Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (393. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler az önce yaşadığım bir deneyimi paylaşmadan duramayacağım:)

arkadaşım toyota auris aldı. 2013 model baz versiyon. az önce test sürüşü için anahtarı aldım. çıktım yola.

tabiki bizim arabanın donanımı, konforu, karizması.. vs yok AMA;

ben ilk defa bir arabanın frenlerini bukadar başarılı buldum. o nasıl bir durmaktır... 60 la giderken asılın frene direk asfalta yapışıyor meret. oturduğum koltukta öne kaydım. bu çok sıkı olmuş. yeni aurisin arkasından yakın takip etmemek lazım. adamlar abartmış çünkü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasintekgoz

arkadaşlar herkesin aracı hayırlı uğurlu olsun - kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Bu araçta kırmızı ışıkta start-stop özelliği var mı motoru durdurup çalıştıran? böyle fren enerjisi geri kazanımı falan? :)

Yok galiba değil mi?

Türkiye'deki modellerde yok.Avrupa da var ama.
    Gerek yok zaten,start-stopda tasarruf yapana kadar artı olarak 1000tl vermezsin olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

quote:

arkadaşlar herkesin aracı hayırlı uğurlu olsun - kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Bu araçta kırmızı ışıkta start-stop özelliği var mı motoru durdurup çalıştıran? böyle fren enerjisi geri kazanımı falan? :)

Yok galiba değil mi?

Türkiye'deki modellerde yok.Avrupa da var ama.
    Gerek yok zaten,start-stopda tasarruf yapana kadar artı olarak 1000tl vermezsin olur biter.

Peki hocam teşekkürler :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

beyler az önce yaşadığım bir deneyimi paylaşmadan duramayacağım:)

arkadaşım toyota auris aldı. 2013 model baz versiyon. az önce test sürüşü için anahtarı aldım. çıktım yola.

tabiki bizim arabanın donanımı, konforu, karizması.. vs yok AMA;

ben ilk defa bir arabanın frenlerini bukadar başarılı buldum. o nasıl bir durmaktır... 60 la giderken asılın frene direk asfalta yapışıyor meret. oturduğum koltukta öne kaydım. bu çok sıkı olmuş. yeni aurisin arkasından yakın takip etmemek lazım. adamlar abartmış çünkü...

bu durum lastiklede alakalı.. auris standart lastik olarak ne kullanıyor bilmiyorum ama hangkok bu konuda cok kötü.. ben suan continental premium contact 5 kullanıyorum cok memnunum.. Eski aracımda (ford fiesta) 3 yıl hangkok kullandım yağmurlu havalarda yol tutuşu cok kötü.. frene bastığın anda ses yapıyor. Frenlemesi berbattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoB1881

quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Frene bastığınız anda pedal yukarı konumda mı sertleşti? Birde araç sanki yavaşlamıyor gibi bir durum oldu mu? Bunlar bende dahil birkaç kişide oldu. Frenler için yazılım güncellemesi geldi. Servisi arayıp bunu belirtin ve yaptırın mutlaka bendeki durum düzeldi gibi şu an sıkıntı yok. Tekrar geçmiş olsun.

Evet pedal yukarı konumda sertleşti tıpkı araç kapalı iken frene basıp pedalı şişirmek gibi, o anda artık yapılacak bir şey yok pompalayarak normale dönmesini bekledim, servislik zaten bir iki şeyi vardı gittiğimde onuda söylerim olmaz ise.

Sunroof sesi düzeltilecek
    sağ cam düğmesi takılıyor düzeltilecek
    Arka kelebek camlarından biri değişcekmiş düşmek üzereymiş servis öyle söyledi
    birde şimdi frenler çıktı

herhalde 2 gün yatar araba tahminimce...

Sunroof sesi bendede var tatil dönüşü servise gideceğiz gibi görünüyor.. Kapıyı kapatırken bile ses yapıyor..

• Merhaba,

Hyundai ile nasıl pazarlık yapmamı önerirsiniz? detaylı yazar mısınız?

Bu günlerdeki fiyatları nedir? Fiyatta inmezlerse artı olarak neler isteyebilirim bayilerden?

En uygun hangi bayi verir fiyat?

Az önce bir bayiyi aradım, araçtaki 1250TL'nin 400 temmuz mtv vergisi, 850'si plaka masrafı olduğunu söyledi, bu kadar çok olur mu ya şaşırmışlar :s gidip kendim halledemez miyim o işlemleri?

Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasintekgoz -- 26 Haziran 2013; 18:45:20 >
  • biz de bugun elite benzinli otomatik siparişimizi verdik. Buradan her alışverişimde olduğu gibi çok faydalandım, teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • CAM TAVAN - 3-5 SEFER YAZDIM AMA CEVAP VEREN OLMADIĞINDAN YİNELİYORUM:

Kullanma kılavuzunda cam tavan sıfırlama diye bir konu var.
    Ses ile pek ilgili olduğunu sanmıyorum. Tahminin tam kapanmamam vb durumlar içindir. Ama yinde bir deneyin.
    Sıfırlayınca, sen azalıyor mu? Deneyen olursa lütfen haber etsin ben de artık yazamam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: se777en

yaa arkadaşlar 1 haftadır falan torpido kapağımdan çıt çıt çıt sesi gelmeye başladı elimle tuttuğumda ses kesiliyor radyo kapalıyken baya rahatsız ediyor biraz da konsantre oluyorum sanırım sinirim bozuldu böyle bir durumla karşılaşan oldu mu????????

