Şimdi Ara

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
890
Cevap
17
Favori
141.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxxednxxx

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayal kırıklığına uğradığın noktalar oldumu

Aslında şu ana kadar önemli bir can sıkıntısı yapmadım. Fakat ilk 2 günün bilançosu olarak,

1-Gözlük bölmesinin eksikliğini hissediyorum
    2-Var olan bölmelerin zeminlerinin sert olmasından dolayı, örneğin cep telefonunuzu koyuyorsunuz, sağa sola virajlarda, dur kalklarda telefon o sert zeminde hareket edip tıkır tıkır sesler çıkmasına sebep oluyor.

3- iphone 4 çalışmadı. Sanırım iphone 3 serisine uyumlu
    4- bagaj kaplaması elinizle ittirdiğinizde oynuyor, buda hoş değil.
    5- Gündüz farlarını kapatma düğmesi olmalıymış. gören hava atıyorum zannediyor
    6- 185.4 Km sonra fulledim. 70,41 TL ödedim. 0,38 Kuruş.. Bu bence yanıltıcı, 1000 Km devirince kesinlikle 29 kuruş civarına düşeceğine inanıyorum.
    7- Başlarım garantisine, 1000 Km biter bitmez LPG taktırıyorum.

Saygılar, selamlar

iphone olayını bir daha deneyin.4te oluyor.

• Arkadaşlar sizlere bir şey sormak istiyorum bende yaklaşık 5 gün önce otomatik elegance civic aldım geçen gün aracın camlarının imal tarihini kontrol ederken ( camın üzerinde bulunan üretici firmanın adının altında ..2 diye yazan rakam ) bütün camların 2012 üretimi arka camın 2008 üretimi olduğunu fark ettim. 2012 model aracın arka camının böyle olması şaşırttı aracı aldığım bayiyi aradım onlarda bilgileri olmadığını fakat fabrikada elde bulunan camları takmış olabileceklerini daha ayrıntılı bilgi için honda Türkiyeyi aramamı söylediler. Aradım bakalım inceleyip döneceklermiş. Sizlere zahmet sizde bir camlarınızı kontrol ederek nasıl olduğunu paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar dün aracımın faturasını teslim aldım. Ben 49.000 TL ödemişken fatura 44.780 TL sizdede aynı şekildemi?
  • quote:

Arkadaşlar dün aracımın faturasını teslim aldım. Ben 49.000 TL ödemişken fatura 44.780 TL sizdede aynı şekildemi?

Evet,

Araç antalya'ya geldiği zaman kaporadan sonraki meblağı 45.000'e tamamlamak üzere havale yaptım.Gece 12 otobüs biletini aldım.Saat 18.00 gibi paranın bir kısmını iade ettiklerini gördüm.(bayi haber vermiyor bu arada)Sevindim kısa bir süre,sonra aradığım zaman 3.000 gibi bir rakamdı,elden getirmemi söylediler.Fatura düşük kesildiği içinmiş,sinirlendim.3.000 TL yi ATM den 1.000 TL olarak çekebilirim.Kalan 2.000 TL yi nasıl ödeyeceğimi sordum.Neyse atladım otobüse 9-10 saat yolculuktan sonra indim.1.000 TL yi yakın ATM varmış,test sürüşü yaparak(otomatik elegance)çektik geldik,kalanıda karttan çektirdim.Trafik işlemleri öğlene kadar bitecekti akşama zor yetiştirdiler.O gün aldığım aracın heyecanı yokedildi diyebilirimAma dönüş deniz kenarından harikaydı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Hayal kırıklığına uğradığın noktalar oldumu

Aslında şu ana kadar önemli bir can sıkıntısı yapmadım. Fakat ilk 2 günün bilançosu olarak,

1-Gözlük bölmesinin eksikliğini hissediyorum
    2-Var olan bölmelerin zeminlerinin sert olmasından dolayı, örneğin cep telefonunuzu koyuyorsunuz, sağa sola virajlarda, dur kalklarda telefon o sert zeminde hareket edip tıkır tıkır sesler çıkmasına sebep oluyor.

3- iphone 4 çalışmadı. Sanırım iphone 3 serisine uyumlu
    4- bagaj kaplaması elinizle ittirdiğinizde oynuyor, buda hoş değil.
    5- Gündüz farlarını kapatma düğmesi olmalıymış. gören hava atıyorum zannediyor
    6- 185.4 Km sonra fulledim. 70,41 TL ödedim. 0,38 Kuruş.. Bu bence yanıltıcı, 1000 Km devirince kesinlikle 29 kuruş civarına düşeceğine inanıyorum.
    7- Başlarım garantisine, 1000 Km biter bitmez LPG taktırıyorum.

