Şimdi Ara

2013 Samsung F Serisi Genel 'TEKNİK YARDIMLAŞMA!' Konuları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
15
Favori
27.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://blog.kerimdoksan.com/wp-content/uploads/2013/09/channel_list_UE46F6800_1201.rar Hocam kanal listesini burdan indirebilirsiniz. 30.09 2013 itibari ile türksat 4c kanal listesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdoksan -- 30 Eylül 2013; 19:31:18 >
  • samsung 6470 serisi için usb güncellemesi çıktı
  • 6470 de tv nin kendi uydusunu kullanmayıp dg dsm kullananlar bu cihazları da tv nin kendi kumandası ile kontrol edebilyioruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: banzar

quote:

Orijinalden alıntı: kdoksan

Arkadaşlar öncelikle yayından -Kanal ayarları -uydu sisteminden tüm ayarları sıfırlayın.Sıfırlama amacımız tüm kanalları silmek.Sıfırlamadan da hepsini silebilirsiniz. şifre isterse 0000 4 tane sıfır girin.
    Sonra yine aynı menüden.Uydu seçimine dönüp Astra uydusunu silip türksat ları seçin ve kaydete basın. DAha sonra lnb açık seçeneğini seçip türksat 42 e ayarlarını transport 11804 ton A
    lanb alt-9750
    lnb üst 10600 22 khz açık yapın

sonra yayından otomatik arama yapıp aramayı gerçekleştirin. 250 ye yakın kanal bulacaktır ve sorunsuz izleyeceksiniz.Tabi bunları yapmadan önce kanal listenizin flash belleğe yedeğini almayı unutmayın.
    Ben sorunu böyle çözdüm.

Kardeş verdiğin bilgiler çok yaradı teşekkür ederim. Fakat şöyle bir sıkıntı var senin söylediğin şekilde adımları takip ettim ve kanal taraması yaptım. 44 kanal çıktı sadece ve bunlardan bir tanesi gösteriyordu. O da TRT 1 . Bunun sebebi nedir acaba ?

44 tane kanal bulma sorunu devam ediyor mu?
    ediyorsa şunu sorayım çanak digiturkün çanağı gibi görünüyor öyle olabilir mi?

32f5570 aldım arkadaşlar dün ekran tamamen gitti ses var görüntü yok servise verdik bugün bakalım ne olacak umarım kronik sorun değildir yazılımsal falan filandır daha bi hafta ancak oldu alalı

pcden tvye dlna ile film atmayı izlemeyi falan çözdüm sorunu olan varsa yardımcı olabilirim. altyazı sorunu falan da yok çatır çatır ordan alıp çalışıyor.

tvnin smart bölümü iyi hoş internet tarayıcısı süper çalışıyor dizimagdan dizi falan bile izledim.

• banzar B kullanıcısına yanıt
    bunun çözümünü de biraz gıcık bi şekilde de olsa buldum

telefonu fabrika ayarına aldım ya da ilk kurulum diye bi olay falan var onu açtım
    orda en baştan işte wifi bilmemne tek tek acele etmeden seçtim.
    yayın bölümüne gelince orda anten tipini dijital seçtim uydular gibi bi seçenek orda çıkıyor işte
    asta seçili geliyor geri kalanı seçili olmuyor o listeden iki tane turksat seçip ileri gittim ve 450 civarı kanal çıkarttım
    tavsiye ederim.
  • güncel yazılımı yükleyen varsa değişiklikleri yazabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdoksan

Arkadaşlar öncelikle yayından -Kanal ayarları -uydu sisteminden tüm ayarları sıfırlayın.Sıfırlama amacımız tüm kanalları silmek.Sıfırlamadan da hepsini silebilirsiniz. şifre isterse 0000 4 tane sıfır girin.
    Sonra yine aynı menüden.Uydu seçimine dönüp Astra uydusunu silip türksat ları seçin ve kaydete basın. DAha sonra lnb açık seçeneğini seçip türksat 42 e ayarlarını transport 11804 ton A
    lanb alt-9750
    lnb üst 10600 22 khz açık yapın

sonra yayından otomatik arama yapıp aramayı gerçekleştirin. 250 ye yakın kanal bulacaktır ve sorunsuz izleyeceksiniz.Tabi bunları yapmadan önce kanal listenizin flash belleğe yedeğini almayı unutmayın.
    Ben sorunu böyle çözdüm.

hotbird için ayarlar nedir ?

