Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Aklımda LA660s var, LB670 bunun muadili sanırım ama sadece webos için de fark vermek istemiyorum. TV nin smart kısmıyla hiç ama hiç ilgim yok, o yüzden onun harici fark yok diye okudum.

Sizce LA660S mi yoksa LA740S mi alınır? ikisi de aslında gerçek 100hz, fark olarak ses üstün diyenler var, yorumları bekliyorum.

neden 640s veya 620s değil?

bu arada 42 alanlar, butce nedeniyle mi oyle alıyorlar yoksa izleme mesafeleri cokcok mu az?? 3 metre ve üstünden 42 inch izleyecekseniz, ne alırsanız alın arkadaslar, kartal gözlü değiliz.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    47 inch 8 ay'ın sonunda 2.5 metreden gözüme film izlerken küçük gelmeye bile başladı dostum özellikle 3d filmlerde bu kendini daha çok gösteriyor bu açıdan 2.5-3 metreden en az 46 inch almaya özen gösterin hani keşkeleriniz olmasın ilerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakespeare07

http://www.hizlial.com/lg-42la660s-42-inc-106cm-400hz-wi-fi-uydu-alicili-cinema-3d-smart-micro-piksel-kontrol-led-tv/10139979

1900 - 100 world puan 1800 e gelir Ama alacaksan 300-400 fazla ve 47" olanını al büyük gelir diye düşünme sonradan hepsi küçülüyor :)

Pardon
    http://www.hepsiburada.com/liste/lg-42la660s-42-400hz-wifi-usbmovie-uydu-alicili-3d-smart-full-hd-led-tv-6-adet-3d-gozluk-akilli-kumanda/productDetails.aspx?productId=evlg42la660s&categoryId=163192

1800 - 100 world puan varmış bu daha karlı 42 " için :) Son 25 adet aynıgün kargo

Son 25 adet yazdigina bakmayin. 25 adet alsan da yarin orada o yazi yazar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Aklımda LA660s var, LB670 bunun muadili sanırım ama sadece webos için de fark vermek istemiyorum. TV nin smart kısmıyla hiç ama hiç ilgim yok, o yüzden onun harici fark yok diye okudum.

Sizce LA660S mi yoksa LA740S mi alınır? ikisi de aslında gerçek 100hz, fark olarak ses üstün diyenler var, yorumları bekliyorum.

bu arada 42 alanlar, butce nedeniyle mi oyle alıyorlar yoksa izleme mesafeleri cokcok mu az?? 3 metre ve üstünden 42 inch izleyecekseniz, ne alırsanız alın arkadaslar, kartal gözlü değiliz.

640-620 özellik olarak tatmin etmedi beni. o yüzden.
    42 e küçük diyenlere şaşırıyorum. oturma odaları kaç m2 acaba? benim ev 165 m2, 42" bile büyük gelecek eminim. şahsen ben şuan için 42" üzerini gereksiz görüyorum. zaten sabah git-akşam gel işten dolayı sürekli tv başında olmayacağım için, çok büyük almama gerek yok. 42" ideal ölçüdür, hatta bazı evlere büyük bile bana göre.

• quote:

quote:

quote:

42 e küçük diyenlere şaşırıyorum. oturma odaları kaç m2 acaba? benim ev 165 m2, 42" bile büyük gelecek eminim. şahsen ben şuan için 42" üzerini gereksiz görüyorum. zaten sabah git-akşam gel işten dolayı sürekli tv başında olmayacağım için, çok büyük almama gerek yok. 42" ideal ölçüdür, hatta bazı evlere büyük bile bana göre.

2 metrenin üzerinden izlenecekse 47" altına düşmemek lazım, yukarıda bir arkadaş yazmış özellikle 3d filmlerde çok farkediyor 47 bile küçük görünüyor bazen..

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    hocam hangi özellikleri tatmin etmedi 640 veya 620 nin? yani neyi sitedin gerekli gördün de onlar kesmedi?
    ben de karar vericem işte inceliyorum.

