemede. Bu büyük bir sorun. Sebebi de yüksek fiyati. Sadece daha iyi siyah ve renk için görüntü işlemede sorun olsun istemem tv de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayır aynı değiller tabikide. OLED tabiki daha iyi ve üstün LED aydınlatmalı tv lere göre.
    Takıldığım nokta içerik? Daha fazla içerik nedir.
    Oled tv ler yüksek kontras oranı ile tüm renklerde daha başarılı. Özellikle siyahta. Fakat görüntü işleme chipleri de önemli bu noktada. Şuan ülkemizde bulunabilen tek oled verdiğiniz linkteki LG modeli başka yok.
    Şahsen LG nin görüntü islemede sıkıntısı var.
    Samsung philips yada sony kadar başarılı değil.
    Bu cihaz 14-16 bin bandında satılırken birden 9-10 bin aralığına düştü. Vardır elbet bir sebebi.
    Hareketli sahnelerde netligin kaybolduğunu okudum bir incelemede. Bu büyük bir sorun. Sebebi de yüksek fiyati. Sadece daha iyi siyah ve renk için görüntü işlemede sorun olsun istemem tv de.

zaten bu iş tavsiye ile olacak iş değil 8 bin lira vermiş dile kolay gidip 55 inç oled tvyide izlesin sonra 55 inç 4k yı izlesin kararını öyle varsin belki yine 4 k yı seçer ama oled tvyi daha beğenirse sonra intihar fln etmek isteyebilir..

4K nın önümüzdeki 3-4 sene kısır döngü içerisinde olacağından şüphem yok.
    Şuan bir FuLL HD bluray bir film bile 40 GB civarı alan kaplıyorken, 4K boyutu ianılmaz seviyede olacak.
    Ayrıca malum bizim ülkemizde daha 1080p uydu yayını bile verilemiyor. 1080i ile HD yayın alıyoruz.
    Fiyat anlamında 4K cazip olursa elbette tercih edilebilir. SD ve HD yayınlardaki başarısı çok önemli bu noktada.
    OLED tv Led aydınlatmalı tv den yukarda da bahsettiğim gibi tabikide üstün fakar görüntü başarımı çok önemli.
    Sadece renkler yüzünden o kadar para verilmez.. Burada incelemesi var her iki modelinde..

http://www.avforums.com/review/lg-ea980-55ea980-curved-1080p-oled-tv-review.9969

Açıklamaları okursanız Ne demek istediğimi anlarsınız.. Olumsuz yönlerine özellikle.

"Motion resolution is 400 lines with TruMotion off" ve ayrıca oyunlarda yüksek LAG değeri gibi.

Her güzelin bir kusuru elbet vardır. fakar bu kusurlar sizin kabul edemeyeceğiniz şeyler ise o TV size göre değildir.

4K ve Oled tv karşılaştırılması ise tamamen yersiz.. Arkadaşa hayırlı olsun.. içine sinmiş ki almış.

• quote:

4K nın önümüzdeki 3-4 sene kısır döngü içerisinde olacağından şüphem yok.
    Şuan bir FuLL HD bluray bir film bile 40 GB civarı alan kaplıyorken, 4K boyutu ianılmaz seviyede olacak.
    Ayrıca malum bizim ülkemizde daha 1080p uydu yayını bile verilemiyor. 1080i ile HD yayın alıyoruz.
    Fiyat anlamında 4K cazip olursa elbette tercih edilebilir. SD ve HD yayınlardaki başarısı çok önemli bu noktada.
    OLED tv Led aydınlatmalı tv den yukarda da bahsettiğim gibi tabikide üstün fakar görüntü başarımı çok önemli.
    Sadece renkler yüzünden o kadar para verilmez.. Burada incelemesi var her iki modelinde..

http://www.avforums.com/review/lg-ea980-55ea980-curved-1080p-oled-tv-review.9969

Açıklamaları okursanız Ne demek istediğimi anlarsınız.. Olumsuz yönlerine özellikle.

"Motion resolution is 400 lines with TruMotion off" ve ayrıca oyunlarda yüksek LAG değeri gibi.

Her güzelin bir kusuru elbet vardır. fakar bu kusurlar sizin kabul edemeyeceğiniz şeyler ise o TV size göre değildir.