• kanal listemin yedeğini aldım.
    LNB ayarları ile oynadım hotbird için yanlışlıkla turksatıda değiştirdim.
    eski kanal listemi yüklediğim halde şimdi hiçbir kanal çıkmıyor :S
  • Hotbird ayarlarını maalesef bilmiyorum.240 kadar kanal var turksatta yetiyor bana.Yukarıda kanal listesi verdim oradan ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdoksan -- 5 Ekim 2013; 11:15:44 >
  • Bende de 55f7000 var bu resetlenme sorunu bende de var. İnception filminde "Durdurun onu!" Kelimesinden sonra tv takılıyor ve resetliyor tv kafayı yiyecem. Çözüm bulan varmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung güzel TV çıkartmış ama ne yazık ki yazılım :) Apple uyumunu yakalaması lazım.

Örneğin web browser da iki sekme açın , birincisine radyo feza açın diğerine youtube dan bi video açın makine kilitlendiğini göreceksiniz. :)

Yavaş ve büyük diskler çok uzun bekletiyor. Tüm diski tarıyor. Diskler en düşük 7200 rpm olmalı.

Bide kameralı almayın arada 2000 TL fiyat farkı var, gidin yurtdışından o aparatı 100$ getirin :) Klavye de 50$.

Bize neden de herşey verdisi yüksek geliyor. Yanımızdaki komşuda adam 1 ev alıcaksa 1 ev alacak kadar çalışıyor. Bizde 25 liralık arabayı vergilerle 45 liraya alıyosun.

Neyse bize bazen sorunlu serileride kitleyebiliyor distribütör firmalar.
  • Geçen ay teknosa dan f 6340 aldim .
    Tarayicisi bu formu ve hurriyet gazetesi web sitelerini açarken kendini kapatiyor..
    Kendimce bulduğum çözüm mobile web sitelerini açmak oldu..
    Bazi uygulamalar android sürümlerden bile kötü..
    Fakat genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim.
    Bu yaziyida tv den yaziyorum.
    Oldukça konforlu bir internet sörfü deneyimi sunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

46F6270 için kanal listesini editleyebileceğim program paylaşabilir misiniz.

Denemedigim, indirmediğim program kalmadı.
  • Sayın Samsung TV Kullanıcıları,

samsung f8500 led tv kullanıcısıyım.Daha evvelce de; samsung sinema bölümünde samsungun sanal klavyesini tuşlayarak şifremi ve kullanıcı ismimi giremediğimi belirtmiştim..Arkadaşlar yardımcı olsalar da halen bunu başaramadım..Tek yol wi-fi si olan bir klavye almak gibi görünüyor..Ancak, acaba diyorum ipad tablet ya da i-phone tlf.lar için samsungun sanal klavye uygulaması mevcut olabilir mi diye aklıma bir soru takıldı..Böylece lüzumsuz yere klavye masrafına girmemiş olurum..
    Var mıdır bildiğiniz bir i-pad ya da i-phone uygulaması bizim tv ler için ?

Şimdiden teşekkürler..
  • 46f8000 alıcam bugünlerde. Süper konu olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilotcosmos

Merhaba,

Mesjınızı gördüm ama ancak bu gün laptop başına oturabildim...
    Biliyorsunuz tv nin browseri kopyala yapıştır yapmıyor...

