Şimdi Ara

2013 Samsung F Serisi Genel 'TEKNİK YARDIMLAŞMA!' Konuları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
15
Favori
27.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu 2013 serisine ait büyük bir konu var ancak her 20 mesajdan 18 tanesi "indirim oldu mu, ithalat garantisi mi yoksa samsung turkiye'mi, samsung mu yoksa sony'nin son çıkan tv'sini mi alsam" vb alakasız yorumlarla dolu. Teknik sorunu olan arkadaşların yaklaşık 40 sayfa tüm yorumları okuması gerekiyor ve buna zamanı olmayan çok insan var o yüzden bu konuda sadece teknik bilgilerin paylaşılmasını sağlayalım.

Benim gördüğüm bir kaç bilgiyi de aktarıyorum, siz de bildiklerinizi esirgemeyin lütfen

F8000 reset atma sorunu

Orijinalden alıntı: daymoon06

arkadaşlar hepinize merhaba...

bugün samsung 40F8000 kullanımının 4. günündeyim. geçenlerde burada bir sorunu dile getirmiştir. harddiskten film izlerken sürekli TV nin kendini kapayıp açması ile ilgili bir sorunum olmuştu. sorunumu çözdüm arkadaşlar. aslında bir sorun da değil. yanlış bir kullanım sözkonusu..
    3 adet USB girişlerinden bir tanesi HDD diskler için, diğerleri ise USB ler için. farkları ise 5V ve 1 V elektrik seviyesi ile çalıştırılmalarıdır. ben USB girişine 1 TB WD HDD'yi takınca ve bir de harddiskten altyazı çağırınca belirli aralıklarla TV reset atıyor. çünkü televizyon ufak bir kaçak elektrik veya eksik voltaj durumunda kendini kapatıp açıyor. buna dikkat etmenizi öneririm.

iPhone & iPad televizyona görüntü aktarma

Mavsar : ipad'den veri transferi için Twonky Beam adlı programı yükleyip çalıştırıyoruz. Sağ üstte Settings ikonunun altında bulunan ikona tıklıyoruz. This Device ikonuna tıklıyoruz. Videos, Photos ve Music olarak 3 seçenek gelecektir. Videos ipadimizde bulunan videoları, Photos fotoğrafları ve Music de müzikleri TV'ye transfer etmeye hazır hale getirir. Buradan seçimimizi yaptıktan sonra sağ tarafta açılan menüden LED TV seçildiği an ilgili dosya TV ekranına çıkmış olur. Kolay gelsin...

Kanal düzenlemek için

toramaneczanesi: 55f8000 kanal listesini kendim düzenledim. isteyen olursa linkten indirebilir. hem düzenlenmiş hemde düzenlenmemiş hali var. ayrıca ham kanal listesinden kendine has düzenlemek isteyen olursa programıda ekledim. progamı hızlı bir şekilde nasıl kullanacağımı öğrenmek biraz zaman aldı.https://www.dropbox.com...8000%20T%C3%9CRKSAT.rar

Televizyonumda ölü pixel çıktı, iade edebilir miyim?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp?yazarid=18&hid=23622967

Altyazılı film izlerken ünlü harflerle başlayan kelimeler esnasında tv'nin reset atması

Bunun şu an teknik bir çözümü yok ama yazılım güncellenene kadar aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Çalışıyor mu bilemiyorum.

amonRa : altyazıyı notepad++ programı ile aç ( notepad plus ). CTRL+A ile hepsini seç. CTRL+C ile hepsini kopyala
    üstten kodlamayı UTF-8'e çevir. ş ı ğ ç ü değişecektir. sonra CTRL+V ile yapıştır. kaydet çık

• up up up
  • Şurada bir kanal listesi var ama güncel değil bazı kanalların frekansları güncel değil

http://samsungkayseri.com/?pnum=6&pt=KANAL-L%C4%B0STES%C4%B0-

bunları güncelleri ile düzenleyip paylaşabiliriz.
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Altyazılı film izlerken ünlü harflerle başlayan kelimeler esnasında tv'nin reset atması

Merhaba belki biliyor olabilirsiniz ama yinede bilgilendirmek istedim.alt yazılı film izlerken film izleme esnasında tools a basıp şifreleme den dil seçeneği çıkar orada Türkçe yi seçerseniz resetleme olmaması gerekir.ben denedim sorun kalmadı.
  • myzer M kullanıcısına yanıt
    Keşke bu kadar basit olsa :))

Malesef hiçbir işe yaramıyor, ilerde film izlerken tekrar reset atınca televizyon o zaman farkedeceksin..
  • Arkadaşlar tv min uydusunu kullanamıyorum. Bizde ssamsung plazma 51f 5570 var elimizde. Dahili uydu alıcısı var tv nin. Apartmanda da ortak çanak var. Her odada uydu anten girişi var.