4K ve Oled tv karşılaştırılması ise tamamen yersiz.. Arkadaşa hayırlı olsun.. içine sinmiş ki almış.

valla ben 8 bin bir tvye versem oled tvyede bakarım canlı canlı 4k yada bakarım sonra gider panasonic in plazmasına bakarım 8 9 bin gibi bir fiyatı var plazmanında görüntü kalitesi çok övülüyor malum. arkadaş çok aceleci davranmış bana kalırsa bir daha bir tvye 8 bin lira vereceğini pek sanmıyorum o yüzden her modeli teknolojiyi görsün öyle karar versin sonra üzülmesin..

ben yinede hayırlı olsun diyorum yeniden..

Piyasada global anlamda büyük bir yarış varken son kullanıcının kafası oldukça karışıyor.
    Bunun + yönde bize fayda sağlaması gerekirken yüksek fiyatlar nedeni ile malesef eksi yönüyle karşılaşıyoruz.

8-9-10 bin gibi rakamlardan bahsediyoruz. Genel kullanım ve pro kullanım kriterleri panel alımında çok önemli.
    Kimisi konsol bağlamak ve sadece oyun oynamak için en düşük lag değerine sahip TV almak ister.
    Kimisi parasına bakmaz ve gider film izlemek için en pro Plazma TV alır keyfine bakar.
    Kimileride genel ev kullanımı için Smart olsun, 3D olsun, ince olsun, arada oyun oynarım gibi düşünce ile TV alır.

Yani genelleme, ihtiyaç ve gereklilik oranı arasındaki makas açılıyor.. piyasa çok geniş.
    Almadan önce canlı cablı mutlaka görülmesi gerekiyor alınacak TV lerin. ezbere iş yapılmaz.

Alan arkadaş görüp beğenmiş almış. pişman olacağını düşünmüyorum açıkcası. Oled de alsa yine memnun kalır.
    Fakat markası LG olunca nedensizce geri adım atıyorum. Bu ön yargı değil. tamamen kullanıcıların olumsuz görüşleri.

• "Motion resolution is 400 lines with TruMotion off" ve ayrıca oyunlarda yüksek LAG değeri gibi.

siz bunun teknik karşılığını biliyormusunuz bilemem ama,"400satır işleme" ye ben yuhhh derim yaw

"Motion-resolution">>maalesef yeni model diye gördüğünüz veya balıklama atladığınız paneller de "OFF" da>> 300/350satır ancak olabiliyor!
    bu panel 400satır ise demekki süpermiş yaw

MR değeri "OFF da min. 600/700satır olmalıdır veya biraz daha iyisi olarak da 750/800satır ok dir ama 300/400satır demek(MR=OFF da)Engine sisteminin
    hem dandik hem de "HW" olarak ne kadar "boktan" olduğunu gösterir işin "TÜRKÇE" amiyane tabiriyle arkadaşlar!

MR=ON demek ise "soap-opera" efekti demektir ki ON olursa bu durum da yeni model paneller(2010/2011 den sonrakiler) 900/1080satırlara kadar çıkabiliyor!!
    ancak bu arada işin teknik olarak esprisi "OFF" da çok yüsek satırlara kadar işleyebilmesidir iyi de bunlar ciddi eksik kalıyor yaw

Soap-opera="virtual-frame-add" ile "Motion" ayarından ON yapılarak sürekli "kare" ileve edilmesidir! iyide 2014 yılına geldik herifler sadace sallıyor,hala 350satır
    işleniyor!! bunun teknik açıklaması var ama herifler tam çakal!! yaw el,insaf bari 650satır yapın da insan gözü bunu anlamasın ve işin de tekniğine uysun

Bir çuval paraya hala "eski teknik panelleri" satıyorlar! sizin yeni diye gördüğünüz hiç bir şey panelin teknik yapısı itibarıyla yeni de değildir laf aramızda
    hatta bana göre "geriye" gittiler! yaw şu satısı bir türlü çekemiyorsunuz 700/800 lere,ben vazgeçtim zaten 1080 satır veya 950 satırdan(900/1080 arası da zaten aynı sayılır
    ya da tamamen aynı gibidir!!)

Komik sayıda satır işleyen panel nasıl "yeni" olur!

Not;benim 2009 model Tosh panelim "OFF" da "650satır" işliyor!!! kısaca MR yi hiç açmam ve gerek de kalmıyor zaten,günümüz yeni model denen paneller OFF da 300/350satır ortalama işliyor
    onu da HIZ sorunu(yüksek latency değeri sebebiyle)etkisiyle adam gibi yapamayıp MR yi bir şekilde on/low/high v.s yapmak gerekiyor ve bu da "soap-opera" video oluyor!