Uzun aramalardan sonra ben bu linktekini indirince servisin kurduğu program listesini açtı.

http://www.samsung-blog-news.de/2013/02/15/samsung-channellistpceditor-1-10-offizieller-kanaleditor-fur-samsung-tv-der-cdef-serie/

Sanırım bütün modellere uyuyor...

Henüz denemedim çekindiğimden ama servisin yüklediği kanal listesi ile idare ediyorum...
    Bu arada
    Dün samsung apss güncelendi...
    Hürriyet gazatesi güncellendi ama hala yazarlar bölümünü koymuş değiller.
    Ve Samsung apps taki Hürriyet Gazetesi programı Hürriyet gazetesine hiç yakışmıyor.

Bunu neden yazıyorum derseniz....
    Attığım mail bile yerine gitmedi, yani tasarımcısına....

Bir de burada yazdıklarımız geliştiricilere ve Samsung un müşteri hizmetleri yetkililerine belki ulaşır diye...

Çünkü;
    Geçenlerde telefonla aradım çağrı servisini...
    Browser ile ilgili ...
    Telefona çıkan genç arkadaş, 46 F 6340 ta flaş desteği yok dedi...

Ulen dedim browser de başka sitelere girdiğimde fırıl fırıl dönen flaş reklam banerleri ne o zaman....

Yani destek verecek adam bir şey bilmiyor yahuu....

Bu yüzden Arakadaşlar...
    Binlerce TL verdiğimiz bu cihazların sorunlarını ve kendimizce bulduğumuz yolları yazalım...
    Yazalım ki kendilerini düzeltsinler....

Bu arada @alahan1963 ün bahsettiği sanal klavye de bende bazı apps larda sorun yaşadım...
    Fakat bende logitch in tuch ped li klavyesi olduğundan fazla sıkıntı hissetmedim...

Selamlar...

@pilotcosmos @alahan1963

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluedreamms -- 9 Ocak 2014; 16:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bluedreamms

quote:

Orijinalden alıntı: pilotcosmos

Merhaba,

Mesjınızı gördüm ama ancak bu gün laptop başına oturabildim...
    Biliyorsunuz tv nin browseri kopyala yapıştır yapmıyor...

Uzun aramalardan sonra ben bu linktekini indirince servisin kurduğu program listesini açtı.

http://www.samsung-blog-news.de/2013/02/15/samsung-channellistpceditor-1-10-offizieller-kanaleditor-fur-samsung-tv-der-cdef-serie/

Sanırım bütün modellere uyuyor...

Henüz denemedim çekindiğimden ama servisin yüklediği kanal listesi ile idare ediyorum...

Merhaba,

Bunu denemiştim. İlgi ve yardımınız için teşekkür ederim. Ama maalesef bu da açmıyor.

• ip tv uygulayan var mı ve nasıl kullanılır?
  • 40f6470 model 16 gblık kıngston usb flash bellek takıyorum bellekte resimler şarkılarım var pvr (kayıt) tuşu bastığım zaman usb flash belleği biçimlendiriyor resimler şarkılar siliyor bunun çaresi nasıl bulurum resim ve şarkılar silmesin diye?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2013 Samsung F serisi ailesi...

Bu gün kendime göre organize ettiğim en yeni Türksat 42 E kanal listesi...
    Şifresiz ve şifreli 427 adet sadece TV kanalı vardır.
    Radyoları radyodan dinlemeyi tercih ettiğim için...

http://www.mediafire.com/download/zuc381jmmk09nco/channel_list_UE46F6340_FHD.scm#!

Bu arada şifreli kanalların içinde şifresiz yayınlarda var ....
    My video TV
    Vip TV HD
    Disney cahannel

ve bir kaç Rus ve Yunan tv.leri...

Bu arada uydu kanal ayarları ile ilgili mümkün olduğunca ayrıntılı, anlaşılır bir yazı yazmaya çalışacağım...

Kolay gelsin.....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.