Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (611. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: boraycan

quote:

Orijinalden alıntı: metin

quote:

arkadaşlar i30'da asr (anti patinaj sistemi) var mı? Benim aracım patinaj yapıyor aklıma takıldı...

birinci ve ikinci viteste gaza abanırsanız bir saniye civarı patinaj yapıyor sonra gaz kesiyor

gazda kesmiyor aynen devam ediyor patinaj yapmaya.

demek ki servis yolu göründü bana...

Esp dugmesi mi acik acaba.4lu flasorun saginda off yazan tus var,ona basarsaniz gostergede turuncu isaret cikar o zaman esp off,yani kapalidir.Dediginiz durum esp kapali halde gerceklesir cunku tcs,asr iptal oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawe

ABS GÜNCELLEMESİ Önemli !!!

atlattığım 2. büyük kazadan sonra abs çalışıyo pat pat pat vuruyo ama durmuyo, aletin abs sinde sorun olduğuna kanaat getirip servise gittim ( hunko ) ustayı alıp test sürüşü yaparken ilk iki panik frenden sonra 3. frende alet bildiğiniz sandala döndü e5 yan yolda ki asfaltı kuru ve yeni asfalttır hunkonun maltepe yan yolunu bilenler anlamıştır dediğim yolu.ustaya tepkim: Heh aynen böyle oldu dedim verdiğim sadakalardan düştü dedim Allah bilir abi dedi gülmeye başladı.Anladım ben abi YAZILIM dedi ve bugüne randevu verdiler.Gİttim arabayı alıp yarım saat sonra teslim ettiler.verdikleri kağıtta ecu güncelleme yazıyo fiyat 51 TL bedel Garanti yani parasız yaptılar sonra çıkıp direk bakkalköy yolunda denedim frenleri defalarca panik fren yaptım ve arabayı aldığımdan beri kesik kesik lastik sesini ilk defa duydum arabam 5800 km de başınıza iş gelmeden frenlerinizi kontrol edip doğru servise başvurun. Hepiniz Allaha emanet olun kazasız sürüşler.Bu arada ortalama yakıtta bi değişiklikler oldu onu da ilerleyen zamanda yazıcam sormadan söyliyim ortlamam 9,5 10 lardaydı 8,5 lara doğru indi ama full depo şehiriçi klima açık devamlı dur kalk 600km yi aşmış değilim henüz aşınca onu da yazıcam

Sevgi Saygı

Gecmis olsun oncelikle.Dediginiz guncelleme 2012 agustostan sonra cikti aslinda.Abs motoru 1.1 olanlarda var bu durum.Motor ve silecek suyunun arasindan geriye dogru bakarsaniz turuncu etiketli bir silindir parca vardir.Onda 1.1 yaziyorsa kesinlikle yazilim gerekli.

Sizin araciniz kac model ? Gerci sorun giderilmis

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    teşekürler

Arabam 2014 model temmuz ayında aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

quote:

araç kamerası kullanan var mı ? Kullanan varsa marka modeli birde araç içinden görüntü yollayabilir mi ? Yetkili servis bu tip birşeyi satar mı yada montaj yapar mı araca ?

Ben de araştırmaktayım. Forumda şöyle bir konu var.http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/f_//tm.htm#74988670 belki yardımcı olur size de .

aynı konuya daha önceden bakmıştım. Güzel kaliteli makinalar var ancak paypal ebay tarzı şeylerden çokça anlamıyorum güzelde anlatmışlarda bilmiyorum işte tecrübesiz olunca Hepsiburada'dan baktım bi modele ama nasıldır bilemedim almadım. Aslında yetkili servis böyle birşey yapsa montajınıda yapsa güzel olur o tip birşey rahatımıza gelir .

Birde branda gibi birşey arıyorum. Aracın üstüne kedi çıkıyor otoparkta kedi besliyorlar . Yanımızda park var gidin orada besleyin oraya yem koyun dedik ama dinlemiyorlar. Kalite çizmeyecek kötü etmeyecek branda gibi birşey arıyorum var mı böyle birşey bulabilir miyiz CW'a göre ?