PDP ler bu konuda en iyisidir her zaman olduğu üzere ve hemen hemen çoğu 1080full satır işler,ANCAK 2011/2012 den sonra PDP ler de(özellikle LGE ve Samy de)
    MR=OFF da satır sayısı ciddi düşmüş olup 400/800 arasında geziniyorlar!

Bunun da Türkçesi şudur;"malzemeden çalma"

++
    Latency(gecikme) yine kötü değil çok kötü,yani 2014 e geldik ama eskiler çok daha hızlıydı!
    OLED de bu arada HIZ lı değildir! TFT-LCD ler ise yine yavaş kalıyor! 50/60ms Game mode input-LAG ne demek yaw

Yeni model tüm paneller hatta PDP ler de buna dahil ciddi "yavaş"!! günümüz average Latency değerleri 80/120ms dir! hesap da bunlar "yeni" paneller,"Game mode" ile bütün sistemler
    kapatılıp panel işkence altına giriyor ve ancak min.35/50ms lag olabiliyor!

++

Oled veya Amoled v.s gibi yeni nesil paneller ile şu anda kullandığımız "TFT-LCD" lerin hiç bir benzer teknik çalışması v.s yoktur!(4K TFT-LCD ler de dahil tabiki!)

ANCAK Oled çıkmadan çakması da çıktı,ilk prototip ve sistem tekniği olarak Oled ler bugün gördüklerini zde dğeildir,"çakma-Oled" bunlar(Kodak filtering ile)
    White-LED veya RGB-LED de olsa sistem olarak filtering çakma!!
    LGE zaten çakmacının en önde gidenidir! Samy de hemen ardından gidiyor!

Oled leri maliyet açısından kırpmak için böyle atraksiyonlar yapıyorlar doğal olarak!

Kaldıki Oled bile üretilen bazı değerler hala yetersiz ve TFT-LCD den farkı yok gibi(olan fark ise bazı diğer tekniklerden kaynaklanıyor ama yeterli değildir!)

Ben onun için sahaya şu iki uyanık çakal üreticisi LGE ve Samy nin dışın da;en azından "Oled" paneller olarak Sharp/Phil/Tosh/Pany/Sony nin de çıkmasını bekliyorum ve istiyorum!
    Bugün gördüğünüz Oled ler yine de TFT-LCD lerdne daha iyi olsa da eksik/yetersiz v.s kalıyorlar!

TFT-LCD ler 2/4K olsa da bunlar "ESKİ" artık eski!! bunlardna bir şey olmaz,olsa zaten bugüne kadar olurdu

İşin Engine+Modül ve bazı teknikleri olarak incelediğim zaman hiç bir yenilik göremediğim gibi geriye gitme var

++
    Bütün bunları yazmam ise sadece ve sadece o gördüğüm absürt ve kafa sıyırtan satış rakamlarını görmem üzerinedir! hani 2/3 kağıt olsa konuşmaya bile değmez basıp alınır
    ama yeni diye aslında yeni hiç bir şeyi teknik olarak sunamayan(çoğu şeyleri de "çakma" çıkartan) ve 6/8/10 kağıt gibi uçan rakamlarını görünce ortadaki dengesizliğe
    bakıp önce küfür ediyorum sonra da gülüyorum

++

• albani kullanıcısına yanıt
    işin bu kadar tekniğini bilmesemde anlatmak istediğim buydu zaten hocam. OLED renk sklası adına oldukça üstünler.
    Fakat işin birde görüntü işleme durumu var ki, malesef oldukça yetersiz geldi banada. sizinde dediğiniz gibi hepsi yetersiz.
    Fakat yeni modellerdeki kullanılan gerek yazılım gerekse işlemciler bunu bir nebzede olsa kapamaya çalışıyor.

Genele bakınca da hepsi aynı yolda gidiyor. kusursuz yada parasını tam manası ile hakeden ürün yok gibi.
    ücretleri bir ev/araba parası olanlar ise yazılıp tartışmaya bile alınmaz. kaliteleri bellidir.

Hele şu 2014 paneller bi yaygınlaşsın bakalım. önceki yıllardan kalan eksik/kusurlar ne kadar telafi edilmiş görelim.
    hazirana kadar yada en kötü haziran ayında 55" bir TV alınacak nihayetinde. ne olacağına karar vermedik.
    yüksek muhtemel 8500 düşünüyorum bende şimdilik.. zaman ne gösterir bilemiyorum tabi..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.