Ama bu arada ekran buyukluguyle ilgili yazdıkların cok talihsiz,
    6 ay sonra , hele hele komşu, arkadaş vb evlerinde 47 ve 55leri gorunce,
    Ya bu 42 cok kucuk diyeceksin. izleme mesafen 3 metre ve üzeri ise kesinlikle 42 alma, daha az özellikli olsun daha buyuk ekran olsun aynı fiyata.

vestel lcdtvde calısmıs muhendis ve şimdiye kadar,, benim gibi bir sinema severden tut, sıradan bir SD kanal izleyicisine kadar,
    8-9 tv satın almıs biri olarak soyluyorum ( tüm sülaleleye ben ayarladım )
    samsung lg, sony etc.. hepsinden.

yeni serilerle ilgili bilgim yok son zamanlarda incelemiyorum, o yuzden soruyorum, 640 ve 620 nin olayı nedier senin için?

• gkhndinc G kullanıcısına yanıt
    Bir basit yol da, modeme dnsleri girmektir. :) Böylece modeme bağlı tüm cihazlar rahat eder.
  • Laptoptan LA 860 a kablosuz görüntüyü nasıl aktarabiliriz? Mesela laptopta oyun oynarken tv ye bakarak oynamak mümkünmü?
  • Arkadaşlar 1 hafta içerisinde LG LB55730v modelini almayı düşünüyorum 4k fiyatı var. Ne dersiniz ?
  • quote:

hocam hangi özellikleri tatmin etmedi 640 veya 620 nin? yani neyi sitedin gerekli gördün de onlar kesmedi?
    ben de karar vericem işte inceliyorum.

Ama bu arada ekran buyukluguyle ilgili yazdıkların cok talihsiz,
    6 ay sonra , hele hele komşu, arkadaş vb evlerinde 47 ve 55leri gorunce,
    Ya bu 42 cok kucuk diyeceksin. izleme mesafen 3 metre ve üzeri ise kesinlikle 42 alma, daha az özellikli olsun daha buyuk ekran olsun aynı fiyata.

vestel lcdtvde calısmıs muhendis ve şimdiye kadar,, benim gibi bir sinema severden tut, sıradan bir SD kanal izleyicisine kadar,
    8-9 tv satın almıs biri olarak soyluyorum ( tüm sülaleleye ben ayarladım )
    samsung lg, sony etc.. hepsinden.

yeni serilerle ilgili bilgim yok son zamanlarda incelemiyorum, o yuzden soruyorum, 640 ve 620 nin olayı nedier senin için?

Şöyle diyeyim hocam;

-mesela 620-640 da tv çerçevesi kalın, 660-740 da ince cinema çerçeve var. o bence görsel açıdan da önemli bir fark.
    -620-640 modellerinde normal kumanda var. 660 ve 740 modellerinde akıllı kumanda var.
    -620-640 modellerde dual play gözlükler yok, 660 ve 740 da var.
    -hızlandırılmış tazeleme hızına bakarsak 620-640 da 200 hz mci olarak geçiyor, 660 da 400 hz mci, 740 da 800hz mci gibi bir fark var.
    -740 da dts decoder desteği var, diğerlerinde yok
    -620-640 da 10w+10w hoparlör var, 660 da 12w+12w , 740 da 12w+12w+10w hoparlör var
    - sadece 740 modelde Real Cinema 24p özelliği var. yani bluray filmlerde görüntüyü bozmadan destekleyen bir teknoloji, renkleri olduğu gibi aktarıyor bildiğim kadarıyla

yani bu değerlere baktıktan sonra alınabilecek en temel model bana göre 660s modeli. birkaç aydır da kafamda 660s vardı. sonuçta 100-200 lira fark var 660 ile 620-640 arasında. 3 hafta sonra düğünüm var onun için biraz daha bekliyorum fiyatlarda indirim olur mu diye. Özellikle Dünya Kupası ile bağlantılı olarak mutlaka her firmanın TV kampanyası olacaktır en az bir hafta sonra, aceleniz yoksa bekleyin derim. Ben de 660s e kitlendikten sonra birden 740s e sardım. arada 200-tl var. bana 42" yeter de artar bile. Üst boyut alsam kötü olmaz ama o zaman hem maliyet artıyor hem de şuan için ihtiyacım yok.

