Şimdi Ara

2014 GOLF mü COROLLA mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 sini de tercih etmem.
    Edeceksem de bekar isem golf aile varsa toyota
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EFAE9B29C

quote:

Orijinalden alıntı: 207m

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

golfü övenlerden kullandıklarına dair birer fotoğraf rica ediyorum... İlk foto benden gelsin... yanlz ben övmüyorum çünkü o parayı zerre haketmiyor... 2 eli para etmese kimse almaz bu arabayı.

2014 GOLF mü COROLLA mı ? 2014 GOLF mü COROLLA mı ? 2014 GOLF mü COROLLA mı ?

Yavv he he, Golf sanki sadece Türkiye' de çok satılıyor. Avrupa' nın en çok satan aracını, 2.el değeri yüksek diye alıyor zaten yabancılar

:D almanyada mayıs - ocak ta golf , a3 + 1 serisi + a serisi nin toplamından fazla satmış ve en fazla satan araçtı , demekki almanlarda bizim kadar 2. el i düşünüyor

Alıntıları Göster
    Golf derdim. Toyota 1.4d hantal kalır ayrıca otomatik bi de.

• Ben olsam golf alırdım tabi manuel
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Toyota cekmez diyenler yeni kasa corıllayı denediler mi acaba ? Ayrıca golfun 5 ileri vitesinin olması konusunda ne düşünüyosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprcn

Dostum sen araçları gidip inceledin mi yerinde ya da test sürüşü yaptın mı hiç? Bi git bu sorunun cevabının Golf olduğunu rahatlıkla göreceksin. Corolla daha üst segmentte olmasına rağmen berbat iç malzeme kalitesi, yetersiz dizel motor ve şanzumanı ile Golf ile kıyas bile yapılmaz. Boş dediğin Golf'ün kalite hissi ve sürüş hissiyatı bile yeter. Bu kıyasta Corolla nın tek avantajı otomatik olması ama inan o dizel motorla bu sanzuman cok kotu bır ıkılı. Hele yokuslarda aman yarabbı...

Burada mesele Golf meselesi de degıl. Corolla o kadar kotu kı herhangı bır kıyaslamadan galıp cıkması benım gozumde ımkansızdır.

Ikiside ayni segment aractir. ''C'' hatta golfu d ye yakistiranlarda var.lakin ikiside c.
  • quote:

quote:

quote:

golfü övenlerden kullandıklarına dair birer fotoğraf rica ediyorum... İlk foto benden gelsin... yanlz ben övmüyorum çünkü o parayı zerre haketmiyor... 2 eli para etmese kimse almaz bu arabayı.

Yavv he he, Golf sanki sadece Türkiye' de çok satılıyor. Avrupa' nın en çok satan aracını, 2.el değeri yüksek diye alıyor zaten yabancılar

:D almanyada mayıs - ocak ta golf , a3 + 1 serisi + a serisi nin toplamından fazla satmış ve en fazla satan araçtı , demekki almanlarda bizim kadar 2. el i düşünüyor

Alıntıları Göster
    hocam ikisi arasından birini alıcaksan golf al ,benim tavsiyem ise 1.6 tdi dsg seat leon golf le aynı paraya dolu dsglisini alabilirsin

• quote:

Amaç ne acaba?

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    2. eli ikisininde çok çok iyi ama performans olarak golf bir adım önce şıklık olarak toyota dış kasasıyla beni cezbediyor.

• Bugun corollayı test ettik uzın bir sure.4 kişi klima açık baya bir zorladık aracı.herhangi bir boğulma veya çekememe durumuyla karşılaşmadık arkadaslar.zaten uçsun kaçsın diyede beklemiyoduk.malum motorun gucu belli.çok dik bir yokuşta dur kalk yaptık araç banamısın demedi.belkide benim eski aracım 1.3 astra oldugundandır artık çok büyük beklentilerim yoktu motordan.hız yapan biride değilim.golf testi yapamadık cunku bayide dsg olan vardı manuel yoktu.şuan için corolla bir tık daha önde benim için.önümüzdeki bir iki gun daha dusunup son kararımı vericem inşallah yeni corollası olupta memnun olmayanlar varsa dusuncelerini almak isterim.teşekkurler...
  • Corolla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Golf her acidan cok mantikli. Surus konfor paketinide ekletirseniz, baya iyi bir secim olur

Fiyat açısından da çok mantıklı mı? 73.500tl cik?

Hocam ben su piyasa kosullarinda fiyat olarak mantik aramayi cok anlamli bulmuyorum.

B sinifi arabalar 60.000 e dayanmisken napabiliriz yani?