Kablo aldım . Bir ucunu tv ye diğer ucunu duvardaki uydu girişine taktım. Tv nin kanal arama kısmına girerek anten ayarlarını yaptım.

Anten tipi : uydu
    Kanal tipi : tümü
    Uydu : tümü

Şeklinde yaptım ayarları. Yalnız uydu kısmında sadece Astra 19.2 E var. Acaba bundan mi kaynaklı sorun. Ya da ortak canagin evlere giden bağlantıları mı aktif değil ? Tabi bu durumu site yöneticilerine soracağım. Bu tür konularda hiç bilgim olmadığından işin içinden çıkamadım. Bir yol gosterirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 hafta kadar önce Samsung 55F7000 serisi tv aldım. Ne zaman harici diskten film oynatsam hep aynı yere gelince tv kendini kapatıyor ve hemen ardından tekrar kendiliğinden açılıyor. Bütün filmlerde var bu sıkıntı. Filmlerde codec sorunu falan yok. Eski samsung tv'mde sorunsuz oynatabiliyorum. Bi de bu sıkıntı sadece hdd'den izlerken oluyor. dvd player kullanırken ya da ps3 oynarken falan sıkıntı yok.

Bunun sebebi yukarida belirtilmis ama eski samsung 46c7700 tvmde hdd girisine takmasam bile calisiyor. Belki farkli bir yorum gelir diye sorayim dedim :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de şu soruma cevap verebilecek biri çıkarsa sevinirim

quote:

Akşam da pioneer htp-322 avr sisteme bağlayacağım. İlk kez avr kullanıyorum. hdmi in kısımları OK, hdmi out da zaten tvye bağlanacak, burası da tamam. atıyorum hdmi 1 seçtin avr'den, xbox 360 bağlı ve ses ile görüntü geldi ekrana. peki ben tvnin kendi uydusundan tv izlerken ya da tvde usb üzerinden film izlerken avr'de ne seçmem gerekecek? şimdiden biliyim de akşam uğraşmıyım :)
  • Hocam kanal liste linkinde sorun var düzeltebilirmisin.Bende 1 haftadır 46f6800 kullanıyorum.Kanal listesi kurulumda yüklendi.Frekanslar ne kadar güncel bilmiyorum. uyduyu kendim elle ayarladım bazı kanallar var ama bazı kanallar yok.Acaba elle tam ayarlayamadımmı yoksa kanal frekanslarının güncel olmamasındanmı kaynaklanıyor.Birde altyazılarda bende reset sorunu yok.Hep alyazılı film izlerim.Bir sorumda F6800 de altyazıyı çok büyütemiyoruz ve kendimiz harddsikten film altyazısını seçemiyoruz galiba.SAdece film ile aynı adda ise çekiyor.
  • kdoksan K kullanıcısına yanıt
    zaten altyazı sorunu 7000 ile 8000'de var. Altyazı büyütme olayı da internette araştır programlar var, filmin içine gömüyorsun altyazıyı falan
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    https://www.dropbox.com...8000%20T%C3%9CRKSAT.rar hocam bu link sorunlu..Altyazıda amaç uğraşmamak f6800 de 3 şekilde altyazı var küçük orta büyük ama büyük benim istediğim büyüklükte değil.Ayrıca altyazıyı seçme gibi bir seçenekte yok.Film ile Aynı isimde olması gerekiyor.Bence bunlar birer eksiklik.Hd Kanallar gidip geliyor diğerlerinde sorun yok.Manuel ayar kanal ekleme olayını beceremedim.şimdilik.
  • arkadaşlar. malum okullar açıldı. 55f6470 var bende. tv nin açılışını engellemek için şifre koymayı bulamadım bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Arkadaşlar tv min uydusunu kullanamıyorum. Bizde ssamsung plazma 51f 5570 var elimizde. Dahili uydu alıcısı var tv nin. Apartmanda da ortak çanak var. Her odada uydu anten girişi var.

Kablo aldım . Bir ucunu tv ye diğer ucunu duvardaki uydu girişine taktım. Tv nin kanal arama kısmına girerek anten ayarlarını yaptım.