Yukarıda dediğim gibi hocam, benim gördüğüm farklar bunlar. 2014 LB serisine şöyle bir baktım ama LA serisi daha iyi geldi bana. Hem fiyat olarak uygun hem de yein sürümlerde webos iyileştirmesi var ama onu da ben kullanmayacağım için olmasa da olur.

eyw çok teşekkürler, tam boyle bi ana özet lazımdı. şimdi detaylara daha hızlı bakabilirim.

fiyat farkı dediginiz kadar azsa, 660 mantıklı evet,

tabi 47 veya 55 inch seviyesinde fiyat farkı çok olur sanırım, o yuzden tekrar fiyata gore degerlendiricem.

- daha kalın olmasının nedeni onlar direct led sanırım, son zamanalrda ilgilenmedigimden bunu duymamıstım, bu çok şikayet edilen ekranın içinden ledleri goruyorumm olayı direct led olanlarda var galiba?
    - dts destegi hepsinde var sanıyordum, bu yeni bilgi oldu benim için?!
    - dual play bulunur mantıgı aynı zaten olmadı diger gozlugun camlarını cıkarıp takarız
    - 24p modu tüm tvlerde var aslında, yukardaki başka birşeyse bi bakiyim netten. 42"de 200tl buyuk fark hocam. ama 55 için hiçbirşey değil verilir mesela.

ayrıca hangi uydu alıcıyla turksat mı izleyeceksin,
    % kaç sd % kaç hd kana lizlersin,
    % kaç HD film indirir netten onu izlersin
    ve de kaç metreden izlenecek,,
    vb durumuna göre sana yapma etme özelliğe para verme, erkanı buyult diyorum son kez ))) bu yarbaylıgı maç topiclerinde veya sıcak fırsatlarda yapmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Mayıs 2014; 17:48:12 >

• quote:

eyw çok teşekkürler, tam boyle bi ana özet lazımdı. şimdi detaylara daha hızlı bakabilirim.

tabi 47 veya 55 inch seviyesinde fiyat farkı çok olur sanırım, o yuzden tekrar fiyata gore degerlendiricem.

- dual play bulunur mantıgı aynı zaten olmadı diger gozlugun camlarını cıkarıp takarız
    - 24p modu tüm tvlerde var aslında, yukardaki başka birşeyse bi bakiyim netten. 42"de 200tl buyuk fark hocam. ama 55 için hiçbirşey değil verilir mesela.

% kaç HD film indirir netten onu izlersin vb durumuna göre sana yapma etme özelliğe para verme, erkanı buyult diyorum son kez ))) bu yarbaylıgı maç topiclerinde veya sıcak fırsatlarda yapmadım

