Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (671. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mob411

herkese tekrar merhabalar ,

birkaç gün sonra tatile çıkacağız. Hem uzun yol yapacağız hemde apartmandan çıkarken araç yüklü olunca arka alt kısımı vuruyoruz biraz. Ondan dolayı sizlere lastik hava basıncını soracaktım. Uzun yolda da baya yükleyeceğiz Cw olduğu için. Araçta 4 kişi olacağız ancak bagaj ve içerdeki 1 kişilik yer full olacak aynı zamanda ayak altları bile dolu olabilir.

Arka ve ön lastikler şuan 32 ancak yüklü olduğu için kaç basmalıyız öneriniz nedir? kullanım klavuzuna baktım ancak şöför kapısında değerler yazıyor diyor açıkcası şu sıra araç yattığı için şöför kısmına da bakmaya vaktim olmadı.

Birde bu CW arkadaki bagaj tutacağı nasıl çıkıyor ?

Önler 33-34 arkalarida 35-36 civarinda yaparsaniz iyi olur.Cok fazla basincada iyi degil daha cok ziplatiyor bu sefer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam yanakların duruma göre derken ? Araç 2013 model lastikler 2 senelik ama şişirirken yanağın durumuna bakıp ona göre mi davranmalıyız ?

önleri 36 arkaları 39 gibi düşünmüştük ama fazla gelecek sanırım. Dediğiniz gibi önler 34 arkalar 36 yaptıralım o zmn
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

hocam yanakların duruma göre derken ? Araç 2013 model lastikler 2 senelik ama şişirirken yanağın durumuna bakıp ona göre mi davranmalıyız ?

önleri 36 arkaları 39 gibi düşünmüştük ama fazla gelecek sanırım. Dediğiniz gibi önler 34 arkalar 36 yaptıralım o zmn

Hocam yük durumunu bilmediğimiz için kendi adıma kafadan birşey söylemem doğru olmaz 35 bas derim az gelir 40 bas derim çok gelir.bence en iyisi arka lastikten başlayarak yanak durumuna göre ideal hava'yı bulman derim
  • mdirgin M kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesin be hacim. o araç şehir içinde tork konvetörlü 9 dan aşagı inmasi imkansız. ben dct 2015 benzinlide 9 altına inderemiyom ortalama hız 20 25 civarı oluyor.
    sen fotoğraflarını çek at sıfırla 50 km git masafe ortalama hız ortamala yakıt.
    ortalama hızınızı yazın mutlaka aradamlar şehir içinde dople yollar var, çevre yoları var orda gidiyor sonrada 7 litre diyor. şehir içi demek ortlma hızın 20 ila 30 arası demek.
    çevre yoluna çıkararsam bende sıcak motorla 5.5 yakıyom ama faprika verisi 4.9.
    benim şu an bir veri paylaşayım ortalama hızım 23 ortalama yakıt 9.5. hikaye okuman ilk aldıgımda daha az yakıyordı. aracım 1800 km de
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdirgin

Rammo kardeş merhaba,

şehir bursa. arabam 4300km de. 12 haziranda bodruma gittim geldim. toplamda 1168 km yaptım, yol bilgisayarı 5,3 ü gösterdi. arabayı giderken 201 tlye fulledim. dönerkende 50 tl lik dizel aldım. depo çeyrekte kaldı. yoldaki ortama hız 89km gösterdi yol bilgisayarı.

şehir içi 8,5 litreyi kışın araba yeniyken gördüm. şu anda 7-7,5 litre arası geziniyor. arabamdan memnunum. Allah herkezin arabasının tekerleklerini düz bastırsın.

