Şimdi Ara

2013 Philips 7008 Serisi Ana Konu (42/47/55PFL7008K) (260. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.259
Cevap
55
Favori
287.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu televizyonun kendi kendine devamlı reset atma sorunun anakarttaki işlemcinin ve alt girişlerin ısınmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü arka kapağı açıp içerden baktığımda bu bölgelerin hizasında siyah “is” olduğunu gördüm. Nitekim ekran kartlarında da zamanla çiplerin bacaklarındaki lehimlerde ısınıp soğumaktan bozulmalar meydana geliyor. Reball işlemiyle bir süre daha kullanabiliyorsunuz. Bu tv nin anakartındaki işlemci ve diğer çiplere de aynısının olduğunu düşünüyorum. Bence bu bölgeyi soğutmaya yardımıcı bir ufak fan eğer işlemcinin lehimleri fazlaca deforme olmadıysa reset sorununun önüne geçebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar tvyi aldıktan iki yıl sonra sanırım anakart değişmişti ve 2 yıldan fazladır bu şekilde sorunsuz kullanıyordum. Son günlerde diğer televizyonumda takılı olan mi box kutumu philips'e taktım (bunun dışında uydu alıcı ve ps4 var) ve o ses ve ambilight var panelde görüntü yok durumu oluştu. Biliyorsunuz panel tamamen kapanıyor backlight ile siyah ekran değil.

Yani demem odur ki anakart yenilenmiş olsa da deforme olmaya başlamış, üzerinde takılı usb bellek ya da çok sayıda hdmi girişi kullanıldığında cihaz yeniden bozulmaya yüz tutuyor, ihtiyaç duymadıkça çok zorlamadan kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar önceki mesajımda televizyonumun iyice gidici olduğunu yazmıştım. Konudaki ekli resimlere bakarsanız daha da önceki mesajlarımda işlemci ve panelin alt kısmında oluşan yüksek ısıdan dolayı oluşan sararmaları göstermiştim. Şimdi yeni seri tv aldım ve 7008i kurtarmak için işlemcideki yükü ve dolayısıyla ısıyı azaltmaya çalıştım. Şöyle ki; bütün görüntü işleme geliştirmelerini kapattım. Ambiligt kapalı, backlight 70te, hatta oyun modu açık. Ayrıca işlemcinin bulunduğu yere tvnin arkasına internetten aldığım küçük çipset soğutucu işlevi gören alüminyum bloklardan aldım üç adet yapıştırdım. Bu şekilde artık panelin kararması işini önledim. Belki ambilightı açabilirim ancak görüntü işleme geliştirmelerini kapalı ve backlightı düşük tutmak gerekliymiş diye düşünüyorum. Benim gibi tvsi tekrar arızalanma gösterenlere faydalı olur diye sizinle paylaştım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Judge Dredd

Kapanıp açılma sorunu baş gösterdiğinden internette araştırma yaparken YouTube da bir videoya denk geldim. Adam ayni sorunlu TV nin arkasına eski usül vuruyordu. TV düzeliyordu. Sonra bir yerlerde TV nin arkasına toz dolması sebebiyle bu sorunun meydana gelebileceği söylenmişti. Ben de bugün kapanıp açılma başlayınca arkasına birkaç kez patlattım. Toz çıktı. Sonra TV şimdilik düzeldi. Bakalım bozulacak mı. Bilgilerinize arkadaşlar.

Bu işlemi yapalı 2 sene olmuş. O zamandan beri sorun bir daha yaşanmadı. Bu yöntemi de deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: absurde

Ayrıca arkadaşlar tv en son 3 gündür sürekli açılıp kapanıyordu. Yazılım güncelleme fiş değişikliği fabrika ayarlarına geri dönme tvyi yeniden kurma vs her ne yaptıysam olmadı. Sürekli açılıp kapanıyordu. Sonra Judge Dredd@ arkadaşımızın bu yorumunu okudum. Artık yeni tvi araştırırken son ihtimal açtım tvinin arka kapağını. Anakartın bir kaç soketini söküp tekrar taktım. Hafiften bir fırça yardımıyla kartların üzerindeki tozları falan aldım. Bir umut işte... Sonra kapattım kapağını ve tekrar kurulum yaptım. Ve sonuç. Yaklaşık bir gündür sürekli açılıp kapanan tvide böyle bir sorun kalmadı. Tekrar hortlayana kadar tabii:)) Sonuçta şimdilik çözmüş oldum...İlginç olan yaptığım toz alma ve soket söküp takma dışında bir şey olmamasına rağmen sorunun düzelmesine ne sebep oldu bir anlam veremedim doğrusu... Tvinin kapağını sökecek arkadaşlara şimdiden diyeceklerim bu aşamaya geldiyseniz benim gibi tvden tamamen umudunuzu kesmiş olmanız açarken bir ferahlık veriyor insana.. Ona göre karar veriniz...