İşte saydığım, gördüğüm farklar yukarıdakiler hocam. Özellik olarak olmasa da ince çerçeve olması da film vs izlerken ayrı bir güzellik katıyor bence.
    Yüksek ihtimal dsmart hd alırım. netten film indirip izleme yapacağım zaten. 2 tb lik film arşivim de var 720p-1080p...şuan alacağım tv ye hazırlı olarak half sbs 3d film indirmeye başladım. 42" LA740s i 2000-tl ye buldum. 47" e bakayım dedim senin ısrarından sonra, en ucuz bulduğum 2500-tl oldu. şuan o kadar çıkacak durumum yok açıkçası, tercih etmeme nedenim ondan da kaynaklı.
    Özelliğe para verme değilde 660 bence alınabilecek en temel model. hem özellik olarak hem fiyat olarak. 620-640 modellerini kafadan eledim. siz de madem 42" den büyük alacaksınız en az 47" 660s alın derim, özellik çok önemli değilse. Elimde seçenek olsa ve 47" lik 740s de 3d ve smart özelliği olmasa ve fiyat uygun olsa düşünmem alırım. Smart tv ile nete bağlanmak aşırı gereksiz birşey bana göre. zaten iphone, ipad var, bilgisayar var tvden ne zulüm çektireceğim kendime....3d de olmasa olur mesela ama işte onu istemem diyemiyorsun. biraz görüntü kalitesi, az biraz görsellik derken ister istemez 660-740 a sabitliyorsun fikri....bende de sana demesi, gel etme eyleme madem o kadar para vereceksin en az 660s al

• quote:

quote:

quote:

sizde en iyisi bizim gibi deneme-yanılma yöntemiyle öğreneceksiniz anlaşılan....

• quote:

quote:

% kaç HD film indirir netten onu izlersin vb durumuna göre sana yapma etme özelliğe para verme, erkanı buyult diyorum son kez ))) bu yarbaylıgı maç topiclerinde veya sıcak fırsatlarda yapmadım

İşte saydığım, gördüğüm farklar yukarıdakiler hocam. Özellik olarak olmasa da ince çerçeve olması da film vs izlerken ayrı bir güzellik katıyor bence.
    Yüksek ihtimal dsmart hd alırım. netten film indirip izleme yapacağım zaten. 2 tb lik film arşivim de var 720p-1080p...şuan alacağım tv ye hazırlı olarak half sbs 3d film indirmeye başladım. 42" LA740s i 2000-tl ye buldum. 47" e bakayım dedim senin ısrarından sonra, en ucuz bulduğum 2500-tl oldu. şuan o kadar çıkacak durumum yok açıkçası, tercih etmeme nedenim ondan da kaynaklı.
    Özelliğe para verme değilde 660 bence alınabilecek en temel model. hem özellik olarak hem fiyat olarak. 620-640 modellerini kafadan eledim. siz de madem 42" den büyük alacaksınız en az 47" 660s alın derim, özellik çok önemli değilse. Elimde seçenek olsa ve 47" lik 740s de 3d ve smart özelliği olmasa ve fiyat uygun olsa düşünmem alırım. Smart tv ile nete bağlanmak aşırı gereksiz birşey bana göre. zaten iphone, ipad var, bilgisayar var tvden ne zulüm çektireceğim kendime....3d de olmasa olur mesela ama işte onu istemem diyemiyorsun. biraz görüntü kalitesi, az biraz görsellik derken ister istemez 660-740 a sabitliyorsun fikri....bende de sana demesi, gel etme eyleme madem o kadar para vereceksin en az 660s al

yeni evli yarbay mantıklı konusan filan kendimi yakın hissettim, kimseyle bu kadar ugrasmazdım normalde, ama yapma etme

hocam 10 yıldır netten film olayındayım, elektronik manyagıyım ama tüm sülaleye de tv tavsiye-ve aldıgım icin normal kullanıcının ne istedigini çok iyi bilirim.
    Albani hocanın bilgilerini dinler ama tavsiyelerini almam. kartal gözlü değilim.

bana sd kanallardan bitratelerden izleme mesafelerinden, yaptıgım denemelerden bahsettirtme

sana 55için ısrar edicektim ama pazarlıga cok dusukten basladın

hocam bari 47LA660S teknosada bile 2.200
    hepsiburadada worldcard filan diyince 2.080 TL ye geliyo. LG garantili hepsi.

