Şimdi Ara

2014 LYS-3 Soruları Tartışma [ANA KONU] -Nereleri Kazandınız (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
566
Cevap
16
Favori
33.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Etrafta çok troll var arkadaşlar yok kolaydı yok bebek yapardı bilmem ne diye takılıyorlar çok aldırmayın onlara. Benimki kötü diye geçti demiyorum yine denemelerdeki gibiydi fakat geçen senekiyle kıyaslayacak olursak açık ara bu sene daha kasıntıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmt123

Ya paragrafın akışını bozanda ciltleri açıklarken birden son kitaba geçmiş ben onu yaptım yok mu benim gibi yapan? Bir de sinemalarla ilgili soru vardı yalnız 1 mi 1 ve 2 mi hatırlayan var mı?

Doğru yapmışsın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yaptım aynı şekilde.arkadaşlarım da hep 1 yapmıs.Bence çok büyük karışıklık var ed. cunku herkes bir şeyler bulup yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmt123

Ya paragrafın akışını bozanda ciltleri açıklarken birden son kitaba geçmiş ben onu yaptım yok mu benim gibi yapan? Bir de sinemalarla ilgili soru vardı yalnız 1 mi 1 ve 2 mi hatırlayan var mı?

Arasında çok gittim ama yalnız 1 dedim. 2'de bir şeyler öğrenilir gibisinden diyordu baktım öğrenme var bende 1 dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

2014 LYS-3 Soruları Tartışma [ANA KONU] -Nereleri Kazandınız

bol bol bilgisayar teknolojisinden yararlanmıştır diyordu cevap bu muydu birde pearl harbor vardı arasında kaldım gladiator yaptım galiba :D

• Pearl Jam kullanıcısına yanıt
    Bende ikisinden birini yaptimda emin degilim hocam

• Pearl Jam kullanıcısına yanıt
    Terzarima yaptim

• quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

quote:

Orijinalden alıntı: ?blgn?

CEBELİTARIK OLAMAZMI

Süveyş Kanalı'ndan da çıkış var tek yol orası değil yani.

Birde arkadaşlar hisarcılar,garipçiler falan vardı o sorunun cevabı ne hatırlayamadım.

Hürmüz olacaktı alternatif geçiş yolu yok. Girdin nerden çıkacaksın?
  • Şıklarda istiare kinaye olan soruyu ne yaptınız ben kinaye yaptım şiiri karanlık yerde yazmak gibi birşey vardı burda iki anlam var gerçekten diye düşünmüştüm :D
  • Orhan pamuka beyaz kale diyen arkadaş şıklarda beyaz kale bile yoktu beyaz lale değilmiydi o şıktaki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~ultrAslan~

quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

2014 LYS-3 Soruları Tartışma [ANA KONU] -Nereleri Kazandınız

bol bol bilgisayar teknolojisinden yararlanmıştır diyordu cevap bu muydu birde pearl harbor vardı arasında kaldım gladiator yaptım galiba :D

Hocam "Pör Harbır" olacak ben öyle yaptım yani.

• nedim-şarkı bunu yapamayan var mı
  • NECİP FAZİL SORUSUNDA BİLGİ KİRLİLİGİ YAPMAYİN. FRANSİZ SİİRİYLE SENTEZ YAPİYOR GELENEKLERE BAGLİ KALMİYOR

• quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: Dexonia

namik kemal divan edebiyatina karsi cikmamistir.cevap namik kemal.aksini soyleyen kaynak gostersin ben de bilgileniyim.

19. yüzyılda, Batılılaşma sonucunda oluşan kompleks ve kendi değerlerine karşı yapılan eleştiri sonucunda Divan Edebiyatı artık gözden düşmüştür. Edebiyatı ilk eleştiren düşünür, Namık Kemal'dir

vikipedi de bu yazıyor hocam

Muallim Naci değil mi ya o

• Coğrafyada ;
    Hangi şıkta ekvatora uzaktan yakına doğru verilmiştir diyordu.Cevap 4-2-3-1
    Hürmüz Boğazı %100 kek soruydu
    Edebiyatta ise ;
    Muallim Naci
    Halid Ziya - Mai ve Siyah - Hakkı Celis(Hakkı Celis Kiralık Konak)
    Beş hececiler Faruk Nafiz(Çünkü ilk şiirleri aruzla yazmıştır)
    Orhan Pamuk Kara Kitap (Çünkü konu dağınıktır ve toparlanıp bütün oluşturulmasına izin verilmemiştir deniyor)
    Ahmet Haşim toplum hakkında yazmamıştır
    Kinaeyi - Teşbih
    Dede Korkut kaleme almamıştır anlatıcı dede korkuttur sadece
    Nedim - Şarkı :D Kek soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeanValjean0 -- 23 Haziran 2014; 14:11:20 >
  • Shadowborn S kullanıcısına yanıt
    mualim naci yaptım ben onu
  • boğaz sorusu için ösym 5 6 tane haritalı soru vermiş, haritaya yahu baksan boğazların nerede oldugunu bilipde yorumlayan her insan hürmüz yapar cevabı :S

neden hürmüz demiyorlar, çünkü bu eğitim sistemi ezberci, kalitesiz öğretmenlerden geçtigimiz için. varmı aksine iddia eden ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alycan7 -- 22 Haziran 2014; 13:29:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

quote:

Orijinalden alıntı: Dexonia

namik kemal divan edebiyatina karsi cikmamistir.cevap namik kemal.aksini soyleyen kaynak gostersin ben de bilgileniyim.

19. yüzyılda, Batılılaşma sonucunda oluşan kompleks ve kendi değerlerine karşı yapılan eleştiri sonucunda Divan Edebiyatı artık gözden düşmüştür. Edebiyatı ilk eleştiren düşünür, Namık Kemal'dir

vikipedi de bu yazıyor hocam

O sorunun cevabı muallim naci. Adam eskinin savunucusu recaizede mahmut a yaptıgı eleştirileri hatırlamıyor musnuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majhoea

Ziya Paşa, yenilikçi düşüncelere sahip olsa da Divan şiir geleneğinden kopamaz ve şiirlerinde aruz ölçüsüyle ve ağır bir dille yazar.
    Bu adam nasıl Divana karşı çıkabiliyor?
    Bence cevap Ziya Paşa.

cok sasirtmali soruydu,ziya pasa siir ve ibsada elestirmistir

• Arkadaşlar kinaye sorusunda yanılıyorsunuz gece topluyorum derken istiare cümle sonundada gibi diyordu o da tesbih

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.