Alıntıları Göster

Judge Dredd@ arkadaşıma katılıyorum. Bende daha önce bahsettiğim yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra bir sorun yaşamadım.

• kardesimin philips 42pfl6678 tv si yaklasik 1 senedir calismiyor acilip kapaniyor.sorun %99 anakart ve kronik sorun maalesef.

tv atil durumda duruyor aslinda guzel bir resim ureten tv.anakart bulursak tekrar tv yi kullanmak istiyoruz.

elinde bu anakarttan olan varmidir acaba.yada elinde ayni tv den ekrani kirik olan varsa benimle irtibata gecebilirmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: victorybicer

kardesimin philips 42pfl6678 tv si yaklasik 1 senedir calismiyor acilip kapaniyor.sorun %99 anakart ve kronik sorun maalesef.

tv atil durumda duruyor aslinda guzel bir resim ureten tv.anakart bulursak tekrar tv yi kullanmak istiyoruz.

elinde bu anakarttan olan varmidir acaba.yada elinde ayni tv den ekrani kirik olan varsa benimle irtibata gecebilirmi.

Dostum sorununa belki çözüm olabilir mi bilmiyorum ama zaten tv atıl en azından bir de şunu dener misin? Arka kapağı aç ve arka kapakta dahil olmak üzere toz kir vs gözüne çarpan heryeri bir boya fırçası vs yardımı ile iyice temizle. Soketlerin tümünü çıkar ve oraları da nazik bir şekilde temizledikten sonra kapatıp bir tekrar dener misin? Belki belki bir umut düzelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: absurde

Dostum sorununa belki çözüm olabilir mi bilmiyorum ama zaten tv atıl en azından bir de şunu dener misin? Arka kapağı aç ve arka kapakta dahil olmak üzere toz kir vs gözüne çarpan heryeri bir boya fırçası vs yardımı ile iyice temizle. Soketlerin tümünü çıkar ve oraları da nazik bir şekilde temizledikten sonra kapatıp bir tekrar dener misin? Belki belki bir umut düzelir...

Alıntıları Göster

buraya yazmadan zaten acmistim icini.kili tuyu birak toz bile yoktu.icinde.guzelim tv ye nasil boyle bir anakart yapip rezil etmisler yazik ya.

ilgineze tesekkurler

• victorybicer V kullanıcısına yanıt
    Hocam açtıktan sonra görüntü gelmiyorsa odanın ışığı kapalı iken ekrana flaş benzeri bir ışık tutup görmeye çalışın. Ayarlardan arka ışık kontrastını 20lere kadar düşürün. Tvyi mümkünse kumandadan kapatmadan direkt fişini çekerek kapatın, standbydan uyanırken saçmalıyor. Bendeki de benzer şekilde bozuldu ikinci defa. Backlight 23-25 gibi çalıştırıyorum ancak iş görüyor. Sizdeki 30lara kadar dayanırsa en azından ikinci oda için yeterli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denizinbabası

Hocam açtıktan sonra görüntü gelmiyorsa odanın ışığı kapalı iken ekrana flaş benzeri bir ışık tutup görmeye çalışın. Ayarlardan arka ışık kontrastını 20lere kadar düşürün. Tvyi mümkünse kumandadan kapatmadan direkt fişini çekerek kapatın, standbydan uyanırken saçmalıyor. Bendeki de benzer şekilde bozuldu ikinci defa. Backlight 23-25 gibi çalıştırıyorum ancak iş görüyor. Sizdeki 30lara kadar dayanırsa en azından ikinci oda için yeterli olur.

tv yi aciyoruz yayin normal sekilde geliyor 1-2 saniye sonra donuyor ve tv kapaniyor kendi kendine.ve yine kendi aciliyor yayin geliyor donuyor kapaniyor.dongu seklinde devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorybicer -- 18 Şubat 2021; 12:34:12 >
    Yani görüntü gidip ses ve ambilight kalmıyor öyle mi tv tamamen kapanıyor. Ayrıca kendi uydusunu mu kullanıyorsunuz?
  • quote:

Yani görüntü gidip ses ve ambilight kalmıyor öyle mi tv tamamen kapanıyor. Ayrıca kendi uydusunu mu kullanıyorsunuz?

tv komple kapanip aciliyor.kendi uydu alicisini kullaniyorduk.yani aydinlatma led bar arizasi yok.

sorun anakarrtaki islemcide

Hocam bizim çoğumuzda led bar kapanıyordu ama sorun ledde değil yine anakarttaydı. 7008k değil ama başka bir Philips modelinde sadece bazı hdmi girişinlerinde stabil çalıştığını okumuştum. Dahili uyduyu ya da sıkıntılı hdmiları kullanmıyorlardı, belki harici uydu ile bir çözüm bulabilirsiniz.