Bugun yine aynalardan sağdaki açılmadı. O şekilde fotoğraf çektim servise gidince göstermek için. Tekrar kontrol ettim Sağ aynası sol aynaya göre daha hızlı açılıyor. Yani soldaki açılan ayna da 1-2 sn geçikme oluyor. Açılmayan ayna sağ , ama geçikme olan ayna da sol ayna.

Kamera olayında bende ebay falan düşünmüyorum. Netteonline diye bir site vardı. Orda istediğim model var ordan alacağım sanırım. GT680 w düşünüyorum.

Araç örtüsü boyaya zarar verebilir mi acaba? Bu forumda bir yerlerde bunla ilgi yazan vardı ama şimdi hatırlamıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

araç kamerası kullanan var mı ? Kullanan varsa marka modeli birde araç içinden görüntü yollayabilir mi ? Yetkili servis bu tip birşeyi satar mı yada montaj yapar mı araca ?

Ben de araştırmaktayım. Forumda şöyle bir konu var.http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/f_//tm.htm#74988670 belki yardımcı olur size de .

aynı konuya daha önceden bakmıştım. Güzel kaliteli makinalar var ancak paypal ebay tarzı şeylerden çokça anlamıyorum güzelde anlatmışlarda bilmiyorum işte tecrübesiz olunca Hepsiburada'dan baktım bi modele ama nasıldır bilemedim almadım. Aslında yetkili servis böyle birşey yapsa montajınıda yapsa güzel olur o tip birşey rahatımıza gelir .

Birde branda gibi birşey arıyorum. Aracın üstüne kedi çıkıyor otoparkta kedi besliyorlar . Yanımızda park var gidin orada besleyin oraya yem koyun dedik ama dinlemiyorlar. Kalite çizmeyecek kötü etmeyecek branda gibi birşey arıyorum var mı böyle birşey bulabilir miyiz CW'a göre ?

Bugun yine aynalardan sağdaki açılmadı. O şekilde fotoğraf çektim servise gidince göstermek için. Tekrar kontrol ettim Sağ aynası sol aynaya göre daha hızlı açılıyor. Yani soldaki açılan ayna da 1-2 sn geçikme oluyor. Açılmayan ayna sağ , ama geçikme olan ayna da sol ayna.

Kamera olayında bende ebay falan düşünmüyorum. Netteonline diye bir site vardı. Orda istediğim model var ordan alacağım sanırım. GT680 w düşünüyorum.

Araç örtüsü boyaya zarar verebilir mi acaba? Bu forumda bir yerlerde bunla ilgi yazan vardı ama şimdi hatırlamıyorum.

dediğiniz siteye bakayım güvenilir mi acaba ? aldığınız zaman tekrardan bana haber verebilir misiniz rica etsem ?

Araç örtüsü zarar veriyor uzun süre güneş altında kalınca . Bi içi bezli zarar vermeyen bu tarz birşeyler varmış nasıldır bilmiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dediğiniz siteye bakayım güvenilir mi acaba ? aldığınız zaman tekrardan bana haber verebilir misiniz rica etsem ?

Araç örtüsü zarar veriyor uzun süre güneş altında kalınca . Bi içi bezli zarar vermeyen bu tarz birşeyler varmış nasıldır bilmiyorum

Şu an il dışındayım ama dönünce arayıp konuşacağım kamera için. Hatta o firmanın sahibi arkadaş forumda üye netteonline rumuzuyla. Ben aldığım zaman burdan size haber veririm.

• quote:

teşekürler

Arabam 2014 model temmuz ayında aldım

İlginc peki o dedigim parcaya bakabilir misiniz bi ara.Eger abs guncelse yani 1.3se neden olusmus o durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin

quote:

arkadaşlar i30'da asr (anti patinaj sistemi) var mı? Benim aracım patinaj yapıyor aklıma takıldı...

birinci ve ikinci viteste gaza abanırsanız bir saniye civarı patinaj yapıyor sonra gaz kesiyor

gazda kesmiyor aynen devam ediyor patinaj yapmaya.

demek ki servis yolu göründü bana...

Esp dugmesi mi acik acaba.4lu flasorun saginda off yazan tus var,ona basarsaniz gostergede turuncu isaret cikar o zaman esp off,yani kapalidir.Dediginiz durum esp kapali halde gerceklesir cunku tcs,asr iptal oluyor.

esp iptal değil:( zaten bir sorun olabileceğinden şüphe ediyordum.Bakalım ne olacak...

