Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (711. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 i30 elite sahibiyim. Ön hoparlorleri mid takimi ile degistirdigim icin 16 cm olduklarini biliyorum. Simdi arkalarada almak istiyorum ama boyutunu bilmiyorum. Bazi araclarda ön 16 arka 13 cm oluyor. Bizim aracin arkalar 13 cm mi 16 cm mi? Sanki ön arkka 16 diye okumustum biryerde ama kaynagi bulamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ön arka 16 cm bilginiz olsun

• exelante kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hoparlörler. Neden değiştirdiniz?
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Aslında aklımda ki şey şu. Genel yapı olarak çok yumuşak hamurdan imal edilen bir lastiği 91H yerine 94V almak. Bu da Michelin ya da Nokian marka lastiğe yönlendiriyor beni. Aksi halde normal sertlikte hamuru olan bir Hankook 91H almak. Çok yumuşak hamurlu ama yük indeksi yüksek lastik bizim arabalar ilaç gibi gelir diye düşünüyorum. Sonuçta 1450 kilo ağırlığı olan arabaları kullanıyoruz. Nerdeyse passatla aynı ağırlıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fibonaccii

Hayırlı olsun hoparlörler. Neden değiştirdiniz?

Komple degistirdim aslinda. Ön arka 2 cift mid takimi 1 sub amfi ve tweeter takimi taktirdim. Normal bir dinleyici icin elbette yeterli ses sistemi var ama ben enstrumanlarin on planda oldugu net temiz sesleri seviyorum. Birde arka kapilardan ses gelmemesi uyuz etmisti beni.

• IORI kullanıcısına yanıt
    sana katılıyorum bende kuzey ankara da oturuyorum ...havalar düzeliyor cemre düştü kışlıklar fazla eskimesin çıkartayım derken..mesajını gördüm ...burası ankara belli olmaz mart ı da bi görelim.. bide şu kullandığın termo voltmetre den bende istiyorum :)....sana zahnet nerden bulurum...bide geçen arabayı yıkadım silerken birşey farkettim kaportanın yukarı dik bakan bütün yüzeylerinde binlerce mikro noktasal pas noktaları var bild,iğin pas noktaları..araç beyaz başka başına gelen varmı çok yakından bakınca bariz görülüyor...ne yapabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamemis

sana katılıyorum bende kuzey ankara da oturuyorum ...havalar düzeliyor cemre düştü kışlıklar fazla eskimesin çıkartayım derken..mesajını gördüm ...burası ankara belli olmaz mart ı da bi görelim.. bide şu kullandığın termo voltmetre den bende istiyorum :)....sana zahnet nerden bulurum...bide geçen arabayı yıkadım silerken birşey farkettim kaportanın yukarı dik bakan bütün yüzeylerinde binlerce mikro noktasal pas noktaları var bild,iğin pas noktaları..araç beyaz başka başına gelen varmı çok yakından bakınca bariz görülüyor...ne yapabilirim...

Cihazdan elimde mevcut 1 adet fazladan satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-aku-voltaji-ve-ic-isi-gostergesi-390836323/detay/

Araca kil uygulaması yaparak o lekelerden kolayca kurtulabilirsin.

Ben bugün yazlıkları taktım ya herru ya merru dedim.

• 28 Şubat itibari ile erken davranarak yazlık yeni jant lastik setimi bugün taktım.
    17" Advanti 5x114,3 ve 205 50 17 Starmax Lastik Toplam maliyeti 1750TL oldu.
    (KM 56244)

Sırada cam filmi ve detaylı temizlik boya koruma işleri var.

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

Öncesi kendi jantları

ve yeni 17"'ler (Maşallah'ı eksik etmeyelim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 1 Mart 2017; 9:51:44 >

• direksiyonu tam tur sağ sol çevirince daha çok araç yüklü olunca gırç gırç gırç ses geliyordu. Kuleler den geliyormuş garantiden değişim sağlanacak.

Sabah ki çalışmada da servis normal dedi çektiğim videoları dinlettirdim. Volanı değiştiren araçlar genelde otomatikler ancak düzler de de az sayıda değişim yapılmış. Daha çok metal sürtme sesi şık şık şık tarzı bir ses gelince değişiyorlar şimdilik sabahları o tip bir şey yok bizde

uzun yola gittik geldik. Kışlık lastikler den dolayı mı nedir araç çok ses aldı içeri. Michelin alpin a5 takılı yeni. In ın bir ses var gibiydi yazın duyduğumuzu hatırlamıyorum ama lastiklerden sanırım.

ankara amasya git gel 700-750 km yol yaptık. Cw bagaj dolu 4 kişi , yol bilgisayarı 5.3 lt - 5.0 lt filan gösterdi. 25 krs filan yakmış oluyor hesaplamalara göre bu durumda. Sizce nasıl ? birde babam devirli kullanmayı seviyor bir ara 2007 2.0 tdi ile kapıştık gibi bir şey oldu. 160 a filan çıktık. 6lt gösteriyordu o sıra.

jantlar güzel olmuş maşallah diyelim....ama kaliper ler çok sırıtıyor.bide jant göbeği hyundaı logosu eksik nacizane fikrim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamemis

jantlar güzel olmuş maşallah diyelim....ama kaliper ler çok sırıtıyor.bide jant göbeği hyundaı logosu eksik nacizane fikrim...