Corolla advanced paket otomatik 75.000 lira. Peki o cokmu mantikli. Fiyatlar boyle

Corolla da mantıklı değil ama mantıklı seçenekler mevcut. Golf bu şartlar açısından en mantıksız seçeneklerden biriyken golf her açıdan çok mantıklı demişsiniz.

Yukarıda alternatifler saydım. 64bine comfort plus otomatik c4 alınabiliyorken 75bine manuel golf almak(sürüş konfor paketli) nasıl her açıdan çok mantıklı oluyor

C4 Comfort Plus dizel otomatik 75.500 TL hocam, hangi 64.000 TL' den bahsediyorsun anlamadım ???

Bayii fiyatı.

Ne yani 75.500 TL' den 64.000 TL' ye mi bırakıyorlar aracı ?

Evet, ulugöl otomotiv.

Mümkün değil farklı pakettir veya 2013 model falan kalmıştır ellerinde.

• Almanya' da 2.el değeri altın gibiymiş Golf' ün o nedenle alıyorlarmış
  • quote:

Almanya' da 2.el değeri altın gibiymiş Golf' ün o nedenle alıyorlarmış
    Corolla'da arka süspansiyonlar burulma çubuklu yarı bağımsız süspansiyon. 1.6 golf 7'lerde de aynı durum söz konusu diye biliyorum. Bunu da göz önünde bulundurun yol tutuşları konusunda.
  • quote:

Şuan piyasada hangi araç parasını hakediyorki yada karşılığını verebiliyor,sınıfında iyi araba birde sağlam bir şanzıman koyup 1.6tdı geliştirirlerse tam anlamıyla olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Şuan piyasada hangi araç parasını hakediyorki yada karşılığını verebiliyor,sınıfında iyi araba birde sağlam bir şanzıman koyup 1.6tdı geliştirirlerse tam anlamıyla olur.

Sanırım o da opel astra ile olacak,bakalım 2016 da yeni 1.6 130 luk motora güzel bir şanzuman yaparlarsa astra sınıfının en iyisi olabilir.Benim umudum var
  • Paramedic-Tr kullanıcısına yanıt
    kardeşim bırak otomatiği alacaksan corolla düz vites al 2. elde satamazsın mmt şanzımanı ama dizel manuali 10 sene sonra bile elini öpen alır. Bulaşma tek kavramaya. Bana güven. MAnual al dizel al, hatta 1.6 dizel motor gelecek corollaya o daha bir süper gider onu bekle derim şimdi millete o geri zekalı 1.4 dizeli giydiriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedic-Tr

quote:

Orijinalden alıntı: allstar34

quote:

Sanırım o da opel astra ile olacak,bakalım 2016 da yeni 1.6 130 luk motora güzel bir şanzuman yaparlarsa astra sınıfının en iyisi olabilir.Benim umudum var

Astra eksikliklerine rağmen müthiş sattı yine satacaktır bence segmentinde en iyisi olur.

• Corolla 1.4 90hp 190nm olanı 2006 dan beri kullanıyoruz tık demedi asla üzmedi perfrmans olarak 4 kişi full bagaj 4ncü vites keçi gibi yokuş tırmandığını bilirim. Sedan olması bakim maliyetinin golfün yarısı olması ve servis kalitesi konusunda kesinlikle corolla derim.
  • 2seneye satacakmışın zaten . Zarar etmemek amaçsa eğer ha 60 vermişin 2 sene sonra 60 a satmışın, ha 70 vermişin 2 sene sonra 70 e satmışın, bence de golf..
  • Rezalet yorumlar okudum ya.

Öncelikle iki aracın benzinli versiyonu ile arasındaki fiyat farkindan başlayalım.

Golf dizel motor için 15 bin tl istiyor. 1.2 motor almak kesinlikle daha mantıklı. Hem de 6 ileri şanzımanı var.

Corolla ise 11 bin tl daha fazla istiyor. Golfe göre daha mantıklı gibi gözükse de 1.6 benzinli 132 bg lik versiyonu almak daha mantıklı. Hemde otm şanzımanı konfor olarak mmt yi ezer gecer. Baktınız yakıt fazla geliyor 2 bin tl verip lpg uygularsiniz.

Yok ben ille dizel alacağım diyorsanız psa motoru kullanan araçları öneririm.

Yok ille de bu ikisinden biri olacak derseniz o zaman ihtiyaçlarınıza göre seçmelisiniz.

Golfu öne çıkaran özellikler :
    ikinci elde daha iyi,
    Daha modern iç mekan,
    Daha güçlü motor,
    İlave donanım alabilme,
    Daha sessiz bir araç.

Corollayi öne çıkaran ozellikler ise :

Büyük bagaj
    Daha ferah iç ortam
    Aileye daha yatkın.
    Konforsuz da olsa otm vites.

Golfude test edip kararınızı ondan sonra daha rahat verirsiniz diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.