pardon aracınızı benzinli zannettim.
    acazınız dizelmiş bu veriler normal
  • 3000 4000 kmden sonra yakıtı düşen varmı.
    bazılarına göre bu 15 yıl önceki reno toros tofaş şahin modellerinde geçerliydi şimdi yok öyle bişey diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasym

hangi şehirdesin be hacim. o araç şehir içinde tork konvetörlü 9 dan aşagı inmasi imkansız. ben dct 2015 benzinlide 9 altına inderemiyom ortalama hız 20 25 civarı oluyor.
    sen fotoğraflarını çek at sıfırla 50 km git masafe ortalama hız ortamala yakıt.
    ortalama hızınızı yazın mutlaka aradamlar şehir içinde dople yollar var, çevre yoları var orda gidiyor sonrada 7 litre diyor. şehir içi demek ortlma hızın 20 ila 30 arası demek.
    çevre yoluna çıkararsam bende sıcak motorla 5.5 yakıyom ama faprika verisi 4.9.
    benim şu an bir veri paylaşayım ortalama hızım 23 ortalama yakıt 9.5. hikaye okuman ilk aldıgımda daha az yakıyordı. aracım 1800 km de

Hocam sizin araç dct dizel mi? Şehir içi ortalama hız ve tüketim değerini paylaşır mısınız? Ben de dizel dct i30 ile 1.2 tsi dsg benzinli Leon arasında kaldım. Aralarında yaklaşık 10 bin lira fark var Leon lehine.

• her türlü bilgi ve paylaşımlarınız için i30 Türkiye de kullanıclarla dostluk ortamında sorularınızı sorabilirsiniz
    https://www.facebook.com/groups/i30turkiye/
  • Vay Arkadaş ya Valla anlamıyorum 70.000 tl gibi yüklü bir meblağa'ya araba aldım ki o paraya ev veriyorlar .....

km kaç para yakıt yaktığına bakacam,hesap kitap yapacam aman çok yakar diye gaza basmayacam.o zevki yaşamayacam öylemi...

Haklısınız kendimi bu kadar yıpratmamalıyım yarın i30 satıp İ10 alıyorum

Konfor'mu

Güç'mü

yemişim konforunu güçünü

yada dur ya.....

az daha bekleyip yeni çıkacak olan 1.2 motorlu i30 alayım onlar daha az yakar

Haklısınız Ben neyin kafasını yaşıyorum..
  • TİTAN-X kullanıcısına yanıt
    Yakıt için size söylenecek tek bir kelime yok malesef haklisiniz he bunu bilmiyormuyduk alırken onuda biliyorduk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TİTAN-X

ARAÇLARIMIZ İÇİN MULTİMEDYA ÜNİTE SEÇİMİ

S 100 PLATFORMU

Wince 6.0 adlı özel yazılımı kullanır(windows ile karıştırmayın) cihazın teknik donanımı S150 ile aynıdır.android ile
    arayüzü farklıdır.son sürümü 6.0

Öğrenmek istediğiniz bir şey olursa bilgim dahilinde yardımcı olurum..

Saygılar....

Öncelikle hepinize saygılarımı sınarım.
    Arkadaşımızın bahsettiği konuya bir eklemede ben yapayım.
    Şimdi arkadaşlar eğer aracınızda S100 platformunda bir multimedya var ise bu cihazların Türkçe dil seçeneği sıkıntılı. Ancak benimde nacizane çeviri katkılarımla bu sorun artık tarih oldu. Bu kadarlada kalmayıp cihazın arayüzü muhteşem bir hale getirildi. Ayrıca cihazın açılış logosu İ30 a özel bir hale getirildi. Şu anda video çekme şansım yok ama hafta sonu tanıtım videosu çekip buradan yayınlayacağım. O güne kadar cihazın arayüzündeki değişiklikleri görmenizi istiyorum.

Örnek resimler:

Radyo menüsü

Müzik çalar menüsü

Ana menü

Ayarlar menüsü

Bluetooth menüsü

Video player menüsü

Sanırım bu kadarı size biraz fikir vermiştir. Ama daha fazla bilgi için şu adrese bir göz atın bence

Carplay skinpack

Linkteki eklenti tahmin edeceğiniz üzere para ile satılıyor. Ancak ben aracında bu cihazdan bulunan arkadaşlara eklentiyi herhangi bir ücret gerekmeksizin verebilirim. Nede olsa İ30 kardeşliğimiz var.

