Şimdi Ara

2013-2016 Honda Civic HB Ana Konu (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.348
Cevap
35
Favori
248.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backstreet

Istanbul Balikesir yolculugum 4,5 ortalamayla bitirdim.. Yalniz Jetta ile bir kapismamiz var dillere destan..Inanilmaz keskin virajli yollarda yaklasik 3-4 km gibi yol aldik 100-140Km/s arasi hizla...Resmen diz coktu,ezildi buzuldu Jetta sahibi ki soforlugu viraj almasindan oturu izlenim olarak bayagi iyi sofor..Ama gel gor ki virajlar da tozumu yuttu resmen..Perfomans adina yaklasamiyor zaten..

Diger kapismam da isiklar dan Golf 6 TDI..

Arkamdan ayni hizla kalkis yaptik fark yedi...Neyse sagda yavasladim gecsin diye yokusa geldik,hafif uzun ve tatli yokus, arkasindan Dil gaz ile yine toz yuttu..

Aracin viraj perfomansi mukemmel,perfomans mukemmel,yakut tuketimi cok iyi..

Yalniz bir nokta da Allah korudu,kor karanlik yolda hizla ilerlerken dalginligima da geldi sola cok keskin bir viraja denk geldim ve viraj ici cok bozuk yol...Kazasiz belasiz gectim viraji ter doke doke ama baska arac olsaydi Golf-Jetta-i30 ya da ceed gibi kesin Spin ya da takla atardim herhalde..

Arac gercekten cok hizli, dizel 1.6lardan sinifinda rakibi yok gibi. Civic eleganceyle denk geldim bi kere gectim ama adamin araci modifyeliydi buyuk jantlari vardi, o yuzden performansi dusmus olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• burakozk B kullanıcısına yanıt
    Ben normal Sedan ile de kapistim, otobanda her turlu yaklasamadi bana ama 3 araba fark yedi en fazla..Mesela hizim 200 Km/s ise 3 boy arkamda kaldi, tatli uzun yokusta tamamen bayildi onuda belirteyim..

Acikcasi bizim araci gececek tek marka Opel Astra...son hizi 210 Km/s....0-100 9.6 saniye..Hic denk gelmedi ama..

• Merhaba arkadaşlar, ötv indirimlş sıfır araç alıcam 45.000 tl(70000 ediyor) maksimum bütçem var. Dsgli fr leon bakarken bu aracın 1.4 benzinli elegance modeline aklım kaydı. Fikir verebilir misiniz? Yakıtı çok üzer mi, istanbul trafiği manuel olduğundan pişmanlık yaşatır mı, bakımı vs pahalı mıdır?

• boş ver honda al
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertensore -- 17 Haziran 2018; 21:8:32 >
  • Bence disarida yaptırabilirsiniz 100 lira gibi bi rakam olmasi lazım ama hondaya da servis kayitlarini sorabilirsiniz. Plakayı söylemeniz yeterli. Her 10 binde bir bakımı var hepsi cikar. Eger servise duzenli gitmediyse garantisi düşebilir. Su an itibariyle 2019 a kadar garanti olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oruc1 -- 30 Temmuz 2016; 11:44:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oruc1 O kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertensore -- 17 Haziran 2018; 21:8:22 >
  • ü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertensore -- 17 Haziran 2018; 21:8:41 >
  • şarjı çakmaklıktan değilde kolçağın içindeki usb kablosuna bağlayın. çakmaklıktan gelen enerjinin düşük olduğunu düşünüyorum, çakmaklık iphone 4 ü şarj ediyor fakat 6 yı her seferinde şarj etmiyor. belkide dediğiniz gibi müzik aktarımı olduğundan olabilir. hem kolçağın içindeki usb bluetooth u açmadan direk müzik çalıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ne dersiniz 2013 kasadan makyajli kasaya gecilir mi? 18.000 Tl cikacak cebimden..

Arada ki fark olarak suspansiyon oynamalari,son derece sportif dokunuslar tampon vs, ic mekan daha kaliteli,mercek farlar,led arka stoplar,yeni koltuk dosmeler,direksiyon hissiyati ve yalitim iyilestirmeleri vs..Ne dersiniz?

Yeni kasa Ekim'de tanitilacak ama fiyat ucar gider ulkemize gelene kadar..Son makyajli kasa bayagi albenili yenisini aratmaz bence ne dersiniz deger mi? Yeni kasayi mi beklemeli..

• quote:

Arkadaslar ne dersiniz 2013 kasadan makyajli kasaya gecilir mi? 18.000 Tl cikacak cebimden..

Arada ki fark olarak suspansiyon oynamalari,son derece sportif dokunuslar tampon vs, ic mekan daha kaliteli,mercek farlar,led arka stoplar,yeni koltuk dosmeler,direksiyon hissiyati ve yalitim iyilestirmeleri vs..Ne dersiniz?

