Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.260
Cevap
55
Favori
287.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: modric14

yok hocam neden yanlış anlayım..sen en doğrusunu yaptın ancak philipsin sitesinde yazanı göndereceği belliydi. Ayrıca ben olduğunu iddia etmiyorum..üstelik benim için hiç önemli değil DTS olup olmaması ben laptopu hdmi ile bağlayıp izleyeceğim. Ama yinede konuyu takip eden arkadaşları aydınlatmak için birkaç yurtdışı sitesinde yazan bilgileri paylaşma gereği duyuyor insan.

O zaman sevindim hocam. Umarım sizin dediğiniz gibi olur da seviniriz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: AHMETSELCUK

hocam panelin görüntüsü 7007 ile hemen hemen aynı, bi alt tarafta philips yazan yerin yanında kamera var bi de koyu lacivert metalik renkte baskada bisey göremedim farklı olarak :D

Ney ? Kaç ?

Hocam 7007'nin görüntüsünden kat ve kat üstün olması gerekiyor bu panelin. CES 2013 yorumlarında 2012 serileriyle uzaktan yakından alakası olmadığı dehşet bir şekilde görüntü kalitesinin yükseldiği yazıyordu amma .
  • 1-2 hafta içinde denemeler yapabilirim tabi satıcılar dibimde gezmezse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

1-2 hafta içinde denemeler yapabilirim tabi satıcılar dibimde gezmezse :)

Merakla bekliyoruz o zaman .
  • Henüz konuyla çok fazla bilgilendirilmedim ama PHİLİPS'in 2013 ürünlerinde kullanacağı panellerin TPV Firmasına ait olması çok büyük olasılık arkadaşlar. Panel konusu açılınca akla neden ilk lg ve samsung geliyor anlamıyorum ama anlayışla karşılıyorum çünkü Samsung, Sony ile yaptığı ortak panel üretimini Türkiye'de Samsung, Sony TV'lerin panelini üretiyor diye lanse etmişti. Philips'in LG Firmasının panellerini zaman zaman kullandığı bir gerçektir ama bir gerçek daha LG ve Samsung'un da yer yer farklı üreticilerden destek aldığıdır bunlardan biri de TPV firmasıdır. Yani demem odur ki Philips'in ortağı olduğu Dünyanın En Büyük Panel Üreticilerinden Biri Olan TPV Panellerini Kullanması kuvvetle ihtimaldir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: azulalma

Henüz konuyla çok fazla bilgilendirilmedim ama PHİLİPS'in 2013 ürünlerinde kullanacağı panellerin TPV Firmasına ait olması çok büyük olasılık arkadaşlar. Panel konusu açılınca akla neden ilk lg ve samsung geliyor anlamıyorum ama anlayışla karşılıyorum çünkü Samsung, Sony ile yaptığı ortak panel üretimini Türkiye'de Samsung, Sony TV'lerin panelini üretiyor diye lanse etmişti. Philips'in LG Firmasının panellerini zaman zaman kullandığı bir gerçektir ama bir gerçek daha LG ve Samsung'un da yer yer farklı üreticilerden destek aldığıdır bunlardan biri de TPV firmasıdır. Yani demem odur ki Philips'in ortağı olduğu Dünyanın En Büyük Panel Üreticilerinden Biri Olan TPV Panellerini Kullanması kuvvetle ihtimaldir...

Hocam bilgilendirilmedim dediğiniz bu konuda yeterli bilgi olmadığından kastınız mı ? Eğer öyle ise katılabilirim zira daha her şey çok yeni olduğu için zamanla bilgi eklenecektir.

Onun haricinde panel konusunda şu an pek net bir şey bilmiyoruz. Eğer dediğiniz gibiyse bayağı büyük bir sürpriz olacaktır bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

quote:

hocam panelin görüntüsü 7007 ile hemen hemen aynı, bi alt tarafta philips yazan yerin yanında kamera var bi de koyu lacivert metalik renkte baskada bisey göremedim farklı olarak :D

Ney ? Kaç ?

Hocam 7007'nin görüntüsünden kat ve kat üstün olması gerekiyor bu panelin. CES 2013 yorumlarında 2012 serileriyle uzaktan yakından alakası olmadığı dehşet bir şekilde görüntü kalitesinin yükseldiği yazıyordu amma .

valla hocam senin icin tekrardan gidip film fragmanı veya herhangi bi fragman filmi izlicem ama pek fark göremedim bilmiyorum yani :) görüntü olarak 7007 den hz ve ses olarak düşük nasıl iş bende anlamadım:D
    7007 2*20 40W ses
    200hz gercek
    7008 100hz gercek
    12*2 24W ses :)

• quote:

valla hocam senin icin tekrardan gidip film fragmanı veya herhangi bi fragman filmi izlicem ama pek fark göremedim bilmiyorum yani :) görüntü olarak 7007 den hz ve ses olarak düşük nasıl iş bende anlamadım:D
    7007 2*20 40W ses
    200hz gercek
    7008 100hz gercek

Hocam yanlış anlamışsın. Elbette zorunda değilsin sıkma kendini yani .

