Şimdi Ara

2013'te sınava gireceklere önerileriniz var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
4
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkesin sınavı inşallah beklediği gibi geçmiştir. seneye benim gibi sınava gireceklere önerileriniz, ders çalışma yöntemi vb. faydalı olacak önerileriniz varsa yazabilir misiniz? Teşekkürler..

• dershanelere güvenmeyin denemelere güvenmeyin çıkmış sorularada güvenmeyin desem çok mu karamsar olur
  • gidin camdan atlayın başka çare kalmadı
  • Soru çözme hızın çok iyi olmalı + stresine hakim olman lazım yoksa çalışmaların benim gibi boşa gidebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: expotion101

gidin camdan atlayın başka çare kalmadı

durum o kadar vahim mi ya
  • son derece soguk kanli ol dershaneye gitme her gun ozel hocayla calis simdiden basla sonraya birakma uyanik kaldigin her an calis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Etüt merkezine git :)

• Sinava "elimden gelen en iyi sekilde calistim." diyerek gir kardesim.
    Sevdigim bir filmden alinti:
    "Basarinin pesinde kosma.. Mukemmelligi yakalamaya calis, basari senin pesinden kosacaktir."

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihad Türkmen

Sinava "elimden gelen en iyi sekilde calistim." diyerek gir kardesim.
    "Basarinin pesinde kosma.. Mukemmelligi yakalamaya calis, basari senin pesinden kosacaktir."

Evet, benim de tek düşündüğüm şey o. Sınava girerken ben elimden geleni yaptım diyebilmek..
    Bu arada hangi filmdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirilhan

quote:

Evet, benim de tek düşündüğüm şey o. Sınava girerken ben elimden geleni yaptım diyebilmek..
    Bu arada hangi filmdi?

Muhakkak izlemelisin bence: 3 İdiots...

• quote:

quote:

quote:

Bu arada hangi filmdi?

Muhakkak izlemelisin bence: 3 İdiots...

Sözü hatırlayamadım, ama 3 Idiots'u izlemiştim zaten.. Gerçekten güzel filmdir..

all izz well..

• Esas oglani :D rakip goren oglan iddiaya girmisti hatirlarsan.. Kim daha iyi olacak ilerde turevinden.. Soz orda geciyordu. :)

• quote:

Esas oglani :D rakip goren oglan iddiaya girmisti hatirlarsan.. Kim daha iyi olacak ilerde turevinden.. Soz orda geciyordu. :)

doğrudur hocam
  • eğer mf isen senenin başında ilk1-1.5 ay ygs çalış. daha sonra yavaş yavaş lys çalışmaya başla ve bence çoğunlukla lys çalış. çünkü inan ygs'yi çok soru çözen ya da çok zeki olan yapacak diye bir şey kesinlikle yok.benim inan günde 2 saat bile çalışmayan arkadaşlarım ygs de ilk bine girdiler ama hepsi lys'de patladılar.bence ygs'yi fazla kafana takma ve lys'ye ağırlıık ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf_555

eğer mf isen senenin başında ilk1-1.5 ay ygs çalış. daha sonra yavaş yavaş lys çalışmaya başla ve bence çoğunlukla lys çalış. çünkü inan ygs'yi çok soru çözen ya da çok zeki olan yapacak diye bir şey kesinlikle yok.benim inan günde 2 saat bile çalışmayan arkadaşlarım ygs de ilk bine girdiler ama hepsi lys'de patladılar.bence ygs'yi fazla kafana takma ve lys'ye ağırlıık ver.

evet MF'yim.. ve kime sorsam, sizin gibi aynı şeyi söyledi.. o yüzden YGS'yi bu yaz halledip, sene içerisinde LYS çalışmayı planlıyorum. YGS'den 1-1,5 ay öncede kısa konu tekrarları yapmayı planlıyorum..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolf_555

eğer mf isen senenin başında ilk1-1.5 ay ygs çalış. daha sonra yavaş yavaş lys çalışmaya başla ve bence çoğunlukla lys çalış. çünkü inan ygs'yi çok soru çözen ya da çok zeki olan yapacak diye bir şey kesinlikle yok.benim inan günde 2 saat bile çalışmayan arkadaşlarım ygs de ilk bine girdiler ama hepsi lys'de patladılar.bence ygs'yi fazla kafana takma ve lys'ye ağırlıık ver.

evet MF'yim.. ve kime sorsam, sizin gibi aynı şeyi söyledi.. o yüzden YGS'yi bu yaz halledip, sene içerisinde LYS çalışmayı planlıyorum. YGS'den 1-1,5 ay öncede kısa konu tekrarları yapmayı planlıyorum..

evet bence de öyle yapmalısın.mesela ben ygs öncesi motoru bozmuştum biraz ve aşırı heyecan vardı ve feni batırmıştım 33-7 yapmıştım.6100 civarı bir derecem vardı ama lys'de pek eksiğim yoktu ve lys ile sıralamamı 1400 civarına çektim ama obp geldiği için büyük ihtimal 2000 e felan düşecek.

• Girmeyin.Dert yok tasa yok kökten çözüm.Girdik de ne oldu biz.
  • Felsefeye mutlaka çalışın, ben yandım siz yanmayın..

• "Sonra çok üzülürsün." sözünü ciddiye alın. Cidden.
  • soru çözmekten ziyade konuları çok iyi kavrayın,artık ösym ezber bozuyor..seneye de böyle olacaktır..

ygs için kitap okuyun,hem anlama hem hız için..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.