Yeni kasa Ekim'de tanitilacak ama fiyat ucar gider ulkemize gelene kadar..Son makyajli kasa bayagi albenili yenisini aratmaz bence ne dersiniz deger mi? Yeni kasayi mi beklemeli..

Güzel bir teklif gibi duruyor.

Hangi bayii verdi acaba bu teklifi.
  • Su sekilde 62.000 Benim arac satiliyor,80.000 Tl makyajli elegance modeli aliniyor hatta 79.500 Mutluhan Honda..

• quote:

Su sekilde 62.000 Benim arac satiliyor,80.000 Tl makyajli elegance modeli aliniyor hatta 79.500 Mutluhan Honda..

Bayii ne kadar verir acaba , 2.el araç + kaç para ister , ben öyle düşünmüştüm.

Yeni kasa için bende aynısını yapabilirm , belki otomatik vites getirirler.
  • Bayi 55.000-58.000 Arasi veriyor kendin satsan daha iyi..

• 2013 leon fr sahibiyim 2 haftadır civic hb acayip kafama takılıyor hem ekonomik hem spor. 83,000 gibi bir rakam aldım beyaz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekoksk

2013 leon fr sahibiyim 2 haftadır civic hb acayip kafama takılıyor hem ekonomik hem spor. 83,000 gibi bir rakam aldım beyaz için.

FR bilmiyorum ama yol tutuş olarak Civic HB daha başarılı standart Leon'a göre...Ancak Leon özellikle FR tasarım olarak daha başarılı bence..
  • Akliniz da olsun bu uyariyi alirsaniz eger Dizel Partikulunuz dolmus demektir..

Buna sebebiyet veren bir kac faktor var...Devirsiz kullanmak-Kotu Yakit-kotu yag kullanmak vs vs..

Genelde devirsiz kullanmiyorum Shell'den aliyorum yakitida...Ilk defa boyle bir sey geldi basima..

Daha once Megane 3 aracimda 115.000 Km'de sattigim aracta bu sorunu yasamamistim..

Aracim 74.000 Km'de..Servis bakimli..Yalniz 70.000 Bakimi yapamadim henuz asiri yogunluktan oturu..

Opel Astra'lar da mesela 10.000 Km'de cikabiliyor bu uyari..

Cozumu Devirli kullanip( surekli 3500 Devir ve yukarisi) uzun yol yapmak..

Serviste temizletmek..2 ilac ve bilgisayar baglantisiyla temizleniyor ucret 200 tl..Garanti degil de kullanici hatasi diyorlarmis..

Opel mesela garantiden temizliyor partikulu..

Servisim kapali oldugu icin soramadim ama Honda'da baska serviste calisan arkadasima sordum..Sabah ilk isim kendi servisimi arayip garanti durumunu sormak olacak..

Simdilik cekiste ya da motoru kapat acil servise cek uyarisi yok..Motor kendini korumaya da almadi,sikinti yok ( bazi markalarda aliyor )

Euro 6 Norm'u karsilayan butun motorlarda dizel adina bu sorun cikma olasiligi yuksek..Megane'da euro 4 motor vardi yani dizel partikul yoktu..

Ikaz budur arkadaslar bilginiz olsun..

Bu mesaja eklenen görseller:

• Servis ile görüşebildiniz mi ?
    Son durum nedir.
  • Aracla yola ciktilar,uyariyi sildiler,zaten 70.000 bakimi vardi yaptirdim,simdilik sorun yok..

Zaten partikul temizligin de yag degisiyo,2 ilacla temizlik yapiliyor..

Bakim yatirdigim da yag degisti zaten,arti enjektor temizligi yapildi..Bakima Extra olarak sadece yakita konulan temizlik katkisi koydu 90 Tl...

Simdi aracin cekisi acaip farketti masallahi var...

Uzun yoldayim su an 6 saatlik bir yol,devirli kullaniyorum ki temizlik olsun extradan...

Bir daha uyari verirse ilacli temizlik olacak..

• Arkadaşlar merhaba, 2013 toyota aurisimi satıp, 2013 hb dizel sport ile aranıza katılmış bulunuyorum.

Sormak istediğim bir kaç şey var, malum aracı 2. el olarak aldım, vites topuzunda ve direksiyonunda soyulmalar var, Bir de şoför koltuğunun içinde yay hareketine benzer garip bir atma oluşuyor. 120 km civarın da tavandan rüzgar ve tıkırtı sesi geliyor. Bu sorunların hangilerini garanti kapsamından çözebilirim bir fikriniz var mı ?

Sizin araçlarda da benzer sorunlar mevcut mu araç 36.000 km'de bu arada.
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.