Saygılar, selamlar

quote:

7- Başlarım garantisine, 1000 Km biter bitmez lpg taktırıyorum.

benzin sarfiyatının düşmesini hiç bekleme, önceki kaslardada 10 binden sonra düşer deniliyordu, ama düşmedi hatta arttı
    LPG olayı tamam ama 6 yıl garanti de yakılmazki yani; acaip dikkatli olmama rağmen sol kapı içi fitili ve ön diskler garantiden değişti

• Ben Honda'ya sordum, silindir + pistonlar + egzos garantiden çıkıyormuş.

Atiker - BRC servisi ile konuştum ( her ikisini de aynı firma takıyor )

Protokol yapıyoruz diyorlar, eğer herhangi bir arıza durumunda,
    Honda'nın bilirkişi raporu arızanın LPG den kaynaklandığı yönünde rapor verirse, zararı biz üstleniyoruz diyorlar.

Eh diğer aksamlar örneğin fren diskleri falan zaten garanti kapsamından çıkmıyor.

bu nedenle niyetim 1.000 km dolar dolmaz Atiker veya BRC taktıracağım.
  • normal koşullarda bile garantiyi göz ardı etmek için bir çok bahane buluyorlar
    en yaygını da kullanıcı hatası
    düp taktırınca garantinin "g" si bile kalmaz
  • Tamam motor ve şanzıman la ilgili olarak bende pek ümitli değilim ancak kaporta, boya, kabin içi, elektronik aksam, kapılar vs garanti kapsamında kalır. Banada yeter.

Allah garantiye ihtiyaç duydurmasın.
  • adamlar her şeye hepsine "sarf malzemesi" diyorlar , boyaya bile
    garanti sadece üretim hatalarına karşı imiş
  • Bu durumda zaten garantinin bir anlamı kalmıyor. boşu boşuna 6 yıl garanti var diye hiç bir şey yapmamak hata bana göre.
  • Henüz 4 günlük.. şu ana kadar toplam 280 Km yol yaptı. ilk defa bir hız denemesi yapıp motoru alıştırmak istedim. Bu nedenle fazla yüklenmedim.

http://www.youtube.com/watch?v=GnGI_1A7mTA
  • Arkadaşlar sizlere bir şey sormak istiyorum bende yaklaşık 5 gün önce otomatik elegance civic aldım geçen gün aracın camlarının imal tarihini kontrol ederken ( camın üzerinde bulunan üretici firmanın adının altında ..2 diye yazan rakam ) bütün camların 2012 üretimi arka camın 2008 üretimi olduğunu fark ettim. 2012 model aracın arka camının böyle olması şaşırttı aracı aldığım bayiyi aradım onlarda bilgileri olmadığını fakat fabrikada elde bulunan camları takmış olabileceklerini daha ayrıntılı bilgi için honda Türkiyeyi aramamı söylediler. Aradım bakalım inceleyip döneceklermiş. Sizlere zahmet sizde bir camlarınızı kontrol ederek nasıl olduğunu paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Merhabalar,

Yeni Honda Civic 2012 sahiplerine buradan iki sorum olacak. Cevap verebilirseniz sevinirim;

1) Showroom'da 2 adet yeni Civic Elegance vardı. İkisinin de içini incelerken klimalarını açtım. En düşük seviyede ikisinde de sağ taraftan bir ses geliyordu. Pervanenin dönüş sesiydi sanki. Hafif tırıltılı. Ardından bir test sürüşü için bir Civic Elegance geldi. Onda da klimayı en düşük modda açınca aynı tıkırtılı sesi onda da duydum. Hava sesinden farklı sanki mekanik bir ses. Klimayı kapatınca yavaşlayarak durduğunu hissettiren bir ses. 3 Civic'te de duyunca sizlere sormak istedim, var mı böyle bir ses? En düşük mod, AC açık veya kapalı, yüze, ayağa, ikisi birden, cam önü tüm modlarda denedim hepsinde var.

2) Daha once honda city 2008 kasa kullanan var midir bilmiyorum ama city ile civic arasinda ses yalitimi nasildir? (motor sesi, icerdeyken yol ve ruzgar sesi)

Tüm kullanıcılara hayırlı, kazasız sürüşler diliyorum.

Teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 1 Nisan 2012; 11:14:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mino

Merhabalar,

Yeni Honda Civic 2012 sahiplerine buradan iki sorum olacak. Cevap verebilirseniz sevinirim;

1) Showroom'da 2 adet yeni Civic Elegance vardı. İkisinin de içini incelerken klimalarını açtım. En düşük seviyede ikisinde de sağ taraftan bir ses geliyordu. Pervanenin dönüş sesiydi sanki. Hafif tırıltılı. Ardından bir test sürüşü için bir Civic Elegance geldi. Onda da klimayı en düşük modda açınca aynı tıkırtılı sesi onda da duydum. Hava sesinden farklı sanki mekanik bir ses. Klimayı kapatınca yavaşlayarak durduğunu hissettiren bir ses. 3 Civic'te de duyunca sizlere sormak istedim, var mı böyle bir ses? En düşük mod, AC açık veya kapalı, yüze, ayağa, ikisi birden, cam önü tüm modlarda denedim hepsinde var.

2) Daha once honda city 2008 kasa kullanan var midir bilmiyorum ama city ile civic arasinda ses yalitimi nasildir? (motor sesi, icerdeyken yol ve ruzgar sesi)

Tüm kullanıcılara hayırlı, kazasız sürüşler diliyorum.

Teşekkürler!

merhaba,

hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.

1)kısa mesafeli açtım ancak ses duyamadım.Tekrar deneyeceğim.
    2)bence yol sesi ve rüzgar sesi eski focusa göre kıyaslayabilirim motor sesi mükemmel yol sesi iyi,rüzgar sesi orta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 2 Nisan 2012; 10:21:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yek0528

Arkadaşlar sizlere bir şey sormak istiyorum bende yaklaşık 5 gün önce otomatik elegance civic aldım geçen gün aracın camlarının imal tarihini kontrol ederken ( camın üzerinde bulunan üretici firmanın adının altında ..2 diye yazan rakam ) bütün camların 2012 üretimi arka camın 2008 üretimi olduğunu fark ettim. 2012 model aracın arka camının böyle olması şaşırttı aracı aldığım bayiyi aradım onlarda bilgileri olmadığını fakat fabrikada elde bulunan camları takmış olabileceklerini daha ayrıntılı bilgi için honda Türkiyeyi aramamı söylediler. Aradım bakalım inceleyip döneceklermiş. Sizlere zahmet sizde bir camlarınızı kontrol ederek nasıl olduğunu paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

bayiye sordum,parti numarası olduğunu belirtiyotlar.örneğin 2-8 yazanlar ağustos 2012 de üretilenler şeklinde...

• Bugün zam gelmiş,premıum düz 47.200 olmuş,borsa gibi maşallah,trend yukarı
  • Arkadaşlar ilk 1.000 Km de neler yapılmalı? Neler yapılmamalı? bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
  • Merhaba, aracınıza kasko yaptırırken nasıl bir yöntemi seçtiniz acaba ? Acenteden mi yoksa bankadan mı yaptınız ? Bir de bazı şirketler ile Honda'nın anlaşması yok bu durum sorun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Merhaba, aracınıza kasko yaptırırken nasıl bir yöntemi seçtiniz acaba ? Acenteden mi yoksa bankadan mı yaptınız ? Bir de bazı şirketler ile Honda'nın anlaşması yok bu durum sorun olur mu?

2005 yılından bu yana aynı sigorta şirketi ile çalışıyorum.Aracı alırken aksigorta'dan bir personel gelmişti 600 TL civarı bir fiyat çıkardı.100 TL cazip geldi.Ayrıca 12 ay boyunca kaza durumunda bayideki güncel fiyatı ne ise o fiyat üzerinden ödeme yapılacağını(değeri koruma klozu gibi bir durum)belirtti.Benim sigortayı aradım sigortamın bitmesine 8 ay vardı.8 ay artı 12 ay aynı klozu ekleyeceklerini belirttiler.Ayrıca aksigortayı inceledim.Cam kırılması ya da mini hasar ödemesi yapmıyordu.Bu durumda hiçbir avantajı kalmıyordu.

-Sigortanın sağladığı avantajlar,
    -Piyasada bildik,geçmişi olan bir sigorta olması,
    -Tanıdık olması,bir telefonla çözüm üretebilmeleri
    -Bankayı önermiyorum.Çünkü çok değişken personeli var.Bu sebeple muhatap çoğu zaman bulamıyorsunuz.
    -Anlaşmalı olması bence öncelikli bir seçenek

şeklinde sıralayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 2 Nisan 2012; 12:13:12 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.