ben 2 yıl once evlenirken 55 LW4500 aldım,smart yok, smartı zaten geç, adam gibi kullanılamıyo hiçbir zaman.
    şimdi aileme alıcam, onlar normal SD filan izliycekler haliyle, dogal renklermiş filan onemli degil o tip kullanıcılar için, canlı cırtlak, vivid renkleri seviyorlar, o yuzden samsung dusunuyorum, butce yeterse.. zaten SD de bişiye benzesin hem şu parlak ve cırtlak ekranlarla..
    şu anda onlarda eski meshur sony 40W5500 var, onu yazlıga koydurucam. 55inch miss olucak onlar için. belki 47.. cunku samsung pahalı..

biz vestel rusya lcd fabrikasında, panelleri polonyadan lgden alıyorduk, hm daha ucuzdu hem de Samsung takmamıstı bizi pek de :P

Kim 3-4 metreden izliycem 42 inch alcam ne aliyim derse, yaw en ucuzunu al derim, kaliteli TV farkını anlayamazsın "bu buyuklukteki ekranda bu mesafeden"

hocam şimdi,
    adam HD tv almış, HeDe ...

ya diyorum ki, TV den iyice uzaklaş.,
    ATV SD yayını aç.. sonra ATV hd yi aç...
    şimdi bi ona bi buna bas...

bu arada TV ye yürü yavaş yavaş, ATV SD ile ATV HD arasında görüntüdeki keskinlik, kalite detay farkını rahat bir şekilde anlayana dek TV ye yaklaş.. (ekranda alt haber yazısı filan varsa,o yazıya bakma, normal videoya-görüntüye bak)

aa 42 inch için 3metreden fazla yaklaştın TVye??

adamın koltuklar 3-4 metrede, gitmiş 42inch HD almış, HD izliycem HD tvde demiş... HeDe...
    ama her ne hikmetse ATV SD ile ATV HD arasındaki detay farkını göremiyor koltugundan..

özetle yani ya izleme mesafesi o ekrana göre çok, Ya da Koltuk illa orda olcaksa daha buyuk tv almalıymış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Mayıs 2014; 21:18:55 >

• bu arada,

1--- Tv ye fazla para verilmesini sevmem, 2 sebep var: sürekli yenileniyorlar .. ve 2. elleri degerli degil.. 4 sene sonra tvne bakıp bi de yeni modellere bakıp agız burun kıvırabiliyorsun..
    2---- ama mesela ses sistemine- hoparlörlere para kıyılabilir.., kendilerini yenileyemiyorlar(amfiler bi nebze) HEm de 2. eLLEri Hala degerli satarken.. degeridusmuyor pek.

İşte bu 1. sebepten, Tvde kartal gözlülerin farkedebilecegi özelliklere, 3 kurusluk goruntu kalitesi farklarına tonla para vermek yerine, Zevk olan- ekran buyuklugune para vermek bi nebze daha mantıklı..

ya zaten bi benchmark-karşılaştırma özürlü bi toplum olduk, adam gidiyor bi komsunu evinde 47inchte Sony Tv8 SD'ye bakıyor, diger komsuda yine Samsung 47inchte ATV SD ye bakıyor, 2. komsusuna diyor ki senin Samsung TV daha net .. e gusel kardesim sen o iki kanal arasında Yayın bitrate-goruntu kalitesinin farkını biliyor musun da karsılastırma yapıyorsun.. arada tonla fark var. veya,

Başka sefer, komsularında AYnı kanalı izliyor ama komsunun birindeki tv Sony 47 digerindeki Samsung 55 inch.. ve SD izliyor, e tabi ki buyuk TV dusuk SD yayındaki hataları daha fazla gosterecek, ve de 47 Sony sana daha kaliteliymiş gibi gelecek, ama karşılaştırmacımız Sony daha net diyip geçicek.. (ama digerinde ekran buyuklugu zevki var?)

