Şimdi Ara

2013 Fiesta 1,5tdci titanium x paket / Polo 1,6 tdi comfortline arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
4.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden tesekkur ederim.
    2003 model benzinli 307 mi satıp bu iki araçtan birini almayı düşünüyorum.(üzerine kredi çekeceğim) aracımı %80 şehir içi kullanıyorum.
    benzinli ve 2.el araç düşünmediğim için bir süredir 40.000 civarındaki araçları araştırıyorum.
    araca ben eşim ve 1 çocuğum ile bineceğimiz için B sınıfı araçlar işimi görür diye düşünüyorum.
    bu hafta Adana aykan ve ford otokoçtan fiyat aldım. her iki aracında fiyatları aynı.41-42 arası.
    daha once bu araçlardan kullanmış olan arkadaşlar varsa onların yardımlarını rica edecektim.
    hatta satış temsilcisi olan arkadaşlar varsa burdan fiyat konusunda da yardım alsam hiç fena olmaz :)
    servisi, yedek parçası,ikinci eli ,şehir içi ve dışı yakıt tüketimi ve şehir içi kullanım rahatlığı açısından daha önce bu araçları kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. yardım eden arkadaşlara da sözüm olsun alınca bir tekerleğini düzlerik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan439

Evet arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden tesekkur ederim.
    2003 model benzinli 307 mi satıp bu iki araçtan birini almayı düşünüyorum.(üzerine kredi çekeceğim) aracımı %80 şehir içi kullanıyorum.
    benzinli ve 2.el araç düşünmediğim için bir süredir 40.000 civarındaki araçları araştırıyorum.
    araca ben eşim ve 1 çocuğum ile bineceğimiz için B sınıfı araçlar işimi görür diye düşünüyorum.
    bu hafta Adana aykan ve ford otokoçtan fiyat aldım. her iki aracında fiyatları aynı.41-42 arası.
    daha once bu araçlardan kullanmış olan arkadaşlar varsa onların yardımlarını rica edecektim.
    hatta satış temsilcisi olan arkadaşlar varsa burdan fiyat konusunda da yardım alsam hiç fena olmaz :)
    servisi, yedek parçası,ikinci eli ,şehir içi ve dışı yakıt tüketimi ve şehir içi kullanım rahatlığı açısından daha önce bu araçları kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. yardım eden arkadaşlara da sözüm olsun alınca bir tekerleğini düzlerik :)

Hocam 1.4 tdci fiesta titanium kullanmıştım ankara şehir içinde gayet yeterli bir araçtı ama 307 den sonra konfor olarak pek tatmin etmeyebilir.Eğer poloyu dsg ile birlikte

alıcaksanız fiesta yerine tercih edilebilir zira dsg çok keyifli bir şanzıman ama alırken garanti süresinizi uzatmanızı ve garanti süresi dolmadan aracı değiştirmenizi tavsiye

ederim.

• 42 bin veripde poloyu kapıya koymam.
  • Yeni bir motor, çok daha fazla donanım, çok daha iyi bir tasarım ile Fiesta alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vw polo için chrome line gibi versiyon sunmuştu o olsaydı polo diyebilirdim ama iç hacmi problem değilse fiesta
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinss

Yeni bir motor, çok daha fazla donanım, çok daha iyi bir tasarım ile Fiesta alınır

+1
  • Motor yeni ama 1.5tdci motorun verileri hic de yeni gibi degil Clio 4 sanki daha mantikli bu araclara gore.
  • Bu kiyasta sanirim polo alinir fiestanin ici cok kasvetli gelmisti bana istanbuldan balikesire yaklasik 500 km arka koltukta seyahat ettim pek rahat degildi fiyati da uygun polonun esasen cunku essentia corsa ya 39.000 fiyat aldim kurus assagiya inmedi balikesir opel bayisi TİNAZ

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Motor yeni ama 1.5tdci motorun verileri hic de yeni gibi degil Clio 4 sanki daha mantikli bu araclara gore.

Clio4 ile test sürüşü yaptım geçen hafta. Çok ciddi rüzgar sesi alıyor ve ciddi şekilde kalitesiz malzeme kullanılmış. Fiesta yada poloyu bilmiyorum.