Anten tipi : uydu
    Kanal tipi : tümü
    Uydu : tümü

Şeklinde yaptım ayarları. Yalnız uydu kısmında sadece Astra 19.2 E var. Acaba bundan mi kaynaklı sorun. Ya da ortak canagin evlere giden bağlantıları mı aktif değil ? Tabi bu durumu site yöneticilerine soracağım. Bu tür konularda hiç bilgim olmadığından işin içinden çıkamadım. Bir yol gosterirseniz sevinirim.

Arkadaşlar bu sorun bende de var sadece astra uydusunu görüyor başka da hiçbirşey yok
    hatta ben menüde sizin anlattığınız gibi manuel frekans girme gibi bir yer bile görmedim açıkçası
    türksat eklemek için en yapabiliriz bu konu önemli

• Arkadaşlar öncelikle yayından -Kanal ayarları -uydu sisteminden tüm ayarları sıfırlayın.Sıfırlama amacımız tüm kanalları silmek.Sıfırlamadan da hepsini silebilirsiniz. şifre isterse 0000 4 tane sıfır girin.
    Sonra yine aynı menüden.Uydu seçimine dönüp Astra uydusunu silip türksat ları seçin ve kaydete basın. DAha sonra lnb açık seçeneğini seçip türksat 42 e ayarlarını transport 11804 ton A
    lanb alt-9750
    lnb üst 10600 22 khz açık yapın

sonra yayından otomatik arama yapıp aramayı gerçekleştirin. 250 ye yakın kanal bulacaktır ve sorunsuz izleyeceksiniz.Tabi bunları yapmadan önce kanal listenizin flash belleğe yedeğini almayı unutmayın.
    Ben sorunu böyle çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdoksan

Arkadaşlar öncelikle yayından -Kanal ayarları -uydu sisteminden tüm ayarları sıfırlayın.Sıfırlama amacımız tüm kanalları silmek.Sıfırlamadan da hepsini silebilirsiniz. şifre isterse 0000 4 tane sıfır girin.
    Sonra yine aynı menüden.Uydu seçimine dönüp Astra uydusunu silip türksat ları seçin ve kaydete basın. DAha sonra lnb açık seçeneğini seçip türksat 42 e ayarlarını transport 11804 ton A
    lanb alt-9750
    lnb üst 10600 22 khz açık yapın

sonra yayından otomatik arama yapıp aramayı gerçekleştirin. 250 ye yakın kanal bulacaktır ve sorunsuz izleyeceksiniz.Tabi bunları yapmadan önce kanal listenizin flash belleğe yedeğini almayı unutmayın.
    Ben sorunu böyle çözdüm.

Kardeş verdiğin bilgiler çok yaradı teşekkür ederim. Fakat şöyle bir sıkıntı var senin söylediğin şekilde adımları takip ettim ve kanal taraması yaptım. 44 kanal çıktı sadece ve bunlardan bir tanesi gösteriyordu. O da TRT 1 . Bunun sebebi nedir acaba ?

• transport 11012 V yaparak tekrar dene hocam ayrıca astra uydusunu sildiğine emin ol.eğer yine olmaz ise manuel kanal aramadan dene.
  • Elinizdeki güncel kanal listelerini paylaşabilir misiniz?
  • Lütfen güncel bir kanal listesi istiyoruz..

bütün arkadaşlar bir şeyler sormuşlar yazmışlar ama hiç çözüm yok.. sadece derdi olan yazmış, bilgisi olan arkadaşlar el atarsa seviniriz..
  • Merhaba arkadaşlar

ES serisi kullanmaktayım. Bizim serideki altyazı problemi tv nin 2.satırı göstermemesi. Herhangi bir restart atma durumu olmuyor bizde.
    2 satırlı bir cümlenin içinde büyük Ü,İ,Ö harfleri varsa 2.satırı göstermiyor.
    Direk not defterini açıp farklı kaydetten kodlama türünü UTF-8 yaptım. Yine de değişen olmadı. İlk mesajda farklı bir program ile utf-8 yapılması önerilmiş.

Altyazıdaki tüm harfleri küçük harf yaptığım zaman, tv sorunsuz bir şekilde tüm satırları gösteriyor.

İsterseniz sizde harfleri küçültmeyi deneyin. Cümlede bulunan (büyük) Ü,İ,Ö harflerinde sorun yapmakta.

Ekleme:
    F serisi konusunu takip etmiyordum. Bu çözüm daha önceden bulunmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 29 Eylül 2013; 17:24:32 >

• altyazı sorununu çözmek içinwww.altyaziduzenle.me bu linkide kullanabilirsiniz çok daha kolay geldi bana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.