Beni torpido tek basışta açılmıyordu.
    Serviste 5 dakikada ayarladılar o gün bu gündür (1 seneden fazla) sorun yok.
    Siz de bir ayarlatın derim...
  • Hankook berbat değil.
    Tamam, mevcutlar değişince hankook almam.
    Ama değiştirmeye gerek yok. 3-4 yerde test değerlerini okudum. En kötüden çok çok iyi, en iyilere yakın.

Benim bildiğim ve tecrüben continenetal ve goodyear genel ortalamada iyi olarak öne çıkanlar.
    Ama yep yeni hankooku değiştirmem, değiştirmedim. 4 lastik 800-1000 TL
  • YORUMLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ

Merhaba,

1. Hyundai ile nasıl pazarlık yapmamı önerirsiniz? detaylı yazar mısınız?

2. Bu günlerdeki fiyatları nedir? Fiyatta inmezlerse artı olarak neler isteyebilirim bayilerden?

3. En uygun hangi bayi verir fiyat?

4. Az önce bir bayiyi aradım, araçtaki 1250TL'nin 400 temmuz mtv vergisi, 850'si plaka masrafı olduğunu söyledi, bu kadar çok olur mu ya şaşırmışlar :s gidip kendim halledemez miyim o işlemleri?

• quote:

Orijinalden alıntı: racai

CAM TAVAN - 3-5 SEFER YAZDIM AMA CEVAP VEREN OLMADIĞINDAN YİNELİYORUM:

Kullanma kılavuzunda cam tavan sıfırlama diye bir konu var.
    Ses ile pek ilgili olduğunu sanmıyorum. Tahminin tam kapanmamam vb durumlar içindir. Ama yinde bir deneyin.
    Sıfırlayınca, sen azalıyor mu? Deneyen olursa lütfen haber etsin ben de artık yazamam...

Bu sıfırlama olayı nedir tam anlayamadım. açarmısınız biraz. nereden nasıl yapılıyor.?

Edit;
    tamam buldum.

Allah aşkına şuarada yazanları biri bana tam olarak açıklayabilirmi.!
    10 kere okudum ama yazanlardan bişey çıkaramadım.
    Kapatın, kapalı konumda kaydırın ama açılsın vs vs ibareler yer alıyor.
    Bu tavan açılıyor ve kapanıyor. ibareler yöntem resmen birbirine girmiş.
    Ya benim kafam şuan çok dolu bişey anlamıyorum, yada bu MAL herifler açıklama yapamamış.

Açılır Cam Tavanın Sıfırlanması
     2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 26 Haziran 2013; 19:24:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: k_ozdirlik

biz de bugun elite benzinli otomatik siparişimizi verdik. Buradan her alışverişimde olduğu gibi çok faydalandım, teşekkürler.

Hayırlı olsun hocam, nerden aldınız, kaça aldınız, hediye verdiler mi? Detaylı bilgi verir misiniz?

• quote:

YORUMLARINIZ ÇOK ÖNEMLİ

Merhaba,

1. Hyundai ile nasıl pazarlık yapmamı önerirsiniz? detaylı yazar mısınız?

2. Bu günlerdeki fiyatları nedir? Fiyatta inmezlerse artı olarak neler isteyebilirim bayilerden?

3. En uygun hangi bayi verir fiyat?

4. Az önce bir bayiyi aradım, araçtaki 1250TL'nin 400 temmuz mtv vergisi, 850'si plaka masrafı olduğunu söyledi, bu kadar çok olur mu ya şaşırmışlar :s gidip kendim halledemez miyim o işlemleri?

850 Lira plaka masrafı neymiş arkadaş ya. Ne kadara çıkıyor plaka doğrusu bilmiyorum ama 850 Lira da değildir herhalde.
  • Aracın 20.000 bakımı yaklaştı,hyundai sitesine bir bakim dedim servis kampanyası var mı yok mu diye.

Neyse servis fiyat listesini gördüm görmez olaydım.406lira dizel için 20.000 bakım fiyatı birde bunun 70+kdv işçilik ücreti var.Birde balata değiştirseler +200tl de öyle oldu mu size 650-700tl.Hyundai vw ile yarışıyor gerçekten.

http://www.hyundai.com/wcm/idc/groups/sggeneralcontent/@tr/documents/sitecontent/mdaw/mdu5/~edisp/periyodiksubat.pdf

• Arkadaşlar bizim araçlarda (Manuel Dizel için soruyorum) mazot ışığı yandıktan sonra kaç km daha gidiyor deneyen oldu mu?
    Gideceği km olarak 60 gösteriyor araba. Acaba gerçekten de 60 götürür mü? Yolda kalmayalım sonra :)
  • jedi_master kullanıcısına yanıt
    120 km kala ışık yanıyor bende,50km altını da göstermiyor zaten yol bilgisayarı.Diğer araçla 1-2 defa mazotu komple bitirince,i30da ışık yandığında stres oluyorum
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    60km yolum var ve yol bilgisayarı da 60km gider diye gösteriyor. Sanırım risk almasam iyi olacak:)
  • jedi_master kullanıcısına yanıt
    50 veya 55km altı olması lazım direk iki çizgi çıkar,o anda gözler fal taşı Riske girmeye gerek yok bencede.Birde yakıt uyarı ışığı yanığ sönüyormuş ama o ne zaman bilmiyorum.
  • HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an zaten yakıt uyarı ışığı yanıyor.
    Ya aslında bir de bizim aracın deposu kaç lt mazot alıyor onu da ölçmek istiyordum aslında ama sanırım risk almasam daha iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 27 Haziran 2013; 1:04:31 >
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.