• quote:

Hocam bizim çoğumuzda led bar kapanıyordu ama sorun ledde değil yine anakarttaydı. 7008k değil ama başka bir Philips modelinde sadece bazı hdmi girişinlerinde stabil çalıştığını okumuştum. Dahili uyduyu ya da sıkıntılı hdmiları kullanmıyorlardı, belki harici uydu ile bir çözüm bulabilirsiniz.

tv biraz calissa kendi uydusundan cikip harici uydu baglariz ama kisa surede acilip kapaniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: victorybicer

kardesimin philips 42pfl6678 tv si yaklasik 1 senedir calismiyor acilip kapaniyor.sorun %99 anakart ve kronik sorun maalesef.

Çok ilginçtir böyle kronik sorunlu olan TV'ye niye dava açılmadi? Ya da Philips tvlere anakart revizyonu adı altinda niye ücretsiz destek sunmadi?

• Phillips'in umrunda degil.Musteri hizmeti diye bir sey yok.Tam 6 ay servisle ugrastim.Sikayet var sitesine yazdim.Ne arayan var ne soran.Servise anakart degisimi icin para oduyorsunuz ama eski tamir edilmis anakart takip geri getiriyorlar.
  • oguz707 O kullanıcısına yanıt
    Revizyonlu anakartlar yurtdışında çıktı. Servis ücretsiz hizmet verdi mi bilmiyorum ama bizde fahiş fiyatlardan işlem yapılıyor. Daha bu ay bi servisi arayıp fiyat istedim en son bir sene kadar önce 1900e taktıklarını belirtti, şu an siparişe açık değilmiş. Bir sene önce “1900”.
  • quote:

Revizyonlu anakartlar yurtdışında çıktı. Servis ücretsiz hizmet verdi mi bilmiyorum ama bizde fahiş fiyatlardan işlem yapılıyor. Daha bu ay bi servisi arayıp fiyat istedim en son bir sene kadar önce 1900e taktıklarını belirtti, şu an siparişe açık değilmiş. Bir sene önce “1900”.

Hocam neden 1900 TL taktirmayin da yenisini alın diye. Bu şekilde hem sizi yeni ürüne yönlendiriyorlar oda olmazsa elindeki ürünü varsa iyi fiyata satıyorlar.

• Philips'in kalite olarak başladığı yer ile geldiği şu son nokta açısından düşünülecek olursa ne yazık ki söylenecek tek şey hüsran ya da hayal kırıklığı olarak özetlenebilir. Özellikle Philips markası, Karl Marx’ın anne tarafından öz kuzeni olan Gerard Philips tarafından, 1891 senesinde Hollanda’nın Eindhoven şehrinde kurulmuş bir firma tarihçesine sahip... Birçok yeniliğe öncülük etmiş olsa bile son 10 yılda özellikle tv alanında sadece Türkiye değil birçok ülke de kronik sorunlara sahip TVler üretmişler ve bu konuda artık neredeyse kullanıcıların birçoğu benzer sorunlar ile karşılaşmışlardır. Bu noktada en iyisi bir kumar işi olan philips tvlerden uzak durmak olacaktır sanırım...

• Yaklaşık bir yıl önce yine arıza yapmıştı ve tamir ettirmek istemiyordum ama pandemi nedeniyle eve tıkılı kalınca yetkili sevise 650 TL ödeyip yaptırdım. Bir yıl bile dolmadan yeniden arızalandı! Üç kere tamir ettirdim ve neredeyse bir TV parası ödedim zaten! Şu anda tv reset atıyor ama fişini çıkarıp bekleyince geri geliyor. Ben Digitürk ve Apple TV ile kullanıyordum ama Digitürk kapattırdım. Bugün yıllar sonra yeniden kendi uydusu İle kullanmaya çalıştım ama oldukça sık reset atmaya başladı! Harici bir uydu ve başka hiçbir bağlantı yapmadan kullanabilir miyim acaba? Hep aklımda olan işlemcinin bir fan İle soğutulması durumuydu bir arkadaş alüminyum soğutucu İle denemiş ve verim almış. Tamamen bozulmadan bende öyle bir şey yapsam iyi olacak sanırım. Bu tv gerçekten görüntü olarak çok başarılı ve paneli hala sağlam. Ölü piksel yok gibi bir şey, o nedenle kaldırıp da atamıyor insan! 55 inç bendeki model, işlemciyi soğutmak için fan takma gibi bir şey deneyen oldu mu hiç acaba?

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.