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    selam

az önce arabanın tüm kaputunun altını aradım taradım numunelik turuncu bi kablo yok abi
  • quote:

selam

az önce arabanın tüm kaputunun altını aradım taradım numunelik turuncu bi kablo yok abi

http://www.i30club.com/index.php/topic,3259.50.html. Merhaba burada sizin sorunuzun cevabı bulunmakta. Resimle anlatılmış hangi parça olduğu.

• tamamdır teşekkürler
  • quote:

tamamdır teşekkürler

Rica ederim.

• arkadaşlar selam,

benim dizel manuel i30 (2013) 18bin'e geldi sayılır. Çeşitli ufak tefek sıkıntılarım oldu, zaten önceki mesajlarımda yazmıştım. En büyük hayal kırıklığım tüketim, kesinlikle daha başarılı olmalıydı.

uzun süredir dikkatimi çeken bir detayı yazmak için fırsat bulamamıştım fakat dün arabayı yıkatırken gene çok dikkatimi çekti, sizlerle paylaşmak istedim;

aracım beyaz. fakat ön ve arka tamponlar ile gövde arasında ton farkı var, özelikle birleşme noktalarında araç temizken net belli oluyor. Tamponlar biraz daha sarımtrak. beyaz aracı olanlar iyi ışık altında bir bakarlarsa çok makbule geçer :)

herkese kazasız belasız sürüşler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadmaster

arkadaşlar selam,

benim dizel manuel i30 (2013) 18bin'e geldi sayılır. Çeşitli ufak tefek sıkıntılarım oldu, zaten önceki mesajlarımda yazmıştım. En büyük hayal kırıklığım tüketim, kesinlikle daha başarılı olmalıydı.

uzun süredir dikkatimi çeken bir detayı yazmak için fırsat bulamamıştım fakat dün arabayı yıkatırken gene çok dikkatimi çekti, sizlerle paylaşmak istedim;

aracım beyaz. fakat ön ve arka tamponlar ile gövde arasında ton farkı var, özelikle birleşme noktalarında araç temizken net belli oluyor. Tamponlar biraz daha sarımtrak. beyaz aracı olanlar iyi ışık altında bir bakarlarsa çok makbule geçer :)

herkese kazasız belasız sürüşler :)

benimde araç beyaz dediğinizi bende farketmiştim. bana söylenen cevap "tamponlar plastik olduğu için birebir tutmaz" beni kısmen tatmin etti bu cevap ama sizinkini bilemem aşırı bir fark varsa boya testine sokmakta fayda var.

• arkadaşlar aracımın far ampullerini led ampullerle değiştirmek istiyorum. daha önce kullanan oldu mu acaba görüşlerinizi alabilirsem sevinirim teşekkürler.
  • Bu nasil bir ampul. Bu H7 gibi yuvaya oturur sa sorun olmaz herhalde. Nereden buldunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade017

arkadaşlar aracımın far ampullerini led ampullerle değiştirmek istiyorum. daha önce kullanan oldu mu acaba görüşlerinizi alabilirsem sevinirim teşekkürler.

Merhaba. Led ampulleri i30 un facebook gruplarından birinde takan birisi vardı. Hatta youtube da video koydu diye hatırlıyorum. Ordan araştırabilirsiniz.

• quote:

arkadaşlar aracımın far ampullerini led ampullerle değiştirmek istiyorum. daha önce kullanan oldu mu acaba görüşlerinizi alabilirsem sevinirim teşekkürler.

Açıkçası ben ampülleri bu şekilde led yapmak istiyorum ama tatminkar bilgi bulamadım. Yağmurlu havada yetersiz kaldığı ve karşıdan geleni çok rahatsız ettiğini birkaç yerde okudum. Ciddi olarak niyetleniyorum, doyurucu bilgi sahibi bir arkadaş varsa yardımcı olur ümidindeyim ...

• quote:

Bunlardan degilde ledli ve mercekli olan h7 tip ampuller var.Yalniz fiyat biraz tuzlu,xenona yakin aydinlatma sagliyor diyenler var.

• 
Sayfa: önceki 609610611612613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.