Neyse lafı daha fazla uzatmadan daha önce de söylediğim gibi haftasonu kendi aracımdaki cihazın bir videosunu yayınlayacağım. O güne kadar sağlıcakla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: TİTAN-X

Vay Arkadaş ya Valla anlamıyorum 70.000 tl gibi yüklü bir meblağa'ya araba aldım ki o paraya ev veriyorlar .....

km kaç para yakıt yaktığına bakacam,hesap kitap yapacam aman çok yakar diye gaza basmayacam.o zevki yaşamayacam öylemi...

Haklısınız kendimi bu kadar yıpratmamalıyım yarın i30 satıp İ10 alıyorum

Konfor'mu

Güç'mü

yemişim konforunu güçünü

yada dur ya.....

az daha bekleyip yeni çıkacak olan 1.2 motorlu i30 alayım onlar daha az yakar

Haklısınız Ben neyin kafasını yaşıyorum..

Akaryakıta göbekten bağlı bir millet olarak her otomobil konusu içinde yakıt tüketimi muhabbetleri bitmek bilmez. Ben artık bıraktım ipin ucunu, ortalama ve anlık tüketimi gösteren göstergeyi de açmıyorum, km yi de sıfırlamıyorum. Benzin bitince gidip 150-200TL lık dolduruyorum. Kullanırken de tüketimi düşünmüyorum, böyle daha mutluyum.
    70000TL verip aldığımız lükse aman çok yakmasın diye endişe dolu yakınmalar yapmak sizce de absürt değil mi?

• mustafasym M kullanıcısına yanıt
    Sizin ile aracı aynı dönemde almıştık yanlış hatırlamıyorsam,benim dct dizel aracım şu an 3000 km.oldu.2500 km.si ş.içi.Ortalama sürat yaklaşık 40 km.Yakıt ortalaması 5.9 şimdilik daha da düşeceğini tahmin ediyorum.Kullanım olarakda ne agresif ne ekonomik kullandım klima full açıktı.
  • Merhaba arkadaşlar,

Eski bir honda kullanıcısı olarak artık ben de aranızdayım. Bugün itibari ile 2015 i30 crdi dct elite siparişini verdim.

Navigasyon paketi, boya koruma, trafik sigortası dahil 78.400 tl ye anlaştık.

Araçla ilgili dikkat etmem gereken bu araca has noktalar var mıdır, yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.
  • Bu geceden itibaren mazora 17 krş indirim yapılıyormuş haberiniz ola. tamda depoyu fulleyecektim bugün
    Artık yarın full doldurup 1 ay giderim işime gücüme.. Dizel kullananlara duyurulur.

@aykut467
    Aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sıkıntısız sürüşler nasip etsin. uzun zamandır fiyatlardan haberim yoktu.
    o kadar arttımı yaw 78 bin büyük para..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Bu geceden itibaren mazora 17 krş indirim yapılıyormuş haberiniz ola. tamda depoyu fulleyecektim bugün
    Artık yarın full doldurup 1 ay giderim işime gücüme.. Dizel kullananlara duyurulur.

@aykut467
    Aracınız hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sıkıntısız sürüşler nasip etsin. uzun zamandır fiyatlardan haberim yoktu.
    o kadar arttımı yaw 78 bin büyük para..

teşekkür ederim
    focusun golfün 100 bin 308'in 90 bin olduğu bir dönemdeyiz 78 bu fiyatların yanında yine de çok iyi

• aykut467 A kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar baya yükselmiş ondan şaşırdım biraz.
    piyasadaki emsallerine göre i30 en alınası araçtır yoksa. Gerek donanım gerek konfor olarak daha pahalı araçlardan bile üstün konumda.

• çok iyi fiyata almişsiniz bence,güle güle kullanın,hangi bayiden aldiniz acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rammo -- 8 Temmuz 2015; 22:01:46 >
  • Arkadaşlar, ortalama 35/40 km hızla şehiriçi tüketim verisi paylaşıyorsunuz.

25 kmnin altında olur şehiriçi verisi.
    Benzinli veya dizel otomatik araçlar için 7,5/10 lt olmalı.

5 litreli şehiriçi verisi olmaz!

• rammo kullanıcısına yanıt
    Alıntı yanlış oldu sanırım. üstteki arkadaş almış aracı.

• 
Sayfa: önceki 669670671672673
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.