Saygılar
  • Motor olarak Polo daha performanslı, Fiesta şehir içinde daha ekonomik olacaktır. Ben güvenlik paketli Fiesta'yı tercih ederim.
  • Fiesta donanım olarak daha tatminkar, digital klima var mesala ancak motor 1.5 dizel 75 hp, polo da ki 1.6 90 hp motor dışında fiesta daha mantıklı duruyor. Bir de tam ne fiyatlar aldınız, polo ne zaman geliyor dediler,
  • Yine alıştığınız segment düşünmez misiniz. İkinci el 308 1.6 hdi olabilir. Yok illa 0 alcam diyorsanız fiesta öneririm donanım olarak polo yetersiz. Parasının hakkını veren bir araç değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vet147 -- 9 Nisan 2013; 15:04:40 >
  • öncelikle cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
    301-clio ve aveo nun işçilikleri bu iki araca göre zayıf geldi bana bunları zaten istemedim.
    otomatik zaten düşünmüyorum. benim için önce güvenlik,iç mekan kalitesi,yakıt ve daha sonra (muhtemelen 6-7 yıl sonra ) 2.el satışı geliyor. poloyu kullandım rahat idi (düz asfaltta) fiestayı da kısmet olursa bu hafta kullanacağım.normal şartlarda polo idi benim ilk aklıma gelen ama o paraya boş bir araba ve ellerinde bulunmayan arabayı satıyorlar tok bir şekilde. fiesta biraz aklımı çeldi ama bozuk yolda zıplar mı? yumuşak mıdır alt takımı bilemiyorum.sonuçta 42,000 benim için çok buyuk para.alıp da sonra ah keşkem çekmem istemem.
  • quote:

öncelikle cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
    301-clio ve aveo nun işçilikleri bu iki araca göre zayıf geldi bana bunları zaten istemedim.
    otomatik zaten düşünmüyorum. benim için önce güvenlik,iç mekan kalitesi,yakıt ve daha sonra (muhtemelen 6-7 yıl sonra ) 2.el satışı geliyor. poloyu kullandım rahat idi (düz asfaltta) fiestayı da kısmet olursa bu hafta kullanacağım.normal şartlarda polo idi benim ilk aklıma gelen ama o paraya boş bir araba ve ellerinde bulunmayan arabayı satıyorlar tok bir şekilde. fiesta biraz aklımı çeldi ama bozuk yolda zıplar mı? yumuşak mıdır alt takımı bilemiyorum.sonuçta 42,000 benim için çok buyuk para.alıp da sonra ah keşkem çekmem istemem.

Citroen C4 en dolusu ve konforlusu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

quote:

c4 pahalı geliyor kardeş.biraz daha biraz daha diyerek 42,000 e kadar geldim :)
    daha da açılırsam sonra araba beni satın hale gelecek :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

quote:

c4 pahalı geliyor kardeş.biraz daha biraz daha diyerek 42,000 e kadar geldim :)
    daha da açılırsam sonra araba beni satın hale gelecek :)

2. El al canım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ben Polo 1.6 Tdi kullanıyorum, bir günlüğüne Fiesta 1.4 tdci kiralamıştım. Kıyaslayacak olursak, direksiyon tepkileri ve yol tutuş olarak Polo dan daha iyi(ne kadar deneyebilirsem artık :) ). Motor yeterli ama uzun yolda nefesi kesiliyor, Polo bu konuda daha iyi kesinlikle. Fiesta biraz daha sert ama o kadar da rahatsız edecek seviye de değil. İkisi de güzel araçlar, Polo'nun donanımı yetersiz evet ama şu ana kadar beni rahatsız eden bir donanım eksiliğini hissetmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansa

quote:

Ben Polo 1.6 Tdi kullanıyorum, bir günlüğüne Fiesta 1.4 tdci kiralamıştım. Kıyaslayacak olursak, direksiyon tepkileri ve yol tutuş olarak Polo dan daha iyi(ne kadar deneyebilirsem artık :) ). Motor yeterli ama uzun yolda nefesi kesiliyor, Polo bu konuda daha iyi kesinlikle. Fiesta biraz daha sert ama o kadar da rahatsız edecek seviye de değil. İkisi de güzel araçlar, Polo'nun donanımı yetersiz evet ama şu ana kadar beni rahatsız eden bir donanım eksiliğini hissetmedim.

eyvallah kardesim.her iki araci da kullanmis kisilerin verdigi bilgiler daha aciklayici oluyor.herhalde tahminim.aracimi iyi paraya alip iyi hediye verene olacak.persembe gidip bir de fiestayi kullanayim o zaman daha bir netlesirim herhalde.anlasilan hangisini secsem muhadilleri icindeki en iyi ikisinden birini sececem :)

• ikisinide o paraları vermem para kolay mı kazanılıyor arkadaş. o paraları vereceksen git golf al i30 al. hiç olmazsa c segmenti ve daha konforlu ve daha rahat arabalar.
  • Hocam i30 falan baktınız mı eğer 2012 model bulabilirseniz o fiyata style donanım alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.