Brembo kaliper kapaklarını bugün bayağı bir kafaya taktım alıp uygulayım diye bu sefer kışın kendi jantları takınca sorun olacak malum ya yapıştıma yada delme işi var. Bende o nedenle uygun bir zamanda boyama yapacağım ama renk ne olsun karar veremedim. Yesil yada kırmızı olabilir. Hyundai logosu olabilir dediğin gibi.
  • veradrake V kullanıcısına yanıt
    Merhaba bendede 2012 style var. Kasım da aldım....dizel e 6 bin fark vermeyin dedim...yakıt farkı nı kapatana kadar yıllarca binersin... Ankara da yakıt bilgilerim şöyle şehir dışı 31 ila 32 krş (5.5 6 lt.) otobanda 100 km sabitleme 26 krş ( 4.8 5 lt).. Şehir içi Keçiören civarı 40 krş ( 7.4 lt) .... Daha yeni ölçüm.... Benzin 5.26krş...... Kan daha fazlaydı ama şu an böyle.... Bana göre bu modelde bu km lerde. bu fiyata bu özelliklerde ve yakışıklılıkta bi araç için çok iyi.... Sürüşüm sakin kullanım yumuşak denebilir....

• Bugün Ankara - Safranbolu -Ankara yaklaşık 450 Km, 75 KM/H ortalamam 6,5 LT, 2 Yetişkin 1 çocuk, depo gırtlak dolu. Bunun altına inemedim. Dizel otomatik. Bu arada yine arıza lambası yaktı sanırım konvertörü söktürüp temizletmek farz oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fibonaccii

Selam 205.55.16R 91V lastikler için 245 lira adet fiyatı aldım. Hankook ventus prime2 lastiklerlerimde dişlerde ufak ufak kopmalar oldu. Yanaklarda da deformasyon fazla gibi. Araba 47bin kmde. Nokianı denemek istiyorum. Sanırım ilk denek ben olucam forum da :)

benim lastikleri de yenileme zamanım geldi gibi görünüyor. Ekim ayında bakım yaptırmıştım 1 yıl daha idare eder demişlerdi ama şu son zamanlarda 120km/h ve üzeri hızlarda arabada titreme başladı. diş derinliğini ölçmedim ama yüzeyde kılcal çatlaklar oluşmuş. Araç 2012 ekim ayı çıkışlı şu an 49300km de. sanırım yazı çıkartamıcak. Titreme belki balansla düzelir ama 5 yıllık olmuş bizim hankooklar. Rahatsız oldum ve sanki ıslak zeminde güven vermiyor gibi artık.
    bundan önceki araçlarıma hep nokian aldım. Ama bu line serisini bilemiyorum pek de uygun fiyata bulunmuyor galiba. Goodyear efficent grip performance taktıran var mı acaba? Bir de michelin primacy3 olabilir ama internette değişik fiyatlar görüyorum 2 modeli mi var bu michelin'in bilemedim.

hocam maşallah diyelim beğenmiş almışsınız ama orjinal jantları bundan çok daha güzel bence. kollar çok ince durmuş 17" olduğu belli değil gibi.
  • Kışlıkları değiştirelim felan derken 14 mart sabahı. ANKARA......

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

hocam maşallah diyelim beğenmiş almışsınız ama orjinal jantları bundan çok daha güzel bence. kollar çok ince durmuş 17" olduğu belli değil gibi.

Orjinal jantlar kışlık lastikler için kışın kullanmaktan başka bir işe bence yaramaz, görselliği bunun yanında tırt. Ankara'da dolanırken herkes dönüp bir bakıyor, bu arada seyrek jant olması nedeni ile diskler hiç ısınmıyor :)

Safranbolu

Ankara'da bir yer

• karamemis K kullanıcısına yanıt
    Gecen sene nisanda bile yagdi :) havalar belli degil ankarada.Nisana kadar cikarmamak gerekir kisliklari hergun kullaniliyorsa arac.

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    İstanbul'dayım kışlık hiç almadım. Yazlıkları değişme zamanı da geldi. Lastik araştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

İstanbul'dayım kışlık hiç almadım. Yazlıkları değişme zamanı da geldi. Lastik araştırıyorum.

Pirelli Cinturato P7 Blue,B-A-71db etiket degeri var.Testlerde de ust siralarda.Fiyat 200-250tl arasinda degisiyor ama bulmasi zor.Pirelli sitesinde bayilerden teklif alabilirsiniz.

Dunlop Sport FM800,C-A-69db etiket degeri var.Fiyat 180tl civari suan en uygun ust markali lastik.

Hankook ventus prime3,C-A-72db etiket degeri var.Testlerde ust siralarda ama cabuk sertlesebilir.Fiyat 190tl civari.

Tyrereviews sitesinde detayli testler var oradan da bakabilitsiniz.Diger markalarda fiyatlar ucmus durumda.

• 
Sayfa: önceki 709710711712713
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.