Vs..vs.. Benchmark-karşılaştırma için kosulları aynı tuttugunuzdan emin olmak lazım..Uydu alıcısı faktörü de var mesela..

burdan da ekran buyuklugu karsılastırın, yüzey Alanı buyukluk farkına dikkat edin altta yazan:
    displaywars.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 23 Mayıs 2014; 21:41:24 >

• @ganeja
    hocam deneme-yanılma değil aslında. şuan babamgilin evde 40" Samsung var, 6 yıllık tv. Şuanki oda benim taşınacağım evdeki odadan %30 daha büyük ve yıllardır tv nin ekran boyutuyla ilgili hiç sorun yaşamadık. 42" üzerini gereksiz görmemin diğer nedeni de "para yok para" ah olsa da koca duvarı kaplayan tv alsam.

@gimmeluck

Hocam merak etme ben de teknoloji delisiyimdir. Etrafımdaki eş-dost-akraba bilgisayar, cep telefonu, tv vs alırken daima bana danışır. Birisi bana danışırsa şunu alacağım ne dersin diye, oturur saatlerce araştırırım kendime alacakmış gibi, çıkardığım duruma göre de yönlendiririm insanları.

Sen de beni zorla borca sokacaksın varya Önce aklımda 660s vardı, sonra 740s e yönelmiştim şimdi sen 47" olayını aşılıyorsun, ya 47 660s alırım, keşke imkanım olsa da 47 740s alsam.....Ama dediğim gibi bana gerçekten 42" ideal, ben kendimi bildiğim için yeter bana diyorum. Yoksa 3 fazla olsun ama iyisi olsun onu hep isterim. Aldığım tüm elektronik eşyalar, zımbırtılar da uzun süre dayanır, uzun süre de kullanırım, sık eleyip ince dokuduğum için

Velhasıl teşekkür ederim o kadar yazmışsın üşenmemişsin. Senin görüşünü de aklımda bulundurarak Haziran ilk haftasına kadar bekleyeceğim. Malum Dünya Kupası yaklaşıyor, tüm TV markaları kampanya yapacaktır...Kartların puanlarıyla da birleşirse bakarsın 47 740s bile alabilirim

• Merhaba arkadaşlar 3d led smart TV almayi düşünüyorum, 42lb652v, 42la660s ve 42lb670v aklimdaki modeller sizce fiyat performans olarak hangisi daha iyi ?
    Daha doğrusu webos ve karasal tayin desteği gerekli mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam boyle arada cosar yazarım, bazen ne halleri varsa gorsunler yaw derim
    sadece sen degil cok genel yazdım yukarda..

iflas yok hocam 100 tl daha pahalı anladıgım kadarıyla 47la660s VS 42la720s

ben hem işim hem kendi merakımdan eletronik manyaklıgından bahsetmiştim.. yoksa yeni nesil, yaşlı insanlara göre daha iyi biliyor diye kendini elektronik bilgini sanıyor, ( seni tanımıyorum tabi ki söz meclisten dısarı )

- yani hangi manyak kendi sesinden surround DTS kodlamayla encode eder, 5 kanal- etrafı dolaşan şekilde
    - veya hangi manyak hem abisinin hem kendi dugununun videolarını MErge- yapıp SBS view olarak birleştirir, sonra da 3D tvnin sadece sol ve sag camlarını kullanarak ekrana bakan bir kişi abimin dugun videosunu izlerken digerine de aynı anda aynı ekrandan benim dugun videomu izletir..

yani yılalrca film izleyip bu olaylara giren ama hala mkv yi video kodlama sanan, avc nedir, bitrate nedir,
    hatta hatta digital ses nedir analog ses nediri, 2lik sistemi anlamadan bildigini sananlar var hocam,,

Kırk Yediiiiiiiiiiiii

• Arkadaşlar 42LA660S modelinde bulutlanma, gölgelenme gibi sorunlar var mı?
  • yeni güncellemeden sonra 860V LG tv'imde 1 numaralı kanal kayboldu.. İki üç kere yeniden kanal taratmama rağmen artık 2'den başlıyor. Bu sorun garanti kapsamında mıdır? Garanti kapsamındaysa ne yapmam lazım?
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.