Ya bende anlamadım o işi ama yakında çıkar kokusu diye düşünüyorum hocam.
  • quote:

quote:

7007 2*20 40W ses
    200hz gercek
    7008 100hz gercek

sesteki değişime olumsuz yaklaşmamak gerek. ses yüksekliğini düşürüp kalitesini arttırmışlar. ayrıca 7007 den farkı pure bass özelliği olacak..Bence bu daha önemli ve ses yönünden 7008 serisi daha üstün.

• quote:

quote:

7007 2*20 40W ses
    200hz gercek
    7008 100hz gercek

daha önce de konuşuldu 7007 samsung panel kullanırken 7008 LG panel kullanıyor olacak gibi duruyor.. bence 7007'ler bitmeden almak isteyenler alsın :) daha kaliteli paneli daha ucuza almış olurlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: modric14

sesteki değişime olumsuz yaklaşmamak gerek. ses yüksekliğini düşürüp kalitesini arttırmışlar. ayrıca 7007 den farkı pure bass özelliği olacak..Bence bu daha önemli ve ses yönünden 7008 serisi daha üstün.

Philipsler bass konusunda baya başarılılar. Umuyorum ki 7008'de de başarılı olmuşlardır/olacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prud

daha önce de konuşuldu 7007 samsung panel kullanırken 7008 LG panel kullanıyor olacak gibi duruyor.. bence 7007'ler bitmeden almak isteyenler alsın :) daha kaliteli paneli daha ucuza almış olurlar..

Değişik spekülasyonlar var. LG panel kullandığı ya da TPV panel kullandığı. Bakalım bekleyip göreceğiz.

7007'de iyi paneldir, ama daha kaliteli mi desek orası tartışılır bence hocam biraz .
  • Arkadaslar 7007 tukenmeden 2013 serisinin beklemeye degmeyecegini dusunerek nihayet bende bir 7007 sahibi oldum. Ancak aklimda bir kac soru var birincisi dsmartin sd cihazini taktigimda sd yayinlari daha net gosteriyor gibi geldi bana harici uydu alicisi almayi dusunuyorum siz hangi modeli onerirsiniz tavsiyeniz nedir ikincisi tv den en iyi performansi almak icin ayarlarim nasil olmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic33

Arkadaslar 7007 tukenmeden 2013 serisinin beklemeye degmeyecegini dusunerek nihayet bende bir 7007 sahibi oldum. Ancak aklimda bir kac soru var birincisi dsmartin sd cihazini taktigimda sd yayinlari daha net gosteriyor gibi geldi bana harici uydu alicisi almayi dusunuyorum siz hangi modeli onerirsiniz tavsiyeniz nedir ikincisi tv den en iyi performansi almak icin ayarlarim nasil olmali.

Hocam öncelikle hayırlı olsun, güle güle güzel günlerde kullanın.

D-Smart SD takmışsınız bir de, HD taksaydınız kim bilir neler olurdu .

Bence alabiliyorsanız D-Smart HD kutu alın, yok eğer alamam derseniz Hiremco Turbo HD2'ye bir bakın derim.

Ayar konusunda bir şey diyemeyeceğim zira 7007 kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yaparlar.

• 7007 nin 40' olanı Philips in sitesinde gözüküyor fakat niye teknoloji marketlerde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

7007 nin 40' olanı Philips in sitesinde gözüküyor fakat niye teknoloji marketlerde yok

Onu henüz bizde öğrenebilmiş değiliz hocam. 7007'nin 40" olanı satışta olsa gidip alırım 7008'den vazgeçip ama yok işte .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

7007 nin 40' olanı Philips in sitesinde gözüküyor fakat niye teknoloji marketlerde yok

Onu henüz bizde öğrenebilmiş değiliz hocam. 7007'nin 40" olanı satışta olsa gidip alırım 7008'den vazgeçip ama yok işte .

40' 7007 den bi zevk alamassıız dibine girmeniz lazım :) almısken 46' inc alın ve maliyetinizi zorlayın biraz :) sonucta bi kere alınıyo dimi

• 55pfl7007 en ucuz fiyatı gören kim? Kaç lira? şu an 3620 lira sanalreyonumda var ama bu site nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basis35 -- 21 Mart 2013; 14:34:29 >
  • quote:

40' 7007 den bi zevk alamassıız dibine girmeniz lazım :) almısken 46' inc alın ve maliyetinizi zorlayın biraz :) sonucta bi kere alınıyo dimi

Hocam bi kere alınıyorda, çok büyük borca girdik televizyona 2.000'den fazla vereceğimizi zannetmiyorum.

7008 alsak bile en az 6 ay bekleriz fiyatların düşmesini ki razıyım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

55pfl7007 en ucuz fiyatı gören kim? Kaç lira? şu an 3620 lira sanalreyonumda var ama bu site nasıl?

Sanalreyonum diğer sitelere nazaran bana daha güvenilir geliyor. Çünkü kapıda ödeme seçeneği var ve baktığımda evet şu an için en ucuz orası.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.